Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι βαρύνε το κινητό με το νέο λειτουργικό του jb?? Και μιλάω για την ορίτζιναλ και όχι κάποια ρομ. Κάνοντας εκκαθάριση της μνήμης βλέπω ότι δε πεφτει κάτω από 500 και φτάνει μέχρι 700+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι βαρύνε το κινητό με το νέο λειτουργικό του jb?? Και μιλάω για την ορίτζιναλ και όχι κάποια ρομ. Κάνοντας εκκαθάριση της μνήμης βλέπω ότι δε πεφτει κάτω από 500 και φτάνει μέχρι 700+

 

Εννοείς με την Nordic XWLSJ; Όντως έχω παρατηρήσει ότι χρησιμοποιεί περισσότερη ram απ'ότι η XWLSD που αντικατέστησε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εγκαθιστας τον chrome browser?

Εμενα π.χ. με τον internet browser που εχει σαν default η 4.0.3 αν παω σε μερικα site οπως το insomnia.gr(Αρχικη σελιδα οχι στο φορουμ) μου κολλαει και μετα απο λιγο με πεταει εξω απο τον internet browser ενω με τον chrome δεν εχω θεμα στο ιδιο ακριβως site.

 

Έχω τον Maxthon ο οποίος είναι πολύ καλός αλλά έχει κάποια μικρό θεματακια με το flash του. Έχω δει και ακούσει πως ο στοκ στην JB είναι αψεγάδιαστος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Maxthon ο οποίος είναι πολύ καλός αλλά έχει κάποια μικρό θεματακια με το flash του. Έχω δει και ακούσει πως ο στοκ στην JB είναι αψεγάδιαστος.

Ο στοκ internet browser της 4.1.χ μπορει να ειναι αψεγαδιαστος αλλα της 4.0.3 ειναι για τα μπαζα και εχω εξηγησει σε προηγουμενο ποστ μου γιατι.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ internet browser της 4.1.χ μπορει να ειναι αψεγαδιαστος αλλα της 4.0.3 ειναι για τα μπαζα και εχω εξηγησει σε προηγουμενο ποστ μου γιατι.

 

Για τα ''μπάζα'' είναι γενικά το κινητό με την 4.0.3. O Broswer είναι το λιγότερο πρόβλημα που έχεις σε αυτή.:wacko:

 

Επειδή η 4.1.2 είναι άλλη υπόθεση απ'ολες τις πλευρές κατέληξα πως ο στοκ της είναι ο καλύτερος Broswer που κυκλοφορεί για να φοράς. Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα πάντως για τον Chrome. Εγώ είχα Dolphin στην 4.0.3 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος (τότε που έπαιζε Flash)

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβήξεις μια φωτογραφία μέσα από την εφαρμογή του Facebook, σώζεται καπου; Δεν μπορώ να την βρω. ..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore τις επαφές με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=mobilehome.backup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmlsZWhvbWUuYmFja3VwIl0.

και δεν μου έφερε τις εικόνες των επαφών. Υπάρχει κάποιο backup που να επιστρέφει και τις εικόνες και να μη χαλάει και την ποιότητα τους επίσης;

 

Μια που το φερε η κουβέντα ξέρετε πώς γίνεται στις φωτογραφίες των επαφών που ενημερώνεται από Facebook να φτιάχνει την ποιότητα γιατί μου τις δείχνει χάλια?

 

Ειναι θεμα της google ακομα και με την JB. Αν εχετε ορεξη, διαβαστε εδω http://www.androidpolice.com/2012/07/02/jelly-bean-bumps-contact-photos-to-hi-res-720x720-but-google-sync-continues-to-clobber-it-with-low-res-mush/

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα δεν παίζει flash?

 

Από τα λίγα που ξέρω, ο Dolphin δεν παίζει Flash σε JB. Υπάρχει όμως μία ρύθμιση εντός του Broswer και κατεβάζοντας φυσικά τον Flash player στο κινητό σου (αν δεν τον έχεις), λύνεις το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

"το μηνυμα δεν εσταλη"...

οπου και να στειλω sms,μου βγαζει το ιδιο μηνυμα..

γιατι?

 

καρτα και μαλλον δεν εχω μοναδες,αλλα εκει που στελνω μηνυμα(1330)δεν χρεωνομαι.

κεντρο sms +3097100000.

 

χμμ.λες να ειναι αυτο?κατσε να το φορτωσω και θα σου πω..

και δεν με αφηνει να δω ουτε το υπολοιπο..?

 

 

λοιπον..

εβαλα μια 10ευρη cosmote,πηρα κανονικα τα απαντητικα μηνυματα,πηρα και τα 300 λεπτα,

αλλα μονο μεσω κλησης.μεσω μηνυματος μου βγαζει σφαλμα "το μηνυμα δεν εσταλη".

τι κανω..?

