Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

πηγα αλλα το σημειο που λεει για αποθηκευση δεν ειναι εντονο χρωμα δεν μου δινει την δυνατοτητα επιλογης του

 

Μάλλον η κάρτα είναι κατεστραμμένη αλλά περίμενε καμμία άλλη γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μάλλον η κάρτα είναι κατεστραμμένη αλλά περίμενε καμμία άλλη γνώμη!

 

καλως απο οτι φανταζομαι ειμαι για καινουργια καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όποιος έχει βάλει την 4.1.2 δεν έχει κανένα πρόβλημα και την έχει κρατήσει?Εγώ ήμουν,όπως εχω αναφέρει,καταενθουσιασμενος αλλά με το που πείραξα τις ρυθμίσεις των κλήσεων ξεκίνησαν τα fc!Και είναι σίγουρα κάποιο bug από τις ρυθμίσεις γιατί όταν τις άλλαξα πάλι και έβαλα τις προεπιλεγμενες ρυθμίσεις το τηλέφωνο δούλευε σωστά!Και για να σιγουρευτώ ότι δεν φταίει κάτι άλλο έκανα 2-3 φορές format και φλασαρα από την αρχή χωρίς να κρατήσω κανένα backup και να εγκαταστησω τίποτα,κι όμως με το που πηγα πάλι και πείραξα τις ρυθμίσεις στο πρώτο τηλέφωνο που έκανα,μετά από λίγο fc :(:(:(.Μέχρι να πάρω τηλέφωνο σε όλες τις περιπτώσεις όλα έδειχναν φυσιολογικά!Αλλά αναρωτιέμαι αν είμαι μόνο εγώ που το εχω παρατηρήσει,ή απλά είναι δικό μου το λάθος!

 

δοκιμασε απο odin να περασεις και το modem και το csc εγω τα εβαλα ολα του περασα και απο titanium εφαρμογες και δεν εχω δει fc. εχω δει μονο ατην lock screen καποιο κόλλημα κάπου κάπου αλλα υποχιαζομαι οτι φταίει το flash που πέρασα γιατι πριν δεν έκανε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε απο odin να περασεις και το modem και το csc εγω τα εβαλα ολα του περασα και απο titanium εφαρμογες και δεν εχω δει fc. εχω δει μονο ατην lock screen καποιο κόλλημα κάπου κάπου αλλα υποχιαζομαι οτι φταίει το flash που πέρασα γιατι πριν δεν έκανε τίποτα

 

Από odin εχω φλασαρει και τις δύο φορές ξεχωριστά και το modem και το csc και το pda!Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Από odin εχω φλασαρει και τις δύο φορές ξεχωριστά και το modem και το csc και το pda!Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει!

 

Φλασαρα ξανά και μου έκανε πάλι τα ίδια! Τελικά με συνεχείς δοκιμές βρήκα ότι έφταιγε η ρύθμιση για την υπενθύμιση λεπτού. Αν την ενεργοποιουσα και μιλούσα στο τηλέφωνο ακριβώς μετά το λεπτό και το χαρακτηριστικο ήχο που κάνει έκανε fc!Ακόμα παρατήρησα ότι κολλάει οταν επιλέξεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογιου το χειρόγραφο καθώς επίσης δεν βλέπω να λειτουργεί σωστά και το smart stay!Αυτά προς το παρόν. Ξέρω οτι είναι σε beta έκδοση ακόμα αλλά θα την κρατήσω μόνο και μόνο για τα extra features που προσφέρει και για το ποσο smooth ειναι!

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αλλά όλα τα άλλα πάνε πολύ καλά προς το παρών δεν την αλλάζω .

έχω παρατηρήσει ότι τα χρώματα είναι πολύ ποιο έντονα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όποιος έχει βάλει την 4.1.2 δεν έχει κανένα πρόβλημα και την έχει κρατήσει?Εγώ ήμουν,όπως εχω αναφέρει,καταενθουσιασμενος αλλά με το που πείραξα τις ρυθμίσεις των κλήσεων ξεκίνησαν τα fc!Και είναι σίγουρα κάποιο bug από τις ρυθμίσεις γιατί όταν τις άλλαξα πάλι και έβαλα τις προεπιλεγμενες ρυθμίσεις το τηλέφωνο δούλευε σωστά!Και για να σιγουρευτώ ότι δεν φταίει κάτι άλλο έκανα 2-3 φορές format και φλασαρα από την αρχή χωρίς να κρατήσω κανένα backup και να εγκαταστησω τίποτα,κι όμως με το που πηγα πάλι και πείραξα τις ρυθμίσεις στο πρώτο τηλέφωνο που έκανα,μετά από λίγο fc :(:(:(.Μέχρι να πάρω τηλέφωνο σε όλες τις περιπτώσεις όλα έδειχναν φυσιολογικά!Αλλά αναρωτιέμαι αν είμαι μόνο εγώ που το εχω παρατηρήσει,ή απλά είναι δικό μου το λάθος!

