Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ii_update_to_increase_the_size_of_icons-news-3249.php

 

Γνωρίζουμε κάτι για το παραπάνω?

 

Ελπίζω να είναι μόνο φήμη γιατί αν είναι πραγματικότητα δε θα μου αρέσει καθόλου αυτή η αλλαγή.

 

πολυ χαλια με μια πρωτη ματια.. αντι να το κανουν 5x5..

 

ευτυχως που υπαρχουν και εναλλακτικοι launchers..

 

 

 

ξερει κανεις καποιο καλο και αξιοπιστο για το s II προγραμμα εντοπισμου του κινητου ; σε περιπτωση κλοπης κτλ; να διαθετει και απομακρυσμενη εντολη για κλειδωμα και διαγραφη δεδομενων;

 

Sent from my unique SGSII

 

απο οσο διαβασα εχει αναρτηθει στο καταλληλο θεμα η KI8 και μαλιστα την εχει βαλει και καποιο μελος του φορουμ. δεν αναφερθηκε κατι τετοιο...

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ii_update_to_increase_the_size_of_icons-news-3249.php

 

Γνωρίζουμε κάτι για το παραπάνω?

 

Ελπίζω να είναι μόνο φήμη γιατί αν είναι πραγματικότητα δε θα μου αρέσει καθόλου αυτή η αλλαγή.

 

πολυ χαλια με μια πρωτη ματια.. αντι να το κανουν 5x5..

 

ευτυχως που υπαρχουν και εναλλακτικοι launchers..

 

Sent from my unique SGSII

 

απο οσο διαβασα εχει αναρτηθει στο καταλληλο θεμα η KI8 και μαλιστα την εχει βαλει και καποιο μελος του φορουμ. δεν αναφερθηκε κατι τετοιο...

 

 

 

ξερει κανεις καποιο αξιοπιστο και καλο προγραμμα για εντοπισμο κινητου σε περιπτωση κλοπης ; με εντολες διαγραφης δεδομενων και κλειδωματος ;;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θελω να κανω παιδια.μπορω να βρω καπου καποιο change log για καθε εκδοση που βγαινει?ας πουμε για παραδειγμα δεν ξερω τι παραπανω θα εχω αν παω σε καποια 2.3.4 η 2.3.5 και με διαφορα που διαβαζω εδω για θεματα με μπαταρια, lagαρισματα δεν ειμαι σιγουρος για το αν αξιζει ακομα να φυγω απο την 2.3.3 με την οποια δεν εχω κανενα προβλημα απολυτως.

ευχαριστω για το χρονο σας

 

μια μικρη ιδεα plz???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι χρηστης του κινητου από τις πρωτες μερες κυκλοφοριας και ειμαι υπερευχαριστημενος γενικα. εδω και μια εβδομαδα ομως αρχισανε τα ανεξηγητα. στην αρχη μου εκανε καποια reset απο μονο του , 2-3 την ημερα. αργοτερα 1-2 πρωινα το βρηκα κλειστο ενω το ειχα αφησει πληρως φορτισμενο και για να παρει μπροστα αναγκαστηκα και εβγαλα-εβαλα τη μπαταρια και ανοιξε δειχνοντας μου κανονικη φορτιση. καποιες φορες κρασαρει ο power amp player pro και πρεπει να κανω restart για να δει τα τραγουδια. εχθες στην συλλογη εδειχνε οτι δεν ειχα καμια φωτο και το εκανα ρεσταρτ για να τις εμφανισει παλι και να επιστρεψει η καρδια μου στη θεση της.

 

να τονισω οτι δεν εχω πειραξει το κινητο (root κλπ) και βαζω μονο εφαρμογες απο το μαρκετ. ακουω γνωμες αν εχουν συμβει σε καποιον τα παραπανω και επισης αν το στειλω σερβις(μεσω γερμανου που το πηρα) ποσο θα παρει μιας και το κινητο ειναι εργαλειο για μενα και μου κοβει τα χερια η οποια καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συμβαινει και σε μενα.

 

δε ξερω αν ειναι απο την αναβαθμιση ή από το νεο market αλλα πραγματικα εχει αρχισει να γινετια εκνευριστικο αυτο το πραγμα. στο ακυρο να κανει επανεκκινησεις

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι χρηστης του κινητου από τις πρωτες μερες κυκλοφοριας και ειμαι υπερευχαριστημενος γενικα. εδω και μια εβδομαδα ομως αρχισανε τα ανεξηγητα. στην αρχη μου εκανε καποια reset απο μονο του , 2-3 την ημερα. αργοτερα 1-2 πρωινα το βρηκα κλειστο ενω το ειχα αφησει πληρως φορτισμενο και για να παρει μπροστα αναγκαστηκα και εβγαλα-εβαλα τη μπαταρια και ανοιξε δειχνοντας μου κανονικη φορτιση. καποιες φορες κρασαρει ο power amp player pro και πρεπει να κανω restart για να δει τα τραγουδια. εχθες στην συλλογη εδειχνε οτι δεν ειχα καμια φωτο και το εκανα ρεσταρτ για να τις εμφανισει παλι και να επιστρεψει η καρδια μου στη θεση της.

