Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Εχω ενα s2 και θέλω να σβήσω τα πάντα από μέσα να είναι όπως όταν το είχα αγοράσει. Φωτογραφίες τηλ τα πάντα! Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

Ευχαριστώ!

 

Στις Ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων.

Για φακέλους, φωτογραφίες κτλ θα πας και πάλι στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και πατώντας το αριστερό πλήκτρο αφής αν θυμάμαι καλά σου δίνει τη δυνατότητα για πλήρη διαγραφή όλων των στοιχείων της εσωτερικής μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Πριν δυο μέρες σε ένα S2 ενός φίλου σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση. Μπορεί να έχει κολλήσει για κάποιο λόγω και να ξεκολλήσει η λέτε να πρέπει να πάει για service; Να σημειώσω πως δεν έπεσε ούτε πιέστηκε ή κάτι άλλο που θα μπορούσε να του προκαλέσει ζημιά. Δοκίμασα και επανεκκίνηση αλλά δεν έγινε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει εαν υπαρχει εφαρμογη να κατεβασω που να δειχνει την χωρητικοτητα της μπαταριας?
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους κ χρόνια πολλά!

 

Δυστυχώς μετά από ατυχή face to face επαφή με την άσφαλτο, η οθόνη έσπασε... Ενώ δείχνει να λειτουργεί, είμαι μαύρη...

 

Ξέρει κάποιος περίπου σημερινό κόστος κ αν συμφέρει να το πάω κάπου αλλού εκτός smartec?

 

Ευχαριστώ

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ,στο εικονίδιο του email μου δείχνει -1 και στα email πάλι -1 ,για να μην το βγάζει πρέπει να μην ανοίξω ένα email για να έχει ένα αδιάβαστο ,( για τα εταιρικα εμαιλ και όχι τού google )ξέρει κανείς τι κουφό είναι αυτό ?

δεν είμαι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου είχε το Samsung Galaxy S2 αλλά της έσπασε η οθόνη οπότε εικόνες, επαφές και διάφορα άλλα έχουν μείνει μέσα στο κινητό!!!Το πρόβλημα είναι ότι η κοπέλα μου,είχε βάλει κωδικό κλειδώματος,όχι μοτίβο αλλά με PIN!!!! Έχω κατεβάσει το Kies στον υπολογιστή αλλά μόλις το συνδέω το κινητο με το πράγραμμα,μου λέει ότι είναι κλειδωμένο!!!! Τί πρόγραμμα μπορώ να κατεβάσω στον υπολογιστή που να ξεκλειδώσω την οθόνη;;;; η και πρόγραμμα που να μπαίνω στις γενικές ρυθμίσεις του κινητού!!!! ΣΗΜΕΙΩΣΗ: η οθόνη δεν δείχνει τίποτα απολύτως!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω στο s2 ολα τα μαιλ που εχω κ οχι μονο των τελευταιων ημερων ή του τελευταιου μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω στο s2 ολα τα μαιλ που εχω κ οχι μονο των τελευταιων ημερων ή του τελευταιου μηνα?

 

Θα πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και κάπου θα βρεις το "μηνύματα για συγχρονισμό" (κάπως έτσι θα το δεις) και θα το αλλάξεις σε "όλα". :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και κάπου θα βρεις το "μηνύματα για συγχρονισμό" (κάπως έτσι θα το δεις) και θα το αλλάξεις σε "όλα". :)

 

Το ρυθμισα!σ ευχαριστω πολυ φιλε,εισαι ωραιος!

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου είχε το Samsung Galaxy S2 αλλά της έσπασε η οθόνη οπότε εικόνες, επαφές και διάφορα άλλα έχουν μείνει μέσα στο κινητό!!!Το πρόβλημα είναι ότι η κοπέλα μου,είχε βάλει κωδικό κλειδώματος,όχι μοτίβο αλλά με PIN!!!! Έχω κατεβάσει το Kies στον υπολογιστή αλλά μόλις το συνδέω το κινητο με το πράγραμμα,μου λέει ότι είναι κλειδωμένο!!!! Τί πρόγραμμα μπορώ να κατεβάσω στον υπολογιστή που να ξεκλειδώσω την οθόνη;;;; η και πρόγραμμα που να μπαίνω στις γενικές ρυθμίσεις του κινητού!!!! ΣΗΜΕΙΩΣΗ: η οθόνη δεν δείχνει τίποτα απολύτως!!!!

 

Δυστυχώς εάν δεν είναι rootαρισμένη η συσκευή δεν πιστεύω πως υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις..

