Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου την εβγαλε κανονικα.Την βρήκα στη κατηγορια επιλογες συντακτων.Για τσεκαρετο.

 

σωστος ! που να το φανταζομουνα οτι θα ηταν στο επιλογες συντακτων ! Οταν το εγραφα στο search google maps δεν μου το εβγαζε καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά στο σ2 μου από τότε που το πήρα εχω ένα ενα στρογγυλό σαν αποχρομάτισμο στην οθόνη (απο οτι θυμαμαι και αλλοι χρήστες στην αρχή το είχαν) ποιο είναι το κόστος επισκευείς>?
100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη stock εφαρμογή για sms.

Με παρατεταμένο πάτημα λέει ΜΟΝΟ την ώρα που ελήφθη και ΟΧΙ την ώρα που εστάλη.

Το ίδιο συμβαίνει σε όλους;

 

Παράδειγμα, αν ξυπνάω το πρωί 10:00 το πρωί και μου έρχονται 5 μηνύματα, και τα 5 αναφέρουν σαν ώρα έλευσης την ώρα που άνοιξα το κινητό(δηλαδή 10:00) και όχι την ώρα που σταλθηκαν το καθένα μέσα στη νύχτα.

Και ψάχνω αν υπάρχει τρόπος να μαθαίνω τι ώρα στάλθηκε από τον αποστολέα κάθε μήνυμα, όπως σε κάθε κινητό.

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Έχω το stock εφαρμογή για sms.

Με παρατεταμένο πάτημα λέει ΜΟΝΟ την ώρα που ελήφθη και ΟΧΙ την ώρα που εστάλη.

Το ίδιο συμβαίνει σε όλους;

 

Παράδειγμα, αν ξυπνάω το πρωί 10:00 το πρωί και μου έρχονται 5 μηνύματα, και τα 5 αναφέρουν σαν ώρα έλευσης την ώρα που άνοιξα το κινητό(δηλαδή 10:00) και όχι την ώρα που σταλθηκαν το καθένα μέσα στη νύχτα.

Και ψάχνω αν υπάρχει τρόπος να μαθαίνω τι ώρα στάλθηκε από τον αποστολέα κάθε μήνυμα, όπως σε κάθε κινητό.

 

Απαντήθηκε μόλις χτες, και ρωτάς ακριβώς το ίδιο πράγμα. ΝΑΙ στην στοκ εφαρμογή έτσι εμφανίζεται. Βάλε GoSMS ή Handcent, θα έπρεπε να το έχεις κάνει από την αρχή, είναι κλάσεις ανώτερες και ποιο πραγματοποιήσιμες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα πανω κατω να μου πει καπιος αν θα βαλω custom rom θα δω διαφορα στην καταναλωση?? μιας και με την μαμα ρομ δυσκολευομαι να βγαλω πανω απο 12 ωρες..... εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1095274 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα πανω κατω να μου πει καπιος αν θα βαλω custom rom θα δω διαφορα στην καταναλωση?? μιας και με την μαμα ρομ δυσκολευομαι να βγαλω πανω απο 12 ωρες..... εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1095274 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση

 

Φίλε το πρόβλημα σου δεν λύνεται με custom, μάλλον μπορεί και να λυθεί αλλά δεν φταίει το ρομ σου, κάτι άλλο στο προκαλεί και το ποιο πιθανό είναι να στο προκαλέσει και στην custom. Έχουν ειπωθεί πολλά γι'αυτό το θέμα. Εάν θες οπωσδήποτε να πας σε Custom πάνε στην omega του Ioathe, η για "φτιαγμένη" close to stock, στην Pulse του StratosGR

Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε μόλις χτες, και ρωτάς ακριβώς το ίδιο πράγμα. ΝΑΙ στην στοκ εφαρμογή έτσι εμφανίζεται. Βάλε GoSMS ή Handcent, θα έπρεπε να το έχεις κάνει από την αρχή, είναι κλάσεις ανώτερες και ποιο πραγματοποιήσιμες

Λάθος κάνεις, χθες μου έγραψες οτί στην εφαρμογή GoSMS όταν πατάς παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και πατάς message details σου λέει τί ώρα εστάλη και τη ώρα ελήφθη.

Πριν λίγο κατέβασα την GoSMS, και μου λέει μόνο την ώρα ελήφθη όπως ακριβώς και στην stock εφαρμογή, γι΄αυτό ξαναρώτησα.

Εσένα σου λέει και πότε εστάλη και πότε ελήφθη;

 

ΕDIT: Και μόλις κατέβασα και την Handcet που μου λέει πάλι το ίδιο. Μόνο received.