 

\

 

 

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αλλά όλα τα άλλα πάνε πολύ καλά προς το παρών δεν την αλλάζω .

έχω παρατηρήσει ότι τα χρώματα είναι πολύ ποιο έντονα

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα ξανά και μου έκανε πάλι τα ίδια! Τελικά με συνεχείς δοκιμές βρήκα ότι έφταιγε η ρύθμιση για την υπενθύμιση λεπτού. Αν την ενεργοποιουσα και μιλούσα στο τηλέφωνο ακριβώς μετά το λεπτό και το χαρακτηριστικο ήχο που κάνει έκανε fc!Ακόμα παρατήρησα ότι κολλάει οταν επιλέξεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογιου το χειρόγραφο καθώς επίσης δεν βλέπω να λειτουργεί σωστά και το smart stay!Αυτά προς το παρόν. Ξέρω οτι είναι σε beta έκδοση ακόμα αλλά θα την κρατήσω μόνο και μόνο για τα extra features που προσφέρει και για το ποσο smooth ειναι!

 

το smart stay ουτε σε μενα δουλευει σωστα.αυτο με την υπενθυμηση λεπτου δεν το ειχα βαλει ποτε οποτε μαλλον γι αυτο δεν το εκανε σε εμενα οι αλλες δυο λειτουργιες παντως που εχω δουλευουν κανονικα(ηχο οταν καλει καποιο και οταν κλεινεις το τηλ)επισης ειδα οτι σε σχεση με την lpy η μπαταρια κραταει λιγο λιγοτερο και το swype δουλευε μου φαινεται καλυτερα.και οταν ενεργοποιησεις την ρυθμιση για να κανει κλησει σε καποιον οταν το πλησιαζεις στο προσωπο σου δουλευει μονο οταν εισαι στις επαφες και βλεπεις την επαφη οχι και μεσα απο τα μνμ(καποιες λειτουργιες μεσω dialer επιδης δεν δουλευουν πχ αλλαγη salescode κ για firm info*#*#4636#*#*)...καποιο αλλο προβλημα δεν μου εχει παρουσιασει γι αυτο το λογο θα την κρατησω και θα περιμενω να την αλλαξω οταν βγει η επισημη...ΑΑΑΑ και για οσουν ειπαν για μεγαλυτερη καταναλωση ram οντως στα νουμερα αυτο ισχυει αλλα οσο αφορα το τηλ δουλευει απροβληματιστα χωρις το παραμικρο κολλημα

 

edit: μετα απο ενα restart που εκανα στη συσκευη εγω (οχι απο μονη της :P) το θεμα με την κληση επαφης μεσα απο τα μνμ διορθωθηκε

Edited by silversaxo
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει όσους έχουν dropbox και εγκατέστησαν την Jelly Bean..:p

 

Email που έλαβα νωρίτερα:

 

"Hi Manolis,Congrats on becoming a*Dropbox Guru! We've awarded you 48 GB of bonus space for the next 24 months! You now have 51.25 GB on Dropbox. To get even more space, check out our*upgrade options.*Thanks again for supercharging your Samsung device with Dropbox!

*Enjoy,- The Dropbox Team"

 

:)

 

Ισχύει! Είναι η ίδια προσφορά που έκανε το dropbox και για το S3. 48GB δωρεάν σε νέους ή υπάρχοντες λογαριασμούς! Μόνο που εγώ Μάκη έχω 52.75 τώρα, χεχεχε!

 

Όσο για τη JB, εγώ βλέπω κάτι κολληματάκια στο scrolling, δεν μου είναι τόσο smooth όσο σε κάποιους άλλους που την έβαλαν.Και αφού την πέρασα έκανα και factory reset και format τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Δεν έχω καθόλου fc βέβαια και νομίζω ότι έχω πειράξει κάθε δυνατή παραμετροποίηση! :P

Για τη μπαταρία, πρέπει να δω 2-3 κύκλους, πάντως από χθες το βράδυ στις 3 που το έβγαλα απ'το φορτιστή, μέχρι τώρα (9 ώρες), το να πέσει μόνο 4%,έστω και σε deep sleep, καλό θεωρείται.

