Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου μάλλον δείχνει για θέμα hardware.Ψάξε στο YouTube μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος αντικατάστασης.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.εχω εδω και περιπου 11 μηνες το s2 αγορασμενο απο το ιντερνετ,απο αγγλια.απο την πρωτη εβδομαδα μου παρουσιασε το εξης προβλημα το οποιο χωριζεται σε δυο μερη.

1.οταν περνω η με περνουν τηλεφωνο στο 80% των περιπτωσεων ακομα και αν ειμαι σε περιοχη με αριστο σημα μετα απο 2-6 δευτερολεπτα θα διακοψει αυτοματα το κινητο την κληση δειχνοντας το μηνυμα "μη διαθεσιμη λειτουργια" και δειχνοντας στιγμιαια οτι δεν εχω σημα.μετα απο 2-3 δευτερα το σημα επανερχεται και μπορω να ξανακαλεσω κανονικα.

2.πολλες φορες κυριως μετα απο καποια μικρη η μεγαλυτερη περιοδο αδρανειας το σημα χανεται και δεν επανερχεται παρα μονο αφου κανω restart.

 

το πηγα πριν δυο μερες στην http://www.omnitech.gr/ και σημερα με ενημερωσαν οτι θα χρειαστει αναβαθμιση λογισμικου.Το κινητο ειναι root και φοραει 4.0.3 αν δεν κανω λαθος και εχω κανει full backup me Titanium Backup.Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:Ξερει μηπως καποιος πιο ειναι το πιθανο προβλημα?Απο την στιγμη που εχω το backup στην sd μου,να επιτρεψω να κανουν αναβαθμιση?θα μπορεσω να κανω root και την καινουρια εκδοση που θα βαλουν?και αν θα μπορεσω,θα εχω την δυνατοτητα να επαναφερω το bacκup παροτι εχει γινει σε παλιοτερη εκδοση?

Καθε βοηθεια παραπανω απο ευπροσδεκτη,ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω εδω και περιπου 11 μηνες το s2 αγορασμενο απο το ιντερνετ,απο αγγλια.απο την πρωτη εβδομαδα μου παρουσιασε το εξης προβλημα το οποιο χωριζεται σε δυο μερη.

1.οταν περνω η με περνουν τηλεφωνο στο 80% των περιπτωσεων ακομα και αν ειμαι σε περιοχη με αριστο σημα μετα απο 2-6 δευτερολεπτα θα διακοψει αυτοματα το κινητο την κληση δειχνοντας το μηνυμα "μη διαθεσιμη λειτουργια" και δειχνοντας στιγμιαια οτι δεν εχω σημα.μετα απο 2-3 δευτερα το σημα επανερχεται και μπορω να ξανακαλεσω κανονικα.

2.πολλες φορες κυριως μετα απο καποια μικρη η μεγαλυτερη περιοδο αδρανειας το σημα χανεται και δεν επανερχεται παρα μονο αφου κανω restart.

 

το πηγα πριν δυο μερες στην http://www.omnitech.gr/ και σημερα με ενημερωσαν οτι θα χρειαστει αναβαθμιση λογισμικου.Το κινητο ειναι root και φοραει 4.0.3 αν δεν κανω λαθος και εχω κανει full backup me Titanium Backup.Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:Ξερει μηπως καποιος πιο ειναι το πιθανο προβλημα?Απο την στιγμη που εχω το backup στην sd μου,να επιτρεψω να κανουν αναβαθμιση?θα μπορεσω να κανω root και την καινουρια εκδοση που θα βαλουν?και αν θα μπορεσω,θα εχω την δυνατοτητα να επαναφερω το bacκup παροτι εχει γινει σε παλιοτερη εκδοση?

Καθε βοηθεια παραπανω απο ευπροσδεκτη,ευχαριστω :)

 

Βασικά φταίει μάλλον το modem που είναι περασμένο και διαχειριστεί τα δίκτυα.

Προτείνω να βάλεις κάποιο άλλο. Υπάρχει ενότητα για το συγκεκριμένο θέμα.

Μάλλον δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εεευχαριστω πολυ :)

μηπως ξερεις και αυτο για τα backup?

 

Δεν θα πειραχτεί κάτι θα κατεβάσεις το. Zip αρχείο και μέσα από recovery θα το περάσεις και τέλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ολοι μου παραπονουνται πως δεν με ακουν (ειναι χαμηλη η ενταση) και επι πλεον ειναι κακος ηχος. Ποιο ειναι το...φαρμακο για να το διορθωσουμε; εγω παντως τους ακουω μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Δωσε καμμια πληροφορια παραπανω πως να βοηθησουμε οταν δεν ξερουμε τιποτε τι λογισμικο φορας πως και ποτε προεκυψε το προβλημα;;τουλαχιστον να μπορεσουμε να προσδιορισουμε αν το προβλημα ειναι του χαρντ η του σοφτ....βοθησε λιγο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποια εφαρμογή θεωρείτε καλύτερη για φωτογραφίες? Θα δω διαφορα από την μαμισια?

