Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους τους φίλους..

Εχω ενα προβληματακι με το S2.

Συγκεκριμενα με την μουσικη.Ενω οταν βαζω το οποιοδηποτε τραγουδι να ακουστει απο τα μεγαφωνα,αυτο ακουγεται σωστα,το ιδιο δεν συμβαινει με τα ακουστικα.

Τα τραγουδια ακουγονται....σαν καραοκε!!!!δηλ.ανω η μουσικη ακουγεται σχετικα καλα,η φωνη του εκαστοτε τραγουδιστη ακουγεται απο τον..πατο της κολασης!!!!

Το πρωτο πραγμα που τσεκαρα ηταν τα ακουστικα.Τα δοκιμασα σε αλλο τηλ.ολα οκ,δοκιμασα αλλα ακουστικα στο δικο μου τηλ....το ιδιο πραγμα.Μετα δοκιμασα τις ρυθμισεις του media player..τιποτα ....κατεβασα καμια δεκαρια άλλους,το ιδιο προβλημα σε ολους.....καμια προταση; το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο δεν εχω παραπονο σε ολα του ειναι ενταξει.

Εχω την τελευταια 4 .1.2 και ειναι ρουταρισμενο.Να εχω απενεργοποιησει κατι με το titanium και να μην το ξερω....κουφο..

Ευχαριστω

 

Αν το δοκιμάσεις με τα γνήσια ακουστικά που ήρθαν στο κουτί του θα είναι μια χαρά. Υπάρχει ένα ανταπτοράκι στο ebay για τη δουλειά αυτή. Φαινετε πως η υποδοχή ακουστικών του s2 έχει κάποιες διαφορές. Επίσης, ακουστηκά απο blackberry δουλεύουν μια χαρά. Έτσι είναι σε όλα τα s2

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το δοκιμάσεις με τα γνήσια ακουστικά που ήρθαν στο κουτί του θα είναι μια χαρά. Υπάρχει ένα ανταπτοράκι στο ebay για τη δουλειά αυτή. Φαινετε πως η υποδοχή ακουστικών του s2 έχει κάποιες διαφορές. Επίσης, ακουστηκά απο blackberry δουλεύουν μια χαρά. Έτσι είναι σε όλα τα s2

 

ότι ακουστικά έχω βάλει στο s2 δουλεύουν τέλεια...

η υποδοχή του βύσματος φαίνεται να έχει θέμα στη συγκεκριμένη συσκευή

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

κοίτα πως έχει το πράγμα, μετά απο πολλές δοκιμές σε ρομ με android από 4,1,2 και 4,3 και πάρα πάρα πολλά πληκτρολόγια. εφόσον είσαι σε 4.1.2 μπορείς να στείλεις sms με 160 χαρακτήρες είτε με πληκτρολόγιο της samsung (είτε το stock είτε αν βάλεις αυτό του gs4) είτε με το πληκτρολόγιο της google. με πληκτρολόγια άλλα όπως swype & swiftkey (δοκιμασμένα) μπορείς να στείλεις μήνυμα εώς 60 χαρακτήρες. στην 4,3 μπορείς να στείλεις sms με 160 χαρακτήρες με οποιοδήποτε πληκτρολόγιο.

φυσικά αυτά πάνε περίπατο αν χρησιμοποιείς άλλη εφαρμογή για sms όπως go sms pro.

Ναι σωστα τα λες αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν στελνει με μικρους χαρακτηρες..τι να το κανω να στελνω 160 χαρακτηρες οταν δεν μπορω να πω ουτε καλημερα φυσιολογικα και θα πρεπει να φωναζω;; μηπως υπαρχει τροπος να γυριζουν τα ελληνικα απο κεφαλαια σε μικρα εστω και με 60 χαρακτηρες;;;Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πριν μήνες.

Για να ανανεώσεις τα αρχεία που χρειάζονται, χωρίς ίντερνετ, θα έπρεπε να κάτσεις κανένα τέταρτο σε ανοιχτό χώρο.

Βάζεις δεδομένα, κατεβάζει κάτι ελάχιστα kilobytes και δε ταλαιπωρείσαι.