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, χθες μου έγραψες οτί στην εφαρμογή GoSMS όταν πατάς παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και πατάς message details σου λέει τί ώρα εστάλη και τη ώρα ελήφθη.

 

Πριν λίγο κατέβασα την GoSMS, και μου λέει μόνο την ώρα ελήφθη όπως ακριβώς και στην stock εφαρμογή, γι΄αυτό ξαναρώτησα.

 

Εσένα σου λέει και πότε εστάλη και πότε ελήφθη;

 

Μέσα στο νήμα, διαλέγεις το σμσ παρατεταμένα, view message details

 

Type: text message

From: +30...

Received: 17.29, 21 Dec

Sent: 17.28, 21 Dec

 

Edit, νομίζω σου έγραψα χθες πως δεν γίνεται στο στοκ, είμαι πολύ κουρασμένος για να το ψάξω (χωρίς ειρωνεία)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα πανω κατω να μου πει καπιος αν θα βαλω custom rom θα δω διαφορα στην καταναλωση?? μιας και με την μαμα ρομ δυσκολευομαι να βγαλω πανω απο 12 ωρες..... εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1095274 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση

 

Αν δε τρέχεις τι σάρα και μάρα από εφαρμογές σίγουρα θα δεις βελτίωση με custom :cool:

Αν το πρόβλημα με τη μπαταρία στο προκαλεί κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες , μόλις το βάλεις και στην custom θα έχεις το ίδιο πρόβλημα.Από την άλλη επειδή στις custom αφαιρούνται ένα κάρο άχρηστες (π.χ. hubs) ή και κακογραμμένες εφαρμογές (π.χ. wifi sharing manager) της μαμάς ρομ, σίγουρα θα δεις βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο νήμα, διαλέγεις το σμσ παρατεταμένα, view message details

 

Type: text message

From: +30...

Received: 17.29, 21 Dec

Sent: 17.28, 21 Dec

 

Edit, νομίζω σου έγραψα χθες πως δεν γίνεται στο στοκ, είμαι πολύ κουρασμένος για να το ψάξω (χωρίς ειρωνεία)

Έτσι είναι..έχεις δίκιο, το κοίταξα εγώ για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη stock εφαρμογή για sms.

Με παρατεταμένο πάτημα λέει ΜΟΝΟ την ώρα που ελήφθη και ΟΧΙ την ώρα που εστάλη.

Το ίδιο συμβαίνει σε όλους;

 

Παράδειγμα, αν ξυπνάω το πρωί 10:00 το πρωί και μου έρχονται 5 μηνύματα, και τα 5 αναφέρουν σαν ώρα έλευσης την ώρα που άνοιξα το κινητό(δηλαδή 10:00) και όχι την ώρα που σταλθηκαν το καθένα μέσα στη νύχτα.

Και ψάχνω αν υπάρχει τρόπος να μαθαίνω τι ώρα στάλθηκε από τον αποστολέα κάθε μήνυμα, όπως σε κάθε κινητό.

 

Αν τόσο πια δεν θες να αλλάξεις τη προεπιλεγμένη εφαρμογή γίνεται να το πετύχεις αυτό που θές αλλά θα πρέπει να είσαι rooted. Εγώ το είχα κάνει με deodexed rom (custom), σε stock δεν το έχω δοκιμάσει. (αν κ ήδη σου είπα με GoSms μπορείς να πειράξεις χρώματα κτλ ώστε να φαίνεται ίδια με τη stock).

 

Αν πάλι επιμένεις θα πρέπει να αλλάξεις από το αρχείο

/smali/com/android/mms/transaction/SMSReceiverService.smali στη σειρά 589

το : invoke-static {}, Ljava/lang/System;->currentTimeMillis()J

σε : invoke-virtual {p1}, Landroid/telephony/SmsMessage;->getTimestampMillis()J

 

και στη σειρά 2383

 

το : invoke-static {}, Ljava/lang/System;->currentTimeMillis()J

σε :invoke-virtual {v0}, Landroid/telephony/gsm/CbMessage;->getTimestampMillis()J

 

Το είχα κάνει στις αρχές, το είχα διαβάσει κάπου στο xda νομίζω κ μου δούλεψε.

Κάτι παραπάνω ή πιο εύκολο δεν γίνεται.

 

GoSMS Λεπτομέρειες Μηνύματος (Σε λίγο θα ανεβάσω με εισερχόμενο μήνυμα άλλη δώσε μου μισό λεπτό να το δοκιμάσω με κλειστό το κινητό) :

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο νήμα, διαλέγεις το σμσ παρατεταμένα, view message details

 

Type: text message

From: +30...

