Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε δηλαδη δουλευει καλα στο κινητο μας η 4.1 και το πιθανοτερο ειναι να μας την δωσουν, αν δεν την δωσουν τελευταια στιγμη, θα κυκλοφορησει καποιο pack που θα μπορεσουμε να φλασαρουμε?

Αυτο λεει ουσιαστικα?

 

Ετσι καταλαβαινω κι εγω... αν ομως γινει ετσι, θα ειναι κατι ημιμετρο... τελος παντων οπου να'ναι ερχεται επισημα η 4.0.4 (για οσους δεν θελουν να φλασαρουν) και βλεπουμε για το JB...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung is still testing Android 4.1 for the Galaxy S II. The first tests are looking fine. Because the Galaxy S II is still selling very well and Samsung will update the Galaxy S II to Android 4.1.

If Samsung decides at the last moment not to update the Galaxy S II, all Galaxy S II owners will get a value pack update. But so far there is no reason not to update the Galaxy S II to Android 4.1.

 

Q4 Release Date

 

Αυτά είναι καλά νέα όντως.Αλλά αφού και οι ίδιοι λένε πως δεν υπάρχει λόγος να μην πάρει το S2 το JellyBean ας ελπίσουμε να μας το δώσουν στα σίγουρα να γουστάρουμε κι εμείς λίγο.Μην μπαίνουμε πάλι σε custom roms

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Samsung is still testing Android 4.1 for the Galaxy S II. The first tests are looking fine. Because the Galaxy S II is still selling very well and Samsung will update the Galaxy S II to Android 4.1.

If Samsung decides at the last moment not to update the Galaxy S II, all Galaxy S II owners will get a value pack update. But so far there is no reason not to update the Galaxy S II to Android 4.1.

 

Q4 Release Date

 

Αυτά είναι καλά νέα όντως.Αλλά αφού και οι ίδιοι λένε πως δεν υπάρχει λόγος να μην πάρει το S2 το JellyBean ας ελπίσουμε να μας το δώσουν στα σίγουρα να γουστάρουμε κι εμείς λίγο.Μην μπαίνουμε πάλι σε custom roms

Καλά νέα. Μπράβο στην Σάμμυ.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πρωην κατοχος Samsung Galaxy S με πολλα πειραματα για αλλαγες ρομ,o/c κτλ. ειπα λιγο να ηρεμησω και να παω σε iphone.

Ετσι για αρκετους μηνες ειχα ενα iphone 4.

Ημουν καλα με το μηλο,οτι χρειαζομουν το ειχε.Ωσπου πηρε ο κολλητος μου ενα Samsung Galaxy S2 και επαθα πλκα με την ταχυτητα του.Ξαναγυρισα στο Android αφου πηρα κι εγω το SGS2 με μαμα ρομ Ινδικη 4.0.3 (αφου το φλασαρα,εχω το I9000G) και μια βδομαδα τωρα νιωθω οτι εχω οτι πιο γρηγορο εχχει περασει απο τα χερια μου.

Μαλιστα ειναι τοσο γρηγορο που δεν μου κανει αισθηση να ψαχτω με αλλη ρομ και o/c.

Ενα θεμα εχω μονο και λεω μηπως εχετε βρει καποια λυση αν και δε νομιζω...

Το ios δεν εχει πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο κι ετσι εχει καλυτερη διαχειριση της μπαταριας.

Εχω το 3G ολη μερα ανοιχτο και χωρις να πολυπειραζω το κινητο απο το πρωι στις 7 μεχρι στις 5 το απογευμα εχει παει στο 55%.

Στο iphone με ιδια χρηση ημουν στο 75%.Δεν εχω περασει πολλες εφαρμογες αλλα ακομα και με σβηστη οθονη κατι μου τρωει την μπαταρια.Υπαρχει καποια λυση να το βελτιωσω λιγο αυτο το κομματι;Δηλαδη οταν δεν το χρησιμοποιω να μην καταναλωνει τοση μπαταρια;

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πρωην κατοχος Samsung Galaxy S με πολλα πειραματα για αλλαγες ρομ,o/c κτλ. ειπα λιγο να ηρεμησω και να παω σε iphone.

Ετσι για αρκετους μηνες ειχα ενα iphone 4.

