Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.

Αλλωστε καπως ετσι το ελεγχουν κι αυτοι.Οποτε αν σε αυτους ανοιξει και βρουν πειραγμενο τηλεφωνο δεν θα ισχυει η εγγυηση.

Οποτε το σιγουρευεις οτι δεν ανοιγει πριν το πας. ;)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν περιπτωσεις που αφου φλασαρεις bootloader απο αλλο τηλεφωνο να παιζει το usb jig?

Μακαρι αλλα μονο service βλεπω σαν λυση

 

Και εγω δεν το βλεπω να ανοίγει . Και αφου δεν μπορεί να το ανοίξει δεν θα μπορούν ούτε στο service ....δεν θα ξέρουν απο τι προήλθε και θα του το φτιάξουν εντός εγγύησης

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.3 έχει κάποια προβληματάκια αλλά η 4.0.4 είναι πολύ καλή όπως βλέπω λίγο καιρό τώρα. Αν είσαι κοσμοτε θα σου έρθει η 4.0.4 οπότε θα έλεγα να προχωρήσεις. Αν είσαι βονταφον τώρα ξεκίνησε να δίνει την 4.0.4 καθώς μέχρι πρότινος έδινε την 4.0.3. Ούτως ή άλλως όμως θα έλεγα να την βάλεις και κάποια στιγμή σε κάποιο ασύρματο δίκτυο θα σου έρθει και η 4.0.4.

 

Αν σε ενδιαφέρει η ηχογράφηση συνομιλίας μέσω κάποια εφαρμογής να ξέρεις ότι (χωρίς ρουτ) αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει πλέον στην 4.χ.χ οπότε ίσως αξίζει για αυτό και μόνο να μείνεις στην 2.χ.χ

 

ασχετως εταιριας αν το συνδεσω στο πισι δεν θα περαστει η 4.0.4? για την ηχογραφηση δεν εχω προβλημα, εγω θελω να μην εχει κολληματα κ bugs. να ναι σταθερη κ αξιοπιστη ωστε να βγαλω τη θητεια κ αργοτερα πειραματιζομαι με custom roms

Link to comment
Share on other sites

ασχετως εταιριας αν το συνδεσω στο πισι δεν θα περαστει η 4.0.4? για την ηχογραφηση δεν εχω προβλημα, εγω θελω να μην εχει κολληματα κ bugs. να ναι σταθερη κ αξιοπιστη ωστε να βγαλω τη θητεια κ αργοτερα πειραματιζομαι με custom roms

Δεν είμαι βέβαιος για αυτό. Αν θα σου έρθει σίγουρα η 4.0.4 εννοώ ή η 4.0.3.

 

Θα έλεγα πάντως να μην αγχωθείς χωρίς λόγο. Ξεκίνησε με την 2.χ.χ που θα σου έρθει και σε κάποια έξοδο ή ιντερνετ καφέ (έχοντας μαζί ένα καλώδιο usb και εγκαθιστώντας το Kies αν το επιτρέπει το καφέ) μετά από 1-2 μήνες περνάς κατευθείαν την 4.1.1 που ψήνεται μέσα στον Νοέμβριο-Δεκέμβριο να βγει (επισήμως). Πάντως και 4.0.3 δεν είναι ότι είναι προβληματική αλλά σίγουρα η 4.0.4 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας που σίγουρα στον στρατό χρειάζεται.

 

Καλή θητεία εύχομαι! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω αυτο στη ουσια δεν περνει ρευμα απο καπου πως γινετε να το ανοιξη το τηλεφονο??

Όσο έχει ρεύμα η μπαταρία εχει και το κινητό σου.Το jig κάνει κάτι γεφυρωματα στα pins της usb θύρας του κινητού και το ανάβει σε download mode αλλα για τη δική σου περίπτωση το βλέπω λίγο χλωμό να το ανοίξει,είναι λίγες οι πιθανότητες για κάτι τέτοιο αλλά δεν χάνεις και τιποτα να δοκιμάσεις.Αν δεν ανοίξει με jig κατά πάσα πιθανότητα ούτε στο σέρβις θα μπορέσουν να το κάνουν να ξυπνήσει και θα σου αλλάξουν πλακέτα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος του δώσει το jig, ας έχει μαζί του και μία φορτισμένη μπαταρία.

