Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει να κανει με το οτι ειμαι .com και οχι .gr?

αλλαζει καπως?

 

Μόνο αν το βάλεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο αν το βάλεις εσύ.

 

τι εννοεις ρε συ Στρατο?

 

 

 

**αυτο συμβαινει και στα Ελληνικα firmware?δεν το ειχα προσεξει

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ρε συ Στρατο?

 

 

 

**αυτο συμβαινει και στα Ελληνικα firmware?δεν το ειχα προσεξει

 

Να το γράψεις εσύ.

Το ορθόδοξο πάσχα δε το περιλαμβάνει η google.

Πρέπει να κάνεις δικό σου ημερολόγιο ή βάλτο εσύ σαν σημείωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου εξηγησετε το παρακατω; Χθες το βραδυ το εκλεισα με την μπαταρια στο 46% και σημερα το πρωι το ανοιξα στο 25. Τι μπορει να το προκαλει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου εξηγησετε το παρακατω; Χθες το βραδυ το εκλεισα με την μπαταρια στο 46% και σημερα το πρωι το ανοιξα στο 25. Τι μπορει να το προκαλει αυτο;

κάποια εφαρμογή που πέρασες τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Και ρουφαει ενω ειναι κλειστο;

 

Κλειστο δεν ρουφαει, αλλα και το δικο μου οταν το σβησω και ειμαι σχετικα χαμηλα (40% π.χ.) και το ανοιξω μετα, εχει πεσει πολυ. Δεν ξερω σε τι οφειλεται αυτο, θα το δοκιμασω και στην Cyanogen που περασα χθες να δω αν γινεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έχουν κόψει αυτή την δυνατότητα,,,

 

Γενικότερα, ή στο SII; μόνο με τηλέφωνο στη Samsung γίνεται δηλαδή;

 

στο s2

 

Μετα την αναβαθμιση σε σκανδιναβικη 4.1.2 μου βγαζει και μενα το ιδιο μηνυμα, ενω με την 4.0.3 του κουτιου λειτουργουσε κανονικα.

Δεν βρισκω ομως τον παραμικρο λογο να κοψει η Samsung την συγκεκριμενη δυνατοτητα μονο από το S2 :blink: (άλλη εννοια δεν ειχε...) την στιγμη που λειτουργει στο Galaxy Y ενος φίλου μου.

Το πιθανοτερο ειναι οτι και ο Stefan δεν εχει την δυνατοτητα updates μεσω Kies λόγω 4.1.2 που εχει περασει και λογικα, εφοσον δεν υποστηριζει το Kies updates, δεν υποστηριζει και Initialization. Πακετο πάνε αυτα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε σκανδιναβικη 4.1.2 μου βγαζει και μενα το ιδιο μηνυμα, ενω με την 4.0.3 του κουτιου λειτουργουσε κανονικα.

Δεν βρισκω ομως τον παραμικρο λογο να κοψει η Samsung την συγκεκριμενη δυνατοτητα μονο από το S2 :blink: (άλλη εννοια δεν ειχε...) την στιγμη που λειτουργει στο Galaxy Y ενος φίλου μου.

Το πιθανοτερο ειναι οτι και ο Stefan δεν εχει την δυνατοτητα updates μεσω Kies λόγω 4.1.2 που εχει περασει και λογικα, εφοσον δεν υποστηριζει το Kies updates, δεν υποστηριζει και Initialization. Πακετο πάνε αυτα...

 

Μα φυσικα και υποστηρίζει KIES updates

εγώ με την 4.1.2 FOP έκανα το update μέσω KIES (το μικρό, που ακολούθησε την αρχική 4.1.2)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αααααα, τωρα που το θυμηθηκα!!!!!!!!!!!

 

Πριν 2 ημερες, εβαλα διπλα-διπλα το δικο μου S2 με του αδερφου μου και βλεπαμε την "ποιοτητα" των φωτογραφιων που τραβουσε το καθενα...

 

Αν και μιλαμε για 2 ολοϊδιες συσκευες, του αδερφου μου τραβουσε καλυτερες φωτογραφιες (σε κλειστο χωρο)!!!!!!! ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ SETTINGS!

 

Το δικο μου, οταν εβλεπε μια πηγη φωτος εστω και μακρυα (π.χ. μια απλη λαμπα, μην φανταστειτε κανεναν προβολεα) φαινοταν να υπερφωτιζει την εικονα... Η διαφορα φαινοταν και στις οθονες των 2 συσκευων, ΠΡΙΝ βγαλουν την φωτογραφια... :wacko: Του αδερφου μου δεν χαλουσε καθολου την εικονα... :angry:

 

Δοκιμασα και την μαμησια καμερα και την LG που χρησιμοποιω περισσοτερο...