Ημουν καλα με το μηλο,οτι χρειαζομουν το ειχε.Ωσπου πηρε ο κολλητος μου ενα Samsung Galaxy S2 και επαθα πλκα με την ταχυτητα του.Ξαναγυρισα στο Android αφου πηρα κι εγω το SGS2 με μαμα ρομ Ινδικη 4.0.3 (αφου το φλασαρα,εχω το I9000G) και μια βδομαδα τωρα νιωθω οτι εχω οτι πιο γρηγορο εχχει περασει απο τα χερια μου.

Μαλιστα ειναι τοσο γρηγορο που δεν μου κανει αισθηση να ψαχτω με αλλη ρομ και o/c.

Ενα θεμα εχω μονο και λεω μηπως εχετε βρει καποια λυση αν και δε νομιζω...

Το ios δεν εχει πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο κι ετσι εχει καλυτερη διαχειριση της μπαταριας.

Εχω το 3G ολη μερα ανοιχτο και χωρις να πολυπειραζω το κινητο απο το πρωι στις 7 μεχρι στις 5 το απογευμα εχει παει στο 55%.

Στο iphone με ιδια χρηση ημουν στο 75%.Δεν εχω περασει πολλες εφαρμογες αλλα ακομα και με σβηστη οθονη κατι μου τρωει την μπαταρια.Υπαρχει καποια λυση να το βελτιωσω λιγο αυτο το κομματι;Δηλαδη οταν δεν το χρησιμοποιω να μην καταναλωνει τοση μπαταρια;

 

Απο την στιγμη που εχεις το 3g συνέχεια ανοιχτό πιστεύω οτι η κατανάλωση που έχεις ειναι φυσιολογική .

 

Παρόλο αυτα αν εχεις αμφιβολίες κατέβασε κάποιο πρόγραμμα οπως το (BetterBatteryStats ) ή κάποιο άλλο και δες τι σου τρώει την μπαταρία .

Μπορείς επίσης να δεις (autostart) ποιες εφαρμογές ξεκινούν οταν ανοιγεις το τηλέφωνο σου και να τις σταματήσεις. Όπως και να παγωσεις stock εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι ή ακομα και να τις αφαιρεσεις με titanioum ,αλλα προσοχή τι θα διαγράψεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν θελω να ενωσω δυο λογαριασμους mail (gmail και hotmail) ωστε τα mail να ερχονται σε εναν λογαριασμο, πως μπορω να το κανω αυτο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' το pc θα πας στο ένα mail και θα ορίσεις τα μηνύματα να μεταφέρονται αυτομάτως στο άλλο. Ψάξε κάπου στις ρυθμίσεις του mail.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Θέλω να σας ενημερώσω ότι φλάσαρα μια νέα rom έκδοσης Android Jelly Bean 4.1.1 Πρός το παρόν τα δοκίμασα όλα και φαίνεται να δουλεύει ομαλά.Αφού την φλάσαρα έβαλα και έναν άλλο kernel για JB.Πάει σφέρα.Δεν γράφει κάτι για beta Κ.τ.λ. και στα bugs report Δεν έχει αναφέρει κανείς κάτι.Από xda είναι.Έχει κανονικά τα πάντα από Ελληνικά και στην γλώσσα τηλεφώνου και στα μηνύματα στο πληκτρολόγιο Official από JB όλα.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Απ' το pc θα πας στο ένα mail και θα ορίσεις τα μηνύματα να μεταφέρονται αυτομάτως στο άλλο. Ψάξε κάπου στις ρυθμίσεις του mail.

 

Στην εφαρμογη gmail της συσκευης θα χρειαστει ν αλλαξω κατι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Θέλω να σας ενημερώσω ότι φλάσαρα μια νέα rom έκδοσης Android Jelly Bean 4.1.1 Πρός το παρόν τα δοκίμασα όλα και φαίνεται να δουλεύει ομαλά.Αφού την φλάσαρα έβαλα και έναν άλλο kernel για JB.Πάει σφέρα.Δεν γράφει κάτι για beta Κ.τ.λ. και στα bugs report Δεν έχει αναφέρει κανείς κάτι.Από xda είναι.Έχει κανονικά τα πάντα από Ελληνικά και στην γλώσσα τηλεφώνου και στα μηνύματα στο πληκτρολόγιο Official από JB όλα.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm

 

μπορείς απλά να αναφέρεις για ποια rom μιλάς..