 

ProCapture... Ψαξε να βρεις το pro apk στο γοογλε... :)

 

Τραβαει σε 16:9 ποιοτητα ΙΔΙΑ νομιζω με την κανονικη καμερα... απλα τραβαει σε 16:9 αυτη ειναι η διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι αισθηση εχεις οτι φταει το λογισμικο η ειναι ξαφνικο της συσκευης,αν υποψιαζεσαι οτι ειναι λογισμικο ξεκινα με με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν δεν διορθωθει η κατασταση ξαναφλασαρισε το ουτως ωστε να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι λογισμικο.διοτι αν δεν ειναι λογισμικο τοτε πας στην samsung.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγγνώμη προκαταβολικά αν γράφω στο λάθος θέμα :rolleyes:

Μόλις απέκτησα κι εγώ το πρώτο μου Smartphone κι έχω μείνει να το κοιτάω με το ακατοίκητο βλέμμα της αγελάδας. Μεγάλη η μετάβαση από το απλούτσικο Sony Ericsson W595 που είχα ως τώρα. Το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι κάνοντας εισαγωγή τις επαφές μέσω SIM, μου τις δείχνει άλλα αντί άλλων. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις επεξεργαστώ και να τις συμμαζέψω; Το KIES ναι μεν τις πέρασε στο PC αλλά δε μου δίνει επιλογή να βάλω 2-3 αριθμούς τηλεφώνων ανά επαφή, ούτε με αφήνει να βάλω επίθετο. Κι έτσι έχω 10 καταχωρίσεις με το όνομα "Γιώργος" και δεν ξέρω ποιος Γιώργος είναι. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω ένα πρόβλημα με το Galaxy SII

Προσπαθώ να διαγράψω ένα βίντεο από την SD και δεν γίνεται.

Όταν το προσπάθησα μέσω σύνδεσης με Η/Υ πάλι δεν έγινε και πήρα μήνυμα "Προστασία εγγραφής"

Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι κάνοντας εισαγωγή τις επαφές μέσω SIM, μου τις δείχνει άλλα αντί άλλων. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις επεξεργαστώ και να τις συμμαζέψω; Το KIES ναι μεν τις πέρασε στο PC αλλά δε μου δίνει επιλογή να βάλω 2-3 αριθμούς τηλεφώνων ανά επαφή, ούτε με αφήνει να βάλω επίθετο. Κι έτσι έχω 10 καταχωρίσεις με το όνομα "Γιώργος" και δεν ξέρω ποιος Γιώργος είναι. :blink:

 

Επειδή πρόκειται για άλλη κωδικοποίηση και δεν πιστεύω πως θα βγάλεις άκρη, προσωπικά θα σου συνιστούσα να γράψεις τις επαφές σου από την αρχή ώστε να τις στήσεις σωστά, με όσα νούμερα/στοιχεία θες και να τις έχεις μελλοντικά σωστά όπου τις χρειαστείς.

 

 

 

 

Καλημέρα παιδιά.

Έχω ένα πρόβλημα με το Galaxy SII

Προσπαθώ να διαγράψω ένα βίντεο από την SD και δεν γίνεται.

Όταν το προσπάθησα μέσω σύνδεσης με Η/Υ πάλι δεν έγινε και πήρα μήνυμα "Προστασία εγγραφής"

Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ θερμά!

 

Προσπαθείς μέσω της Συλλογής? Μέσω κάποιου explorer αρχείων?

Μήπως το εν λόγω αρχείο το έχεις encrypted από καμία εφαρμογή που κρύβει αρχεία κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται για άλλη κωδικοποίηση και δεν πιστεύω πως θα βγάλεις άκρη, προσωπικά θα σου συνιστούσα να γράψεις τις επαφές σου από την αρχή ώστε να τις στήσεις σωστά, με όσα νούμερα/στοιχεία θες και να τις έχεις μελλοντικά σωστά όπου τις χρειαστείς.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πέρασα μια εφαρμογή που σώζει τις επαφές στο excel κι από εκεί τις συμμάζεψα και τις ξαναπέρασα στη νέα συσκευή.

Αλλά επί τη ευκαιρία, νέα απορία: υπάρχουν διαφόρων χωρητικοτήτων μπαταρίες; Γιατί η δικιά μου αδειάζει σε μια μέρα. Κι εντάξει τις φορές που παίζω με ίντερνετ και παχνίδια, αλλά σήμερα το είχα απλά στην αναμονή, καμία εφαρμογή δεν έτρεχε στο background κι η μπαταρία σε μισή μέρα έπεσε στο 82%. Με βάζει σε σκέψεις γιατί το κινητό σκοπεύω να το χρησιμοποιώ ως mp3 player και δεν το βλέπω να βγάζει τη μέρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Μέσα από "τα αρχεία μου" δεν σβήνεται.

