Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις ειχα ανεβασει στο gmail,αλλα απο καποιο σημειο και μετα ειχα ξε-τσεκαρει τον συγχρονισμο.

την εκανα....?:(

 

*****

τωρα βλεπει την αλλη συσκευη(ενα ace).

μπορει να αλλλαξει ακπως αυτο μηπως και..?

 

 

Δεν εχει νόημα η άλλη συσκευή, τις επαφές τις είχες δημιουργήσει με το s2.Αφού δεν έκανες συγχρονισμό να ενημερωθεί το gmail δεν μπορεις να τις ανακτήσεις αφου εκανες και reset το s2.

Όποιος δεν εχει τικάρει τον αυτόματο συγχρονισμό ας κάνει χειροκίνητο καθε τοσο να μην τρέχει μετα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποαροτι ειχα κανει συγχρονισμο αρκετες φορες,εξαφανιστηκαν γιατι εκοψα τον συνεχομενο συγχρονισμο?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποαροτι ειχα κανει συγχρονισμο αρκετες φορες,εξαφανιστηκαν γιατι εκοψα τον συνεχομενο συγχρονισμο?

 

 

Όχι κάτι τέτοιο δεν παίζει. Το λογικό είναι οι επαφές που πέρασες μετά τον τελευταίο χειροκίνητο συγχρονισμό να μην ανέβουν στο gmail. Αν έκανες τώρα εσύ χειροκίνητους όπως λες θα έπρεπε να εμφανίζονται.

Λόγου χάρης εγώ κάνω καθε δυο μέρες χειροκίνητο και μένω ήσυχος.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εχω κρατησει ενα αρχει cv,οποτε θα τις επαναφερω απο εκει.

βεβαια αυτο εχω να το ενημερωσω κανα χρονο,οποτε οι τελευταιες επαφες παπαλα..

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εχω κρατησει ενα αρχει cv,οποτε θα τις επαναφερω απο εκει.

βεβαια αυτο εχω να το ενημερωσω κανα χρονο,οποτε οι τελευταιες επαφες παπαλα..

 

 

Τότε ναι οι επαφές του τελευταίου έτους έφυγαν. Κάνε ένα τελευταίο τσεκ απ όμως στο s2 να δεις μπας και με το reset έμεινε καμία έστω κατα τύχη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το s2 εφυγε εχθες για πουλημα..

 

 

Επομένως κατάλαβες...ελπίζω να βοήθησα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!Εχω μια απορια!Μου εδωσαν καποια Μb δωρεαν ιντερνετ αλλα δεν ξερω ποιες ειναι οι ρυθμισεις για να συνδεομαι μεσω εταιριας!Μεχρι τωρα συνδεομουν μονο μεσω wi fi!!Τι πρεπει να κανω;Επισης πως μπορω να ρυθμισω τις αναβαθμισεις ωστε να γινονται μονο μεσω wi fi και οχι μεσω 3g;Ελπιζω να με βοηθησετε και σας ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ για να περάσεις μόνος σου τις ρυθμίσεις ή επικοινώνησε με τον πάροχό σου ώστε να στις στείλει.

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Πληροφορίες συσκευής> Ενημερώσεις συστήματος και λογικά θα σου έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για να γίνεται αναβάθμιση μόνο μέσω WiFi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ για να περάσεις μόνος σου τις ρυθμίσεις ή επικοινώνησε με τον πάροχό σου ώστε να στις στείλει.

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Πληροφορίες συσκευής> Ενημερώσεις συστήματος και λογικά θα σου έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για να γίνεται αναβάθμιση μόνο μέσω WiFi.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Αυτο ισχυει και για τις αναβαθμισεις application απο το play store;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Αυτο ισχυει και για τις αναβαθμισεις application απο το play store;;

 

Όχι έχει να κάνει μόνο για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού της συσκευής.

Για τις εφαρμογές μπορείς να το ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του play store.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Αυτο ισχυει και για τις αναβαθμισεις application απο το play store;;

 

Όχι, για αυτές τις αναβαθμίσεις θα πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Google play και θα διαλέξεις να γίνονται μόνο αν είσαι συνδεδεμένος σε WiFi.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, για αυτές τις αναβαθμίσεις θα πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Google play και θα διαλέξεις να γίνονται μόνο αν είσαι συνδεδεμένος σε WiFi.

 

Όχι έχει να κάνει μόνο για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού της συσκευής.

Για τις εφαρμογές μπορείς να το ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του play store.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια!!!Υπαρχει αλλη ρυθμιση που πρεπει να κανω για να μην φευγουν τσαμπα τα Mb;;

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες είχα το κινητό ως walkman όπως πήγαινα για τις δουλειές μου. Μόνιμα συνδεδεμένα τα ακουστικά και άνοιγα-έκλεινα τον Player. Όταν έπιανα το κινητό για να ξαναβάλω μουσική, μου έγραφε στην οθόνη "Προετοιμασία" και μόλις το ξεκλείδωνα άκουγα ένα μήνυμα. Δεν πρόλαβα να τα πιάσω όλα αλλά σίγουρα έλεγε ένα "epsilon epsilon". Τι στο καλό ήταν αυτό; Πάτησα κάτι ή είναι καμιά εξελιγμένη ρύθμιση; Γιατί τη μία φορά ξεκίνησε ο player μόλις έβγαλα το κινητό από την τσέπη. Χωρίς να πατήσω τίποτα. :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει τις τελευταιες μερες στο κινητο "Η Μνημη ειναι σχεδον πληρης"

g9kt.jpg

 

Η μνημη συσκευεις μου δειχνει οτι εχω 143 ΜΒ ελευθερα!