 

Ενημερωτικα, του αδερφου μου "φοραει" την Ισπανικη 4.1.2 (χωρις το update) ενω το δικο μου την αντιστοιχη Nordic (δεν ειχα περασει ακομα την Cyanogen, την περασα την επομενη ημερα και δεν εχω κανει τεστ ακομα).

 

Λετε να εχει σχεση το οτι αλλαξα προσφατα πλακετα? Μπορει να αλλαξε κατι στον αισθητηρα? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες στην προηγουμενη σελιδα το post που ειπα πως να τσεκαρεις το module της καμερας σου. Εγω εχω το SCEF02 που ειναι της fujitsu κατα συνεπεια εχουμε ενα θεματακι που ομως δεν διορθωνεται.
Link to comment
Share on other sites

Δες στην προηγουμενη σελιδα το post που ειπα πως να τσεκαρεις το module της καμερας σου. Εγω εχω το SCEF02 που ειναι της fujitsu κατα συνεπεια εχουμε ενα θεματακι που ομως δεν διορθωνεται.

 

Δυστυχως δεν μπορω.... ισως επειδη εχω Cyanogen (???????)

 

Το post to δικο σου ειδα και το θυμηθηκα... (μου εγινε η καρδια περιβολι τωρα...) :cry::cry::cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει το SCEE09 είναι κι αυτό προβληματικό..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δες στην προηγουμενη σελιδα το post που ειπα πως να τσεκαρεις το module της καμερας σου. Εγω εχω το SCEF02 που ειναι της fujitsu κατα συνεπεια εχουμε ενα θεματακι που ομως δεν διορθωνεται.

 

Εβαλα τον αδερφο μου να το τσεκαρει και το τηλεφωνο κολλησε, το εσβησε και δεν αναβε με τιποτα... εμενε στο αρχικο Samsung galaxy s2...

 

Το επανεφερε χρησιμοποιωντας το τελευταια nandroid backup....

 

Τι ειναι αυτες οι εντολες? Ετυχε, ή εχουν καποιο βαθμο "επικινδυνοτητας"?????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρουν το firmware της καμερας καθως και το firmware του κινητου. Εχω stock 4.1.2 nordic οποτε δεν γνωριζω εαν φταει η custom rom σου
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα και υποστηρίζει KIES updates

εγώ με την 4.1.2 FOP έκανα το update μέσω KIES (το μικρό, που ακολούθησε την αρχική 4.1.2)

 

Πάλι κάνεις λάθος.

Σωστά και έκανες την αναβάθμιση που λες όπως και όλες τις άλλες που θα δοθούν θεωρητικά για την ισπανική FOP. Εμένα όμως δικαίως δεν υποστηρίζει αναβαθμίσεις (άρα και την διαδικασία του initialization) γιατί έχω την Σκανδιναβική με EUR CSC ως multi csc Rom, όντας προερχόμενος από την unbranded Ελληνική EUR. Αυτός ο συνδυασμός δεν υπάρχει σε καμία Rom επί του παρόντος, εξ ου και η ανωμαλία με το kies. Αν το άλλαζα σε NEE csc, θα έπαιρνα κι εγώ αντίστοιχα πιθανές μελλοντικές σκανδιναβικές αναβαθμίσεις και θα δούλευε η διαδικασία της Αρχικοποίησης. Η όταν βγει η Ελληνική και φλασαρω over the top οπότε θα αποκτήσω πάλι πλήρη συμβατότητα με το kies...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κάνεις λάθος.

Σωστά και έκανες την αναβάθμιση που λες όπως και όλες τις άλλες που θα δοθούν θεωρητικά για την ισπανική FOP. Εμένα όμως δικαίως δεν υποστηρίζει αναβαθμίσεις (άρα και την διαδικασία του initialization) γιατί έχω την Σκανδιναβική με EUR CSC ως multi csc Rom, όντας προερχόμενος από την unbranded Ελληνική EUR. Αυτός ο συνδυασμός δεν υπάρχει σε καμία Rom επί του παρόντος, εξ ου και η ανωμαλία με το kies. Αν το άλλαζα σε NEE csc, θα έπαιρνα κι εγώ αντίστοιχα πιθανές μελλοντικές σκανδιναβικές αναβαθμίσεις και θα δούλευε η διαδικασία της Αρχικοποίησης. Η όταν βγει η Ελληνική και φλασαρω over the top οπότε θα αποκτήσω πάλι πλήρη συμβατότητα με το kies...

 

Λογικά όταν θα έρθει η Ελληνική, φλασάρουμε την μανίσια 4.03 EUR και μετά απο kies...

Η Samsung έχει αρχίσει και σπιντάρει τελευταία με τα updates στις 7/3 έδωσε πολύ πράμα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όταν θα έρθει η Ελληνική, φλασάρουμε την μανίσια 4.03 EUR και μετά απο kies...

