Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή είχε γεμίσει σχεδόν η μνήμη του τηλεφώνου μου έκανα εκκαθάριση μνήμης από τον διαχειριστή εφαρμογών και κατά λάθος είδα ότι έχω σβήσει και τις φωτογραφίες και τα βίντεο που είχα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξαναβρώ;

 

Εάν είσαι root υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στο market που ίσως επαναφέρουν κάτι ειδάλλως αφού ήταν και στη συσκευή και όχι σε κάποια κάρτα μνήμης, όπως ήδη σου απήντησε ο @Superuser, δυστυχώς δεν πιστεύω πως μπορείς να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν είσαι root υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στο market που ίσως επαναφέρουν κάτι ειδάλλως αφού ήταν και στη συσκευή και όχι σε κάποια κάρτα μνήμης, όπως ήδη σου απήντησε ο @Superuser, δυστυχώς δεν πιστεύω πως μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Ισως (παρόλο που ηταν στην συσκευή και όχι σε κάρτα) να μπορέσεις να κάνεις κάτι με ένα προγραμματάκι το Get Data Back. Απλά θα πρέπει να βάλεις το κινητό να το βλέπει το πσ σου σαν δίσκο και με το γράμμα του δίσκου να κάνεις την διαδικασία. Απλά για να έχεις μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας, μην γράψεις τπτ στην μνήμη του κινητού πριν τρέξεις το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

To GetDataBack δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει δουλειά, είναι για FAT16/FAT32/NTFS.

 

Πρέπει να googlaρεις για "Android Data Recovery" και να δοκιμάσεις τα διάφορα προγράμματα που θα προκύψουν από την αναζήτηση.

 

Γενικά, μην χρησιμοποιείς το κινητό σου για να ελαχιστοποιήσεις την απώλεια δεδομένων ( νέα δεδομένα γράφονται στις θέσεις αυτών που θες να ανακτήσεις ).

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα κ ''ως διαχειριστης'' αλλα τπτ! :( οσο για το σωστο firmware ειμαι σιγουρος κ οτι εχω το GT-i9100

τπτ αλλο?

οπως βλεπω το συνεργειο δεν το γλυτονω αλλα κ απο εκει περιμενω να ακουσω κανα εξοφρενικο ποσο κ να παει για αποσυρση μαλλον! κριμα, κ εγινε κ σε πολυ χαλια περιοδο!

κανα καλο ''συνεργειο'' κ με λογικες τιμες ξερει κανεις να μου προτινει κοντα στη νεα σμυρνη?

αν καποιος αλλο εχει καποια προταση-ιδεα στο τι να κανω φυσικα ευπρόσδεκτη

 

 

Στον υπολογιστή που το συνδέεις έχεις εγκατεστημένο το kies, ώστε να πάρει τους drivers που χρειάζεται από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή που το συνδέεις έχεις εγκατεστημένο το kies, ώστε να πάρει τους drivers που χρειάζεται από εκεί;

 

ναι το εχω εγκατεστημενο κ το kies,εχω κανει κ παλιοτερα αναβαθμησεις κ δεν ειχα καποιο προβλημα. το πηγα κ σε 2 μαγαζια για αναβαθμηση αλλα ουτε εκει εγινε τπτ!

κανα ΚΑΛΟ μμαγαζι να το παω να δω αν φτιαχνετε τελικα η οχι κ αν συμφερει να το φτιαξω?? ξερει κανεις να μου πει?

γιατι μαλλον αποτι βλεπω δεν μπορω να κανω κατι αλλο εγω! :cry:

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το, βγάλε την μπαταρία για κανένα δεκάλεπτο και δοκίμασε πάλι μετά.

Αν δεν ανοίξει και πάλι τότε ίσως χρειαστεί να περάσεις το Επίσημο Firmware σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα samsung s2 κ οταν το ανοιγω μενει στο logo ths samsung τι μπορω να το κανω??

 

Μπες στο recovery και κάνε wipe cache

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το, βγάλε την μπαταρία για κανένα δεκάλεπτο και δοκίμασε πάλι μετά.

Αν δεν ανοίξει και πάλι τότε ίσως χρειαστεί να περάσεις το Επίσημο Firmware σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.

 

δυστιχος δεν γινετε τιποτα δεν το αναγνωριζει το πσ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στο recovery και κάνε wipe cache

 

δεν μπενει σε recovery για να το κανω.αν εμπενε θα εκανα κ φορματ.

Link to comment
Share on other sites

δυστιχος δεν γινετε τιποτα δεν το αναγνωριζει το πσ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν μπενει σε recovery για να το κανω.αν εμπενε θα εκανα κ φορματ.

 

το ιδιο ακριβως μαλλον εχω παθει κ εγω κ δεν εχω βρει λυση ακομα! ουτε εμενα μπενει σε recovery κ οταν παω να μπω μπενει σε μια μαυρη οθονη που οταν την αγκιζω δονιτε το κιν αλλα τπτ αλλο δεν κανει!

δεν εχω βρει λυσει :( ουτε οταν παω να περασω ξανα το firemware κανει κατι,ξεκιναει τη διαδηκασια αλλα μετα κολαει κ δεν κανει τπτ!

αν βρεισ καποιοα λυση ενημερωσε κ μενα σε παρακαλω!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

δυστιχος δεν γινετε τιποτα δεν το αναγνωριζει το πσ.

