Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια πες οτι κανω ρουτ το κινητο για να κανω backup τις εφαρμογες και τις υυθμησεις του κινητου με το προγραμμα titanium pro backup ή καποιο αλλο καλυτερο.

Μετα αν περασω ποια 4.0.4 δεν θα μου σβησει τα δεδομενα?

 

Τελος το sasmsung kies που εχει επιλογη backup τι σοι backup κανει?

Δεν κανει backup ολα τα προγραμματα/παιχνιδια με τις ρυθμησεις κ.τ.λ.?

 

Αν ναι τοτε τι το παιδευουμε περναω οποια ρομ να ειναι ακομα και αν σβηνει τα δεδομενα και απλα κανω ενα restore με το samsung kies και ολα καλα.

 

Εν ολιγης ρε παιδια πειτε με κολλημενο, πειτε με οτι θελετε αφου οπως λετε για να γινει σωστα μια αναβαθμηση ρομ(Επισημη ή οχι) τοτε για ποιο λογο καμια μα καμια εταιρια οταν κανεις αναβαθμηση του κινητου σου δεν χανεις ποτε μα ποτε τα δεδομενα/ρυθμίσεις κ.τ.λ. που εχει το κινητο σου? Ειναι δηλαδη ηλιθιες εταιριες κολοσσοί οπως samsung, sony, htc, apple(Για να παμε και στο αλλο στρατοπεδο),

 

Οσο για τις επαφες μαλλον εννοεις να κανω συγχρονισμο τις επαφες που εχω στο gmail account που εχω βαλει στο κινητο.

 

Το kies δεν κανει full buckup.Αν κανεις restore απο kies ξεχνα ρυθμίσεις, σκορ παιχνιδιων κτλ. Στην τελικη αν θες περνα μια επίσημη rom 4.04 μεσω odin πανω απο την δικη σου και αν σου κατσει , σου έκατσε, δικη σου ευθύνη ειναι το τι θα κανεις με το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσο για τις επαφες μαλλον εννοεις να κανω συγχρονισμο τις επαφες που εχω στο gmail account που εχω βαλει στο κινητο.

 

ναι αυτό εννοώ.δεν τις εχεις συγχρονίσει ακόμα;;

 

 

Μετα αν περασω ποια 4.0.4 δεν θα μου σβησει τα δεδομενα?

 

μια rom Που δεν θα σου κάνει wipe! θα το γράφει στην αρχή οτι ειναι rom χωρις wipe. παρολα αυτά υπάρχει περίπτωση να έχουν προβλήματα με μπαταρία και αλλα κολληματα.

 

 

Τελος το sasmsung kies που εχει επιλογη backup τι σοι backup κανει?

Δεν κανει backup ολα τα προγραμματα/παιχνιδια με τις ρυθμησεις κ.τ.λ.?

 

ΔΕΝ κάνει backup τις ρυμίσεις των user installed εφαρμογών σίγουρα(δηλαδή το σημαντικότερο)

 

 

Εν ολιγης ρε παιδια πειτε με κολλημενο, πειτε με οτι θελετε αφου οπως λετε για να γινει σωστα μια αναβαθμηση ρομ(Επισημη ή οχι) τοτε για ποιο λογο καμια μα καμια εταιρια οταν κανεις αναβαθμηση του κινητου σου δεν χανεις ποτε μα ποτε τα δεδομενα/ρυθμίσεις κ.τ.λ. που εχει το κινητο σου? Ειναι δηλαδη ηλιθιες εταιριες κολοσσοί οπως samsung, sony, htc, apple(Για να παμε και στο αλλο στρατοπεδο),

 

είσαι κολλημένος. πολλές φορές χρήστες με ΟΤΑ Updates αναφέρουν κολλήματα και χάλια διάρκεια της μπαταρίας γιατί γίνεται ακριβώς αυτό . αναβάθμιση χωρίς wipe της συσκευής. Μπορεί να πάει καλά μπορεί και όχι...

