Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το usb on the go δουλεύει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες ξέρει κάνεις ποιό είναι το font που χρησιμοποιεί το S2 για το ρολόι στην lock screen?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα κάνει το λάθος και απ εγκατέστησα τον Stock browser χωρίς να έχω κρατήσει backup με το titanium.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link για να τον ξαναπεράσω; έχω την Nordic LSD.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που θέλω να κάνω downgrade από 4.1.2 σε 4.0.4, απλά την φορτώνω με odin όπως είμαι; ή θέλει τίποτε άλλο πριν; Δεν είμαι root.

 

Δε χρειάζεται να είσαι root όταν περνάς λογισμικό με odin.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24 ώρες με την lsj εχω να πω ότι την βρίσκω καλύτερη από την lsd και σε θέμα αυτονομίας..

 

δεν σου ρουφαει πολυ μπαταρια η οθονη? εμενα 78% ηταν επιλεγμενος ο αυτοματος φωτισμος

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ετσι οπως την βλεπω την δουλεια, εφοσον η sammy ανακοινωσε επισημα πλεον πως η συσκευη μας θα αναβαθμιστει και σε 4.2.2 JB, δεν βλεπω να παιρνουμε την 4.1.2 και μαλλον θα παμε κατευθειαν στην πρωτη.

 

Μιλωντας παντα για unbranded συσκευες, οπως ακριβως εγινε και με την 4.0.4.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ετσι οπως την βλεπω την δουλεια, εφοσον η sammy ανακοινωσε επισημα πλεον πως η συσκευη μας θα αναβαθμιστει και σε 4.2.2 JB, δεν βλεπω να παιρνουμε την 4.1.2 και μαλλον θα παμε κατευθειαν στην πρωτη.

 

Μιλωντας παντα για unbranded συσκευες, οπως ακριβως εγινε και με την 4.0.4.

 

κι'εγώ unbranded έχω αλλά πήρα την 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κι'εγώ unbranded έχω αλλά πήρα την 4.0.3

 

Την 4.0.3 την πηραν ολοι, την 4.0.4 την πηραν ομως μονο οι συσκευες της voda και cosmote.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ετσι οπως την βλεπω την δουλεια, εφοσον η sammy ανακοινωσε επισημα πλεον πως η συσκευη μας θα αναβαθμιστει και σε 4.2.2 JB, δεν βλεπω να παιρνουμε την 4.1.2 και μαλλον θα παμε κατευθειαν στην πρωτη.

 

Μιλωντας παντα για unbranded συσκευες, οπως ακριβως εγινε και με την 4.0.4.

Που το ειδες ΕΠΙΣΗΜΑ ανακοινωμενο ρε φιλε?

Αν εννοεις αυτο το αρθρο τοτε αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ απλα ακουγωνται φημες οτι μαλλον θα λαβουμε επισημα και την 4.2.2 στο s2 κινητο μας και αυτο το αναφερει και στο ιδιο το αρθρο.

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες ΕΠΙΣΗΜΑ ανακοινωμενο ρε φιλε?

Αν εννοεις αυτο το αρθρο τοτε αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ απλα ακουγωνται φημες οτι μαλλον θα λαβουμε επισημα και την 4.2.2 στο s2 κινητο μας και αυτο το αναφερει και στο ιδιο το αρθρο.

 

Αν παρεις την 4.1.2 δεν ειναι δυσκολο να σε πανε και στην 4.2.2. Για minor update προκειται αλλωστε και οχι για κατι σοβαρο.

Ειναι δεν ειναι επισημο, εγω ειπα πως την βλεπω την δουλεια.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την 4.1.2 ειναι δεδομενο και επισημο.

