Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορεις να κανεις να το πας πισω στην samsung hellas για service αν ειναι μεσα στην εγγυηση εγω αυτο θα κανω τη δευτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά η αναβάθμιση jelly bean για τα ελληνικά εκτός από vodafone που είναι? χάθηκε στον δρόμο?

 

Εχει χαθει εδω και καιρο, οπως και το συγκεκριμενο θεμα συζητησης (οχι βεβαια σε αυτο το σημειο του φορουμ, αλλα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851)

 

Μην την ψαχνεις περισσοτερο, δεν βλεπω να ερχεται... Διαβασε τις οδηγιες στο link που σου εδωσα και βαλε εσυ μια 4.1.2 να ησυχασει το κεφαλι σου... Εμεις οι... "παλιοι" στο φορουμ, εχουμε ξοδεψει ωρες, ημερες, εβδομαδες συζητησεων-γκρινιας-αναθεματισμων (για την Samsung) και τιποτα δεν εγινε! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum θελω οποιο παιδι μπορει και θελει να μου απαντησει... Στο θεμα της θερμανσης μιας και εχω και εγω το ιδιο προβλημα με s2 2 μηνων, οσοι πηγατε στο service της samsung, τι ειπατε εκει πως το δικαιολογησατε ωστε να γινει η αλλαγη αν μπορει καποιος να εξηγησει για να παω και εγω και να ξερω τι να κανω μην με πιασουν κοτσο.. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα το πας στην samsung hellas service και θα τους πεις αυτο που ισχυει οτι ακομα και ΜΟΝΟ ΣΚΡΟΛΑΡΙΣΜΑ το κινητο ζεσταινετε ποσο μαλλον αν τρεξεις για λιγη ωρα καποια βαρια εφαρμογη/παιχνιδι...

 

Ε αυτο δεν ειναι φυσιολογικο τοσο απλα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει χαθει εδω και καιρο, οπως και το συγκεκριμενο θεμα συζητησης (οχι βεβαια σε αυτο το σημειο του φορουμ, αλλα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851)

 

Μην την ψαχνεις περισσοτερο, δεν βλεπω να ερχεται... Διαβασε τις οδηγιες στο link που σου εδωσα και βαλε εσυ μια 4.1.2 να ησυχασει το κεφαλι σου... Εμεις οι... "παλιοι" στο φορουμ, εχουμε ξοδεψει ωρες, ημερες, εβδομαδες συζητησεων-γκρινιας-αναθεματισμων (για την Samsung) και τιποτα δεν εγινε! :lol:

 

Σήμερα ανακοινώθηκε στο Sammobile

Country/Carrier

Date Version PDA CSC Kies

Greece (Cosmote) 2013 March 4.1.2 I9100XWLSD I9100COSLSB

Greece (Cosmote) 2012 August 4.0.4 I9100BOLPM I9100COSLP9 #

Greece (Cosmote) 2012 March 4.0.3 I9100BOLPD I9100COSLP5

Greece (Cosmote) 2011 October 2.3.5 I9100BOKK1 I9100COSKJ3

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακοινώθηκε στο Sammobile

Country/Carrier

Date Version PDA CSC Kies

Greece (Cosmote) 2013 March 4.1.2 I9100XWLSD I9100COSLSB

Greece (Cosmote) 2012 August 4.0.4 I9100BOLPM I9100COSLP9 #

Greece (Cosmote) 2012 March 4.0.3 I9100BOLPD I9100COSLP5

Greece (Cosmote) 2011 October 2.3.5 I9100BOKK1 I9100COSKJ3

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει??

 

Απλό, όποιος έχει csc COS θα αναβαθμιστεί σε 4.1.2 LSD

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακοινώθηκε στο Sammobile

Country/Carrier

Date Version PDA CSC Kies

Greece (Cosmote) 2013 March 4.1.2 I9100XWLSD I9100COSLSB

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει??

 

Σημερα δωθηκε η επισημη ελληνικη 4.1.2 XWLSD για Cosmote (branded) συσκευες..:)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται σε μη branded συσκευη η οποια αγοραστηκε χτες (samsung galaxy fame) να έχει μεσα την 4.1.2

 

και να μην εχουν βγάλει ακόμα το update για τις μη branded??

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω πολλά από το Galaxy το S2 θέλω αν μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να εισάγω χειροκίνητα μία διαφορετική default gateway από αυτήν που έχει περασμένη στο κινητό.. γιατί παρόλο που έχει επιλεγεί να ξεχαστεί το δίκτυο ώστε να ξανακάνει login βγάζει πάλι την ίδια ip.. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται σε μη branded συσκευη η οποια αγοραστηκε χτες (samsung galaxy fame) να έχει μεσα την 4.1.2

 

και να μην εχουν βγάλει ακόμα το update για τις μη branded??

