Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικο μου με LSD nordic ειναι γκρι η μπαρα... οντως φαινεται καπως ασχημα..

https://www.dropbox.com/s/q35v9zj1qcwk2z8/Screenshot_2013-02-11-18-28-38.png

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://www.dropbox.com/s/ykglcbbu9fyf02d/Screenshot_2013-02-11-18-24-51.png?m

δειτε και με τερμα πανω την φωτεινοτητα

 

Οκ δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης είναι πράγματι μαύρη. Κανείς άλλος με μαυρη υπάρχει..; :lol:

 

@ timos1968 επειδή ακριβώς το ξέρω για αυτό ρώτησα τον φίλο παραπάνω εάν έχει βάλει κάποιο mod και δεν έχει βάλει. Οπότε..;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οστοσο ρε παιδια....

απο την διαχειρηση εφαρμογων σταματησα οτι νομιζω δεν ηθελα...

αλλα η μπαταρια με τρομαζει οπως πεφτει...

εχουμε καμια ιδεα?

αν βαλω καμια cfw θα ειναι καλύτερα?

Τωρα που πηραμε φορα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο και μονο για την γκρι μπαρα, μαλλον θα επιστρεψω στην omega 19.2.

Φυσικα δεν ειναι μονο αυτος ο λογος, αλλα και καποια εχτρα mod και ρυθμισεις που εχει εκεινη.

Το μονο που με χαλαει παλι στην omega ειναι πως η μπαταρια ειναι circle battery :lol: και δεν εχω βρει Mod για να την κανω stock.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να βαλει μαυρη μπαρα βρηκα αυτο κατεβαζετε From here http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2117405 αυτο που ειναι για deodex και για να το περασετε σε odex κανετε αυτα

For odexed LS8 follow these steps....

Make Nandroid backup,

delete system/app/SystemUI.odex,

Reboot into Recovery,

Wipe cache and delvic cache,

Flash the Mod.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα κάτι αρκετά σοβαρό, το σκρολάρισμα μεταξύ των αρχικών οθονών γίνεται με έντονο λαγκάρισμα όπως και η επαναφορά στην αρχική οθόνη πατώντας το home button εάν βρίσκομαι σε κάποια άλλη οθόνη.

 

Και δεν το πρόσεξα νωρίτερα να δω αν φταίει η JB ή το root που έκαν χτες το βράδυ.

 

Το έχει κ κανείς άλλος?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

μπωρει καποιος φιλος να μου πει απο που θα κατεβασω τιν omega 19.2. γιατι εχο και γω θεμα με μπαταρια με τιν 4,1,2 και πια διαφορα εχει..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα κάτι αρκετά σοβαρό, το σκρολάρισμα μεταξύ των αρχικών οθονών γίνεται με έντονο λαγκάρισμα όπως και η επαναφορά στην αρχική οθόνη πατώντας το home button εάν βρίσκομαι σε κάποια άλλη οθόνη.

 

Και δεν το πρόσεξα νωρίτερα να δω αν φταίει η JB ή το root που έκαν χτες το βράδυ.

 

Το έχει κ κανείς άλλος?

 

Λαγκαρισμα δεν εχω δει πουθενα με την 4.1.2 αντιθετως ειναι αρκετα smooth και γρηγορο στην αποκριση. Εκανες hard reset κατα την εγκατασταση..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα κάτι αρκετά σοβαρό, το σκρολάρισμα μεταξύ των αρχικών οθονών γίνεται με έντονο λαγκάρισμα όπως και η επαναφορά στην αρχική οθόνη πατώντας το home button εάν βρίσκομαι σε κάποια άλλη οθόνη.

 

Και δεν το πρόσεξα νωρίτερα να δω αν φταίει η JB ή το root που έκαν χτες το βράδυ.

 

Το έχει κ κανείς άλλος?

μαλλον καποια εφαρμογη στο κανει

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω νομιζω οτι το scroll ειναι πιο smooth οποτε μηπως να ακουσεις τον φιλο απο πανω?

 

Να πω οτι το σκρολάρισμα είναι πιο χάλια όταν κρατάω πατημένες τις κουκίδες και μπαίνει στο Mode αυτό που αριθμεί τις σελίδες των οθονών.

 

Άντε να βρω τώρα πoια εφαρμογή το κάνει, πέρασα καμμια 30 απανωτά για να το φέρω όπως ήταν πριν.

 

Έκανα factory defaults πριν την αναβαθμιση. Μετά βαρέθηκα, αλλά μάλλον θα κάνω τώρα.. :p Χάνεται το root έτσι ε?

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα mod για μπαταρια σαν την stock να περασουμε στην omega 19.2, η οχι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το σκρολάρισμα είναι πιο χάλια όταν κρατάω πατημένες τις κουκίδες και μπαίνει στο Mode αυτό που αριθμεί τις σελίδες των οθονών.

