Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις κυρίες και οχι μόνο....... :lol:

The Galaxy S II Crystal Edition

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2012/08/s2-crystal.jpg

 

http://www.sammobile.com/2012/08/28/the-galaxy-s-ii-crystal-edition/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nομίζω χαλάμε το thread. Αφού δεν καταλαβαίνεις με λόγια

 

Βασικά πρώτη φορά το ακούω ότι κυκλοφόρησε με 1.2Ghz και νομίζω ότι κάνεις λάθος.

Με 1Ghz βγήκαν κάποια μοντέλα προπαραγωγής, που δόθηκαν για κάποια reviews.

Όλα τα μοντέλα παραγωγής είναι 1.2Ghz.

Link to comment
Share on other sites

φαινομενικα νεκρο δεν σημαινει οτι δεν δουλευει καθολου.

 

δοκιμασες recovery / download mode;

συνδεμενο στο usb εαν προσπαθεις να το ανοιξεις ακους ηχο συνδεσης;

δοκιμασες jig;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρώτη φορά το ακούω ότι κυκλοφόρησε με 1.2Ghz και νομίζω ότι κάνεις λάθος.

Με 1Ghz βγήκαν κάποια μοντέλα προπαραγωγής, που δόθηκαν για κάποια reviews.

Όλα τα μοντέλα παραγωγής είναι 1.2Ghz.

 

To έχει και κάποιος φίλος εδώ στο forum. Kι εγώ έτσι πίστευα μέχρι που το έψαξα γιατί μου φάνηκε παράξενο. Πολλά vodafone αγγλικά ήταν με 1ghz.

Link to comment
Share on other sites

Recovery/download mode δεν λειτουργει κ το usb δεν δινει ηχο!

Το jig δεν εχω ιδεα τι ειναι...

 

Yπό φυσιολογικές συνθήκες σε βάζει σε Odin mode και μπορείς να φλάσάρεις το κινητό

http://www.youtube.com/watch?v=9YRPWU4waa4

Link to comment
Share on other sites

To έχει και κάποιος φίλος εδώ στο forum. Kι εγώ έτσι πίστευα μέχρι που το έψαξα γιατί μου φάνηκε παράξενο. Πολλά vodafone αγγλικά ήταν με 1ghz.

 

Επειδή μπήκα και στη Vodafone Aγγλίας και διάβασα στο φόρουμ, το 1Ghz ήταν ορθογραφικό λάθος που διορθώθηκε (πιθανολογώ ότι μπερδεύτηκαν από τα προπαραγωγής των previews-reviews) και ότι δεν υπάρχουν καν 1Ghz.

Link to comment
Share on other sites

3886 έπιασα, δεν ξέρω μήπως έχουν πιο γρήγορη κατά μνήμης.τι settings έχετε βάλει εσείς;πως έβαλες 4.0.4 ;

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Μιλαω για το ιδιο κινητο, αλλα αποτελεσματα με 4.0.3 και αλλα με 4.0.4. 1000 βαθμους κατω ομως ;

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο Στρατος ειναι.

Μονο τα προπαραγωγης ηταν 1Ghz.Μηπως ο φιλος που το ειπε ειχε καποιο απο αυτα.

Και στο gmsarena που εχει καμια 10αρια Samsung Galaxy S2 ολα 1,2 ή 1,5Ghz ειναι.

Τωρα αυτος στο βιντεακι ή δεν ηξερε ή ειχε καποιο προπαραγωγης μαλλον.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους .

 

Πάει , πέρασε (σχεδόν) κι' αυτό το καλοκαίρι , κάποιες φορές χρειαζόταν να μπω Internet , με το Ace ήταν ταλαιπωρία , γυρίσαμε , είπα

να πάρω κάποιο μεγαλύτερο (οθόνη) , μιά και είχε κυκλοφορήσει το S3 είπα να ρίξω μιά ματιά , κάποιος φίλος στο Γερμανό μου έδωσε

ένα γιά μιά δυό μέρες , το πρώτο πράγμα που ξεστόμισε το έτερον ήμισυ όταν το είδε -" θα πάμε παραλία για ρακέττα ? " . Δεν μπόρεσα

να βρω τίποτε να αντιτάξω έτσι έκανα τον Γερμανό γιατί στο κάτω-κάτω είχε και δίκηο . Δεν μου άρεσε και δεν θα σας κουράσω με δικά

μου σχόλια , που είναι τελείως υποκειμενικά .

Bottom Line . Λέω να πάρω το S2 .

Η ερώτηση είναι : Ti προβλήματα θα αντιμετωπίσω . Σημειωτέον ότι η μόνη επέμβαση που θα κάνω - όπως και στο Ace και δεν είχα κανένα

απολύτως πρόβλημα - θα κάνω απλά root .