Σε περίπτωση που περάσεις custom recovery μπορείς στα τυφλά σε recovery mode να κάνεις mount το κινητό και να το δει ο υπολογιστής σου σαν φλασάκι ίσα ίσα για να γλυτώσεις τυχόν φωτογραφίες/μουσική/βίντεο και ότι υπάρχει στην εσωτερική μνήμη αλλά για στοιχεία όπως επαφές, εάν δεν τις είχε συγχρονίσει με κάποιο λογαριασμό μάλλον δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανο αλλά αν είσαι τυχερός υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να δουλεύει το digitizer έστω και χωρίς να δείχνει η οθόνη. Κάνε μια προσπάθεια να πατήσεις τον κωδικό στα τυφλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες εχω το εξης πρόβλημα: Στα καλα του καθοουμενου το κινητο σταματαει να αναγνωριζει τη σιμ. Εκανα factory reset, αλλαξα και rom αλλα εξακολοθει να το κανει οποτε ναναι.. Εχει συμβει και σε καποιον αλλο? Δεν πρεπει να φταιει η σιμ γτ σε καποια φαση που το ειχε παθει εβαλα μια αλλη απο ενα φιλο και τα ιδια... Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες εχω το εξης πρόβλημα: Στα καλα του καθοουμενου το κινητο σταματαει να αναγνωριζει τη σιμ. Εκανα factory reset, αλλαξα και rom αλλα εξακολοθει να το κανει οποτε ναναι.. Εχει συμβει και σε καποιον αλλο? Δεν πρεπει να φταιει η σιμ γτ σε καποια φαση που το ειχε παθει εβαλα μια αλλη απο ενα φιλο και τα ιδια... Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Για αρχή θα σου συνιστούσα να πάρεις backup το efs της συσκευής σου, έπειτα να δοκιμάσεις να περάσεις κάποιο ελληνικό modem μέσω odin και τέλος εάν μια στις χίλιες έχεις ακόμα εγγύηση να το πας στο service. Επίσης δοκίμασε να βάλεις και να βγάλεις τη συσκευή σου σε λειτουργία πτήσης όταν στο ξανακάνει μήπως καταφέρει να συνδεθεί πιο γρήγορα.

Μου μυρίζει πλακέτα αλλά ελπίζω να πέφτω έξω..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει αυτό με το flight mode χωρις επιτυχια.. Μερικές φορές αν πιέσω με το δάχτυλο τη sim προς τα μέσα επανέρχεται το σήμα αλλά τις περισσότερες όχι.... Και μετα βγάζω τη sim κααι μένει έτσι για αρκετή ωρα μεχρι να βγαλει μηνυμα οτι δεν υπάρχει sim.. Τοτε αν κανω επανεκκινηση δουλεύει! Αυτο με το modem πώς θα το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

1. σαν κάτοχος του s2 απ την 1η στιγμή αντιμετώπισα στο φαινόμενο sleep of death. ταλαιπωρηθηκα με 2-3ρομ μέχρι που βρήκα την υγειά μου. για σχεδόν 1,5 χρόνο όλα καλά. προχτές όμως εμφανίστηκε για 1η φορά. τότε θυμάμαι δεν είχε ούτε η σαμσουνκ λύση σοβαρή και στο φόρουμ εδώ κάποιος μου πε μια ρομ νορβηγικη αν θυμαμαι κ εστρωσε. τώρα όμως έχουμε νεότερα? λύση δηλ? μπας κ βγαλουμε άλλο 1,5 χρόνο κ μετά το πετάω γτ με κούρασε.

 

2. το νέο όμως προβλημα που κάνει εδώ και 2-3 μέρες είναι ότι όταν πατάω το κουμπί για να ξυπνησει και να ξεκλειδωσω την οθόνη, βγάζει στη μπαρα ειδοποιησεων οτι κάνει σύνδεση της καρτας sd. κάθε φορά όμως. σαν να την αποσυνδεσε κάποιος κ κεινη την ωρα θυμαται να την συνδεσει παλι. τι ειναι αυτο παλι? μηπως συνδυάζεται με 1?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

1. σαν κάτοχος του s2 απ την 1η στιγμή αντιμετώπισα στο φαινόμενο sleep of death. ταλαιπωρηθηκα με 2-3ρομ μέχρι που βρήκα την υγειά μου. για σχεδόν 1,5 χρόνο όλα καλά. προχτές όμως εμφανίστηκε για 1η φορά. τότε θυμάμαι δεν είχε ούτε η σαμσουνκ λύση σοβαρή και στο φόρουμ εδώ κάποιος μου πε μια ρομ νορβηγικη αν θυμαμαι κ εστρωσε. τώρα όμως έχουμε νεότερα? λύση δηλ? μπας κ βγαλουμε άλλο 1,5 χρόνο κ μετά το πετάω γτ με κούρασε.

 

2. το νέο όμως προβλημα που κάνει εδώ και 2-3 μέρες είναι ότι όταν πατάω το κουμπί για να ξυπνησει και να ξεκλειδωσω την οθόνη, βγάζει στη μπαρα ειδοποιησεων οτι κάνει σύνδεση της καρτας sd. κάθε φορά όμως. σαν να την αποσυνδεσε κάποιος κ κεινη την ωρα θυμαται να την συνδεσει παλι. τι ειναι αυτο παλι? μηπως συνδυάζεται με 1?

 

1. Εάν δεν είναι κάτι συχνό το αγνοείς.

Εάν είναι συχνό δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως στρώσει.

