Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ολα τα wipes πριν και μετα το περασμα της 4.1.2 και με φορματ της εσωτερικης μνημης απο την μερα που κυκλοφορησε αδυνατω να βρω εστω κι ενα ψεγαδι ;)

 

Δηλαδή με την μπαταρία δεν ειδες διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή με την μπαταρία δεν ειδες διαφορά?

 

Με την ιδια χρηση που εκανα και στην ics παρατηρηται μια μικρη μειωση στην αυτονομια της ταξεως περίπου του 5-10%. Μικρο το κακο!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με ολα τα wipes πριν και μετα το περασμα της 4.1.2 και με φορματ της εσωτερικης μνημης απο την μερα που κυκλοφορησε αδυνατω να βρω εστω κι ενα ψεγαδι ;)

 

Παρομοίως! Προσωπικά έκανα format και στην εξωτερική sd βέβαια αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο. Το μόνο μου "θεματάκι" είναι ότι όντως καταναλώνει περισσότερη μπαταρία απ'την 4.0.4 αλλά σε καμμία περίπτωση δεν παρατήρησα κάτι τραγικό όσο το τηλέφωνο βρίσκεται στο standby. Περιμένω κι εγώ επίσημη Ελληνική, ως τότε μια χαρά θα με βολέψει η Spain..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy SII και συγκεκριμενα το GT-I9100G και ειναι ακομα στην 2.3.6..Ο κατοχος του του εκξανε επαναφορα εγροστασιακων ρυθμησεων και ενω ηταν στην 4.0,.4 οταν το πηρε εδω και δυο βδομαδες ειναι στην 2.3.6 και δεν μπορει να παρει το πιο προσφατο update που εχει βγει

κανονικα δεν επρεπε να ειχε παρει αναβαθμηση λογισμικου????

παταω για ανανεωσεις και δεν μου εμφανηζει καμια ανανεωση?καμια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως! Προσωπικά έκανα format και στην εξωτερική sd βέβαια αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο. Το μόνο μου "θεματάκι" είναι ότι όντως καταναλώνει περισσότερη μπαταρία απ'την 4.0.4 αλλά σε καμμία περίπτωση δεν παρατήρησα κάτι τραγικό όσο το τηλέφωνο βρίσκεται στο standby. Περιμένω κι εγώ επίσημη Ελληνική, ως τότε μια χαρά θα με βολέψει η Spain..:)

 

κι εγω δεν εχω κανενα προβλημα και νομιζω οτι μια μεγαλυτερη καταναλωση ισως και να δικαιολογειται με τα καινουρια πραγματα που προσφερει η jb

Link to comment
Share on other sites

με τα πολλα ειδα οτι η συσκευη εχει το insane chip....μηπως αυτος ειναι ο λογος που εχει μεινει ακομα στην 2.3.6???
Link to comment
Share on other sites

με τα πολλα ειδα οτι η συσκευη εχει το insane chip....μηπως αυτος ειναι ο λογος που εχει μεινει ακομα στην 2.3.6???

 

Δεν εχει καμια σχεση το insane chip με την αναβσθμιση :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το insane chip με την αναβσθμιση :rolleyes:

 

ok,αλλα γιατι ειναι ακομα στην 2.3.6???samsung galaxy SII GT-9100G

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το GT-I9100 και άλλο το GT-I9100G.. ;)

 

ναι ρε φιλε.....εριχνα μια ματια στο forum,και ειδα οτι ειναι δυο διαφορετικες συσκευες...δεν ειναι δικο μου το sii και μου ειχε φανει πολυ περιεργο που δεν ειχε παρει ακομα αναβαθμηση....που να φανταστω οτι ειναι αλλες συσκευες....:lol:

καλα ποσα SII εχει βγαλει????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια εχω περασει και γω τιν 4.1.2 με odin, και το μονω προβλιμα που εχω ειναι με τιν μπαταρια τιν ριχνει πολλη γριγορα υπαρχει κατι γιαφτω..
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε.....εριχνα μια ματια στο forum,και ειδα οτι ειναι δυο διαφορετικες συσκευες...δεν ειναι δικο μου το sii και μου ειχε φανει πολυ περιεργο που δεν ειχε παρει ακομα αναβαθμηση....που να φανταστω οτι ειναι αλλες συσκευες....:lol:

καλα ποσα SII εχει βγαλει????