 

απορώ γιατί εχεις κολλήσει πάντως. τα πράγματα ειναι πολύ απλά και τα κάνεις πολύπλοκα. ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι στήσιμο έχεις κάνει στο κινητό που δεν μπορείς να το κάνεις πάλι σε μισή ώρα;

 

Νο wipe No whine λένε οι xda

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα στο google Omega Galaxy S2 2.3.x και βρήκα από το MyPhone αυτή.. Σου κάνει?? :happy:

 

την κατεβαζω τωρα λογικα μια χαρα θα ειναι σε ευχαρισατω πολυ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη πει χιλιες φορες τι θελω να κανω αλλα εσεις δεν λετε να καταλαβαιτε οτι απλα δεν θελω να χασω τα δεδομενα του κινητου μου οποια ρομ και να περασω.

Τοσο περιεργο ειναι αυτο δηλαδη?

 

Εν ολιγοις -και για να τελειωνει αυτο επιτελους- τα παιδια σου λενε οτι για να εγκατασταθει σωστα μια καινουργια rom πρεπει να γινουν τα wipes, καθαρη και ομορφη χωρις τα δεδομενα της προηγουμενης rom. Μονο με αυτον το τροπο θα δουλεψει σωστα διαφορετικα το πιθανοτερο ειναι οτι θα εχεις προβλημα στην καινουργια και αφου υποτιθεται οτι πας για κατι απροβληματιστο, δεν υπαρχει και λογος να φυγεις απ'αυτην που βρισκεσαι αυτη τη στιγμη.;)

 

Και κατι τελευταιο μηπως και γινει ακομα πιο κατανοητο.. ποιος ειπε οτι αν αναβαθμισεις επισημα με ΟΤΑ η Kies σε καινουργια rom, δεν θα ηταν καλυτερα να γινει και εκει factory reset; Πιο συγκεκριμενα, ποιος ειπε οτι αναβαθμιζοντας απο 4.0.3 σε 4.1.2 με τον "επισημο" τροπο θα ειναι και καλο να μεταφερθουν τα δεδομενα στην καινουργια και θα συνεχισει αυτη να τρεχει απροβληματιστα; Κι ενταξει τα SMS, λες να συμβαινει το ιδιο ομως και με τις ρυθμισεις και τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους;

 

Πιστευω να καταλαβες, το καλυτερο (και πιο σιγουρο τελικα) ειναι η καθαρη εγκατασταση. Ειδικα στην περιπτωση που παμε σε τελειως διαφορετικη rom (πχ απο ics σε jelly και οχι απο 4.0.3 σε 4.0.4..) τοτε η μεταφορα δεδομενων ειναι κατι το απαγορευτικο (κι ας ακουγεται βαρυς ο ορος)..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα έχει γινει τσατ. Με την τελευταία και πολύ σωστή εισήγηση του Μάκη τελείωσε. Ο,τιδήποτε άλλο φεύγει off topic.

Ευχαριστώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Android 4.2.1 Galaxy S2 CyanogenMod 10.1 ??? ,

την πέρασε κανείς ? υπαρχει αλλου post?

 

Σου παραθέτω τα γνωστά μέχρι στιγμής θέματα για τα αμερικάνικα S2, δε θα διαφέρουν και πολύ.

Εκτός από το ΤVout, τα εφέ στην κάμερα και την έλλειψη ραδιοφώνου, φαίνεται αρκετά καλή.

Audio: not all features implemented yet

 

USB: slow ums transfer speed

Camera: recording effects broken

FM Radio: unsupported, will probably never be

TV Out: unsupported, will never work (proprietary, undocumented)

NFC: no support on GT-I9100P is missing

 

Το επίσημο thread στους XDA εδώ

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σου παραθέτω τα γνωστά μέχρι στιγμής θέματα για τα αμερικάνικα S2, δε θα διαφέρουν και πολύ.

Εκτός από το ΤVout, τα εφέ στην κάμερα και την έλλειψη ραδιοφώνου, φαίνεται αρκετά καλή.

 

Alex σ΄ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και την βοήθεια που δίνεις για διατηρούμε τους γαλαξίες μας

fully upgradeable ..:cool:

Καλα Χριστούγεννα σε σένα και όλους τους συμφορουμίτες .

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι σε ολους

Καλα Χριστούγεννα με υγεια .

Θελω να ρωτησω σχετικα με το 4G που διαφημιζουν οι εταιριες τα κινητα το υποστηριζουν.

