Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο λεω κι εγω φιλε μου, ξερω 'γω...Ψευτικο ειναι....??

 

Οτι με καλυπτει η εγγυηση ειναι σιγουρο αλλα απο τωρα θα αρχισουμε τις επισκεψεις στο service...??

Καταλαβαινεις πως το λεω...

 

Αν το παω εκει θα το αλλαξουν ή θα μου κανουν νουμερα...?? Υπαρχει προβλημα να αναφερω για ενα εξουσιοδοτημενο service που εχω μαθει...??

Προβλήματα τυχαίνουν σε όλους μας .

Κάποιοι το εχουν παει για service και δυο και τρεις φορές ειναι να μην σου κάτσει η στραβή .

Δεν νομιζω να υπάρχει πρόβλημα να το αναφέρεις απο την στιγμη που προκεται για εξουσιοδοτημενο service ,όπως και δεν βρίσκω λόγο να μην στο φτιάξουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προβλήματα τυχαίνουν σε όλους μας .

Κάποιοι το εχουν παει για service και δυο και τρεις φορές ειναι να μην σου κάτσει η στραβή .

Δεν νομιζω να υπάρχει πρόβλημα να το αναφέρεις απο την στιγμη που προκεται για εξουσιοδοτημενο service ,όπως και δεν βρίσκω λόγο να μην στο φτιάξουν .

Εχεις δικιο πατριωτη, απλα ειναι πολυ μικρο το διαστημα που εχω το τηλεφωνο συν οτι δεν εκανα σκληρη χρηση της υποδοχης...Γενικα ειμαι προσεκτικος γιατι τα χρηματα πλεον βγαινουν δυσκολα...

 

Για την smartec στο χαιδαρι εχω μαθει, ξερεις αν εχουν αξιοπιστο service...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, είχα πάει το. galaxy s για αλλαγή της οθόνης και το πήρα σε μία ημέρα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, είχα πάει το. galaxy s για αλλαγή της οθόνης και το πήρα σε μία ημέρα

Καλο αυτο φιλε μου....Λενε οτι δεν το κρατανε πολυ, εξαρταται βεβαια απο την ζημια...

 

Γενικα ειχες καλη αντιμετωπιση ετσι...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα animated wallpaper . Δεν μπορώ να βρώ το path που εγκαταστάθηκε/βρίσκεται . Ειμαι root

 

Αν θες να το ενεργοποιήσεις πατάς παρατεταμένα πάνω στην κεντρική οθόνη σου και επιλέγεις "Θέματα φόντου / Ζωντανές ταπετσαρίες".

Αν θες να το διαγράψεις "Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Όλα". Το βρίσκεις, το επιλέγεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το ενεργοποιήσεις πατάς παρατεταμένα πάνω στην κεντρική οθόνη σου και επιλέγεις "Θέματα φόντου / Ζωντανές ταπετσαρίες".

Αν θες να το διαγράψεις "Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Όλα". Το βρίσκεις, το επιλέγεις...:)

 

Δεν κατάλαβες . Θέλω να βρώ που είναι σε ποιό φάκελλο , με τον file manager

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες . Θέλω να βρώ που είναι σε ποιό φάκελλο , με τον file manager

 

Ενα-δυο live wallpapers που κατεβασα εγω, τα βρηκα στο data\app χρησιμοποιωντας το root explorer...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα-δυο live wallpapers που κατεβασα εγω, τα βρηκα στο data\app χρησιμοποιωντας το root explorer...

 

Εκεί βρίσκονται τα apk files συμπεριλαμβανομένων και των live wallpapers . Φαίνονται μόνο με τον root explorer . Υπαρχει βέβαια

και επιλογή να γίνει εγκατάσταση , αλλά δεν ξέρω αν κάνοντας εγκατάσταση τι θα γίνει . Θα μπορώ να βλέπω το wallpapers με

οποινδήποτε explorer ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει αν μπορώ να ανακτήσω φωτογραφίες που έχω διαγραψει απο το galaxy sii.

Το κινητό δεν έχει κάρτα μνήμης sd οι φωτογραφίες ήταν αποθηκευμένες στην εσωτερική του μνήμη.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει αν μπορώ να ανακτήσω φωτογραφίες που έχω διαγραψει απο το galaxy sii.

Το κινητό δεν έχει κάρτα μνήμης sd οι φωτογραφίες ήταν αποθηκευμένες στην εσωτερική του μνήμη.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

δες εδώ http://www.freerecoverytools.com/memory-card/recover-deleted-photos-videos-pictures-from-samsung-galaxy-s2/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 2 φακέλους data.Πρέπει να το βάλεις στο τηλέφωνο, όχι στο data της sdcard.

Αν το έκανες, τώρα κλείσε την ένταση στους ήχους συστήματος.Θα πρέπει να μην έχεις ήχο.

 

δουλευει κανονικα !!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο καλό backup για no root; Θέλω να δοκιμάσω άλλη μια φορά την ics αλλά αν κάνει κόλπα να ξαναπεράσω GB και να έχω πάλι προγράμματα, ρυθμίσεις, κωδικούς, τα πάντα όλα. Να μην ξανά μανά και φτου κι απ την αρχή. Thankz!:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει τρόπος να μην ακούγετε ο ήχος την στιγμή που βγάζουμε φωτογραφία;

Ευχαριστώ.

 

ρε μάγκες, αυτή η βλακεία, θέλω να μην ακούγεται ποτέ ο ήχος από το κλείστρο της κάμερας. όποτε θέλω να βγάλω παπαρατσίστικη φωτογραφία βάζω το κινητό στο Mute. Σε άλλες android συσκευές υπάρχει ρύθμιση για τον ήχο του κλείστρου. Μπας και υπάρχει καμια εφαρμογή για να είναι μόνιμα στο mute ο ήχος του κλείστρου?