 

GT-I9100 / G / M / P / T .. :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια εχω περασει και γω τιν 4.1.2 με odin, και το μονω προβλιμα που εχω ειναι με τιν μπαταρια τιν ριχνει πολλη γριγορα υπαρχει κατι γιαφτω.καπια απαντιση...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο σταγονες κολλυριο στο καθε ματι!!! απανταω οτι ειναι φυσιολογικο, ολοι εχουν δει λιγο-πολυ μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας. Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο σταγονες κολλυριο στο καθε ματι!!! απανταω οτι ειναι φυσιολογικο, ολοι εχουν δει λιγο-πολυ μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.

 

Χαααααχαχαχαχαχα, ελιωσα!!!!!! (καλοπροαιρετα παντα!!!)

 

Το ειχα αναγκη το γελιο, μια και σημερα το πρωι, εκει που εβλεπα τα e-mail μου, το κινητο εσβησε.....

Και δεν ξαναναψε ποτε... Ετσι απλα!!!!!

 

Το πηγα στο service και περιμενω...

 

Μαλιστα μου ειπαν οτι επειδη ειναι εισαγωγη απο Ελβετια, ισως και να μην το "πιασει" η εγγυηση... (το αγορασα πριν 10 μηνες)

 

Αν συμβει αυτο, προβλεπεται "ματς"...!

 

Πως σας φαινονται ολα αυτα?

 

(εχω κατεβασει ολες τις θρh$kieς του γνωστου κοσμου απο το πρωι...)

 

Α, ξεχασα, ειμαι και root!!!!! Φανταζεστε να καταφερουν να το αναψουν?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Σημερα πηρα τον γαλαξια νο.2(πριν ειχα το S) και ειμαι με 4.0.3. Οποτε θελω να βαλω καποια custom rom, αλλα επειδη δεν ξερω τι παιζει με το S II, θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες. Στο xda ειδα μια Resurrection Remix που φενεται πολυ popular. Εδω στους οδηγους ειδα την Omega. Η cm10 υπαρχει και γι'αυτον τον γαλαξια ε?Εσεις τι προτεινετε? Επισης, κανα καλο kernel?

 

Οσον αφορα το θεμα της εγγυησης, μπορω παντα να φλασαρω μια official rom και να ειμαι ενταξει. Σωστα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Σημερα πηρα τον γαλαξια νο.2(πριν ειχα το S) και ειμαι με 4.0.3. Οποτε θελω να βαλω καποια custom rom, αλλα επειδη δεν ξερω τι παιζει με το S II, θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες. Στο xda ειδα μια Resurrection Remix που φενεται πολυ popular. Εδω στους οδηγους ειδα την Omega. Η cm10 υπαρχει και γι'αυτον τον γαλαξια ε?Εσεις τι προτεινετε? Επισης, κανα καλο kernel?

 

Οσον αφορα το θεμα της εγγυησης, μπορω παντα να φλασαρω μια official rom και να ειμαι ενταξει. Σωστα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Οι custom που αναφερεις ειναι οι πιο συνιθισμενες, εγω αν δεν "πεθαινε" ο Γαλαξιας μου οπως γραφω πιο πανω, θα εβαζα την Omega, χωρις να σημαινει τιποτα... Οποια custom και να βαλεις θεωρω οτι θα εχεις θετικα, θα εχεις και αρνητικα...

 

Αν δεν θελεις custom, βαλε μια επισημη 4.0.4 ή καλυτερα την Ισπανικη 4.1.2, παντως με το χαλι 4.0.3 μην μεινεις, δεν λεει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν απλα κανεις ρουτ το κινητο με οποια επισημη ρομ αλλαζει ο μετρητης?

 

Ή ο μετρητης αλλαζει ΜΟΝΟ αν βαλεις καποια custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν απλα κανεις ρουτ το κινητο με οποια επισημη ρομ αλλαζει ο μετρητης?

 

Ή ο μετρητης αλλαζει ΜΟΝΟ αν βαλεις καποια custom rom?

 

οτιδήποτε μη επίσημο βάλεις με odin (root, custom rom...) σε οτιδήποτε και αν φοράει εκείνη την στιγμή το κινητό θα το γράψει ο μετρητής....