Γιατί μπορεί να τα έχει παίξει η μπαταρία, η λόγω λάθος λογισμικού να έχει αδειάσει και να μην την φορτίζει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αυτες τις μερες θα παραγγειλω το s2 (ηδη κατοχος του neov). εχω διαβασει καλα λογια. η απορια μου ειναι η εξης: θα μου ερθει 2.3.4 να το αφησω ως εχει ή να το αναβαθμισω με την επισημη 4.κατι? το λεω γτ ειμαι φανταρος κ δεν εχω πισι για πειραματισμους. ειναι καλη η 4?

 

Eγώ φίλε μου θα σου πρότεινα να μην πάρεις το s2, εκτός και αν το χεις βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή. Στο λέω γιατί για το στρατό μια χαρά περνάει η ώρα σου με το neo v και μόλις τελειώσεις την θητεία σου, χτυπάς κάτι πιο up to date.

 

Εμένα δεν με δυσαρέστησε η 4.0.3 σε σχέση με την 2.3.5 αλλά όσο να ναι κάποια θέματα τα είχε. Η 4.0.4 που έχω τώρα είναι πιο ολοκληρωμένη και πιο ολιγαρκής σε κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο καποιες φορες κλεινει απο μονο του. εχει τυχει κ σε καποιον αλλο?ξερει καποιος να μου πει τι μπορει να φταιει?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο καποιες φορες κλεινει απο μονο του. εχει τυχει κ σε καποιον αλλο?ξερει καποιος να μου πει τι μπορει να φταιει?ευχαριστω..

Φταίνε συνήθως κάποιες κακογραμμένες εφαρμογές.

Έχει αναφερθεί πρόβλημα με την εφαρμογή "εκκατομυριούχοs"

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!ειχα κανει συγχρονισμο πριν μια εβδομαδα τις σημειωσεις μου με τα εγγραφα Google μεσω κινητου.

1. που αποθηκευονται για να τις βρω σε περιπτωση που χαθουν απο το τηλεφωνο?

2. σημερα εκανα παλι συγχρονισμο κ σβηστηκαν ολες οι σημειωσεις απο το τηλ. εκτος απο!!!:wacko:

τι βλακεια εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Φταίνε συνήθως κάποιες κακογραμμένες εφαρμογές.

Έχει αναφερθεί πρόβλημα με την εφαρμογή "εκκατομυριούχοs"

 

σε ευχαριστω για την απαντηση..πως θα τσεκαρω ποια ειναι κακογραμμενη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα nokia 3720 classic έχω κάνει ήδη backup όλες τις επαφές μου και σε csv αλλά και σε μεμονωμένα αρχεία vcf αλλά όταν εισάγω το αρχείο csv που έκανα backup από το nokia pc suite 7 στο gmail που έφτιαξα ειδικά για το samsung galaxy s2 που θα πάρω ΔΕΝ εισάγει όλες τις επαφές σωστά(Ίσως γιατί το csv αρχείο που δημιούργησα από το nokia contacts(Είναι μέσα στο πακέτο nokia pc suite 7) δεν εχει σωστή διαμόρφωση.

Αν τις εισάγω μια - μια από τα αρχεία vcf που είναι ένα για κάθε επαφή τότε τις εισάγει μια χαρά.

 

01. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα win7 που να μπορεί να μετατρέψει ΠΟΛΛΑ αρχεία vcf με επαφές για ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ(Οπότε και κωδικοποίηση) σε ένα και μοναδικό αρχείο csv γιατί δεν λέει να κάθομαι να εισάγω μια - μια τις επαφές από τα αρχεία vcf που έχω.

02. Πως μπορώ να ξέρω αν ένα samsung galaxy s2 είναι το i9100 ή το i9100g??? Αν π.χ. λέει στις πληροφορίες συστήματος "i9100xxxlps" υποθέτω είναι το απλό i9100 σωστά?