 

Αν το κάνεις root, μπορείς να το απενεργοποιήσεις τελείως.

Χωρίς root, μπορείς να απενεργοποιήσεις και πάλι τον ήχο, αλλά όχι αυτόν όταν κάνει focus.

Στο φάκελο data φτιάξε ένα αρχείο με όνομα local.prop

Γράψε μέσα αυτό: ro.camera.sound.forced=0

και κάνε reboot.

 

Έχεις 2 φακέλους data.Πρέπει να το βάλεις στο τηλέφωνο, όχι στο data της sdcard.

Αν το έκανες, τώρα κλείσε την ένταση στους ήχους συστήματος.Θα πρέπει να μην έχεις ήχο.

 

δουλευει κανονικα !!

 

Ήμουν σίγουρος :)

 

Ξέρετε κάποιο καλό backup για no root; Θέλω να δοκιμάσω άλλη μια φορά την ics αλλά αν κάνει κόλπα να ξαναπεράσω GB και να έχω πάλι προγράμματα, ρυθμίσεις, κωδικούς, τα πάντα όλα. Να μην ξανά μανά και φτου κι απ την αρχή. Thankz!:rolleyes:

 

Αν δοκιμάσεις να περάσεις εφαρμογές συστήματος με τα δεδομένα ή και χωρίς αυτά, θα καταλήξεις να φλασάρεις ξανά από την αρχή τη ρομ.

Δεν είναι συμβατές η ICS με την GB.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις να περάσεις εφαρμογές συστήματος με τα δεδομένα ή και χωρίς αυτά, θα καταλήξεις να φλασάρεις ξανά από την αρχή τη ρομ.

Δεν είναι συμβατές η ICS με την GB.

Δεν διαφωνώ στο φλασάρισμα αδερφέ, τώρα είμαι με GB και σχετικά πάει καλά. θέλω λοιπόν ένα full backup ''τώρα'' ώστε αν δεν μου κάνει η ics

(μετά το φλασάριμα ''εννοείτε'') να επανέλθω στην GB ''πάλι με φλασάριμα'' και απλά μετά, να κάνω restore. Δεν θέλω να κάνω restore στην ics από την GB.

Εκτός κι αν κάτι δεν το έχω καταλάβει σωστά οπότε συγνώμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ στο φλασάρισμα αδερφέ, τώρα είμαι με GB και σχετικά πάει καλά. θέλω λοιπόν ένα full backup ''τώρα'' ώστε αν δεν μου κάνει η ics

(μετά το φλασάριμα ''εννοείτε'') να επανέλθω στην GB ''πάλι με φλασάριμα'' και απλά μετά, να κάνω restore. Δεν θέλω να κάνω restore στην ics από την GB.

Εκτός κι αν κάτι δεν το έχω καταλάβει σωστά οπότε συγνώμη.

 

Θα πάρεις backup μέσα από recovery mode, στην εξωτερική κάρτα κατά προτίμηση.Ώστε αν θες να κάνεις hard reset να μη το χάσεις.

Κι αν δε σου αρέσει, πάλι μέσα από recovery θα το επαναφέρεις και θα είσαι ακριβώς όπως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις backup μέσα από recovery mode, στην εξωτερική κάρτα κατά προτίμηση.Ώστε αν θες να κάνεις hard reset να μη το χάσεις.

Κι αν δε σου αρέσει, πάλι μέσα από recovery θα το επαναφέρεις και θα είσαι ακριβώς όπως τώρα.

Τώρα, θα γίνω κουραστικός αν ρωτήσω πως γίνεται το backup μέσα από recovery mode;:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, θα γίνω κουραστικός αν ρωτήσω πως γίνεται το backup μέσα από recovery mode;:X

 

Τώρα το πήρα χαμπάρι μάλλον....Έχεις εντελώς μαμά ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εντελώς όμως :)

 

Αυτό που θες τότε, δε θα το καταφέρεις με τίποτα.

Αν του φλασάρεις με Odin τον αντίστοιχο CF kernel που έχει ενσωματωμένο το clockworkmod, τότε θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε al_exis, αλλα ποια ics θελεις να περασεις? Αν θελεις την 4.0.3, αστο καλυτερα!!!:p

Αν θελεις την 4.0.4 βαλ'την και ξεχνα την gb...!!!

(μην βαρατε, αλλα εχω μεινει κατενθουσιασμενος με το update αυτο, οσοι με διαβαζετε, θα το εχετε διαπιστωσει!!!):lol::lol::lol:

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε al_exis, αλλα ποια ics θελεις να περασεις? Αν θελεις την 4.0.3, αστο καλυτερα!!!

Αν θελεις την 4.0.4 βαλ'την και ξεχνα την gb...!!!

(μην βαρατε, αλλα εχω μεινει κατενθουσιασμενος με το update αυτο, οσοι με διαβαζετε, θα το εχετε διαπιστωσει!!!):lol::lol::lol:

 

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε al_exis, αλλα ποια ics θελεις να περασεις? Αν θελεις την 4.0.3, αστο καλυτερα!!!:p

Αν θελεις την 4.0.4 βαλ'την και ξεχνα την gb...!!!

(μην βαρατε, αλλα εχω μεινει κατενθουσιασμενος με το update αυτο, οσοι με διαβαζετε, θα το εχετε διαπιστωσει!!!):lol::lol::lol:

Αν περάσω την 4.0.4. έχει ελληνικά stabill;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά

Στη σελίδα sammobile δεν υπάρχει 4.0.4. όμως για Greece. Έως την 4.0.3. βρίσκω, χαζός;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...