Received: 17.29, 21 Dec

Sent: 17.28, 21 Dec

 

Edit, νομίζω σου έγραψα χθες πως δεν γίνεται στο στοκ, είμαι πολύ κουρασμένος για να το ψάξω (χωρίς ειρωνεία)

Ρε φίλε συγνώμη για το πρήξιμο αλλά μιλάω για μηνύματα που μου ήρθαν και όχι μηνύματα που έστειλα εγώ.

Σε ενα μήνυμα που μου έστειλαν πατώντας το παρατεταμένα, στα message details το μόνο που λέει είναι

Type: text message

From: +30

Received: 17.29, 21 Δεκ

Δεν λέει το Sent.

 

Λες να παίζει ρόλο κάτι άλλο, έκδοση εφαρμογής κτλ;

Ξανά συγνώμη για το πρήξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε συγνώμη για το πρήξιμο αλλά μιλάω για μηνύματα που μου ήρθαν και όχι μηνύματα που έστειλα εγώ.

Σε ενα μήνυμα που μου έστειλαν πατώντας το παρατεταμένα, στα message details το μόνο που λέει είναι

Type: text message

From: +30

Received: 17.29, 21 Δεκ

Δεν λέει το Sent.

 

Λες να παίζει ρόλο κάτι άλλο, έκδοση εφαρμογής κτλ;

Ξανά συγνώμη για το πρήξιμο.

Σε εμένα γράφει:

Τύπος:

Από:

Ληφθέντα:

Απεσταλμένα:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα πανω κατω να μου πει καπιος αν θα βαλω custom rom θα δω διαφορα στην καταναλωση?? μιας και με την μαμα ρομ δυσκολευομαι να βγαλω πανω απο 12 ωρες..... εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1095274 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση

 

Το τηλέφωνο κρατά με άνεση 2 μέρες φυσιολογικής χρήσης. Και μια μέρα όπως και να το χρησιμοποιήσεις.

Έχω κάνει τεστ με 7,5 ώρες αδιάκοπης συνεχούς σκληρής χρήσης.

Κάποιες εφαρμογές σου κάνουν την ζημιά όχι η ROM.

Είναι αυτό που είπα προηγουμένως.

Μην βάζετε ότι να ναι και προ πάντως tweaks από xda τα οποία δεν ξέρετε τι κάνουν και αν έχουν αλληλεπιδράσεις.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις ένα nand backup και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δούλεψε το δύο μέρες μόνο με τις επαφές, το mail σου και 4-5 γνωστές εφαρμογές όπως Facebook κλπ. Στην διάρκεια της δοκιμές δεν θα κλείνεις εφαρμογές να αφήσεις την συσκευή να δουλέψει ελεύθερα. Και μην βάλεις tweaks.

θα δεις ότι η συσκευή σου θα βγάλει την μέρα με 50% εκτός κι αν το χρησιμοποιείς σαν NetBook.

Έχουν πολλές φορές αναφερθεί προβλήματα battery brain.

Πάντα η αιτία είναι οι ακατάλληλες εφαρμογές όπως task killers και διάφορα τέτοια που χρειάζονταν τον καιρό που το Android ήταν για πέταμα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε συγνώμη για το πρήξιμο αλλά μιλάω για μηνύματα που μου ήρθαν και όχι μηνύματα που έστειλα εγώ.

Σε ενα μήνυμα που μου έστειλαν πατώντας το παρατεταμένα, στα message details το μόνο που λέει είναι

Type: text message

From: +30

Received: 17.29, 21 Δεκ

Δεν λέει το Sent.

 

Λες να παίζει ρόλο κάτι άλλο, έκδοση εφαρμογής κτλ;

Ξανά συγνώμη για το πρήξιμο.

 

Ποιά έκδοση έχεις? Δοκίμασε πάντως να περάσεις μέχρι κ τη τελευταία ενημέρωση.

Για του λόγου το αληθές... Έστειλα από το N97(ααααααααχ Nokia/Symbian τόσα χρόνια τη ζωή μου έφαγες...) μου στο SGS2..

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κρατά με άνεση 2 μέρες φυσιολογικής χρήσης. Και μια μέρα όπως και να το χρησιμοποιήσεις.

Έχω κάνει τεστ με 7,5 ώρες αδιάκοπης συνεχούς σκληρής χρήσης.

Κάποιες εφαρμογές σου κάνουν την ζημιά όχι η ROM.

Είναι αυτό που είπα προηγουμένως.