03. Επίσης υπάρχει κάποιο android application που να παίρνει το αρχείο csv και να εισάγει τις επαφές στο κινητό ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το gmail? Αν ναι ποιο?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση..πως θα τσεκαρω ποια ειναι κακογραμμενη?

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος "τσεκαρισματος"... Αν το τηλεφωνο σου συμπεριφερεται "παραξενα" απο καποιο σημειο και μετα, απλα "ξηλωνεις" την πιο προσφατα εγκατεστημενη εφαρμογη και παρατηρεις... Αν σταματησουν οι παραξενιες, εισαι ΟΚ, ηταν αυτη που εβγαλες... Αν συνεχιστουν, συνεχιζεις κι εσυ τα ξηλωματα! Γενικα, μην βαζεις "οτι να'ναι" μονο και μονο επειδη εχεις χωρο, φιλικη συμβουλη, προσπαθησε να εισαι... εκλεκτικος στις επιλογες εφαρμογων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος "τσεκαρισματος"... Αν το τηλεφωνο σου συμπεριφερεται "παραξενα" απο καποιο σημειο και μετα, απλα "ξηλωνεις" την πιο προσφατα εγκατεστημενη εφαρμογη και παρατηρεις... Αν σταματησουν οι παραξενιες, εισαι ΟΚ, ηταν αυτη που εβγαλες... Αν συνεχιστουν, συνεχιζεις κι εσυ τα ξηλωματα! Γενικα, μην βαζεις "οτι να'ναι" μονο και μονο επειδη εχεις χωρο, φιλικη συμβουλη, προσπαθησε να εισαι... εκλεκτικος στις επιλογες εφαρμογων!

αυτο εχω αρχισει και κανω!

μηπως ξερεις που αποθηκευονται οι σημειωσεις οταν κανω συγχρονισμο με google docs γιατι ψαχνω στον λογαριασμο μου κ δεν τις βρισκω..ευχαριστω κ παλι!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε αναμενετε να κυκλοφορησει τουλαχιστον επισημα η εκδοση 4.1 για το συγκεκρημενο κινητο?

 

Και καποιος μπορει να μου απαντήσει στις παραπανω ερωτησεις μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω αρχισει και κανω!

μηπως ξερεις που αποθηκευονται οι σημειωσεις οταν κανω συγχρονισμο με google docs γιατι ψαχνω στον λογαριασμο μου κ δεν τις βρισκω..ευχαριστω κ παλι!:rolleyes:

 

Δυστυχως δεν το γνωριζω αυτο... ισως καποιος αλλος φιλος ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει cosmote καρτα sim και περασει μεσω fota την 4.0.4 της cosmote τοτε θα του δειχει και το σημα της cosmote οταν ανοιγει το κινητο ή οχι?

 

Για να αποφυγουμε τα εκαστοτε σηματα της καθε εταιρια οταν ανοιγει το κινητο τι μπορουμε να κανουμε?

 

Και οταν τσεκαρεις στο κινητο εχωντας το απλα συνδεδεμενο με το ιντερνετ μεσω wifi αν υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου παιζει ρολο τη sim καρτα εχεις για να δει ποιο android θα περασει?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει η δυνατότητα σε περιβάλλον android 4.04 και σε galaxy s2 να μην δημιουργείται αρχείο εξερχομενων και εισερχομενων κλήσεων ;

Μετα δηλαδή την λήψη η την πραγματοποιηση μιας κλήσης να μην μένει ο αριθμός στην μνήμη του κινητού.

Υπάρχει τέτοια ρύθμιση εντός του λειτουργικου η πρέπει να κατεβασω κάποια εφαρμογή ;

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάποια εφαρμογή που να το κάνει όμως μπορείς να το κάνεις και μέσα απ'το αρχείο καταγραφής των κλήσεων όποτε θεωρείς πως πρέπει να το καθαρίσεις.

 

Μπαίνοντας λοιπόν στο "Τηλέφωνο" επιλέγεις το "Αρχείο καταγραφής" και πατώντας το αριστερό πλήκτρο αφής επιλέγεις "Διαγραφή". Θα σε βγάλει σε ένα μενού που έχεις τη δυνατότητα να "τσεκάρεις" το κουτάκι της "Επιλογής όλων" και τέλος, πατώντας το "Χ" πάνω δεξιά σου διαγράφει όλο το αρχείο.

