Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ώρα που μιλάς πάτα το εικονίδιο για να απενεργοποιηθεί το noise reduction.

Αν σταματήσει το πρόβλημα τότε θα σου κάνει δουλειά η εφαρμογή.

 

 

 

αυτο ειναι γενικοτερο προβλημα του sii,ή συμβαινει σε καποια κομματια?

ή 4.1 πχ,εχει το ιδιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σας πω παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει με Wifi με τον υπολογιστή; Εγώ κατέβασα δύο εφαρμογές που χρειάζονται σύνδεση με το pc για να δουλέψουν και δεν κατάφερα να τι συνδέσω. Μιλάω για τα nJoy και Wifi mouse. Κανείς τα φώτα του;
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις wifi και το kies απο το τηλεφωνο σου.

καπου σου γραφει μια ip(πχ 192.168.0.161)

πας στο pc,ανοιγεις εναν browser(internet explorer,mozilla..)

και πατας την Ip που ειδες στο kies στο τηλεφωνο σου.

εισαι ετοιμος..

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει με Wifi με τον υπολογιστή; Εγώ κατέβασα δύο εφαρμογές που χρειάζονται σύνδεση με το pc για να δουλέψουν και δεν κατάφερα να τι συνδέσω. Μιλάω για τα nJoy και Wifi mouse. Κανείς τα φώτα του;

 

Airdroid & MyPhoneExplorer

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

σκεφτομαι να περασω την 4.1.2 μέσω odin

το κινητο δεν το εχω αγοράσει μέσω κάποιου παρόχου

 

ποια η διαφορά αν περάσω την ισπανική ή την nordic?

 

το κινητο δεν είναι root και πρωτη φορά θα χρησιμοποίησω το Odin

 

χάνω την εγγύηση έτσι;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

σκεφτομαι να περασω την 4.1.2 μέσω odin

το κινητο δεν το εχω αγοράσει μέσω κάποιου παρόχου

 

ποια η διαφορά αν περάσω την ισπανική ή την nordic?

 

το κινητο δεν είναι root και πρωτη φορά θα χρησιμοποίησω το Odin

 

χάνω την εγγύηση έτσι;

Εκτός από οτι η nordic είναι ποιο καινούργια (17 ημέρες ) δεν γνωρίζω να υπαρχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους .

Την εγγύηση την χάνεις όταν βάλεις firmware διαφορετικής χώρας απο αυτή του τηλεφώνου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε αναζήτηση στο τηλεφωνικό κατάλογο με τα αρχικά;

π.χ.

Γιάννης Παπαδόπουλος να γράφουμε στην αναζήτηση "Γ{κενό}Π" και να μας δείχνει τα ονόματα που έχουν αυτά τα αρχικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω την jb 4.1.2 root.εχω δοκιμασει να περασω flashplayer αλλα χωρις αποτελεσμα.δεν μου ανοιγει τα βιντεο στα site.πχ ζούγκλα. Υπαρχει καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω την jb 4.1.2 root.εχω δοκιμασει να περασω flashplayer αλλα χωρις αποτελεσμα.δεν μου ανοιγει τα βιντεο στα site.πχ ζούγκλα. Υπαρχει καμια λυση?

 

Ποιο browser χρησιμοποιείς; ο στοκ υποστηρίζει κανονικά flash player.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από οτι η nordic είναι ποιο καινούργια (17 ημέρες ) δεν γνωρίζω να υπαρχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους .

Την εγγύηση την χάνεις όταν βάλεις firmware διαφορετικής χώρας απο αυτή του τηλεφώνου .

 

οκ καταλαβα

αλλα αν μετα βάλω την ελληνική απο πάνω;

 

θα πρέπει να διαγραψω την nordic η θα μπορεσω παλι μεσω odin?

 

αν εχω καταλαβει σωστα αν περασω την Nordic δεν θα μπορω μετα μεσω kies να περασω την ελληνική σαν update

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Ποιο browser χρησιμοποιείς; ο στοκ υποστηρίζει κανονικά flash player.

 

Με τον dolfin δοκιμαζα..μετα ειδα οτι ο stock δουλευει μια χαρα..οποτε εφυγε ο dolfin!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα

αλλα αν μετα βάλω την ελληνική απο πάνω;

 

θα πρέπει να διαγραψω την nordic η θα μπορεσω παλι μεσω odin?