Με τις μεχρι τωρα εμπειριες σας τι θα προτεινατε σαν λειτουργικο κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εδώ και τρεις ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος του S2. Μέχρι στιγμής μόνο καλά σχόλια έχω να κάνω μιας και το εργαλείο είναι σφεντονά.

Το κινητό ήρθε με την έκδοση ICS 4.0.3, το πρώτο πράγμα που έκανα ήτανε να του βάλω την επίσημη 4.0.4 Nordic XWLPY και μετά με το Titanium Backup να “παγώσω” όσες εφαρμογές μου ήτανε άχρηστες (Συμβουλευόμενος πάντα τους υπέροχους οδηγούς του Forum ).

 

Αφού λοιπόν σιγουρεύτηκα ότι τελείωσα με τα “πειράματα” και το τηλέφωνο είναι έτοιμο, πέρασα τις επαφές με το MyphoneExplorer και τοποθέτησα την κάρτα SIM.

Από τις 6-7 κλήσεις που έκανα σήμερα στις 2 μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα : Μετά τον τερματισμό της κλήσης (να σημειώσω ότι μιλάω με Bluetooth) η οθόνη παρέμεινε μαύρη, όπως όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.

 

Την πρώτη φορά πατώντας το Power η το Home button το κινητό δεν ανταποκρινότανε και μετά από λίγο αφού είχα αρκετή ώρα πατημένο το Power το κινητό μπούταρε, οπότε υπέθεσα ότι το είχα απενεργοποιήσει κατά λάθος .

 

Την δεύτερη φορά που συνέβη ότι πλήκτρο και να πάτησα το τηλέφωνο δεν ανταποκρίθηκε. Για να καταλάβω αν το τηλέφωνο απενεργοποιήθηκε έκανα μια κλήση από το σταθερό στο κινητό και προς έκπληξη μου το κινητό έδειχνε ότι είναι ανοιχτό, μέχρι που δοκίμασα να απαντήσω με το Bluetooth :p αλλά φυσικά δεν άνοιξε η γραμμή (Ξεκόλλησε με το βγάλε – βάλε της μπαταριάς).

 

Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ; Δε θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει το κινητό :(

 

Παίζει τίποτα με την 4.0.4;

 

Μήπως κάποια εφαρμογή που “πάγωσα” με το Titanium να δημιουργεί πρόβλημα; (Δε μου το έκανε σε όλες τις κλήσεις για να πω ότι φταίει κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

επίσημη 4.0.4 Nordic XWLPY

 

κ γω ακριβως την ιδια ρομ φοραω κ μονιμα το εχω με bluetooth αλλα δε μου εχει παρουσιασει αυτο που περιγραφεις.δεν εχω βεβαια χρησιμοποιησει το titanium.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εδώ και τρεις ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος του S2. Μέχρι στιγμής μόνο καλά σχόλια έχω να κάνω μιας και το εργαλείο είναι σφεντονά.

Το κινητό ήρθε με την έκδοση ICS 4.0.3, το πρώτο πράγμα που έκανα ήτανε να του βάλω την επίσημη 4.0.4 Nordic XWLPY και μετά με το Titanium Backup να “παγώσω” όσες εφαρμογές μου ήτανε άχρηστες (Συμβουλευόμενος πάντα τους υπέροχους οδηγούς του Forum ).

 

Αφού λοιπόν σιγουρεύτηκα ότι τελείωσα με τα “πειράματα” και το τηλέφωνο είναι έτοιμο, πέρασα τις επαφές με το MyphoneExplorer και τοποθέτησα την κάρτα SIM.

Από τις 6-7 κλήσεις που έκανα σήμερα στις 2 μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα : Μετά τον τερματισμό της κλήσης (να σημειώσω ότι μιλάω με Bluetooth) η οθόνη παρέμεινε μαύρη, όπως όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.

 

Την πρώτη φορά πατώντας το Power η το Home button το κινητό δεν ανταποκρινότανε και μετά από λίγο αφού είχα αρκετή ώρα πατημένο το Power το κινητό μπούταρε, οπότε υπέθεσα ότι το είχα απενεργοποιήσει κατά λάθος .