 

2. Μήπως η sd δεν πατάει καλά;

Μήπως είναι στα τελευταία της;

Μήπως και εδώ η επαναφορά κάνει δουλειά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

1. Εάν δεν είναι κάτι συχνό το αγνοείς.

Εάν είναι συχνό δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως στρώσει.

 

2. Μήπως η sd δεν πατάει καλά;

Μήπως είναι στα τελευταία της;

Μήπως και εδώ η επαναφορά κάνει δουλειά;

 

Ε να αυτα βαριεμαι, που πρεπει να ξαναστησω ολο το κινητο εξαρχης. Για την ωρα ξεκουμπωσα την καρτα πηρα οτι ηθελα κ της πατησα μια διαμορφωση κ περιμενω να δω αν θα ξαναγινει... Διαφορετικα θα κανω αυτο που λες, αλλιως μετα ψαχνω για καμια σταυερη ρομ. Εχουμε καμια?

Για το 1 δηλ ακομα δεν εχει βρεθει μια αξιοπιστη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Απ'όταν βγήκε η JB δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με SOD. Δοκίμασε τα παραπάνω, και για ρομ βάλε τη neatrom που είναι stock based.
Link to comment
Share on other sites

Ε να αυτα βαριεμαι, που πρεπει να ξαναστησω ολο το κινητο εξαρχης. Για την ωρα ξεκουμπωσα την καρτα πηρα οτι ηθελα κ της πατησα μια διαμορφωση κ περιμενω να δω αν θα ξαναγινει... Διαφορετικα θα κανω αυτο που λες, αλλιως μετα ψαχνω για καμια σταυερη ρομ. Εχουμε καμια?

Για το 1 δηλ ακομα δεν εχει βρεθει μια αξιοπιστη λυση?

 

Εάν δεν είσαι σε 4.0.3 τότε είναι θέμα reset.

Κάνε το μια φορά και θα δεις άλλο κινητό.

Για σταθερή και stock based εγώ είχα χωρίς πρόβλημα την Omega.

Και η Neat είναι πολύ καλή, όπως βέβαια και πολλές AOSP.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Απ'όταν βγήκε η JB δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με SOD. Δοκίμασε τα παραπάνω, και για ρομ βάλε τη neatrom που είναι stock based.

 

Εάν δεν είσαι σε 4.0.3 τότε είναι θέμα reset.

Κάνε το μια φορά και θα δεις άλλο κινητό.

Για σταθερή και stock based εγώ είχα χωρίς πρόβλημα την Omega.

Και η Neat είναι πολύ καλή, όπως βέβαια και πολλές AOSP.

 

πολλές απόψεις στο τραπεζι.... και γω μια ομεγα φορουσα εδω κ καιρο κ ημουν ησυχος (δεν εχω μαζι το κιν τωρα να σας πω ακριβως). η καρτουλα για μιση μερα τωρα σταματησε να κανει κολπα, περιμενω na δω ποτε θα γινει κ το sod ξανα. θελω να πιστευω πως εγινε τυχαια κ δεν ειναι μονιμο γτ οταν την περασα εκανα πληρη καθαρισμο στα παντα κ χωρις χρηση backup αρχειων στην επαναφορα για να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο καταλοιπου (παλιά μπορεί να με χτυπούσε και max 2-3 φορές τη μέρα και min 1)

 

update: φοράω 4.1.2 omega v20.1 xwlsd

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. πέρασα χθες την neat rom 6.3 στο γαλαξία και σήμερα μου έκανε δώρο το Dropbox 48gb for supercharging my Samsung device with Dropbox! Στέκει αυτό η από λάθος μου τα χάρισαν; ; χαχα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. πέρασα χθες την neat rom 6.3 στο γαλαξία και σήμερα μου έκανε δώρο το Dropbox 48gb for supercharging my Samsung device with Dropbox! Στέκει αυτό η από λάθος μου τα χάρισαν; ; χαχα

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει περασμένο μέσα το mod που κυκλοφορούσε για αυτή τη δουλειά (και διεγράφη άρον άρον από παντού πολύ σύντομα).. μην το αναφέρεις στο thread του xda γιατί προβλέπω το thread να κλείνει με συνοπτικές διαδικασίες!

 

Με γιες λοιπόν ο νέος σου χώρος ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει περασμένο μέσα το mod που κυκλοφορούσε για αυτή τη δουλειά (και διεγράφη άρον άρον από παντού πολύ σύντομα).. μην το αναφέρεις στο thread του xda γιατί προβλέπω το thread να κλείνει με συνοπτικές διαδικασίες!

 

Με γιες λοιπόν ο νέος σου χώρος ;)

 

Σε ευχαριστω φίλε μου. Επομένως πιάσαμε λαβράκι εε; οκ δεν το λέω πουθενά! !θα είναι το μυστικό μας απ ότι φαίνεται. Περίεργο πάντως να είμαι ο πρώτος που το παρατηρεί!! Όπως και να έχει πάντως απρόσμενα ωραίο δωράκι και καλοδεχουμενο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι για ένα χρόνο.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...