Η Samsung έχει αρχίσει και σπιντάρει τελευταία με τα updates στις 7/3 έδωσε πολύ πράμα...

 

Αν θέλει κάποιος να...απολαύσει αναβάθμιση μέσω kies κι αυτό γίνεται. Οι περισσότεροι μάλλον θα την περάσουμε από πάνω με odin για ταχύτερα ή να γλιτώσουμε πχ factory reset και η συμβατότητα θα αποκατασταθεί.

Πράγματι η...κληρωτίδα με την ελληνική έκδοση μπορεί να μην αργήσει μετά τις αρκετές χώρες στις 7/3 αλλά η υπόθεση ημερομηνία εξακολουθεί να παραμένει θέμα τύχης και όχι προγραμματισμένης ανακοίνωσης...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να υποτιμησω κανεναν (αλλωστε ουτε εγω θεωρουμαι power-user), δεν μπορω να καταλαβω αυτη την "εμμονη" με το Kies και την Ελληνικη Jelly Bean...

 

Ποσο μαλλον οταν προκειται για φιλους που εχουν τις απαραιτητες γνωσεις να "πισωγυρισουν" σε 4.0.3, ετσι ωστε ΟΤΑΝ ερθει η επισημη Ελληνικη να την παρουν μεσω Kies... Γιατι δεν βαζετε μια οποια να'ναι να τελειωνετε? Τι την θελετε την Ελληνικη?

 

Εκτος βεβαια κι αν τιθεται θεμα εγγυησης, οποτε ΟΚ...

 

Επαναλαμβανω, ολα αυτα ηταν σε καθαρα φιλικους τονους χωρις κανενα ιχνος υποτιμησης.

 

Καλημερα σε ολους & ολες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια παρεξηγηση! Προφανως και η ολη συζητηση εχει νοημα μονο για λογους εγγυησης. Αναβαθμισεις άλλες ετσι κι αλλιως εχουν ελαχιστες πιθανοτητες να υπαρξουν...

Παντα βεβαια υπαρχει και το κινητρο της εγκυκλοπαιδικης γνωσης που προκυπτει (περι csc πχ και πως αυτο λειτουργει σε καποιες περιπτωσεις) μεσα από τετοιες κατα τα λοιπα "ανουσιες" συζητησεις...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας. εχω ενα Samsung Galaxy S2 αγορασμενο απο καταστημα της Vodafone. Θελω να κανω επανεγκατασταση της rom μεσω του kie. Οταν παω λειπων στο update and install μου λεει πως δεν ειναι διαθεσιμο για αυτη την συσκευη.Απο οτι εψαξα στο νετ ειναι κλειδωμενο μεσω του παροχου και πρεπει να κανω τα χιλια μυρια για να κανω επανεγκατασταση του λειτουργικου. Παρακαλω να με βοηθησετε η να μου δωσετε μια κατευθυνση για το τι να κανω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δες στην προηγουμενη σελιδα το post που ειπα πως να τσεκαρεις το module της καμερας σου. Εγω εχω το SCEF02 που ειναι της fujitsu κατα συνεπεια εχουμε ενα θεματακι που ομως δεν διορθωνεται.

 

Το vcfa01 που εχει η συσκευη του αδερφου μου (αγορασμενη πριν 3 μηνες) τι ειναι?

 

(οπως προειπα, το δικο μου δεν μπορω να το ελεγξω γιατι δεν "πιανει" ο κωδικος)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές φορές όταν παω να γράψω σε οποιοδήποτε φόρουμ κολλάει το κινητό και δεν μου εμφανίζει καθόλου το πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα μετά από λίγη ώρα να βγάζει πρόβλημα στο πληκτρολόγιο και να πρέπει να κλείσω και να το ξανανοιξω για να δουλέψει....

 

Λογικα θα φταίει η άθλια 4.0.3 που εχω ακόμα απλά είπα να το αναφέρω για να μου πει αν εχει τυχει και σε κανεναν αλλον κατι τετοιο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές φορές όταν παω να γράψω σε οποιοδήποτε φόρουμ κολλάει το κινητό και δεν μου εμφανίζει καθόλου το πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα μετά από λίγη ώρα να βγάζει πρόβλημα στο πληκτρολόγιο και να πρέπει να κλείσω και να το ξανανοιξω για να δουλέψει....

 

Λογικα θα φταίει η άθλια 4.0.3 που εχω ακόμα απλά είπα να το αναφέρω για να μου πει αν εχει τυχει και σε κανεναν αλλον κατι τετοιο.

 

Η 4.0.3 μπορει να ειναι αθλια, αλλα ισως να φταιει και τιποτα αλλο... Καμμια "παραξενη" εφαρμογη που εβαλες προσφατα, κανενα "μη-μαμησιο" πληκτρολογιο που δεν λειτουργει καλα....... υποθεσεις κανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...