 

Για να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής πρέπει να έχεις περάσει τους Drivers. Κατέβασε το Kies και κάνε εγκατάσταση. Αφού το εγκαταστήσεις βάλε το τηλέφωνο σε Download Mode (Home - Volume Down - Power) και σύνδεσέ το με τον υπολογιστή ώστε να το αναγνωρίσει. Μετά είσαι έτοιμος ώστε να περάσεις το Firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής πρέπει να έχεις περάσει τους Drivers. Κατέβασε το Kies και κάνε εγκατάσταση. Αφού το εγκαταστήσεις βάλε το τηλέφωνο σε Download Mode (Home - Volume Down - Power) και σύνδεσέ το με τον υπολογιστή ώστε να το αναγνωρίσει. Μετά είσαι έτοιμος ώστε να περάσεις το Firmware.

 

το τηλέφωνο δεν μπενει σε Download Mode τους Drivers τους εχω κ το kies

 

[ATTACH]42875[/ATTACH] με κ μια φωτό για να δείτε που σταματά

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@tttsakalos Αφού πατήσεις το vol up για να συνεχίσεις μετά τι κάνει, σε βγάζει στο λογότυπο και κολλάει?

 

@SGI μπορείς να γράψεις το σφάλμα που σου γράφει το Odin? (όταν σου γράφει failed)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42875[/ATTACH] με κ μια φωτό για να δείτε που σταματά

 

Πάτα volume up και φλάσαρε το με Odin, ποιό είναι το πρόβλημα σου; :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το volume up το πατάω κ δεν κάνει τίποτα το down κάνει ρεσταρτ κ κολλάει στο λογότυπο.στο Odin μου λέει συναιχεια κονεκτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@tttsakalos Αφού πατήσεις το vol up για να συνεχίσεις μετά τι κάνει, σε βγάζει στο λογότυπο και κολλάει?

 

Το up το πατάω κ δεν κάνει τίποτα.μονο το down κ κάνει ρεσταρτ

Link to comment
Share on other sites

Το up το πατάω κ δεν κάνει τίποτα.μονο το down κ κάνει ρεσταρτ

 

Ο αμέσως επόμενος που σε βάζει αυτόματα χωρίς να χρειάζεται Volume Up είναι η χρήση USB Jig. Δυστυχώς δεν γνωρίζω άλλο τρόπο για να μπορέσεις να μπεις σε Download mode απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα μήπως έχει πρόβλημα το κουμπί;

Δοκίμασε με κάποιο τροπο να το τραβήξεις έξω η αλλιώς λίγο οινόπνευμα και κανε καμία 30-40 κλικ μήπως κάπου κολλάει μέσα.

Δεν εξηγείται το πρόβλημα

 

Δοκιμασες να μπεις σε recovery και να κανεις wipe?

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Τα έχω δοκιμάσει αυτά που μου λέτε αλλά δεν γίνετε τίποτα.τι να το κάνω αλλα

Link to comment
Share on other sites

Δες στο xda πως να κάνεις repartition. Όχι πως το χρειάζεσαι για το χώρο αλλά έτσι θα κάνει δημιουργία ξανα των partition που αφορούν download και recovery mode, τα οποία για κάποιο λόγο πρέπει να είναι κατεστραμενα. Οπότε και θα μπει σε download mode για να κάνεις τη δουλειά σου

 

Edit: άκυρο. Αφού δεν μπαίνει σε download mode νομίζω πως ούτε repartition μπορείς να κάνεις. Ψάξε αν μπορείς να το κάνεις με fastboot... Έτσι τουλάχιστον το κάναμε με άλλα κινητά άλλης μάρκας.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δες στο xda πως να κάνεις repartition. Όχι πως το χρειάζεσαι για το χώρο αλλά έτσι θα κάνει δημιουργία ξανα των partition που αφορούν download και recovery mode, τα οποία για κάποιο λόγο πρέπει να είναι κατεστραμενα. Οπότε και θα μπει σε download mode για να κάνεις τη δουλειά σου

 

Edit: άκυρο. Αφού δεν μπαίνει σε download mode νομίζω πως ούτε repartition μπορείς να κάνεις. Ψάξε αν μπορείς να το κάνεις με fastboot... Έτσι τουλάχιστον το κάναμε με άλλα κινητά άλλης μάρκας.

 

 

Έχεις κάποιο λινκ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπενει.δοκιμαζω αυτό με fast boot κ βλέπουμε

 

Δύσκολα τα πράγματα. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα το emmc.

Καλύτερα να πας στο service εάν έχεις εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@tttsakalos Αφού πατήσεις το vol up για να συνεχίσεις μετά τι κάνει, σε βγάζει στο λογότυπο και κολλάει?

 

@SGI μπορείς να γράψεις το σφάλμα που σου γράφει το Odin? (όταν σου γράφει failed)

 

στην αρχη κολαει εδω

<ID:0/0004>NAND write Start!!

 

μετα οταν γραφει failed δεν νομιζω να γραφει κατι θα το ξαναδωκιμασω κ θα σου πω.δεν ξερω αν μπορεις να καταλαβεις τπτ απο αυτο??

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω ενα s2 και θέλω να σβήσω τα πάντα από μέσα να είναι όπως όταν το είχα αγοράσει. Φωτογραφίες τηλ τα πάντα! Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...