 

να τονισω οτι δεν εχω πειραξει το κινητο (root κλπ) και βαζω μονο εφαρμογες απο το μαρκετ. ακουω γνωμες αν εχουν συμβει σε καποιον τα παραπανω και επισης αν το στειλω σερβις(μεσω γερμανου που το πηρα) ποσο θα παρει μιας και το κινητο ειναι εργαλειο για μενα και μου κοβει τα χερια η οποια καθυστερηση.

 

το ιδιο συμβαινει και σε μενα.

 

δε ξερω αν ειναι απο την αναβαθμιση ή από το νεο market αλλα πραγματικα εχει αρχισει να γινετια εκνευριστικο αυτο το πραγμα. στο ακυρο να κανει επανεκκινησεις

 

μηπως αυτο οφειλεται σε κακογραμμενες εφαρμογες που πιθανων εχετε κατεβασει; εχετε δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χωρις να περασετε καμια εφαρμογη να δειτε την συμπεριφορα του τηλεφωνου; η να αρχιζετε να βγαζετε μια μια τις εφαρμογες που πιστευετε οτι φταινε για να δει μηπως λυνεται ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εβγαλα μια προσφατα σχετικα εγκατεστημενη εφαρμογη και θα δω συμπεριφορα.

η αληθεια ειναι οτι παλιοτερα που ειχα σντιστοιχο θεμα εφταιγε μια εφαρμογη που ειχα εγκαταστησει.

 

παντως θελω καποια στιγμη να αφαιρεσω μεριεκς εφαρμογες γτ δε τις χρησιμοποιω πλεον και τις εχω τσαμπα μεσα ανκ ια δεν με επιβαρυνουν!

 

 

ειδωμεν...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

το νεο μαρκετ δεν το εβαζα μεχρι προσφατα που εγκατασταθηκε μονο του (και ενω ειχα ηδη τα προβληματα). τωρα που το λες τα προβληματα σχεδον συνεπεσαν με την εγκατασταση του "mp3 music download" που εγκατεστησα. υποψιαστηκα οτι φταιει αυτο και το απεγκατεστησα αλλα τα προβληματα συνεχιστηκαν. γενικα δεν βαζω εφαρμογες μη δοκιμασμενες και προτιμαω να πληρωσω 2-3 ευρω για καποια δοκιμασμενη παρα να βαλω μια ιδια δωρεαν.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι χρηστης του κινητου από τις πρωτες μερες κυκλοφοριας και ειμαι υπερευχαριστημενος γενικα. εδω και μια εβδομαδα ομως αρχισανε τα ανεξηγητα. στην αρχη μου εκανε καποια reset απο μονο του , 2-3 την ημερα. αργοτερα 1-2 πρωινα το βρηκα κλειστο ενω το ειχα αφησει πληρως φορτισμενο και για να παρει μπροστα αναγκαστηκα και εβγαλα-εβαλα τη μπαταρια και ανοιξε δειχνοντας μου κανονικη φορτιση. καποιες φορες κρασαρει ο power amp player pro και πρεπει να κανω restart για να δει τα τραγουδια. εχθες στην συλλογη εδειχνε οτι δεν ειχα καμια φωτο και το εκανα ρεσταρτ για να τις εμφανισει παλι και να επιστρεψει η καρδια μου στη θεση της.

 

να τονισω οτι δεν εχω πειραξει το κινητο (root κλπ) και βαζω μονο εφαρμογες απο το μαρκετ. ακουω γνωμες αν εχουν συμβει σε καποιον τα παραπανω και επισης αν το στειλω σερβις(μεσω γερμανου που το πηρα) ποσο θα παρει μιας και το κινητο ειναι εργαλειο για μενα και μου κοβει τα χερια η οποια καθυστερηση.

Οσο ημουν un root συνεχεια επανεκινησεις ειχα.Ξεκινα σιγα σιγα να διαβαζεις τον οδηγο για cf-root και περνα μια custom rom π.χ OMEGA (που ειναι και ελληνικη)-CRISKELO-LEOMAR,μονο ετσι θα ησυχασεις
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εβγαλα μια προσφατα σχετικα εγκατεστημενη εφαρμογη και θα δω συμπεριφορα.

η αληθεια ειναι οτι παλιοτερα που ειχα σντιστοιχο θεμα εφταιγε μια εφαρμογη που ειχα εγκαταστησει.

 

παντως θελω καποια στιγμη να αφαιρεσω μεριεκς εφαρμογες γτ δε τις χρησιμοποιω πλεον και τις εχω τσαμπα μεσα ανκ ια δεν με επιβαρυνουν!

 

 

ειδωμεν...