 

Υ.Γ: Ένα άλλο στοιχείο που ίσως έχει το ενδιαφέρον του: εγώ τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ το Antutu benchmark σαν ένα δικό μου μέτρο σύγκρισης για τις διάφορες rom που περνάω. Δε ξέρω αν είναι αντικειμενικό/κατατοπιστικό, αλλά η stock 4.0.3 έπιασε σκορ 5659, η 4.0.4 της cosmote 6421 και η 4.1.2 6216...

Edited by djfotisl7
λάθος
Link to comment
Share on other sites

το smart stay ουτε σε μενα δουλευει σωστα.αυτο με την υπενθυμηση λεπτου δεν το ειχα βαλει ποτε οποτε μαλλον γι αυτο δεν το εκανε σε εμενα οι αλλες δυο λειτουργιες παντως που εχω δουλευουν κανονικα(ηχο οταν καλει καποιο και οταν κλεινεις το τηλ)επισης ειδα οτι σε σχεση με την lpy η μπαταρια κραταει λιγο λιγοτερο και το swype δουλευε μου φαινεται καλυτερα.και οταν ενεργοποιησεις την ρυθμιση για να κανει κλησει σε καποιον οταν το πλησιαζεις στο προσωπο σου δουλευει μονο οταν εισαι στις επαφες και βλεπεις την επαφη οχι και μεσα απο τα μνμ(καποιες λειτουργιες μεσω dialer επιδης δεν δουλευουν πχ αλλαγη salescode κ για firm info*#*#4636#*#*)...καποιο αλλο προβλημα δεν μου εχει παρουσιασει γι αυτο το λογο θα την κρατησω και θα περιμενω να την αλλαξω οταν βγει η επισημη...ΑΑΑΑ και για οσουν ειπαν για μεγαλυτερη καταναλωση ram οντως στα νουμερα αυτο ισχυει αλλα οσο αφορα το τηλ δουλευει απροβληματιστα χωρις το παραμικρο κολλημα

 

edit: μετα απο ενα restart που εκανα στη συσκευη εγω (οχι απο μονη της :P) το θεμα με την κληση επαφης μεσα απο τα μνμ διορθωθηκε

 

Δοκίμασε πρώτα να ενεργοποιήσεις την περιστροφή οθόνης και έπειτα τσέκαρε το κουτάκι smart stay.Δηλαδή τώρα ξετσέκαρε το smart stay,μετά την περιστροφή οθόνης και έπειτα τσέκαρε πρώτα ξανά την περιστροφή οθόνης και μετά το smart stay.Σε εμένα δούλεψε αλλά με λίγη καθυστέρηση από την κλασική αυτόματη περιστροφή.Εξάλου αυτό ειναι φυσιολογικό γιατί έχει να κάνει με τιν κλίση του προσώπου μας και το εμφανίζει και σαν μήνυμα σαν προειδοποίηση με το που τσεκάρεις το smart stay

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κανένα πρόβλημα με κλείδωμα της κάρτας sim? Το smart stay δουλεύει κανονικά;ή μπαταρία είναι καλή;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα το CSC για europe που μπορω να το βρω? για την jb

 

Μα αν περάσεις τη jb με τη διαδικασία που λέει, αλλάζει μόνο του το CSC.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω την leaked 4.1.2 , ολα καλα και ΤΡΟΜΕΡΗ !! το μονο :( που πριν λιγο εβαλα μεσω odin τον siyah kernel v5.0.1 και δεν μπουταρει το κινητο , μετα το logo του siyah μαυρη οθονη και μενει εκει !!!!!

κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα ? κανα Link για καποιον kernel για root που να δουλευει , η cf-root ???????

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω την leaked 4.1.2 , ολα καλα και ΤΡΟΜΕΡΗ !! το μονο :( που πριν λιγο εβαλα μεσω odin τον siyah kernel v5.0.1 και δεν μπουταρει το κινητο , μετα το logo του siyah μαυρη οθονη και μενει εκει !!!!!

κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα ? κανα Link για καποιον kernel για root που να δουλευει , η cf-root ???????