 

Την δεύτερη φορά που συνέβη ότι πλήκτρο και να πάτησα το τηλέφωνο δεν ανταποκρίθηκε. Για να καταλάβω αν το τηλέφωνο απενεργοποιήθηκε έκανα μια κλήση από το σταθερό στο κινητό και προς έκπληξη μου το κινητό έδειχνε ότι είναι ανοιχτό, μέχρι που δοκίμασα να απαντήσω με το Bluetooth :p αλλά φυσικά δεν άνοιξε η γραμμή (Ξεκόλλησε με το βγάλε – βάλε της μπαταριάς).

 

Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ; Δε θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει το κινητό :(

 

Παίζει τίποτα με την 4.0.4;

 

Μήπως κάποια εφαρμογή που “πάγωσα” με το Titanium να δημιουργεί πρόβλημα; (Δε μου το έκανε σε όλες τις κλήσεις για να πω ότι φταίει κάτι τέτοιο)

 

Ισως καποιο απο αυτα που παγωσες δημιουργει το προβλημα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μια ερωτησουλα στα γρηγορα το direct call δουλευει κανονικα σε εσας?εμενα και με την leaked και με την omega τωρα δουλεψε καποιες μερες στην αρχη μετα σταματησε.δεν εχω εγκαταστησει καμια καινουρια εφαρμογη απο τοτε και μαλιστα εσβησα και το vιber δοκιμαστικα γτ θυμαμαι σε μια εκδοση που ειχε κολλησει (το εφτιαξαν βεβαια) και κρατουσε σε λειτουργια το sensor.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με την neat lite δουλευει κανονικα.Και για οποιους εχουν την 4.1.2 βγηκε νεος κερνελ που διορθωνει to exploit exynos και το byg της locksσreen οταν ειναι ανοιχτο το wifi εδω για οποιον θελει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2062208 αλλα υποψιν τρωει πιο πολυ μπαταρια γιατι οταν η οθονη ειναι ανοιχτη ο επεξεργαστης δουλευει φουλ στο 1200. Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιο απο αυτα που παγωσες δημιουργει το προβλημα.

 

Καλημέρα,

Πιστεύω οτι αν έφταιγε αυτό θα κολλούσε το τηλ έπειτα από κάθε κλήση.

 

Μετά απο λίγο ψάξιμο στο Google είδα οτι και άλλοι αντιμετωπίζουνε παρόμοιο πρόβλημα και απο οτι λένε μάλλον φταίει ο Proximity Sensor.

Μέχρι στιγμής δυο λύσεις βρήκα τις οποίες δε πρόλαβα να δοκιμάσω ακόμη.

Λύση α) Απενεργοποίηση του Proximity Sensor απο το menu Settings-> Call. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα επηρεάσει την διάρκεια της μπαταρίας.

Λύση β) Εγκατάσταση απο το Play Store της δωρεάν εφαρμογής Wake Lock. Ο developer μετά απο αίτηση χρηστών με συσκευή S2 I9100 έχει ενσωματώσει την παρακάτω ρύθμιση : Aquire/release lock before/after call. (User request for screen issues during calls on GT I9100 devices. The lock will be aquired when the device starts ringing and is released when the call ends)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τοση συζητηση χτες τελικα το γκαντεμιασαμε το κινητο μου.

 

Σημερα ΧΩΡΙΣ να εχω αλλαξει απολυτως τιποτα αλλα με μονιμος ανοιχτο το wifi(που μαλλον αυτο φταιει για το κρασαρισμα) και χωρις να τρεχω απολυτως τιποτα απλα ηταν στην αναμονη ανοιχτο μεν μου κρασαρε σε σημειο να μην ανοιγει καν ουτε με το κουμπι power παρα μονο οταν το εβγαλα/εβαλα την μπαταρια.....

 

Σκεφτομαι να το παω στην samsung γιατι δεν μπορει κινητο με το πολυ 10 εφαρμογες περασμενες και 2 παιχνιδια να σκαλωνει ετσι.

 

Τουλαχιστον να μου κανουν αντικατασταση συσκευης.