Μιά επί πλέον ερώτηση . Αντιλαμβάνομαι πως μπορείς να κάνεις βιντεοκλίσεις με το Scype για παράδειγμα . Αυτό είναι από κινητό σε κινητό

ή μπορείς και από κινητό σε PC ?

 

Ευχαριστώ γιά την κατανόηση

Link to comment
Share on other sites

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους .

 

Πάει , πέρασε (σχεδόν) κι' αυτό το καλοκαίρι , κάποιες φορές χρειαζόταν να μπω Internet , με το Ace ήταν ταλαιπωρία , γυρίσαμε , είπα

να πάρω κάποιο μεγαλύτερο (οθόνη) , μιά και είχε κυκλοφορήσει το S3 είπα να ρίξω μιά ματιά , κάποιος φίλος στο Γερμανό μου έδωσε

ένα γιά μιά δυό μέρες , το πρώτο πράγμα που ξεστόμισε το έτερον ήμισυ όταν το είδε -" θα πάμε παραλία για ρακέττα ? " . Δεν μπόρεσα

να βρω τίποτε να αντιτάξω έτσι έκανα τον Γερμανό γιατί στο κάτω-κάτω είχε και δίκηο . Δεν μου άρεσε και δεν θα σας κουράσω με δικά

μου σχόλια , που είναι τελείως υποκειμενικά .

Bottom Line . Λέω να πάρω το S2 .

Η ερώτηση είναι : Ti προβλήματα θα αντιμετωπίσω . Σημειωτέον ότι η μόνη επέμβαση που θα κάνω - όπως και στο Ace και δεν είχα κανένα

απολύτως πρόβλημα - θα κάνω απλά root .

Μιά επί πλέον ερώτηση . Αντιλαμβάνομαι πως μπορείς να κάνεις βιντεοκλίσεις με το Scype για παράδειγμα . Αυτό είναι από κινητό σε κινητό

ή μπορείς και από κινητό σε PC ?

 

Ευχαριστώ γιά την κατανόηση

 

Καλό υπόλοιπο μας :)

Στο τι προβλήματα θα αντιμετωπίσεις, κανείς δε θα σου δώσει σωστή απάντηση, γιατί δε ξέρουμε ούτε την εκδοση του λειτουργικού που θα έχει, αλλά και επειδή κανένα κινητό δεν είναι ίδιο.Μπορεί π.χ. να έχουμε την ίδια έκδοση και ο ένας να έχει πρόβλημα.

Βιντεοκλήσεις παιχνιδάκι.Φυσικά και από κινητό σε pc.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει και το Skype και το Gtalk, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό υπόλοιπο μας :)

Στο τι προβλήματα θα αντιμετωπίσεις, κανείς δε θα σου δώσει σωστή απάντηση, γιατί δε ξέρουμε ούτε την εκδοση του λειτουργικού που θα έχει, αλλά και επειδή κανένα κινητό δεν είναι ίδιο.Μπορεί π.χ. να έχουμε την ίδια έκδοση και ο ένας να έχει πρόβλημα.

Βιντεοκλήσεις παιχνιδάκι.Φυσικά και από κινητό σε pc.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει και το Skype και το Gtalk, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Thanks Stratos . Τελικά τι android φοράει ? Διαβάζω 2.3 στα χαρακτηριστικά , αλλά ποιά ? Την 2.3.3 ίδια με το Ace ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

πως μπορω να εκτυπωσω φωτο απο το κινητο κατευθειαν στον εκτυπωτη ο οποιος υποστηριζει συνδεση wi-fi καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Thanks Stratos . Τελικά τι android φοράει ? Διαβάζω 2.3 στα χαρακτηριστικά , αλλά ποιά ? Την 2.3.3 ίδια με το Ace ?

 

Αν φοράει 2, θα είναι πιθανότατα 2.3.5

Αν φοράει ICS, θα φοράει 4.0.3.

Υποθέσεις κάνω πάντα.

 

Καλησπερα,

πως μπορω να εκτυπωσω φωτο απο το κινητο κατευθειαν στον εκτυπωτη ο οποιος υποστηριζει συνδεση wi-fi καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε από το μάρκετ το PrinterShare

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έλεγα στον φίλο αλλά αυτός συνέχιζε να επιμένει ότι έχει SII με 1 γίγας.τεσπα.έπιασα 3886 το πρωί μετά από reboot.πρέπει να φταίει η κατά μνήμης που έχω να σέρνεται