 

Δεν το ηξερα αυτο, δεν το χρησιμοποιω συχνα το gps, θα το δοκιμασω αυριο , ευχαριστω

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα τα λες αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν στελνει με μικρους χαρακτηρες..τι να το κανω να στελνω 160 χαρακτηρες οταν δεν μπορω να πω ουτε καλημερα φυσιολογικα και θα πρεπει να φωναζω;; μηπως υπαρχει τροπος να γυριζουν τα ελληνικα απο κεφαλαια σε μικρα εστω και με 60 χαρακτηρες;;;Ευχαριστω.

 

Όπως και να γράψεις στο Android με κεφαλαία θα λάβει ο παραλήπτης

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα τα λες αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν στελνει με μικρους χαρακτηρες..τι να το κανω να στελνω 160 χαρακτηρες οταν δεν μπορω να πω ουτε καλημερα φυσιολογικα και θα πρεπει να φωναζω;; μηπως υπαρχει τροπος να γυριζουν τα ελληνικα απο κεφαλαια σε μικρα εστω και με 60 χαρακτηρες;;;Ευχαριστω.

 

delta, βάλε το textra φίλε μου που είναι free και στέλνει και με μικρά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια ρεαλιστική τιμή πώλησης του κινητού μας, αγρατζουνιστο με 32GB class 10 κάρτα και γνήσια μπαταρία 2000mah... νομίζω έρχεται η ώρα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια ρεαλιστική τιμή πώλησης του κινητού μας, αγρατζουνιστο με 32GB class 10 κάρτα και γνήσια μπαταρία 2000mah... νομίζω έρχεται η ώρα...

 

150-160. Το S2 plus είναι στα 200-210

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

160 (μιας και λες ότι είναι αγρατζούνιστο) και + 10-15 ευρώ η 2000άρα μπαταρία (αν δίνεις και την 1650άρα). Από κει κι ύστερα +10 ευρώ αν δίνεις μαζί κουτάκι, ακουστικά και υπόλοιπο εγγύησης και +10 αν φοράς screen protector και θήκη. Την 32άρα class 10 θα την κρατούσα. Δυστυχώς επειδή το Plus κάνει 205 δε γίνεται παραπάνω. Βρες κάποιον που δεν ξέρει από skroutz, κάνε και μια καλή διαφήμιση και δώστο. Οι καλύτεροι αγοραστές είναι αυτοί που δεν ξέρουν από Android και ενθουσιάζονται με το παραμικρό. Και με ποιο θα το αλλάξεις;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

160 (μιας και λες ότι είναι αγρατζούνιστο) και + 10-15 ευρώ η 2000άρα μπαταρία (αν δίνεις και την 1650άρα). Από κει κι ύστερα +10 ευρώ αν δίνεις μαζί κουτάκι, ακουστικά και υπόλοιπο εγγύησης και +10 αν φοράς screen protector και θήκη. Την 32άρα class 10 θα την κρατούσα. Δυστυχώς επειδή το Plus κάνει 205 δε γίνεται παραπάνω. Βρες κάποιον που δεν ξέρει από skroutz, κάνε και μια καλή διαφήμιση και δώστο. Οι καλύτεροι αγοραστές είναι αυτοί που δεν ξέρουν από Android και ενθουσιάζονται με το παραμικρό. Και με ποιο θα το αλλάξεις;

 

Θα συμφωνησω με τους υπολογισμους σου διοτι περιλαμβανονται ολα οπως τα περιεγραψες αλλα θα προσθεσω και την καρτα διοτι ο αντικαταστατης θα ειναι nexus 4 στα 349Ε από Media, οπότε νομιζω τα 200Ε σε ιδιωτη γνωστο και οχι δημοπρασια, ειναι μια καλη τιμη για το ολο πακετο :)

 

Oποτε δεν ηλθε ακομη η ωρα....αλλωστε κοιταει πολλα νεωτερα στα ματια.

