Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kανετε μου μια μεγαλη χαρη. Ανοιξτε χωρις wifi το play store και παρατηρηστε εκεινον σ εκεινον τον τονο του γκρι, φωτεινοτητα οθονης αυτοματη και σε δωματιο με φυσιολογικο ή χαμηλο φωτισμο, αν ειναι καθαρο το γκρι ή εχει σχεδον αναιπαισθητες καποιες γραμμες. Σ εκεινο το γκρι ειδικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα σε όλους.

 

Έκανα χθες ένα hard reset μέσω keypad και έκτοτε εκτός του ότι κάθε φορά που πατάω το home button επιστρέφω στην αρχική οθόνη με μια ελάχιστη χρονοκαθυστέρηση και τα εκονίδια/widgets εμφανίζονται μετά από 1 sec, συχνά πυκνά εμφανίζεται και ένα κόκκινο περίγραμμα στην οθόνη και εξαφανίζεται ακαριαία!

 

Κάποιος να μου απαντήσει please, έχω τρομοκρατηθεί! :(

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται αλλά είναι μέσα στα όρια... Μήπως έχεις custom kernel και το έχεις βάλει να παίρνει περισσότερο ρεύμα κατά την φόρτιση και γι'αυτό σου ζεσταίνεται; Το GT-i9100 αλλά και το GT-i9100G ΔΕΝ έχει NFC κύκλωμα...

 

Εμένα προσωπικά ζεσταίνεται κυριώς όταν χρησιμοποιώ αρκετή ώρα το WiFi για downloads όπως επίσης όταν έκανα 1η φορά το επίσημο update ICS 4.0.3 μέσω WiFi

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για χαρά

συγχωρείστε με εκ των προτέρων για τι σαν άσχετος θα ρωτήσω κάτι που για τούς περισσοτέρους από εσάς ίσως φανεί βλακώδες.

το τηλέφωνο μας έχει 3 μνήμες (αν έχουμε βάλει καρτούλα)

1) χώρος αποθήκευσης συστήματος

2)συσκευή αποθήκευσης usb

3) κάρτα sd

 

πέρασα λοιπόν την εφαρμογή app2sd για να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην sd , πήγα στην external sd έκανα 1 φάκελο apps και άρχισα να μεταφέρω εφαρμογές, δεν με ρώτησε ποτέ που θέλω να αποθηκευτούν οι μεταφερόμενες εφαρμογές.

παω να δω στην καρτούλα, και δεν υπάρχουν. τελικά που της αποθηκεύει ? για να μπορώ να της ξανά εγκαταστήσω μετά από κανένα reset ? η βάζοντας την κάρτα σε άλλη συσκευή να τις τρέξω εκεί ?

 

υπάρχει τρόπος να τις πάω στην external sd ??

 

συγνώμη αν ρωτάω τα αυτονόητα για πολλούς από εσάς.

 

περιμένω τα φώτα σας ....

Link to comment
Share on other sites

Kανετε μου μια μεγαλη χαρη. Ανοιξτε χωρις wifi το play store και παρατηρηστε εκεινον σ εκεινον τον τονο του γκρι, φωτεινοτητα οθονης αυτοματη και σε δωματιο με φυσιολογικο ή χαμηλο φωτισμο, αν ειναι καθαρο το γκρι ή εχει σχεδον αναιπαισθητες καποιες γραμμες. Σ εκεινο το γκρι ειδικα.

 

Συμβαίνει σε πολλά sgs2 που εχω δει αυτό που περιγράφεις, να έχουν εκεί νερά . Αν σε ενοχλεί πολύ πηγαινε το για αλλαγή οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε πολλά sgs2 που εχω δει αυτό που περιγράφεις, να έχουν εκεί νερά . Αν σε ενοχλεί πολύ πηγαινε το για αλλαγή οθόνης.

 

Αν συμβαινει σε ολα σχεδον δεν ειναι θεμα, φοβαμαι μην υπαρχει μονο στο δικο μου. Ειμαι στις 10 μερες DOA, αν δω οτι δε μου αρεσει παω για αλλαγη συσκευης, οχι GS2 ομως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και 4 μέρες:με έχει πεθάνει στο restart.Χωρίς λόγο.Όλα μαμά εκτός απο τον κέρνελ που είναι ρουτ και αυτος απλός.Έχω gb ακόμα πάνω.Το θέμα είναι πως δεν του έχω κάνει τίποτα και μου κάνει restart στα καλα του καθουμένου.Και συνήθως όταν πάω να ξεκλειδώσω την οθόνη.Εκεί το κάνει τις περισσότερες φορές.

Any help? :confused:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στην κάνει τη δουλειά. Για το ξεκλείδωμα που λες μήπως έχεις το golocker?

 

 

...