 

update

οκ παιδια-μια επανεκινηση ηθελε....:rolleyes:

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Τα γράμματα αυτά λείπουν σε όλους ή μόνο σε μένα; πρόβλημα;

 

δεν λειπουν, απλα ειναι ετσι για να χωρεσει ολο το αλφαβητο μαλλον. αν συρεις το δαχτυλο σου στη συγκεκριμενη μπαρα, θα δεις πως υπαρχουν ολα τα γραμματα.:)

Link to comment
Share on other sites

αν συρεις το δαχτυλο σου στη συγκεκριμενη μπαρα, θα δεις πως υπαρχουν ολα τα γραμματα.:)

Ναι, το ξέρω αυτό. Για το οπτικό θέμα το ανέφερα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω αυτό. Για το οπτικό θέμα το ανέφερα :)

 

τοτε, μαλλον ειναι αυτο που ανεφερα παραπανω, μιας και υπαρχει και στο αγγλικο αλφαβητο το ιδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβήξεις μια φωτογραφία μέσα από την εφαρμογή του Facebook, σώζεται καπου; Δεν μπορώ να την βρω. ..

 

Υπάρχει κανονικά στην συλλογή αντίστοιχος φάκελος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά στην συλλογή αντίστοιχος φάκελος

Δεν μπορώ να τον βρω όμως. Σε κάθε φάκελο όταν προσθέτεις μια εικόνα στην φέρνει επάνω, πρώτη δηλαδή, οπότε την βλέπεις με την μια όταν την αναζητήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα της google ακομα και με την JB. Αν εχετε ορεξη, διαβαστε εδω http://www.androidpolice.com/2012/07/02/jelly-bean-bumps-contact-photos-to-hi-res-720x720-but-google-sync-continues-to-clobber-it-with-low-res-mush/

Προτιμώ να μη συγχρονίζει αν είναι να μου χαλάει την ανάλυση και να την κάνει 96x96. Απενεργοποίησα όλους τους συγχρονισμούς σε επαφές. Backup σε τηλέφωνο και pc, και restore από εκεί. Δεν πιστεύω τώρα βέβαια να κάνει κουτσουκέλες και το kies κατά την επαναφορά επαφών;;;; Ας πει κάποιος αν ξέρει γι αυτό. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος κανένα backup επαφών από το google play που να επαναφέρει χωρίς αλλοιώσεις, πείτε παιδιά, θένς!

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα έχω αφησει τον συγχρονισμο επαφων ενεργοποιημενο, απλά οι επαφες στο Gmail στον υπολογιστη ειναι χωρις contact pictures.

Αν χρειαστω restore, προσθετω εκ των υστερων χειροκινητα φωτογραφιες στις επαφες που με ενδιαφερουν, από φακελο φωτογραφιων υψηλης αναλυσης που εχω παντα backed up και προφανως, στην gallery του κινητου. Ετσι, και τις επαφες δεν φοβαμαι μην χασω αφου το Gmail ειναι η πιο σιγουρη επιλογη και την χαλια αναλυση της google γλυτωνω, εστω και με λιγο κοπο παραπανω...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ έχω παρόμοιο bucked up, αλλά έχω περίπου 150 επαφές με φωτό ή με logo εταιριών, επιχειρήσεων κλπ. Δεμ είναι λίγο tragic να τα κάνω manual εκ νέου, κάθε φορά που το gmail θέλει να συγχρονίσει; Νομίζω πως είναι. Γι αυτό θέλω αν ξέρει κάποιος να μου πει γι αυτά που ρωτώ στο #13004
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το κινητο μου ανοιξε σε ασφαλεις λειτουργια και δεν ξερω το λογο.

Καποια εικονιδια αλλαξανε θεση αλλα απο μια πρωτη ματια δεν αλλαξε κατι αλλο.

Το ξαναεκανα μια επανεκινηση και ολα καλα.

 

Τι στο καλο ειναι αυτη η ασφαλεις λειτουργια και για ποιο λογο ανοιξε σε αυτο το mode?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί η θήκη του κινητού σου είναι στενή και κρατούσε πατημένο το πλήκτρο power?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω.

 

Δηλαδη αν πατησα παραπανω απο το κανονικο το πληκτρο power για να ανοιξω το κινητο μπαινει σε ασφαλης λειτουργια το κινητο??

 

Αν ναι τοτε αυτο δεν το ηξερα και ισως πατησα παραπανω απο το κανονικο το power κουμπι.

 

Τι ακριβως κανει ομως σε αυτη τη λειτουργια το κινητο και για ποιο λογο τη χρησιμοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Τα φώτα σας .

 

Το μηχανάκι παίζει Flash . OK

Το μηχανάκι παίζει mp3 . OK

Εφτιαξα ένα προγραμματάκι Flash που έχει μέσα mp3 . Οταν το τρέχω στο Laptop παίζει κανονικά .

Το ανέβασα στο site μου και ανοίγοντάς τη σελίδα με το Laptop παίζει μιά χαρά , αλλά με το SII ή και το Note 10.1 παίζει

το Flash σωστά , αλλά από ήχο μούγκα .

Σημειωτέον ότι εκτός από τον μαμά explorer έχω δοκιμάσει όλους σχεδόν τους διαθέσιμους χωρίς αποτέλεσμα .

Καμιά ιδέα :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...