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

 

Ενω ειχα σε τρομερη εκτιμηση την samsung και τα android με αυτη τη μλκια εχασα πασα ιδεα και για τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειχα σε τρομερη εκτιμηση την samsung και τα android με αυτη τη μλκια εχασα πασα ιδεα και για τα δυο.

 

To πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται στην κακή 4.0.3, αν θες πρόταση δες μήπως προχωρήσεις σε -μη επίσημη- αναβάθμιση σε 4.0.4 διαφορετικά δύσκολο έως εντελώς ακατόρθωτο να γλυτώσεις απ'τα "θέματα" μικρά ή μεγαλύτερα..

 

Και για σένα καλύτερο θα ήταν να μην επιμένεις τόσο στις "επισημότητες", σου είπαμε πολλές φορές ότι αυτή η "επίσημη" έχει προβλήματα. Και κάτι τελευταίο, σε κανέναν από εμάς δεν αρέσει που συμβαίνει αυτό..;)

 

 

Edit: Δεν είναι τυχαίο που όσοι μεταφερθήκαμε σε 4.0.4 ή κάποια άλλη custom σταματήσαμε να έχουμε τόσα προβλήματα..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε δεν αντιλεγω εχεις απολυτο δικιο αλλα ρε φιλε ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ απιστευτα ενα κινητο μιας ευδομαδας να κανει τετοια κρασαρισματα ακομα και αν δεν κανεις απολυτως τιποτα απλα επειδη εχεις ανοιχτο το wifi που μαλλον αυτο ειναι και το θεμα προβληματος.

 

Να σας πω μιας και βλεπω οτι εχει θεματα και ουτο σι αλλος θα το παω πισω στη samsung hellas την πεμπτη μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το επιστρεψω στην samsung hellas δηλαδη ποια rom πρεπει να περασω και με ποιον τροπο για να μην μου πουνε οτι δεν το φτιαχνουμε γιατι το πειραξατε κ.τ.λ. κοινως να μην μπορουν να δουν οτι το κινητο εχει γινει root.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΗΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε δεν αντιλεγω εχεις απολυτο δικιο αλλα ρε φιλε ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ απιστευτα ενα κινητο μιας ευδομαδας να κανει τετοια κρασαρισματα ακομα και αν δεν κανεις απολυτως τιποτα απλα επειδη εχεις ανοιχτο το wifi που μαλλον αυτο ειναι και το θεμα προβληματος.

 

Να σας πω μιας και βλεπω οτι εχει θεματα και ουτο σι αλλος θα το παω πισω στη samsung hellas την πεμπτη μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το επιστρεψω στην samsung hellas δηλαδη ποια rom πρεπει να περασω και με ποιον τροπο για να μην μου πουνε οτι δεν το φτιαχνουμε γιατι το πειραξατε κ.τ.λ. κοινως να μην μπορουν να δουν οτι το κινητο εχει γινει root.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΗΛΟΥΣ

 

Αφού δεν έχεις ρουτ κάνει καν για πιο λόγο η samsung να σε γειώσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τωρα λεω να κανω να περασω αρχικα την 4.0.4 να δω πως θα παει και ουτο σι αλλος την πεμπτη θα το παω στην samsung hellas οποτε απο τη στιγμη που θα εχω περασω μεσω odin την 4.0.4 τι πρεπει να κανω πριν το παω στη samsung για να μην μου πουνε τιποτα?

 

Τωρα το κινητο εχει πανω αυτην "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR."

 

Οποτε ποια 4.0.4 πρεπει να του περασω μεσω odin να εχει και ελληνικο μενου ομως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τωρα λεω να κανω να περασω αρχικα την 4.0.4 να δω πως θα παει και ουτο σι αλλος την πεμπτη θα το παω στην samsung hellas οποτε απο τη στιγμη που θα εχω περασω μεσω odin την 4.0.4 τι πρεπει να κανω πριν το παω στη samsung για να μην μου πουνε τιποτα?

 

Τωρα το κινητο εχει πανω αυτην "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR."

 

Οποτε ποια 4.0.4 πρεπει να του περασω μεσω odin να εχει και ελληνικο μενου ομως ετσι.

Κατάλαβα...ρουτ δεν έχεις κάνει.