 

αν εχω καταλαβει σωστα αν περασω την Nordic δεν θα μπορω μετα μεσω kies να περασω την ελληνική σαν update

 

Πρωτα απ'ολα, η Nordic και ολες οι μεταγενεστερες της Ισπανικης, εχουν ενσωματωμενο ενα μικρο update (22mb) το οποιο, ΑΝ εχεις την Ισπανικη θα πρεπει να το βαλεις κανοντας update μεσα απο τις ρυθμισεις και να ευχεσαι να μπορεσει να μπει γιατι, οσες φορες το δοκιμασα (σε αλλη συσκευη) δεν τα καταφερα...

 

Τωρα, για το αλλο που ρωτας... αν βαλεις την Nordic δεν νομιζω οτι εχεις καποιο λογο να βαλεις μετα καποια αλλη, αφου θα σε καλυψει ΑΠΟΛΥΤΑ... Αν παρ'ολα αυτα θελεις αλλαγη, μπορεις ειτε να την περασεις "απο πανω" και η καινουργια να δουλευει μια χαρα, ή να κανεις ενα factory reset ΠΡΙΝ το φλασαρισμα μεσω Odin κι ενα μετα...

 

Με τον dolfin δοκιμαζα..μετα ειδα οτι ο stock δουλευει μια χαρα..οποτε εφυγε ο dolfin!!!

 

Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582 μπορεις να βρεις το apk του flash player... Ειναι βεβαια για το galaxy s3, αλλα εχω την εντυπωση οτι δουλευει και σ'εμας... αν κανω λαθος, ας με διορθωσει καποιος...

 

(ζητω συγγνωμη για τα 2 συνεχομενα posts, αν μπορουν οι moderators ας τα συγχωνευσουν, δεν γνωριζω πως γινεται οταν τα εχω ηδη κανει!:p )

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.μου εδωσε ενα φιλαρακι το s2 μηπως και μπορεσω να του το φτιαξω γιατι κανει το εξης.α)δεν ξεκιναει κολλαει στο logo της samsung εκει που γραφει galaxy s ii και αναβοσβηνει ολη την ωρα β)βγαζει συνεχεια το εικονίδιο με την αδεια μπαταρια και μεσα το κυκλο σταθερο.αυτο το κανει οταν το βαζουμε για φορτιση.γ)οταν βγαλω και βαλω την μπαταρια ξεκιναει μονο του και με το που συνδεσω στον υπολογιστη βγαζει το εικονίδιο της αδειας μπαταριας.το μονο που καταφερα να κανω ειναι να πατησω το volume down και να ξεκιναει στο downloading menu αλλα δεν το βλεπει το λαπτοπ.τι εγινε αγνωστο αυτο το επαθε ξαφνικα.σας ευχαριστω πολυ καθε βοηθεια σας δεκτη.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα, η Nordic και ολες οι μεταγενεστερες της Ισπανικης, εχουν ενσωματωμενο ενα μικρο update (22mb) το οποιο, ΑΝ εχεις την Ισπανικη θα πρεπει να το βαλεις κανοντας update μεσα απο τις ρυθμισεις και να ευχεσαι να μπορεσει να μπει γιατι, οσες φορες το δοκιμασα (σε αλλη συσκευη) δεν τα καταφερα...

 

Τωρα, για το αλλο που ρωτας... αν βαλεις την Nordic δεν νομιζω οτι εχεις καποιο λογο να βαλεις μετα καποια αλλη, αφου θα σε καλυψει ΑΠΟΛΥΤΑ... Αν παρ'ολα αυτα θελεις αλλαγη, μπορεις ειτε να την περασεις "απο πανω" και η καινουργια να δουλευει μια χαρα, ή να κανεις ενα factory reset ΠΡΙΝ το φλασαρισμα μεσω Odin κι ενα μετα...

 

θέλω να περάσω την ελληνική όταν βγεί για την εγγύηση

 

το κινητό το αγόρασα τον σεπτέμβριο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.μου εδωσε ενα φιλαρακι το s2 μηπως και μπορεσω να του το φτιαξω γιατι κανει το εξης.α)δεν ξεκιναει κολλαει στο logo της samsung εκει που γραφει galaxy s ii και αναβοσβηνει ολη την ωρα β)βγαζει συνεχεια το εικονίδιο με την αδεια μπαταρια και μεσα το κυκλο σταθερο.αυτο το κανει οταν το βαζουμε για φορτιση.γ)οταν βγαλω και βαλω την μπαταρια ξεκιναει μονο του και με το που συνδεσω στον υπολογιστη βγαζει το εικονίδιο της αδειας μπαταριας.το μονο που καταφερα να κανω ειναι να πατησω το volume down και να ξεκιναει στο downloading menu αλλα δεν το βλεπει το λαπτοπ.τι εγινε αγνωστο αυτο το επαθε ξαφνικα.σας ευχαριστω πολυ καθε βοηθεια σας δεκτη.:lol:

 

Καταρχην πρεπει το laptop να εχει εγκατεστημενο το kies....