Για την 4.2.2 φημες ακουγωνται και εγω θελω να πιστευω οτι θα ισχυσουν πραγματικα και θα παρουμε και αυτη την εκδοση βεβαια στο οτι ηδη για την ελληνικη 4.1.2 περιμενουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ παιζει οταν βγει στις αλλες χωρες η 4.2.2 εμεις τοτε να παιρνουμε την 4.1.2 τι να πω ρε παιδια δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα κάνει το λάθος και απ εγκατέστησα τον Stock browser χωρίς να έχω κρατήσει backup με το titanium.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link για να τον ξαναπεράσω; έχω την Nordic LSD.

 

Κάποιος εθελοντής;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εθελοντής;

 

Κατέβασε την rom και παρ το απο εκεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εθελοντής;

προταση κανω και αν εχω λαθος ας διορθωση καποιος αλλος.παλια εκανα το ιδιο με σενα,και εκανα εγκατασταση ξανα την ρομ που ειχα ΧΩΡΙΣ φακτορυ ρεσετ και ολα καλα.επαναλαμβανω προταση κανω με βαση μια δικια μου εμπειρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδω και 1 μήνα περίπου έχω περάσει την 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

Στην προηγούμενη έκδοση (4.0.4) το κινητό είχε εγκατεστημένη την εφαρμογή "επεξεργασία βίντεο".

Τώρα δεν υπάρχει στην έκδοση 4.1.2.

Ξέρει κανείς που μπορώ να την βρω;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εθελοντής;

Γιατι δεν εγκαθιστας τον chrome browser?

Εμενα π.χ. με τον internet browser που εχει σαν default η 4.0.3 αν παω σε μερικα site οπως το insomnia.gr(Αρχικη σελιδα οχι στο φορουμ) μου κολλαει και μετα απο λιγο με πεταει εξω απο τον internet browser ενω με τον chrome δεν εχω θεμα στο ιδιο ακριβως site.

Link to comment
Share on other sites

Ο μανησιος browser της 4.1.2 ειναι πολυ πιο καλος απο αυτον που φοραει η 4.0.3. αποψη μου γιατι περασα απο ολες τις φασεις(4.0.3-4.0.4-4.1.2)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ημουν σε custom και μολις αναβαθμισα σε lsj.Αντιμετωπιζω προβλημα με τη καρτα σιμ ομως:ενω βαζω το pin κανονικα και το δεχεται αμεσως μετα μου λεει οτι πρεπει να κανω εγγραφη στο δικτυο και ζηταει ενα νεο κωδικο,ο οποιος δεν ειναι το pin μου.Δοκιμασα factory reset αλλα τα ιδια.Η σιμ σε αλλο κινητο δουλευει κανονικα.Το μυαλο μου παει στα apn αλλα επειδη δε μου εχει ξανασυμβει δε ξερω πως να τα περασω.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη,ευχαριστω εκ των προτερων!

http://imageshack.us/photo/my-images/841/screenshot2013032221003.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/819/screenshot2013032221004.png/

 

Update:Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα στο google οτι υπαρχει ενα bug,το οποιο δε μπορω να κατανοησω,και οταν κανεις update σε jelly ειτε official ειτε custom το τηλεφωνο κλειδωνει σε παροχο(??).Με ενα προγραμμα sim unlocker εκανα δουλεια μου αλλα ηταν πολυ περιεργο μιας και το τηλεφωνο μου ηταν αγορασμενο απο γνωστο ιντερνετικο μαγαζι και φυσικα unbranded.20μηνες που εχω το s2 ειχα αλλαξει πολλες rom αλλα πρωτη φορα πηγα σημερα σε jellybean και μου ετυχε αυτο.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore τις επαφές με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=mobilehome.backup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmlsZWhvbWUuYmFja3VwIl0.

και δεν μου έφερε τις εικόνες των επαφών. Υπάρχει κάποιο backup που να επιστρέφει και τις εικόνες και να μη χαλάει και την ποιότητα τους επίσης;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια που το φερε η κουβέντα ξέρετε πώς γίνεται στις φωτογραφίες των επαφών που ενημερώνεται από Facebook να φτιάχνει την ποιότητα γιατί μου τις δείχνει χάλια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...