 

Eλληνικό μενού θα έχεις ούτως ή άλλως. Αλλά, από την στιγμή που θα το πας στην samsung, άστο όπως είναι....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...ρουτ δεν έχεις κάνει.

 

Eλληνικό μενού θα έχεις ούτως ή άλλως. Αλλά, από την στιγμή που θα το πας στην samsung, άστο όπως είναι....

Ρε φιλε αφου θα το παω που θα το παω ουτο σι αλλος γιατι να μην πειραματιστο πρωτα?

 

Αφου μπορω μετα να το επαναφερω στην ρομ που εχει τωρα "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR."

 

Αν του περασω αυτη "XWLPT (27 Ιουλίου 2012) 4.0.4 Aγγλικό firmware" θα εχω κανενα θεμα οσο αφορα το ελληνικο μενου τουλαχιστον.

 

Και αν μπορει ας μου πει καποιος τη διαδικασια πριν το επιστεψω στην samsung hellas.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε αφου θα το παω που θα το παω ουτο σι αλλος γιατι να μην πειραματιστο πρωτα?

 

Αφου μπορω μετα να το επαναφερω στην ρομ που εχει τωρα "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR."

 

Αν του περασω αυτη "XWLPT (27 Ιουλίου 2012) 4.0.4 Aγγλικό firmware" θα εχω κανενα θεμα οσο αφορα το ελληνικο μενου τουλαχιστον.

 

Και αν μπορει ας μου πει καποιος τη διαδικασια πριν το επιστεψω στην samsung hellas.

 

Όπως σου έγραψε και ο φίλος παραπάνω αν έχεις παρει οριστική απόφασή να το πας στην σαμσουνγκ μην κάθεσαι να ασχοληθεις. Είναι και χρονιάρες μέρες. Αλλα και να το πας πίσω υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να στο δώσουν πίσω έχοντάς απλα ξαναπεράσει την 4.0.3

Ειμαι χωρίς ρουτ και ειδα τα προβλήματά της 4.0.3 αλλα ήμουν τυχερός γιατί λόγω κοσμοτε (αν και εχω γερμανικη συσκευη)μου ήρθε πολύ νωρις η 4.0.4 και λύθηκαν με μιας ολα τα προβλήματά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τους οδηγούς και να περάσεις μια 4.0.4. Και να περιμένεις την 4.1.1 από το νεο χρονο. Να την περάσεις με wipe για πιο σίγουρα αποτελέσματα (άλλωστε δεν έχεις βάλει και πολλά στο κινητό σου) και πιστεύω ότι το κινητό σου θα μεταμορφωθεί. Από την στιγμη που με 4.0.3 έχεις εξαρχής προβλήματά νομίζω η λύση σου είναι 4.0.4. περασμένη από σένα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε αφου θα το παω που θα το παω ουτο σι αλλος γιατι να μην πειραματιστο πρωτα?

 

Αφου μπορω μετα να το επαναφερω στην ρομ που εχει τωρα "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR."

 

Αν του περασω αυτη "XWLPT (27 Ιουλίου 2012) 4.0.4 Aγγλικό firmware" θα εχω κανενα θεμα οσο αφορα το ελληνικο μενου τουλαχιστον.

 

Και αν μπορει ας μου πει καποιος τη διαδικασια πριν το επιστεψω στην samsung hellas.

 

Υποτίθεται ότι θα το πας γιατί έχει σκάλωμα φάει η συσκευή. Αν είναι να το "παλέψεις" πρώτα εσύ για να δεις πως θα πάει και αναλόγως πράττεις, ok. Όμως από την στιγμή που θα το πας, ότι και να γίνει, στην αντιπροσωπία ποιος ο λόγος να το "πειράξεις";;;Εδώ εχθές έλεγες για επίσημες αναβαθμίσεις και τώρα θα πας και για rooting;;;

 

Από ότι έχεις διαβάσει, έχεις καταλάβει τα μισά και στο τέλος θα @#$σεις και την συσκευή και θα φας και άκυρο από την samsung....Πήγαινέ το μια και καλή και αν πάλι δεν σε καλύπτει ή πειραματίσου ή πούλα το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...