Δευτερον....και να εχει το kies παλι δεν μπορει να το δει σαν εξωτερικη μνημη ή σαν κατι αλλο οταν το τηλεφωνο ειναι σε download mode....

Σε download το βλεπει μονο το odin....και απο εκει flashαρεις νεα rom......

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω την ελληνική όταν βγεί για την εγγύηση

 

το κινητό το αγόρασα τον σεπτέμβριο

 

ΟΚ, καταλαβα... οποτε βαλε τωρα την Nordic ή οποιαδηποτε αλλη μεταγενεστερη της Ισπανικης & οταν με το καλο ερθει και η επισημη Ελληνικη, την βαζεις κι αυτη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην πρεπει το laptop να εχει εγκατεστημενο το kies....

Δευτερον....και να εχει το kies παλι δεν μπορει να το δει σαν εξωτερικη μνημη ή σαν κατι αλλο οταν το τηλεφωνο ειναι σε download mode....

Σε download το βλεπει μονο το odin....και απο εκει flashαρεις νεα rom......

 

δοκιμασα να περασω μια ρομ με το odin και σταματαει στο boot.bin

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να περασω μια ρομ με το odin και σταματαει στο boot.bin

 

Αποσύνδεσε το καλώδιο ,βγάλε /βάλε μπαταρία και βάλτο ξανά σε download mode .

Σιγουρέψου οτι εχεις κατεβάσει το σωστό firmaware ,άλλαξε θύρα usb ,κλείσε το kies αν ειναι ανοιχτό και δοκίμασε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεσε το καλώδιο ,βγάλε /βάλε μπαταρία και βάλτο ξανά σε download mode .

Σιγουρέψου οτι εχεις κατεβάσει το σωστό firmaware ,άλλαξε θύρα usb ,κλείσε το kies αν ειναι ανοιχτό και δοκίμασε ξανά .

αυτο με το firmware με προβληματιζει.το κινητο δεν ειναι ροοτ.μπορεις να δωσεις ενα λινκ.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το firmware με προβληματιζει.το κινητο δεν ειναι ροοτ.μπορεις να δωσεις ενα λινκ.ευχαριστω

 

Τι προσπαθείς να περάσεις official firmware ή custom rom ??

 

Υποθέτω official αφού δεν είσαι root :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι προσπαθείς να περάσεις official firmware ή custom rom ??

 

Υποθέτω official αφού δεν είσαι root :confused:

 

κατεβαζω αυτο

XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

για να δουμε.προεκυψε και ενα αλλο προβληματακι το λαπτοπ βλεπει το κινητο σαν αγνωστη συσκευη και το kies δεν το βλεπει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω αυτο

XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

για να δουμε.προεκυψε και ενα αλλο προβληματακι το λαπτοπ βλεπει το κινητο σαν αγνωστη συσκευη και το kies δεν το βλεπει με τιποτα

Κανε απεγκατάσταση το kies ,reboot pc και τηλέφωνο .

Εγκατάστησε ξανά το kies και δοκίμασε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε απεγκατάσταση το kies ,reboot pc και τηλέφωνο .

Εγκατάστησε ξανά το kies και δοκίμασε .

 

πρεπει να σου πω οτι οταν βαζω την μπαταρια στο κινητο κανει επαννεκινιση μονο του οπως εγραψα και παραπανω και οταν βαζω καλωδιο μου βγαζει το εικινιδιο της μπαταριας και το κυκλο μεσα κολλημενο

Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις wifi και το kies απο το τηλεφωνο σου.

καπου σου γραφει μια ip(πχ 192.168.0.161)

πας στο pc,ανοιγεις εναν browser(internet explorer,mozilla..)

και πατας την Ip που ειδες στο kies στο τηλεφωνο σου.

εισαι ετοιμος..

 

Δεν τα καταφέρνει έτσι όπως λες. Με το AirDroid συνδέθηκε, αλλά και πάλι δεν συνδέεται το nJoy και το Wifi Mouse

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...