Από τα βίντεο φαίνεται να διαγράφεται αλλά μετά ξαναεμφανίζεται.

Πως μπορώ να δω αν είναι encrypted ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

επί τη ευκαιρία, νέα απορία: υπάρχουν διαφόρων χωρητικοτήτων μπαταρίες; Γιατί η δικιά μου αδειάζει σε μια μέρα. Κι εντάξει τις φορές που παίζω με ίντερνετ και παχνίδια, αλλά σήμερα το είχα απλά στην αναμονή, καμία εφαρμογή δεν έτρεχε στο background κι η μπαταρία σε μισή μέρα έπεσε στο 82%. Με βάζει σε σκέψεις γιατί το κινητό σκοπεύω να το χρησιμοποιώ ως mp3 player και δεν το βλέπω να βγάζει τη μέρα...

 

Υπάρχουν επιλογές και tips που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Μέσα από "τα αρχεία μου" δεν σβήνεται.

Από τα βίντεο φαίνεται να διαγράφεται αλλά μετά ξαναεμφανίζεται.

Πως μπορώ να δω αν είναι encrypted ?

Ευχαριστώ

 

Δεν γνωρίζω το πως για να είμαι ειλικρινής, αν όντως έχεις εγκατεστημένη μια τέτοια εφαρμογή δες μέσα από αυτήν μήπως σου δίνει την επιλογή, αλλιώς θα σου συνιστούσα επανεκκίνηση και να δοκιμάσεις ξανά ίσως με κάποιον άλλον explorer τύπου root explorer, Es, Solid, μήπως για κάποιο λόγο ξεμπλοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνω για νέα μπαταρία για το S2. Έχει να προτείνει κανείς καμία από ηλεκτρονικό μαγαζί του ebay; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνω για νέα μπαταρία για το S2. Έχει να προτείνει κανείς καμία από ηλεκτρονικό μαγαζί του ebay; Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν μπορείς να διαβάσεις ένα post πιο πάνω πρώτου ρωτήσεις?..

Στο "εδώ" θα βρεις το ανάλογο νήμα για την εξυπηρέτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

ωπα παιδια μια λυση γιατι κολλησα ασχημα τωρα....

εχθες εκανα ρισετ στο s2(σβησιμο ολα,επαναφορα κ.τ.λ)γιατι εφυγε για πουλημα.

μπαινω τωρα στο gmail να δω τις επαφες μου και οι μονες που υπαρχουν ειναι 8 επαφες απο ενα αλλο android που ειναι δηλωμενο στο ιδιο email.

του s2 που πηγαν...!!!?

Link to comment
Share on other sites

ωπα παιδια μια λυση γιατι κολλησα ασχημα τωρα....

εχθες εκανα ρισετ στο s2(σβησιμο ολα,επαναφορα κ.τ.λ)γιατι εφυγε για πουλημα.

μπαινω τωρα στο gmail να δω τις επαφες μου και οι μονες που υπαρχουν ειναι 8 επαφες απο ενα αλλο android που ειναι δηλωμενο στο ιδιο email.

του s2 που πηγαν...!!!?

 

Άμα έσβησες τα πάντα και το κινητό συγχρονίζει με Gmail κλπ, λογικό δεν είναι να σβήστηκαν οι επαφές εκεί;

Πάντως είδα ότι μπαίνοντας στο gmail και πηγαίνοντας "Οι επαφές μου" και μετά "Περισσότερα" έχεις δυνατότητα να ανακτήσεις διεγραμμένα ονόματα. Αν βοηθάει σε κάτι...

 

https://support.google.com/mail/answer/1069522?hl=el

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωπα παιδια μια λυση γιατι κολλησα ασχημα τωρα....

εχθες εκανα ρισετ στο s2(σβησιμο ολα,επαναφορα κ.τ.λ)γιατι εφυγε για πουλημα.

μπαινω τωρα στο gmail να δω τις επαφες μου και οι μονες που υπαρχουν ειναι 8 επαφες απο ενα αλλο android που ειναι δηλωμενο στο ιδιο email.

του s2 που πηγαν...!!!?

 

Ίσως δεν το ειχες κανει να συγχρονιζει με το gmail ίσως ειχες κλειστό τον συγχρονισμό.

Μαλλον έχασες τις επαφές απ οτι καταλαβαίνω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τις ειχα ανεβασει στο gmail,αλλα απο καποιο σημειο και μετα ειχα ξε-τσεκαρει τον συγχρονισμο.

την εκανα....?:(

 

*****

τωρα βλεπει την αλλη συσκευη(ενα ace).

μπορει να αλλλαξει ακπως αυτο μηπως και..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

τις ειχα ανεβασει στο gmail,αλλα απο καποιο σημειο και μετα ειχα ξε-τσεκαρει τον συγχρονισμο.

την εκανα....?:(

 

Δεν έκανες συγχρονισμό οπότε πανε οι επαφές.

Σίγουρα η συσκευή έχει σβήσει;

Τελείωσε τότε χάθηκαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...