 

Είσαι σίγουρη ότι είναι EUR η συσκευή που αγοράστηκε εχθές;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και τι σχεση εχει το ολοφρεσκο galaxy fame με το γερικο S2?? Ειναι απόλυτα φυσιολογικο να φοραει jelly bean, εδω την ειχε το S3 mini out of the box σχεδον 6 μηνες πριν...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχεση εχει το ολοφρεσκο galaxy fame με το γερικο S2?? Ειναι απόλυτα φυσιολογικο να φοραει jelly bean, εδω την ειχε το S3 mini out of the box σχεδον 6 μηνες πριν...

 

σωστα δεν το ειχα σκεφτει ετσι!

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια βασικη ερωτηση ,μου ηρθε και εμενα η πολυποθητη αναβαθμιση σε 4.1.2 lsd πριν κανω την αναβαθμιση (κρατιεμαι με νυχια και με δοντια) απο τα παιδια που την εχουν ειδη εγκαταστηση εχουμε καννενα σχολειο εαν ειναι καλη ,προβληματα και τα λοιπα ρωταω ,μην μπλεξουμε σε τυπου 4.0.3 προβληματα....
Link to comment
Share on other sites

Κρατιεσαι??? Πριν σε χαρακτηρισει κανεις...μαζοχιστη, προχωρα παραυτα! Η μερα με τη νυχτα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μονο μην γκρινιαξεις κι εσυ σε παρακαλω για την αυξημενη καταναλωση στη μπαταρια που θα διαπιστωσεις...ειναι σα να αγοραζεις Ferrari και να αναρωτιεσαι γιατι καιει περισσοτερο από το Fiat Panda...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μονο μην γκρινιαξεις κι εσυ σε παρακαλω για την αυξημενη καταναλωση στη μπαταρια που θα διαπιστωσεις...ειναι σα να αγοραζεις Ferrari και να αναρωτιεσαι γιατι καιει περισσοτερο από το Fiat Panda...

 

παντως εγω αυτο με την μπαταρια δεν το καταλαβα ποτε...ισα ισα που απο 4.0.4 custom βεβαια σε 4.1.2 nordic εχω δει αν οχι την ιδια αλλα ακομα και καλυτερη αυτονομια...φυσικα εννοειται με πολυ καλητερη και πιο ομαλη λειτουργεια ετσι...

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω αυτο με την μπαταρια δεν το καταλαβα ποτε...ισα ισα που απο 4.0.4 custom βεβαια σε 4.1.2 nordic εχω δει αν οχι την ιδια αλλα ακομα και καλυτερη αυτονομια...φυσικα εννοειται με πολυ καλητερη και πιο ομαλη λειτουργεια ετσι...

 

Κατι δεν θα πηγαινε καλα με την custom λογικα..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εχω προβλημα...απο το πρωι το κινητο μου με ανοιχτα data κ αυτοματο δικτυο οπου κ ν παω πιανει 3G. Σε σημεια κ μεροι που επιανε H+ τωρα καρφωμενο 3g ειναι. Εκανα κ επαναφορα κ εβαλα κ αλλη κοσμοτε σιμ κ τα ιδια. Τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εχω προβλημα...απο το πρωι το κινητο μου με ανοιχτα data κ αυτοματο δικτυο οπου κ ν παω πιανει 3G. Σε σημεια κ μεροι που επιανε H+ τωρα καρφωμενο 3g ειναι. Εκανα κ επαναφορα κ εβαλα κ αλλη κοσμοτε σιμ κ τα ιδια. Τι μπορει να παιζει?

 

Δοκίμασες να αλλάξεις modem/RIL?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Ειμαι νεος εδω και ηθελα να ρωτησω κατι....Σε ποση ωρα γινεται η αναβαθμιση σε galaxy s2?Μου εβγαλε αναβαθμιση το kies (ICS σε Jelly Bean)και την εκανα αλλα εκλεισε το pc λογω διακοπης ρευματος και ηταν στο 85% κοιταξα το κινητο και ειχε ICS ακομα του εκανα μια επανεκκινηση και το εβαλα παλι στο pc και ξεκινησα αναβαθμιση παλι.Η αναβαθμιση τελειωσε και εδω και 1 ωρα μου λεει Downloading...do not turn off target !! το κινητο δεν ειναι root.Υπαρχει τροπος να το επαναφερω? Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

EDIT: μετα απο 1:30 ωρα υπομονης εβγαλα την μπαταρια...το κινητο ανοιξε κανονικα και το συνδεσα στο pc για να κανω αναβαθμιση παλι....τελικα ξανακολλησε....εβγαλα παλι την μπαταρια και εκανα αναβαθμιση μεσω OTA...Η αναβαθμιση ολοκληρωθηκε και μπορω να πω πως ειναι τελειο :D :D :D

Edited by panos95
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...