Link to comment
Share on other sites

μπορείς απλά να αναφέρεις για ποια rom μιλάς..

 

Rom -> ROM][AOSP][JB][4.1.1] SuperNexus - I9100 - BUILD 1 [05-08-12]

 

Kernel -> [KERNEL][Multi-ROM|JellyBean]Team Skyfire - Codename: Dream-IRC [CWM/TWRP] 07/30/2012

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Rom -> ROM][AOSP][JB][4.1.1] SuperNexus - I9100 - BUILD 1 [05-08-12]

 

Kernel -> [KERNEL][Multi-ROM|JellyBean]Team Skyfire - Codename: Dream-IRC [CWM/TWRP] 07/30/2012

 

Μια χαρά είναι η supernexus, όποιος τη βάλει να δοκιμάσει τη λίστα των κλήσεων γιατί εμένα μου βγάζει fc, δεν καίγομαι ιδιαίτερα γιατί χρησιμοποιώ το exdialer, απλώς το αναφέρω

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ. Προσφατα εκανα υποβαθμιση σε 2.3.6 Xxkl1 θεωρωντας οτι η 4.0.3 ευθυνεται για την καταναλωση της μπαταριας! το προβλημα ειναι τωρα μου κανει τυχαιες αποσυνδεσεις στο δικτυο κινητης (vodafone). υποψιαζομαι οτι φταιει η 2.3.6 την οποια την κατεβασα απο το λινκ στο google "downgrade from ics to gingerbread". καμια ιδεα; επισης υπαρχει καποιο howto για κριτικες για custom rom να διαβασω δηλαδη τι ειναι διαθεσιμο κτλ;

 

το κινητο ειναι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ. Προσφατα εκανα υποβαθμιση σε 2.3.6 Xxkl1 θεωρωντας οτι η 4.0.3 ευθυνεται για την καταναλωση της μπαταριας! το προβλημα ειναι τωρα μου κανει τυχαιες αποσυνδεσεις στο δικτυο κινητης (vodafone). υποψιαζομαι οτι φταιει η 2.3.6 την οποια την κατεβασα απο το λινκ στο google "downgrade from ics to gingerbread". καμια ιδεα; επισης υπαρχει καποιο howto για κριτικες για custom rom να διαβασω δηλαδη τι ειναι διαθεσιμο κτλ;

 

το κινητο ειναι ροοτ

 

Αν είσαι ικανοποιημένος από τη ρομ (στα υπόλοιπα), άλλαξε μόνο το μόντεμ.

Μπορείς να κατεβάσεις όποιο θες από ΕΔΩ

Αν θες να πας στα "σίγουρα" βάλε το ΚΙ4

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Δυο ερωτησεις εχω.

 

1.Εχω την μανισια ICS 4.0.3 LP7 και σκεφτομαι να περασω καποιον kernel φιλικοτερο προς την μπαταρια, αν και δε θα ελεγα πως εχω ιδιαιτερο προβλημα. Η συσκευη ειναι root.

Ποιον kernel θα μου προτεινατε λοιπον για καλυτερη αποδοση στο θεμα μπαταρια και γενικοτερα καλες επιδοσεις ωστε να μην εχω προβληματα με αυτον?

 

2.Μια γενικη ερωτηση, γιατι μερικες συσκευες ειδοποιουνται OTA και καποιες αλλες οχι?

Εξαρταται καθαρα σε ποια εταιρια τηλεφωνικη ανηκει η συσκευη, η υπαρχει περιπτωση καποιες συσκευες να μην ειδοποιουνται καν?

Για παραδειγμα το δικο μου, μονο μεσω kies ειχε βρει την αναβαθμιση για ics απο gingerbread, οσες φορες προσπαθησα μεσω OTA, δεν εβρισκε κατι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ικανοποιημένος από τη ρομ (στα υπόλοιπα), άλλαξε μόνο το μόντεμ.