 

για οσους δεν ξερουν πριν καταργησουμε μια εφαρμογη κανουμε πρωτα διαγραφη cache της εφαρμογης

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω official 2.3.4, και σκέφτομαι να βάλω την πιο καλή, ολοκληρωμένη, σταθερή και ευρέως χρησιμοποιούμενη custom ROM, με τα λιγότερα θέματα με την Ελλάδα.

Ποια είναι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν μπορούσα, θα γύριζα στην 2.3.3...

 

Σε ποια εκδοση εισαι φιλε μου?

 

edit: τωρα το ειδα

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι μόνο φήμη γιατί αν είναι πραγματικότητα δε θα μου αρέσει καθόλου αυτή η αλλαγή.

Γράφει ότι θα είναι επιλέξιμο, και όχι υποχρεωτικό, οπότε No problem!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε βρει λύση για να μένει το παλιό market. Γιατί το καινούργιο δεν τη πολυπαλεύει ;
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

για οσους δεν ξερουν πριν καταργησουμε μια εφαρμογη κανουμε πρωτα διαγραφη cache της εφαρμογης

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω, απεγκαθιστώντας δηλαδή την εφαρμογή μέσα από τα εικονίδια των εφαρμογών δεν φεύγουν όλα όσα την ολοκληρώνουν; Από που γίνεται η διαγραφή της cache να το έχω στα υπόψιν;:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν μπορούσα, θα γύριζα στην 2.3.3...

και γω το ιδιο...........βεβαια βλεπω οτι καποιοι δεν εχουν προβληματα οποτε ειναι καθαρα δικο σου θεμα.εμενα παντως μ εχει εκνευρισει παρα πολυ σταματησα να ασχολουμε!!!!και περιμενω την επομενη αναβαθμιση μπας και φτιαξουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Οσο ημουν un root συνεχεια επανεκινησεις ειχα.Ξεκινα σιγα σιγα να διαβαζεις τον οδηγο για cf-root και περνα μια custom rom π.χ OMEGA (που ειναι και ελληνικη)-CRISKELO-LEOMAR,μονο ετσι θα ησυχασεις

 

μα το θεμα ειναι οτι για ενα 4μηνο και με σκληρη χρηση το κινητο δεν ειχε κανενα απολυτως θεμα. δεν εχω προβλημα να ασχοληθω με ροοτ αλλα φοβαμαι μηπως ειναι θεμα hardware και θελει service. γιαυτο και ρωταω αν εχει καποιος ιδια εμπειρια αλλιως θα δοκιμαζα σε πρωτη φαση επαναφορα εργοστασιακων .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρώτη φορά το ακούω, απεγκαθιστώντας δηλαδή την εφαρμογή μέσα από τα εικονίδια των εφαρμογών δεν φεύγουν όλα όσα την ολοκληρώνουν; Από που γίνεται η διαγραφή της cache να το έχω στα υπόψιν;:)

 

μενου>ρυθμισεις>εφαρμογες> διαχειριση εφαρμογων> Ολα > βρισκεις την εφαρμογη που θες και πατας διαγραφη δεδομενων και διαγραφη μνημης cache και μετα παε και κανεις καταργηση εγκαταστασης. ετσι φευγουν ολα τα σκουπιδια!

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω official 2.3.4, και σκέφτομαι να βάλω την πιο καλή, ολοκληρωμένη, σταθερή και ευρέως χρησιμοποιούμενη custom ROM, με τα λιγότερα θέματα με την Ελλάδα.

Ποια είναι αυτή;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795680

Ευρέως χρησιμοποιούμενη όχι...(ακόμα) αλλά σίγουρα θα έχεις την καλύτερη υποστήριξη!

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα s2 κλειδωμενο στο δικτυο της three...και με ή χωρις sim δεν μπορω να μπω στο κινητο αφού μου ζητάει unlock code για να μπω να δω τι εκδοση ειναι ωστε να κανω root...άμα περάσω ελληνικό firmware κατευθείαν απο πάνω μέσω odin θα γίνει το θαύμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε βρει λύση για να μένει το παλιό market. Γιατί το καινούργιο δεν τη πολυπαλεύει ;

 

Επίσης καμιά καλή εφαρμογή για streaming ( video, phtos κλπ.. ) για το Galaxy ?

 

περασε το παλιο μαρκετ και μετα με ενα root explorer πανε στο system>app βρες το marketupdater και ξετικαρε ολα τα permissions...

 

για streaming δοκιμασε το qloud media και το plex...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απο οσο διαβασα εχει αναρτηθει στο καταλληλο θεμα η KI8 και μαλιστα την εχει βαλει και καποιο μελος του φορουμ. δεν αναφερθηκε κατι τετοιο...

 

 

 

ξερει κανεις καποιο αξιοπιστο και καλο προγραμμα για εντοπισμο κινητου σε περιπτωση κλοπης ; με εντολες διαγραφης δεδομενων και κλειδωματος ;;

http://www.samsungdive.com από τη Sampsung

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...