Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορώ στην lsn να κάνω root χωρίς να αλλάξω kernel?

 

Δυστυχώς όχι αλλά μπορείς να βάλεις τον Philz από εδώ που είναι ίδιος με τον stock κατεβάζοντάς τον και φλασάροντάς τον από recovery..:)

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω θαυμαστικό με αυτόν τον τρόπο?

 

Θα δεις ότι για κάθε firmware έχει δύο λινκς (ένα αρχείο έτοιμο για download το καθένα από αυτά).;)

 

Αν κατεβάσεις το πρώτο το φλασάρεις από recovery και ΔΕΝ έχεις τρίγωνα!

Αν κατεβάσεις το δεύτερο το περνάς με το Odin και έχεις και τρίγωνα και κάλαντα μαζί που σκόρπισαν παντού...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΈΧΩ ΕΝΑ S2 KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΟDIN ΣΕ JELLY BEAN ΝΟRDIC LSN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ WINDOWS 7. ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ICS ΣΥΝΔΕΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ USB ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΔΕΚΤΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ USB ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΣΩ KIES.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι αλλά μπορείς να βάλεις τον Philz από εδώ που είναι ίδιος με τον stock κατεβάζοντάς τον και φλασάροντάς τον από recovery..:)

 

Κάτσε, αυτό δεν πιάνει στην LSN;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα μου ερχονται στο μυαλο

ή kies ειναι παλια εκδοση

ή στο κινητο εχεις προεπιλεγμενο το mass storage / usb debugging και δεν το βλεπει το kies

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτό δεν πιάνει στην LSN;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

 

Αυτό το βλέπω πρώτη φορά, έχει συζητηθεί ξανά στο myphone; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι αλλά μπορείς να βάλεις τον Philz από εδώ που είναι ίδιος με τον stock κατεβάζοντάς τον και φλασάροντάς τον από recovery..:)

 

Eγω εκανα κανονικα στην XWLSN 4.1.2 NEE την τελευταια, με αυτο το αρχειο:Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-signed.zip xωρις κανενα προβλημα, και δουλευει μια χαρα το root.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΈΧΩ ΕΝΑ S2 KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΟDIN ΣΕ JELLY BEAN ΝΟRDIC LSN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ WINDOWS 7. ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ICS ΣΥΝΔΕΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ USB ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΔΕΚΤΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ USB ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΣΩ KIES.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Απεγκατεστησε εντελως το Kies και ξαναεγκατεστησε το. Ασ'το να κανει ολα τα updates και ξανασυνδεσε την συσκευη. Λογικα θα σ'την "δει". Μου το κανει κι εμενα μερικες φορες αυτο, συνηθως "ισιωνει" με ενα restart του υπολογιστη.

 

Mια-δυο φορες χρειαστηκε να κανω αυτο που σου ειπα...

 

(μην γραφεις κεφαλαια, ειναι σαν να φωναζεις!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΈΧΩ ΕΝΑ S2 KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΟDIN ΣΕ JELLY BEAN ΝΟRDIC LSN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ WINDOWS 7. ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ICS ΣΥΝΔΕΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ USB ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΔΕΚΤΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ USB ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΣΩ KIES.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μπορείς επίσης να κατεβάσεις το airdroid και να περάσεις τα αρχεία σου μέσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να κατεβάσεις το airdroid και να περάσεις τα αρχεία σου μέσω wifi

 

Θα το δοκιμασω και ενημερωνω.τα backup χανονται απο το κιes με την απεγκατασταση φανταζομαι;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και ενημερωνω.τα backup χανονται απο το κιes με την απεγκατασταση φανταζομαι;

ευχαριστω

 

Δεν χανεται με την απεγκατασταση, ο φακελος ειναι σ'αυτην την διαδρομη:C:\Users\??????........\Documents\samsung

Link to comment
Share on other sites

ειχα στειλη το κινητο στο επισημο σερβισε της σαμσουνγκ στο ηρακλειο κρητης και μου εστειλαν μυνημα οτι δεν μπορει να επισκευαστει εκει και το στελνουν αθηνα....... λετε να δουν οτι ηταν ρουτ???????????? ειμαι να σκασω.....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.ενδιαφερομαι να αγορασω το s2 απο ενα φιλο οποιος το εχει αγορασει πριν 1 χρονο περιπου αλλα δεν το ανοιξει καθολου! λογικα το κινητο θα φοραει 2.3 ε?θα μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω ενημερωση λογισμικου απο τις ρυθμισεις? η μονο με odin?
Link to comment
Share on other sites

Θα σου περάσει την τελευταία official ελληνική 4.0.3 που πιστεψε με δεν θα το θελες! Περνάς με odin πολύ εύκολα jb και θα ευχαριστηθείς το καινούργιο σου κιν ;-)
Link to comment
Share on other sites

Το βραδάκι που σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή, μου έβγαλε ενημέρωση το KIES για νέο firmwire, και είμαι πλέον με το LSN της Nordic. Γομαρό update φαινόταν, αλλά δεν ξεσεταρίστηκε το κινητό. Μόνο το root χάθηκε νομίζω. Τι αλλαγές έχουμε μεταξύ των εκδόσεων, ξέρουμε? Πριν είχα root με το SuperSU (με το ρομποτάκι του android να είναι Superman) μπορώ να κάνω το ίδιο και σε αυτή την έκδοση?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

στο google+ μεσω pc,βλεπω μια χαρα το προφιλ μου και το δουλευω χωρις κανενα προβλημα.

μεσω του s2 ομως και με 4.1 firmware,μου λεει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα και οτι πρεπει να μεταβω στην σελιδα plus.google.com.

κανω κατι λαθος..?

Link to comment
Share on other sites

στο google+ μεσω pc,βλεπω μια χαρα το προφιλ μου και το δουλευω χωρις κανενα προβλημα.

μεσω του s2 ομως και με 4.1 firmware,μου λεει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα και οτι πρεπει να μεταβω στην σελιδα plus.google.com.

κανω κατι λαθος..?

 

για κανε μια εκκαθαριση δεδομενω το G+, μηπως βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

είμαι με stock galaxy s2 (ICS σίγουρα, νομίζω 4.0.3). Εδώ και μία βδομάδα είμαι Ιαπωνία, φόρτιζα το κινητό με έναν (φθηνό) αντάπτορα που λέει 250V max (το αναφέρω αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Γενικά επειδή δεν έχω Internet στο κινητό και αυτές τις μέρες δεν έκανα κλήσεις λόγω roaming, η μπαταρία δεν έπεφτε με τπτ.

 

Ενώ λοιπόν θα ήμουν με περίπου ~70%, παρατηρώ ότι βγάζει critical battery, λέω ok κλάσσικά κάτι κόλλησε -συνήθως το wifi- και άδειασε τη μπαταρία. Μετά από λίγο το βάζω να φορτίσει, ενώ έχει κολλήσει τελείως / κλείσει από μπαταρία. Από τότε δεν ανοίγει με τπτ, ούτε είμαι σίγουρος αν φορτίζει (ζεσταίνεται όταν είναι στη πρίζα, ίσως κ λίγο παραπάνω από το σύνηθες - δεν είμαι σίγουρος).

 

Δοκίμασα:

- διαφορετικό αντάπτορα που δουλεύει με το laptop μου κανονικά

- καλώδιο pc για φόρτιση

- αφαίρεση μπαταρίας, πάτημα power button για 10 sec, ξανά μπαταρία

- το από πάνω με menu button+power / volume buttons+power

 

Δεν ανοίγει με τίποτα, κ έχω μείνει χωρίς κινητό. Κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...