Μην βάζετε ότι να ναι και προ πάντως tweaks από xda τα οποία δεν ξέρετε τι κάνουν και αν έχουν αλληλεπιδράσεις.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις ένα nand backup και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δούλεψε το δύο μέρες μόνο με τις επαφές, το mail σου και 4-5 γνωστές εφαρμογές όπως Facebook κλπ. Στην διάρκεια της δοκιμές δεν θα κλείνεις εφαρμογές να αφήσεις την συσκευή να δουλέψει ελεύθερα. Και μην βάλεις tweaks.

θα δεις ότι η συσκευή σου θα βγάλει την μέρα με 50% εκτός κι αν το χρησιμοποιείς σαν NetBook.

Έχουν πολλές φορές αναφερθεί προβλήματα battery brain.

Πάντα η αιτία είναι οι ακατάλληλες εφαρμογές όπως task killers και διάφορα τέτοια που χρειάζονταν τον καιρό που το Android ήταν για πέταμα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

σας ευχαριστω ολους για της γρηγορες απαντησεις σας τελικα εβαλα την 2.3.6 επισημη ρομ πως μπωρο να δω πιες εφαρμογες πινουν το αιμα της μπαταριας?? για να καταλαβω πιες ειναι και να της σβησω.... επισεις εχω κατεβασει το SGS tools αλλα δεν μπωρω να καταλαβω πως θα σβησωτα batterystats

Link to comment
Share on other sites

Και στη stock γινεται αν εχεις βαλει το mod..

 

φίλε μου μια ερώτηση ακόμα..έβαλα την mod κάμερα που είναι είναι φοβερή όσο αναφορά την απόδοση της αλλά δεν έχω βρει την επιλογή για να βάλω τα κουμπιά ήχου για να κάνουν λήψη. χωρίς να σε βάζω σε κόπο αν θυμάσαι μπορείς να πεις από που γίνεται ?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έχεις? Δοκίμασε πάντως να περάσεις μέχρι κ τη τελευταία ενημέρωση.

Για του λόγου το αληθές... Έστειλα από το N97(ααααααααχ Nokia/Symbian τόσα χρόνια τη ζωή μου έφαγες...) μου στο SGS2..

Φίλε όλα ΟΚ. Τα μηνύματα που ήταν αποθηκευμένα από πριν στην stock εφαρμογή δεν εμφάνιζαν την ώρα που ήθελα και στην GoSMS. Τα νέα SMS εμφανίζουν που λαμβάνω αφού κατέβασα την GoSMS το εμφανιζουν.

 

Sofos_5, Stinger, achillesgk ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Και στη stock γινεται αν εχεις βαλει το mod..

 

φίλε μου μια ερώτηση ακόμα..έβαλα την mod κάμερα που είναι είναι φοβερή όσο αναφορά την απόδοση της αλλά δεν έχω βρει την επιλογή για να βάλω τα κουμπιά ήχου για να κάνουν λήψη. χωρίς να σε βάζω σε κόπο αν θυμάσαι μπορείς να πεις από που γίνεται ?

 

Δεν το βάζεις από κάπου, έτσι δουλεύει από default το Mod :)

 

Φίλε όλα ΟΚ. Τα μηνύματα που ήταν αποθηκευμένα από πριν στην stock εφαρμογή δεν εμφάνιζαν την ώρα που ήθελα και στην GoSMS. Τα νέα SMS εμφανίζουν που λαμβάνω αφού κατέβασα την GoSMS το εμφανιζουν.

 

Sofos_5, Stinger, achillesgk ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

 

Όμορφα!:cool:

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για της γρηγορες απαντησεις σας τελικα εβαλα την 2.3.6 επισημη ρομ πως μπωρο να δω πιες εφαρμογες πινουν το αιμα της μπαταριας?? για να καταλαβω πιες ειναι και να της σβησω.... επισεις εχω κατεβασει το SGS tools αλλα δεν μπωρω να καταλαβω πως θα σβησωτα batterystats

 

Αν εγκαθιστάς γνωστές εφαρμογές, διαβάζεις τις κριτικές και προτιμας όσες έχουν 4-5 αστέρια ειναι ένα πρώτο βήμα.

 

Επίσης μακριά απο εφαρμογές που επεμβαίνουν στο σύστημα. Εφαρμογες σαν το SGS tools προορίζονται για power users. Δεν νομίζω οτι χρειάζονται στην συσκευη μας.

Ειναι η πρώτη android συσκευη που δεν απαιτει τίποτα για να δουλέψει σωστα. Χρειαζεται μόνο προσοχή στο τι βάζουμε.

Έχω δοκιμασει ολες τις ρομ. Ναι μεν δεν κάνουν κακο σε κάτι, αλλα δεν προσφέρουν κάτι σημαντικό όπως σε παλιότερες συσκευές.