 

To ενα δεν αναιρει το άλλο my friend...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

οπότε νομιζω τα 200Ε σε ιδιωτη γνωστο και οχι δημοπρασια, ειναι μια καλη τιμη για το ολο πακετο :)

Κάντο 210-215. :p

ο αντικαταστατης θα ειναι nexus 4 στα 349Ε από Media

Γιατί 349 ενώ μπορείς να το πάρεις 290-300 από skroutzομάγαζο; Αν περιμένεις ακόμα κάνα μήνα μπορεί να πέσει και 280.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάντο 210-215. :p

 

Στα λεφτά αυτά παίζουν πιο φρέσκιες προτάσεις...όπως και να το κάνεις η προίκα ενός κινητού δεν ανεβάζει την τιμή τόσο όσο το κάνει πιο ελκυστικό (αντίστοιχα με τα αμάξια). Εδώ αν πάρεις ολοκαίνουργια συσκευή και απλά σκίσεις το περιτύλιγμα με την μια έχει χάσει ένα 10euro. Και ναι μεν οι νεότερες συσκευές δεν θα έχουν την extra μνήμη ή τις θήκες αλλά θα έχουν 2yr εγγύηση, πιο νέα χαρακτηριστικά κάποιες από αυτές και αδούλευτες....

 

 

Γιατί 349 ενώ μπορείς να το πάρεις 290-300 από skroutzομάγαζο; Αν περιμένεις ακόμα κάνα μήνα μπορεί να πέσει και 280.

+1

 

Χώρια ότι προβλέπω μεν μεγάλη μείωση στο 4άρι, αρκεί να υπάρχουν κομμάτια, όταν θα πρωτοέρθει το 5άρι....αλλά όσο περνάει ο καιρός όμως πέφτει και η αξία του s2 αν δεν το πουλήσει τώρα. Να προτιμήσεις τα mm δεν υπάρχει, εκτός και αν παίζει πιστωτικό. Skroutz και γλυτώνεις ένα 50ικο

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι θα δώσει δώρο μια 32άρα class 10 που κάννει τουλάχιστον 20+ ευρώ ενώ θα μπορούσε να την κρατήσει για μελλοντική χρήση και να δώσει μαζί μια μικρότερη.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι θα δώσει δώρο μια 32άρα class 10 που κάννει τουλάχιστον 20+ ευρώ ενώ θα μπορούσε να την κρατήσει για μελλοντική χρήση και να δώσει μαζί μια μικρότερη.

 

Προσωπικά την 32 θα την πούλαγα και ξεχωριστά ή θα την έκανα usb...

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον καποιος να προτιμησει ενα μεταχειρισμενο s2, εστω κι'αν αυτο ειναι ακομη στην εγγυηση, ενω εχει την δυνατοτητα να παρει το s2 plus καινουριο που εχει σαφεστατη υπεροχη τοσο στο θεμα διαχειρισεως της μπαταριας οσο και στο gps αλλα εχει και nfc.και θα παρει επισημα κι'αλλες αναβαθμισεις.φυσικα μιλαμε στην περιπτωση που το μεταχειρισμενο εχει μικρη διαφορα στην τιμη, και πρεπει να συνοδευεται απο κουτι και αποδειξη.δηλαδη για να γινω ακομη ποιο σαφης, ΑΝ αυριο βγαλω ανακοινωση στο αναλογο τοπικ οτι:ανταλασσω το s2 μου ενος ετους με εγγυηση μεχρι τον 11-14.σε αριστη κατασταση με κουτι και αποδειξη, ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ S2 PLUS I9105P μπλε χωρις επιπλεον διαφορα απο κανεναν, θα βρω ανταποκριση.... Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν ξέρει από custom ROM εννοείται πως θα πάρει το S2 Plus. Όποιος θέλει να ασχοληθεί να του αλλάξει τα φώτα είναι μονόδρομος το S2 γιατί έχει τεράστιο community (αν και έχει αρχίσει να αδειάζει σιγά σιγά) και πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Μιλάμε πάντα για την περίπτωση που κάποιος πρέπει να διαλέξει μόνο ανάμεσα στο S2 και στο S2+ και όχι κάποια άλλη συσκευή στο ίδιο εύρος τιμής.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Maxairo καλα τα λες γιατι ετσι εχει εξελιχθει η κατασταση αλλα η πραγματικοτητα ειναι οτι: η κοινοτητα του s2 δεν ειναι μονο αυτοι που αγοραζουν κινητο για να αλλαζουν ρομ και να το παραμετροποιουν συνεχως, αλλα υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κοινου που θελουν μια καλη λειτουργια χωρις lag και επανεκκινησεις με ενα λογισμικο που θα ειναι πληρως εναρμονισμενο με την συσκευη και αυτο δεν μας το δινει προς το παρον το αντροιντ...γι'αυτο και οι παραμετροποιησεις απο μεγαλη μεριδα του κοινου.ενω γι'αυτους που θεωρουν το πλας υποδιεστερο κανουν λαθος γιατι το κινητο εκτος της μικροτερης ρομ σ'ολα τ'αλλα πεταει.ποιος δεν θελει ενα τηλεφωνο που να μην εχει παιδικες ασθενιες και ας μην το σκαλιζει ασε που στο πλας μπορεις παλι να σκαλισεις αλλα οχι οπως το s2.γι'αυτο καλο ειναι να ανοιχθει ενα τοπικ που να εχουμε συγκρισεις καταναλωτων που προερχονται απο την χρηση των συσκευων. οπως πχ:s2 vs s2 plus με την 4.1.2.official.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φίλους..