το τηλέφωνο μας έχει 3 μνήμες (αν έχουμε βάλει καρτούλα)

1) χώρος αποθήκευσης συστήματος

2)συσκευή αποθήκευσης usb

3) κάρτα sd

 

πέρασα λοιπόν την εφαρμογή app2sd για να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην sd , πήγα στην external sd έκανα 1 φάκελο apps και άρχισα να μεταφέρω εφαρμογές, δεν με ρώτησε ποτέ που θέλω να αποθηκευτούν οι μεταφερόμενες εφαρμογές.

παω να δω στην καρτούλα, και δεν υπάρχουν. τελικά που της αποθηκεύει ? ....

 

Μάλλον μεταφέρονται από τη μνήμη συσκευής (2gb) στην εσωτερική sd του κινητού(11,50gb) που αναφέρεται ως "συσκευή αποθήκευσης usb".

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο θέμα μπαταριών είμαι άσχετος.Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας.Υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να βάλω στο S2 αυτήν εδώ την μπαταρία http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-S2-i9100-ORIGINAL-BATTERY-2000mAh-HIGH-CAPACITY-COVER-/260899780576?pt=PDA_Accessories&hash=item3cbed6b7e0 και να δουλεύει κανονικά χωρίς φόβαμαι για κάτι;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Επειδή μέχρι τώρα κινούμουν πάντα στα "επίσημα" μονοπάτια σε ότι αφορά τις Rom στο κινητό, σκέφτομαι να δοκιμάσω για πρώτη φορά μια μαγειρεμένη rom. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια που να είναι δοκιμασμένη και να δουλεύει καλά όπως ας πούμε η επίσημη 2.3.5 που έχω τώρα; Ο λόγος που θέλω να βάλω kitchen είναι για να μπορώ μέσω ROM toolbox να κάνω διάφορες αλλαγές πχ σε θέματα ή σε boot animations ώστε να μη βαριέμαι τη συσκευή. Απλά δεν θέλω να βάλω κάποια και να μην δουλεύουν άλλα βασικά πράγματα στη συσκευή πχ gps και τέτοια. Υπάρχει κάποια που να είναι απλή, γρήγορη, λειτουργική και χωρίς τα περιττά της Samsung που δεν τα χρησιμοποιεί σχεδόν κανένας;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Επειδή μέχρι τώρα κινούμουν πάντα στα "επίσημα" μονοπάτια σε ότι αφορά τις Rom στο κινητό, σκέφτομαι να δοκιμάσω για πρώτη φορά μια μαγειρεμένη rom. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια που να είναι δοκιμασμένη και να δουλεύει καλά όπως ας πούμε η επίσημη 2.3.5 που έχω τώρα; Ο λόγος που θέλω να βάλω kitchen είναι για να μπορώ μέσω ROM toolbox να κάνω διάφορες αλλαγές πχ σε θέματα ή σε boot animations ώστε να μη βαριέμαι τη συσκευή. Απλά δεν θέλω να βάλω κάποια και να μην δουλεύουν άλλα βασικά πράγματα στη συσκευή πχ gps και τέτοια. Υπάρχει κάποια που να είναι απλή, γρήγορη, λειτουργική και χωρίς τα περιττά της Samsung που δεν τα χρησιμοποιεί σχεδόν κανένας;

 

όλες οι AOSP που κυκλοφορούν π.χ ressurestion remix, rootbox, paranoid κτλ δουλεύουν μια χαρά και δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα,

πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις ποια θα κάτσει καλά στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

Χθες βράδυ έκλεισε απο μπαταρια και σημερα το πρωί που το έβαλα για φόρτιση δεν κανει τιποτα.

Δε φορτισει.

Καμια βοηθεια;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και 4 μέρες:με έχει πεθάνει στο restart.Χωρίς λόγο.Όλα μαμά εκτός απο τον κέρνελ που είναι ρουτ και αυτος απλός.Έχω gb ακόμα πάνω.Το θέμα είναι πως δεν του έχω κάνει τίποτα και μου κάνει restart στα καλα του καθουμένου.Και συνήθως όταν πάω να ξεκλειδώσω την οθόνη.Εκεί το κάνει τις περισσότερες φορές.

Any help? :confused:

 

έχεις εξωτερική sd?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

Χθες βράδυ έκλεισε απο μπαταρια και σημερα το πρωί που το έβαλα για φόρτιση δεν κανει τιποτα.

Δε φορτισει.

Καμια βοηθεια;

Βγάλε την μπαταρία για μισό λεπτό.

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή, ή από USB Η/Υ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στην κάνει τη δουλειά. Για το ξεκλείδωμα που λες μήπως έχεις το golocker?

 

 

 

 

Μάλλον μεταφέρονται από τη μνήμη συσκευής (2gb) στην εσωτερική sd του κινητού(11,50gb) που αναφέρεται ως "συσκευή αποθήκευσης usb".