Έχω καταλήξει να κάνω μονος μου αυτο που περιγράφει ο Στρατος και είμαι ευχαριστημένος. Πεταω οτι δεν μου χρειαζεται αν και δεν το συνιστώ σε κάποιον που δεν έχει διαβάσει αρκετα ώστε να ξέρει τι κάνει.

Ασε αν θες αυτα τα tools και δούλεψε λίγο την συσκευη σου. Μην νομίζετε οτι με τα mods θα δείτε καμία τεράστια διάφορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζεις από κάπου, έτσι δουλεύει από default το Mod :)

 

 

Sorry κιολας αλλά το δικό μου το αρχείο δεν δουλεύει με τα κουμπιά του ήχου

angeldust
Link to comment
Share on other sites

S.O.S. ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

 

Οποιος ειναι μεσα ας βοηθησει παρακαλω. το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια.το εβαλα να φορτισει κ στο 20% το ανοιξα (ενω φορτιζε).

Δε μου ζητησε κωδικο για τη SIM και οταν μπηκε μεσα (σαρωση πολυμεσων κλπ.) εβγαλε ενα εικονιδιο μιας καρτας SIM με θαυμαστικο διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας. Δεν μπορω να κανω κλησεις (ουτε μηνυματα) γιατι λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο.Του εβαλα μια εφεδρικη καρτα SIM που εχω κ με αυτη τα ιδια! Δοκιμασα τις ιδιες SIM σε αλλη συσκευη και λειτουργουν κανονικα!

Καμια ιδεα;;;

 

Υ.Γ: Ζητω συγγνωμη για τη μεγαλη bold γραμματοσειρα πανω.Δεσμευομαι να το σβησω!

Edited by djfotisl7
προσθηκη δεδομενων
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά στο σ2 μου από τότε που το πήρα εχω ένα ενα στρογγυλό σαν αποχρομάτισμο στην οθόνη (απο οτι θυμαμαι και αλλοι χρήστες στην αρχή το είχαν) ποιο είναι το κόστος επισκευείς>?

 

Αν είσαι εντός εγγυησης στο φτιάχνουν δωρεάν. Το είχε και εμένα και μου άλλαξαν οθόνη...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

S.O.S. ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

 

Οποιος ειναι μεσα ας βοηθησει παρακαλω. το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια.το εβαλα να φορτισει κ στο 20% το ανοιξα (ενω φορτιζε).

Δε μου ζητησε κωδικο για τη SIM και οταν μπηκε μεσα (σαρωση πολυμεσων κλπ.) εβγαλε ενα εικονιδιο μιας καρτας SIM με θαυμαστικο διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας. Δεν μπορω να κανω κλησεις (ουτε μηνυματα) γιατι λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο.Του εβαλα μια εφεδρικη καρτα SIM που εχω κ με αυτη τα ιδια! Δοκιμασα τις ιδιες SIM σε αλλη συσκευη και λειτουργουν κανονικα!

Καμια ιδεα;;;

 

Υ.Γ: Ζητω συγγνωμη για τη μεγαλη bold γραμματοσειρα πανω.Δεσμευομαι να το σβησω!

 

Ρε παιδια;;;Κανεις;;;Εχω φρικαρει!!!

Link to comment
Share on other sites

S.O.S. ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

 

Οποιος ειναι μεσα ας βοηθησει παρακαλω. το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια.το εβαλα να φορτισει κ στο 20% το ανοιξα (ενω φορτιζε).

Δε μου ζητησε κωδικο για τη SIM και οταν μπηκε μεσα (σαρωση πολυμεσων κλπ.) εβγαλε ενα εικονιδιο μιας καρτας SIM με θαυμαστικο διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας. Δεν μπορω να κανω κλησεις (ουτε μηνυματα) γιατι λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο.Του εβαλα μια εφεδρικη καρτα SIM που εχω κ με αυτη τα ιδια! Δοκιμασα τις ιδιες SIM σε αλλη συσκευη και λειτουργουν κανονικα!

Καμια ιδεα;;;

 

Υ.Γ: Ζητω συγγνωμη για τη μεγαλη bold γραμματοσειρα πανω.Δεσμευομαι να το σβησω!

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στην πρώτη επιλογή Wireless and Network, και μετά στην τελευταία Mobile Networks. Εκεί κοίτα αν το Network mode είναι σε GSM (βάλε το έτσι για την ώρα), και απο κάτω στο Network Operators κοίτα αν είναι επιλεγμένη η "αυτόματη επιλογή"

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...