ο siyah δεν δουλευει σε 4.1.2. μονο αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270.an τον βαλεις με οντιν μετα θελει και να φλασαρεις το busybox και τοsupersu για νασε root απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

ο siyah δεν δουλευει σε 4.1.2. μονο αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270.an τον βαλεις με οντιν μετα θελει και να φλασαρεις το busybox και τοsupersu για νασε root απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

 

το εκανα , φλασαρα και το Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed.zip και ολα μια χαρα !!!! ΧΙΛΙΑ ευχαριστω, δεν θα τον έβρισκα και θα ταλαιπωριομουν τσαμπα !!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω την leaked 4.1.2 , ολα καλα και ΤΡΟΜΕΡΗ !! το μονο :( που πριν λιγο εβαλα μεσω odin τον siyah kernel v5.0.1 και δεν μπουταρει το κινητο , μετα το logo του siyah μαυρη οθονη και μενει εκει !!!!!

κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα ? κανα Link για καποιον kernel για root που να δουλευει , η cf-root ???????

 

Αν θές απλά να ρουτάρεις την συσκευή δεν χρειάζεται να αλλάξεις kernel.Απλά κατέβασε αυτό http://download.chainfire.eu/267/SuperSU/CWM-SuperSU-v0.97.zip το αρχείο και φλάσαρετο από το recovery mode.Κάνε restart την συσκευή και είσαι root

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S2 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΩ KIES BACKUP ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ , ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΗΚΑΝ

ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ . ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΟΙΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ .

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία του backup. Αυτά χρησιμοποιούνται από το KIES για να κάνεις επαναφορά των επαφών σου αν χρειαστεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία του backup. Αυτά χρησιμοποιούνται από το KIES για να κάνεις επαναφορά των επαφών σου αν χρειαστεί.
το φανταζομουνα πωσ ειναι καπωσ ετσι
Link to comment
Share on other sites

το φανταζομουνα πωσ ειναι καπωσ ετσι

Σε τι μορφή είναι το backup ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν θές απλά να ρουτάρεις την συσκευή δεν χρειάζεται να αλλάξεις kernel.Απλά κατέβασε αυτό http://download.chainfire.eu/267/SuperSU/CWM-SuperSU-v0.97.zip το αρχείο και φλάσαρετο από το recovery mode.Κάνε restart την συσκευή και είσαι root

 

παιδια πια η διαφορα αν κανω root με αυτο CWM-SuperSU-v0.97.zip και πια με αυτο PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-3.1-signed.zip.και στις 2 περιπτωσεις μεσα απο recovery γινεται και ειναι και safe.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το κοσμο του Γαλαξια 2!

Αποφασισα να αγορασω μια εξωτερικη sd καρτουλα, μια και τον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο τον εχω φαει σε μεγαλο βαθμο! :D

Εχοντας ομως διαβασει καποιες φορες διαφορα προβληματα που παρουσιαζουν αυτες οι καρτουλες στο συγκεκριμενο τηλεφωνο, δεν ξερω αν υπαρχει κατι που πρεπει να "προσεξω"... :confused:

Οσοι εχετε ηδη εξωτερικη sd καρτα, τι μου προτεινετε? (εκτος βεβαια και αν ολα αυτα που εχω διαβασει κατα καιρους ειναι υπερβολικα, οποτε διαλεγω ανετα οποια θελω...)

 

Ευχαριστω!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα που σε αναζητήσεις μέσω google δεν βρίσκω καμία απάντηση.

Αγόρασα το S2 με την 4.0.3 και αποφάσισα να αλλάξω σε UK Rom για την 4.0.4.

Αυτό που παρατήρησα μετά τα Update που ενδεχομένως μπορεί να μην φταίνε οι rom είναι ότι το κινητό σε τυχαίες φάσεις κολλάει τελείως (μαύρη οθόνη) και για να ξανά ανοίξει πρέπει να κρατήσω το power πατημένο ή να βγάλω την μπαταρία. Έκανα wipe πριν και μετά wipe/flush κατά τα update. Μια φορά όταν κόλλησε το κινητό κατά αυτό τον τρόπο όταν το άνοιξα παρατήρησα ότι η μπαταρία από 90%+ είχε πάει 30% για κάποιο λόγο. Εφαρμογές δεν έχω τίποτα περίεργο να τρέχει μόνο apex launcher και facebook/twitter κτλπ.

Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα; Λέω να περάσω την 4.1.2 μήπως λυθεί.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...