Μόνο από recovery δεν γράφει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε μη επίσημο βάλεις με odin (root, custom rom...) σε οτιδήποτε και αν φοράει εκείνη την στιγμή το κινητό θα το γράψει ο μετρητής....

Μόνο από recovery δεν γράφει

 

Σχετικα με αυτο, οπως εγραψα και πιο πανω, σημερα εστειλα τον Γαλαξια στο σερβις διοτι ξαφνικα εσβησε και δεν αναβε με τιποτα, οσο κι αν προσπαθησα...

 

Αν υποθεσουμε οτι δεν θα κατορθωσουν να τον αναψουν ουτε αυτοι, θα μπορεσουν με αλλο τροπο να δουν οτι ειναι root-αρισμενος?

 

Επισης, αυτο ο περιβοητος μετρητης, μπορει να δειξει και ΠΟΤΕ εγινε η "επεμβαση" στο τηλεφωνο, ή μονο μετραει τις φορες?

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε μη επίσημο βάλεις με odin (root, custom rom...) σε οτιδήποτε και αν φοράει εκείνη την στιγμή το κινητό θα το γράψει ο μετρητής....

Μόνο από recovery δεν γράφει

Αν βαζεις επισημες εκδοσεις rom ή επισημο root λογικα δεν γραφει ο μετρητης σωστα?

Επισης το root πως ξερουμε αν ειναι επισημο ή οχι ωστε να μην γραψει ο μετρητης και τελος ακομα και αν γραψει με το προγραμμα triangleaway δεν σβηνει τον μετρητη?

 

Σχετικα με αυτο, οπως εγραψα και πιο πανω, σημερα εστειλα τον Γαλαξια στο σερβις διοτι ξαφνικα εσβησε και δεν αναβε με τιποτα, οσο κι αν προσπαθησα...

 

Αν υποθεσουμε οτι δεν θα κατορθωσουν να τον αναψουν ουτε αυτοι, θα μπορεσουν με αλλο τροπο να δουν οτι ειναι root-αρισμενος?

 

Επισης, αυτο ο περιβοητος μετρητης, μπορει να δειξει και ΠΟΤΕ εγινε η "επεμβαση" στο τηλεφωνο, ή μονο μετραει τις φορες?

Μηπως ειχες το κλασικο κολλημα που εχουν ολοι με την 4.0.3 οτι κολλαει το κινητο και ξεκολλαει αν βγαλεις και ξανα-βαλεις την μπαταρια ή αν πατησεις παρατεταμενα το κουμπι power για να κλεισει-ανοιξει μονο του το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαζεις επισημες εκδοσεις rom ή επισημο root λογικα δεν γραφει ο μετρητης σωστα?

Επισης το root πως ξερουμε αν ειναι επισημο ή οχι ωστε να μην γραψει ο μετρητης και τελος ακομα και αν γραψει με το προγραμμα triangleaway δεν σβηνει τον μετρητη?

 

 

 

 

Μηπως ειχες το κλασικο κολλημα που εχουν ολοι με την 4.0.3 οτι κολλαει το κινητο και ξεκολλαει αν βγαλεις και ξανα-βαλεις την μπαταρια ή αν πατησεις παρατεταμενα το κουμπι power για να κλεισει-ανοιξει μονο του το κινητο.

 

 

Τι εννοεις "επισημο" root???????

 

Δεν εχω 4.0.3!!! Eχω (ειχα...) 4.0.4... Απλα το τηλεφωνο εσβησε την ωρα που διαβαζα e-mails και δεν αναβε με τιποτα!!! Δυστυχως!!!!!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 4.0.3!!! Eχω (ειχα...) 4.0.4... Απλα το τηλεφωνο εσβησε την ωρα που διαβαζα e-mails και δεν αναβε με τιποτα!!! Δυστυχως!!!!!

 

Να υποθέσω ότι δοκίμασες αν μπαίνει σε download mode κτλ κτλ....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κόσμε, μάγκες gkas1973, apostolos3 και makis206 σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια, το γύρισα στα αγγλικά και το g now δουλεύει μια χαρά !!!

μετά απο 2 μέρες χρήσης του ισπανικού JB θα έλεγα πως η κατανάλωση μπαταρίας μου φαίνεται η ίδια, και συνεχώς ασχολούμαι μαζί του.

Για root τι κάνουμε? θυμάμαι αρκετές σελίδες πίσω πρότειναν κάποιοι χρήστες την μέθοδο του philz.

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...