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα, που μου το δημιούργησε η εφαρμογή fake gps. Δεν πρόσεξα στην περιγραφή της εφαρμογής, ότι έπρεπε να απενεργοποιήσω τη χρήση ασύρματων δικτύων. Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι όταν έχω ανοικτό το wifi, φαίνομαι ότι βρίσκομαι στην fake τοποθεσία, ακόμα και έχοντας απεγκαταστήσει την εφαρμογή. Με 2g και 3g δεδομένα όταν συνδέομαι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο router, γιατί με ανοικτό, αλλά όχι συνδεδεμένο wifi, πάλι το κάνει. Έκανα επαναφορά τη εφαρμογή wifi, αλλά τίποτα. Μέχρι και nandroid backup επανέφερα, αλλά δεν έγινε τίποτα! Έστειλα και μήνυμα στον developer, αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμα. Αν και φοβάμαι ότι μόνο με hard reset θα στρώσει, έχει κανένας καμιά ιδέα; Την official 2.3.6 έχω περασμένη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα, που μου το δημιούργησε η εφαρμογή fake gps. Δεν πρόσεξα στην περιγραφή της εφαρμογής, ότι έπρεπε να απενεργοποιήσω τη χρήση ασύρματων δικτύων. Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι όταν έχω ανοικτό το wifi, φαίνομαι ότι βρίσκομαι στην fake τοποθεσία, ακόμα και έχοντας απεγκαταστήσει την εφαρμογή. Με 2g και 3g δεδομένα όταν συνδέομαι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο router, γιατί με ανοικτό, αλλά όχι συνδεδεμένο wifi, πάλι το κάνει. Έκανα επαναφορά τη εφαρμογή wifi, αλλά τίποτα. Μέχρι και nandroid backup επανέφερα, αλλά δεν έγινε τίποτα! Έστειλα και μήνυμα στον developer, αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμα. Αν και φοβάμαι ότι μόνο με hard reset θα στρώσει, έχει κανένας καμιά ιδέα; Την official 2.3.6 έχω περασμένη

 

Δοκίμασε να σβήσεις την dalvik cache

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις την dalvik cache

 

Το έκανα, αλλά δεν δούλεψε. Πάντως αυτό το πρόβλημα ισχύει με όλες τις εφαρμογές αυτού του είδους. Σε πολλές μάλιστα σε υποχρεώνει να απενεργοποιήσεις τη ρύθμιση. Δεν μπορώ να καταλάβω που κάνει τη ζημιά.

 

Edit: Ο developer μου είπε να εγκαταστήσω την εφαρμογή gps status και να κάνω gps fix. Το έκανα και όλα καλά. :)

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος ενώς samsung galaxy s 2 και αντιμετωπίζω ενα προβλημα εδω και λίγο καιρο.Η οθόνη κάποιες φορές ενεργοποιείται μόνη τις.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό και πως θα το διορθώσω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος ενώς samsung galaxy s 2 και αντιμετωπίζω ενα προβλημα εδω και λίγο καιρο.Η οθόνη κάποιες φορές ενεργοποιείται μόνη τις.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό και πως θα το διορθώσω?

Ευχαριστω.

 

Κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει στο "ξυπνάει"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οποίος μπορεί ας βοηθήσει. Εχω πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook. Δεν μπορώ να ανεβάσω καμία φωτό εδώ και δύο μήνες. Εχω κάνει τις απαραίτητες αναβαθμίσεις επίσης εχω δοκιμάσει και απεγκατασταση και εκ νέου εγκατάσταση του Facebook . Καμία βοήθεια ;

 

Κανεις για βοήθεια;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κανεις για βοήθεια;

 

Κανε μια προσπάθεια να τις ανεβάσεις στο facebook με τον broswer που εχεις .

Πες μου αν γίνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για βοήθεια;

 

Καλημερα φιλε.

Αν εχει ICS να ξερεις οτι αντιμετωπιζει προβλημα με το uploading στο fb.Ενω σε αλλες εφαρμογες πχ.Ταpatalk δεν υπαρχει θεμα.

Δοκιμασε να ανεβασεις με το social Hub τις φωτογραφιες σου ειτε στο fb ειτε στο twitter.Eμενα παντως αυτος ο τροπος επαιξε.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος ενώς samsung galaxy s 2 και αντιμετωπίζω ενα προβλημα εδω και λίγο καιρο.Η οθόνη κάποιες φορές ενεργοποιείται μόνη τις.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό και πως θα το διορθώσω?

Ευχαριστω.

 

Έχω δει να το αναφέρουν σε φίλους με διάφορες συσκευές που έχουν το ίδιο πρόβλημα, μου το είχαν αναφέρει κι εμένα όταν το παρατήρησα στο xperia mini, βασικός ύποπτος ο "Εκατομμυριούχος" - ξήλωμα.. δεύτερος ύποπτος κάποιο live wallpaper που πιθανόν να έχεις ενεργό..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...