 

Και απο κατω ο Συνολικος χωρος αποθηκευσεις μου διχνει οτι εχω 7.5 GB ελευθερα:

7rxb.jpg

 

Βασικα η Μνημη του κινητου ειναι αλλη απο την χωριτηκοτιτα του κινητου;

Δηλαδη η μνημη του κινητου ειναι 1.97 GB και το κινητο εχει και ξεχωριστα αλλα 11.50 GB;

Τεσπα, τωρα τι μπορω να κανω εγω για να ελευθερωσω χωρο απο την "μνημη του κινητου";

 

Φορματ; Γιατι αποτι καταλαβα τα αρχεια (φωτος κτλπ) ειναι στην "Συσκευη αποθηκευσης USB" οπως λεει...

Οποτε δεν ξερω τι να διαγραψω... Οι εφαρμογες ειναι 854 ΜΒ... Το αλλο 1 GB τι σκατα ειναι και τι μου προτείνετε να κανω;

Ευχαριστω.. :/

 

 

Το βρηκα...

"A simple way to free up storage space is by deleting all the log files in the device memory. Just dial *#9900# on your phone and select option 2 “Delete dumpstate/logcat” in the prompted menu. It's not necessary to root your phone either. That’s it!"

Χωρις Εργαστασιακες ρυθμισεις ολα εγιναν οπως πριν!!!!!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα...

"A simple way to free up storage space is by deleting all the log files in the device memory. Just dial *#9900# on your phone and select option 2 “Delete dumpstate/logcat” in the prompted menu. It's not necessary to root your phone either. That’s it!"

Χωρις Εργαστασιακες ρυθμισεις ολα εγιναν οπως πριν!!!!!!!

 

Τι τρελό είναι τώρα αυτό; Τι ακριβώς διαγράφει, γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τι τρελό είναι τώρα αυτό; Τι ακριβώς διαγράφει, γνωρίζει κανείς;

 

Διαγράφει ακριβώς αυτό που λέει. .. τα logcats

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφει ακριβώς αυτό που λέει. .. τα logcats

 

Δεν είπα ότι διαγράφει τις επαφές.. :lol:

 

Ρώτησα αν ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα dumpstate και τα logcats που δημιουργούνται από τις εφαρμογές και πιάνουν τόσο χώρο στη μνήμη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι διαγράφει τις επαφές.. :lol:

 

Ρώτησα αν ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα dumpstate και τα logcats που δημιουργούνται από τις εφαρμογές και πιάνουν τόσο χώρο στη μνήμη.. ;)

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/03/android-basics-usage-extraction-of-log-files.html

Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

 

Κατανοητότατο, αρκετά χρήσιμο μάλιστα! Καλό είναι λοιπόν να το ξέρουμε και να καθαρίζουμε κατά καιρούς αυτά τα άχρηστα για εμάς αρχεία, κατάλαβα σωστά; :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω μια μπαταρία για το S2 αλλά θέλω να είναι η αυθεντική Samsung. Μπορείτε να μου στείλετε ένα δεδομένα καλό link να κάνω αυτόματα την αγορά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η Μνημη του κινητου ειναι αλλη απο την χωριτηκοτιτα του κινητου;

Δηλαδη η μνημη του κινητου ειναι 1.97 GB και το κινητο εχει και ξεχωριστα αλλα 11.50 GB;

Τεσπα, τωρα τι μπορω να κανω εγω για να ελευθερωσω χωρο απο την "μνημη του κινητου";

 

Φορματ; Γιατι αποτι καταλαβα τα αρχεια (φωτος κτλπ) ειναι στην "Συσκευη αποθηκευσης USB" οπως λεει...

Οποτε δεν ξερω τι να διαγραψω... Οι εφαρμογες ειναι 854 ΜΒ... Το αλλο 1 GB τι σκατα ειναι και τι μου προτείνετε να κανω;

Ευχαριστω.. :/

 

Το βρηκα...

"A simple way to free up storage space is by deleting all the log files in the device memory. Just dial *#9900# on your phone and select option 2 “Delete dumpstate/logcat” in the prompted menu. It's not necessary to root your phone either. That’s it!"

Χωρις Εργαστασιακες ρυθμισεις ολα εγιναν οπως πριν!!!!!!!

 

Πολυ χρησιμο tip, αλλα μια πιο μονιμη λυση -που προυποθετει ομως factory reset- ειναι το repartition των 16GB αποθηκευσης κατα το δοκουν. Εχει συζητηθει καποιες σελιδες πιο πισω αν σε ενδιαφερει, θα το βρεις σχετικα ευκολα και ειναι πολυ απλο μεσω Odin σαν την χειροκινητη αναβαθμιση firmware

Υποψην, ακυρωνει την εγγυηση, σε περιπτωση που ειναι ακομα σε ισχυ ;)

 

ΥΓ: Αναρωτιεμαι παντως πόσο πολύ χωρο μπορει να ελευθερωσει κανεις καθαριζοντας Log files...αν το εκανε κανεις ας μας πει νουμερα...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...