 

Άντε να βρω τώρα πια εφαρμογή το κάνει, πέρασα καμμια 30 απανωτά για να το φέρω όπως ήταν πριν.

 

Έκανα factory defaults πριν την αναβαθμιση. Μετά βαρέθηκα, αλλά μάλλον θα κάνω τώρα.. :p Χάνεται το root έτσι ε?

 

οχι δεν χανεται το ρουτ αλλα περνα τις εφαρμογες μια μια και οχι με το titanium

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το σκρολάρισμα είναι πιο χάλια όταν κρατάω πατημένες τις κουκίδες και μπαίνει στο Mode αυτό που αριθμεί τις σελίδες των οθονών.

 

Άντε να βρω τώρα πια εφαρμογή το κάνει, πέρασα καμμια 30 απανωτά για να το φέρω όπως ήταν πριν.

 

Έκανα factory defaults πριν την αναβαθμιση. Μετά βαρέθηκα, αλλά μάλλον θα κάνω τώρα.. :p Χάνεται το root έτσι ε?

 

Δε χάνεται

Link to comment
Share on other sites

μπωρει καποιος φιλος να μου πει απο που θα κατεβασω τιν omega 19.2. γιατι εχο και γω θεμα με μπαταρια με τιν 4,1,2 και πια διαφορα εχει..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα mod για μπαταρια σαν την stock να περασουμε στην omega 19.2, η οχι?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2117405

Link to comment
Share on other sites

Και εδω για στοκ για odex http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2132796 απλα ομορφα και ωραια μονο ενα απλο φλασαρισμα τιποτε αλλο και αν δεν σαςαρεσει εχει αρχειο revert για επαναφορα.και στο δευτερο ποστ εχει και μπαταριες για να βαλετε.για οπιον ειναι σε στοκ ρομ και θελει μαυρη μπαρα σε μπλε χρωμα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω... διαφορες εχουμε?

Στην μπαταρια... επειδοσεις κλπ κλπ?

Σορρυ αν γινομαι κουραστικος...

Για να την περασω πρεπει να γυρισω στην 4.03 για να ρουταρω κιολλας η μπορω απο την 4.1.2, η μπαινει οπως η official me odin χωρις να ρουταρω?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χανεται το ρουτ αλλα περνα τις εφαρμογες μια μια και οχι με το titanium

 

Και πριν μια μια τις πέρασα, αλλά στα πολύ γρήγορα. Θα το πάρω πιο χαλαρά τώρα και βλέπουμε :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

να διατυπώσω ξανά την ερώτησή μου ρε μάγκες. είμαι έτοιμος να κάνω ρουτ του philz, έχοντας LSD. όμως στο .rar του Philz αρχείο .tar δεν βλέπω, τι φορτώνω στο odin???

thanks in advance

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελο να κατεβασω τιν omega 19.2 κατεβαζει το αρχιο παταο για αποσιμπιεσει και βγαζει 4 φακελους γινετε..

 

Βασίλη δεν πρέπει να κάνεις αποσυμπίεση το ζιπάκι. Το αποθηκεύεις στην sd και το φλασάρεις από recovery (πατάς ταυτόχρονα home button-volume up-on/off) αφού κάνεις τα τρία wipe.

 

Airtim μπορείς το root σου να το κάνεις και απο recovery και να αποφύγεις έτσι και το

triangle away. Κατέβασε το zip αρχείο και όχι το tar. Ρίξ' το στην sd. Μπες recovery όπως γράφω πιο πάνω και φλάσαρε το ζιπάκι.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη δεν πρέπει να κάνεις αποσυμπίεση το ζιπάκι. Το αποθηκεύεις στην sd και το φλασάρεις από recovery (πατάς ταυτόχρονα home button-volume up-on/off) αφού κάνεις τα τρία wipe.

 

Πρεπει να εισαι ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι ρουτ?

Εννοείται. Όταν βάζεις custom rom πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες!

 

Μια γενικοτερη ερωτηση για τις custom roms, μια και δεν εχω δοκιμασει ποτε...

 

Η butter αισθηση που δινει η JB, ειναι ιδια στις roms ειτε προκειται για custom που βασιζεται σε καποια stock, ειτε για custom που βασιζεται σε rom Nexus συσκευων?

 

Ευχαριστω

 

Δεν ξέρω πόσο βούτυρο είναι η καινούριες rom που βγαίνουν για το κινητό μας, όμως προσωπικά έχω αναφερθεί μερικές φορές για το βούτυρο της jellybam βασισμένη σε nexus και φοβάμαι μην γίνω κουραστικός. Πιο βούτυρο... βάζεις και αυγά και κάνεις ομελέτα!

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...