Μπορείς να κατεβάσεις όποιο θες από ΕΔΩ

Αν θες να πας στα "σίγουρα" βάλε το ΚΙ4

 

θενξ friend! Τώρα λοιπόν διαβάζω και για τα μόντεμ :X παρεμπιπτόντως έκανα google τη ρομ που έχεις στην υπογραφή και για τα beginner ματια μου φαίνεται καλή, εγώ που έχω κερνελ XWKL1 & 2.3.6 XXKL1, μπορώ να δοκιμάσω να την περάσω;

Link to comment
Share on other sites

θενξ friend! Τώρα λοιπόν διαβάζω και για τα μόντεμ :X παρεμπιπτόντως έκανα google τη ρομ που έχεις στην υπογραφή και για τα beginner ματια μου φαίνεται καλή, εγώ που έχω κερνελ XWKL1 & 2.3.6 XXKL1, μπορώ να δοκιμάσω να την περάσω;

 

Φυσικά και μπορείς. :cool:

Link to comment
Share on other sites

θενξ friend! Τώρα λοιπόν διαβάζω και για τα μόντεμ :X παρεμπιπτόντως έκανα google τη ρομ που έχεις στην υπογραφή και για τα beginner ματια μου φαίνεται καλή, εγώ που έχω κερνελ XWKL1 & 2.3.6 XXKL1, μπορώ να δοκιμάσω να την περάσω;

 

Φιλε μου Καλε & Αγαπητε cadm8..!!!!

Να βαλεις την rom που εχει ο κυριος στην υπογραφη του, o StratosGR,ειναι μια δικη του δουλεια <δημιουργιας> και μια απο τιςκαλυτερες προσφορες που εγιναν,οταν η GB ηταν στα high της.

Ανεπιφυλακτα αν επιθυμεις GB,στην συνιστω με πολυ αγαπη...!!!

Θα την βρεις εδω..!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323506

 

Υ.Γ) Στραταρεεεεε να περιμενω jb,θα κανεις τον κοπο..??

Τα σεβη μου.. Και τις ευχες μου..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ. Προσφατα εκανα υποβαθμιση σε 2.3.6 Xxkl1 θεωρωντας οτι η 4.0.3 ευθυνεται για την καταναλωση της μπαταριας! το προβλημα ειναι τωρα μου κανει τυχαιες αποσυνδεσεις στο δικτυο κινητης (vodafone). υποψιαζομαι οτι φταιει η 2.3.6 την οποια την κατεβασα απο το λινκ στο google "downgrade from ics to gingerbread". καμια ιδεα; επισης υπαρχει καποιο howto για κριτικες για custom rom να διαβασω δηλαδη τι ειναι διαθεσιμο κτλ;

 

το κινητο ειναι ροοτ

 

Πίστευα ότι δεν είμαι ο μόνος με soft reset!!!Στο δικό μου η ένδειξη "welcome to Vodafone" εμφανίζεται πολύ τακτικά από την πρώτη μέρα. Αντρόϊντ 4 φοράει από όταν το πρωτοάνοιξα και το GS2 μου είναι ακόμα στο σέρβις !!! Προσωπικά δεν μου κάνει εντύπωση αυτό το ελάττωμα. Κατόπιν σχετικής εμπειρίας, αυτό φτιάχνεται με αλλαγή πλακέτας, μέχρι τότε θα πηγαινοέρχεται στο σέρβις (μακάρι να βγω λάθος)

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!

έχω κάποια τραγούδια στο /sdcard/music. Πώς μπορώ να τα βάλω ήχο κλήσης?

έψαξα και από ρυθμίσεις ήχων αλλά μου χει μόνο κάτι προεπιλεγμένα της SGH.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε τους εξής φακέλους και βάλε μέσα στον τελευταίο τα κομμάτια που θες για ήχους κλήσης: Media/Audio/Ringtones.

Αν θες και ήχους ειδοποίησης φτιάξε έναν φάκελο Notifications μέσα στο Media/Audio/ και βάλε εκεί τους ήχους που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σε ics και root μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα στα εικονίδια της status bar? Πχ.στην ώρα, μπαταρία, σήμα κτλ.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα μεγαλυτερα των 70 χαρακτηρων, υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν βρηκα ή χρειαζεται αλλη εφαρμογη ;
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα μεγαλυτερα των 70 χαρακτηρων, υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν βρηκα ή χρειαζεται αλλη εφαρμογη ;

 

Δοκίμασε κάποια από τις πολλές εφαρμογές για sms όπως Handsent ή Gosms

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...