 

Μπορείς ακόμα να διαγράψεις και μία μία τις κλήσεις ή τα μηνύματα (μιας και κρατάνε κι αυτά "αρχείο") σε περίπτωση που έχεις παράνομη σχέση για παράδειγμα..:p

Έχοντας μπροστά σου όλο το αρχείο καταγραφής, πατάς μεμονωμένα στο "Τζενάκι" (ας πούμε..:lol: ) και στο αναδυόμενο μενού που θα βγει επιλέγεις τη "διαγραφή". Θα σε ρωτήσει γι'ακόμα μια φορά αν επιθυμείς να διαγραφτεί το συγκεκριμένο αρχείο απ'τη λίστα και πράττεις όπως επιθυμείς.

 

Κατ'εμέ, δεν χρειάζεται να βάζεις έξτρα εφαρμογές για τέτοια πράγματα εφόσον σου δίνεται η δυνατότητα να κάνεις αυτό που θες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχω σαν μελος ή ειμαι ΑΟΡΑΤΟΣ?????

 

Σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και να εχω ρωτησει δεν εχω λαβει ΠΟΤΕ καμια απαντηση γιατι??????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , θα ηθελα λιγο τα φωτα σας, ποια απο τις παρακατω εκδοσεις εχει βγαλει τα λιγοτερα προβληματα; η ποια ειναι η καλυτερη για να βαλω ; ευχαριστω προκαταβολικα.

 

BOLPM 4.0.4 Eλληνικό firmware.

BULPG 4.0.4 Eλληνικό firmware.

XWLPU 4.0.4 Κυπριακό firmware.

XWLPT 4.0.4 Aγγλικό firmware

XWLPU 4.0.4 Tσέχικο firmware

XWLPW 4.0.4 Ελβετικό firmware -

XWLPX 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχω σαν μελος ή ειμαι ΑΟΡΑΤΟΣ?????

 

Σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και να εχω ρωτησει δεν εχω λαβει ΠΟΤΕ καμια απαντηση γιατι??????

 

Φίλος ότι σιμ και να βάλεις άμα είναι κοσμοτε branded θα σε δείχνει το σήμα της κόσμο, για να βγάλεις το σήμα το ρουταρεις και βάζεις άλλη ρομ.ΕΑΝ δεν γνωρίζεις το άθλημα άστο έτσι μη κάνεις καμία ******* και το κολλήσεις, και ποιος σε ακούει μετά

 

 

 

 

 

καλησπερα , θα ηθελα λιγο τα φωτα σας, ποια απο τις παρακατω εκδοσεις εχει βγαλει τα λιγοτερα προβληματα; η ποια ειναι η καλυτερη για να βαλω ; ευχαριστω προκαταβολικα.

 

BOLPM 4.0.4 Eλληνικό firmware.

BULPG 4.0.4 Eλληνικό firmware.

XWLPU 4.0.4 Κυπριακό firmware.

XWLPT 4.0.4 Aγγλικό firmware

XWLPU 4.0.4 Tσέχικο firmware

XWLPW 4.0.4 Ελβετικό firmware -

XWLPX 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware

 

Η lpx είναι η καλύτερη με τα περισσότερα μοντ.Αυτή είχα όταν είχα επίσημη.Όλες καλές είναι

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Φίλος ότι σιμ και να βάλεις άμα είναι κοσμοτε branded θα σε δείχνει το σήμα της κόσμο, για να βγάλεις το σήμα το ρουταρεις και βάζεις άλλη ρομ.ΕΑΝ δεν γνωρίζεις το άθλημα άστο έτσι μη κάνεις καμία ******* και το κολλήσεις, και ποιος σε ακούει μετά

 

 

 

 

 

 

 

Η lpx είναι η καλύτερη με τα περισσότερα μοντ.Αυτή είχα όταν είχα επίσημη.Όλες καλές είναι

 

 

ευχαριστω. τα μοντ ομως τι ειναι ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...