 

υπάρχη τρόπος να τις μεταφέρω στην external sd ????

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τον go locker όντως αλλά πότε δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.και όχι δεν εχω κάρτα μνήμης.βασικα σήμερα είναι να πάρω μια.επί της ευκαιρίας έχετε να προτείνετε κάποια καλή;στα 16 giga νομίζω είναι καλά.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για μισό λεπτό.

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή, ή από USB Η/Υ.

 

Με χίλια ζόρια τα κατάφερα. Τωρα δεν μπορω να το φόρτισω κλειστο. Οταν ειναι στη μπριζα να φορτισει το κλεινω και ξανα ανοίγει μονο του...

Ξαφνικά σταματάει η φόρτιση και πρεπει να βγάλω την μπαταρια για να ξεκινήσει.

Edited by Vangelakis4
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι πολύ καλά νέα φίλε.Άντε να δούμε.Σε custom roms όπως είδαμε δουλέυει σφέρα το 4.1.Ας ελπίσουμε να μας βγάλει ασπροπρόσωπους η Samsung και να συνεχίσει τα updates του 4.1 και στο S2 :)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

υπάρχη τρόπος να τις μεταφέρω στην external sd ????

 

Λογικά μέσα απ' το μενού του app2sd

υπάρχει η επιλογή που θέλεις.

 

 

 

 

χρησιμοποιώ τον go locker όντως αλλά πότε δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.και όχι δεν εχω κάρτα μνήμης.βασικα σήμερα είναι να πάρω μια.επί της ευκαιρίας έχετε να προτείνετε κάποια καλή;στα 16 giga νομίζω είναι καλά.

 

 

Δοκίμασε να βγάλεις το Go locker μήπως σου κάνει αυτό τη ζημιά.

 

 

Με χίλια ζόρια τα κατάφερα. Τωρα δεν μπορω να το φόρτισω κλειστο. Οταν ειναι στη μπριζα να φορτισει το κλεινω και ξανα ανοίγει μονο του...

Ξαφνικά σταματάει η φόρτιση και πρεπει να βγάλω την μπαταρια για να ξεκινήσει.

 

Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή φταίει, μου έχει συμβεί κι εμένα να μην φορτίζει. Όταν βρήκα ποια εφαρμογή ήταν και την απεγκατέστησα το κινητό συνήλθε.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Οταν το βγαζω απ την φορτιση κανει επανεκινηση μονο του.

Φορτιζει μονο μεσω υπολογιστη και οποτε θυμηθει...

Και ξαφνικα ανοιγοκλεινουν μονες τους οι εφαρμογες...

Edited by Vangelakis4
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα απ' το μενού του app2sd

υπάρχει η επιλογή που θέλεις.

 

 

φίλε τελικά δεν υπάρχη μέσα απ' το μενού του app2sd

τέτοια η επιλογή για μεταφορά των εφαρμογών στην external sd...

 

ρε παιδιά κανένας άλλος βοήθεια για το πως θα πάω τις εφαρμογές στην external sd μου χωρίς να είμαι root ???

 

ευχαριστώ εκ νέου

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα απ' το μενού του app2sd

υπάρχει η επιλογή που θέλεις.

 

 

φίλε τελικά δεν υπάρχη μέσα απ' το μενού του app2sd

τέτοια η επιλογή για μεταφορά των εφαρμογών στην external sd...

 

ρε παιδιά κανένας άλλος βοήθεια για το πως θα πάω τις εφαρμογές στην external sd μου χωρίς να είμαι root ???

 

ευχαριστώ εκ νέου

 

Φίλε μου απ'όσο ξέρω χωρίς root μόνο όσες εφαρμογές σε αφήνει στις ρυθμίσεις μπορείς να πάς στην εξ.SD.Για να τις μεταφέρεις όλες γνωρίζω μόνο έναν τρόπο ο οποίος χρειάζεται root και γίνεται με το πρόγραμμα Directory Bind κάπως έτσι.Δεν νομίζω να υπάρχει λύση για την κατάσταση μη root που ζητάς

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι οντως μια πολυ καλη εξελιξη.

Αν η Samsung θελει να ακολουθησει εστω στο ελαχιστο την πολιτικη της Google και της Apple, οι ναυαρχιδες θα πρεπει να παρουν συντομα το JellyBean.

Οποτε αν το παρουμε τελικα, το GS2 θα περασει σε αλλο σταδιο με το Butter project.

Fingers crossed

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έκανε τα restart απο την ζέστη; Έχει 2 μέρες που είμαι σπίτι και δεν μου έχει κάνει κάτι. Τί να πω..... αγνωσται αι βουλαι του ολοκληρωμένου.....

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...