Εχω ενα προβληματακι με το S2.

Συγκεκριμενα με την μουσικη.Ενω οταν βαζω το οποιοδηποτε τραγουδι να ακουστει απο τα μεγαφωνα,αυτο ακουγεται σωστα,το ιδιο δεν συμβαινει με τα ακουστικα.

Τα τραγουδια ακουγονται....σαν καραοκε!!!!δηλ.ανω η μουσικη ακουγεται σχετικα καλα,η φωνη του εκαστοτε τραγουδιστη ακουγεται απο τον..πατο της κολασης!!!!

Το πρωτο πραγμα που τσεκαρα ηταν τα ακουστικα.Τα δοκιμασα σε αλλο τηλ.ολα οκ,δοκιμασα αλλα ακουστικα στο δικο μου τηλ....το ιδιο πραγμα.Μετα δοκιμασα τις ρυθμισεις του media player..τιποτα ....κατεβασα καμια δεκαρια άλλους,το ιδιο προβλημα σε ολους.....καμια προταση; το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο δεν εχω παραπονο σε ολα του ειναι ενταξει.

Εχω την τελευταια 4 .1.2 και ειναι ρουταρισμενο.Να εχω απενεργοποιησει κατι με το titanium και να μην το ξερω....κουφο..

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε μήπως έχεις ενεργοποιήσει equaliser και έχει μπει καμία περίεργη ρύθμιση.

 

Μήπως...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα θα ηθελα να επισημανω οτι 4 μερες που ειμαι με την MS1 εχει αλλον αερα ο γαλαξιας σε σχεση με την ελληνικη 4.1.2 που ειχα πριν. Σταθερα πιο ομαλο γινεται αντιληπτο αμεσως!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μήπως έχεις ενεργοποιήσει equaliser και έχει μπει καμία περίεργη ρύθμιση.

 

Μήπως...

τα εχω δοκιμασει ολα!!!!!

Τιποτε βρε παιδι μου......το ραδιοφωνο ακουγεται κανονικα(τα τραγουδια εννοω) μονο στα mp3 μου το κανει αυτο.. και οπως εγραψα πριν

δεν ακουγονται οι φωνες...μονο η μουσικη..σαν καραοκε...

Ευχαριστω παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έπεσε και ραγισε το τζάμι μπροστά. Το touch λειτουργεί με χαρά... γίνεται να αλλάξει μόνο το τζαμάκι και όχι όλη η οθόνη? Στο ebay βρίσκεις αλλά το αλλάζει κανένας χωρίς να πάρει πολλά??
Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα!!!!!

Τιποτε βρε παιδι μου......το ραδιοφωνο ακουγεται κανονικα(τα τραγουδια εννοω) μονο στα mp3 μου το κανει αυτο.. και οπως εγραψα πριν

δεν ακουγονται οι φωνες...μονο η μουσικη..σαν καραοκε...

Ευχαριστω παντως!!!

 

Μήπως δεν έχεις καρφώσει σωστά το βύσμα απο τα ακουστικά; Η δεν πατάει καλά τελος πάντων... Υπάρχει μια πιθανότητα να είναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...