Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι δυσκολο να αλλαχτει αυτο?

 

Εγω επειδη ειμαι με omega rom, το εκανα απλα με φλασαρισμα.

Στις επισημες αν φορας επισημη rom, δεν ξερω πως αλλαζει. Υποθετω ισως πως με το Odin γινεται η δουλεια.

Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε, ρωτα και αλλους φιλους απο εδω αν γνωριζουν κατα ποσο μπορει να παιζει ρολο και αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω επειδη ειμαι με omega rom, το εκανα απλα με φλασαρισμα.

Στις επισημες αν φορας επισημη rom, δεν ξερω πως αλλαζει. Υποθετω ισως πως με το Odin γινεται η δουλεια.

Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε, ρωτα και αλλους φιλους απο εδω αν γνωριζουν κατα ποσο μπορει να παιζει ρολο και αυτο.

 

επισημη Σκανδιναβικη 4.1 ειμαι.

παρομοιο πακετακι ιντερνετ ειχα κανει και πριν κανα 3 μηνο που ειχα την 4.0.4

και δεν θυμαμαι να μου εκανε τετοια νουμερα.

περιμενω και τα παιδια να μου πουνε την γνωμη τους.

να`σαι καλα..:D

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι πότε άλλαξε αυτό, αλλά παλιότερα το google maps δούλευε μια χαρά με το Location and google search απενεργοποιημένο. Και σε ένα άλλο κινητό με ICS που το ξανακοίταξα δουλεύει κανονικά. Σήμερα παρατήρησα οτι στη stock JB το θέλει ενεργοποιημένο για να δουλέψει το maps. Ίσως άλλαξε με το update απο ICS σε JB. Σε όλους με JB έτσι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είσαι με έκδοση 4.0.3 .. Μόνη λύση να περάσεις είτε 4.0.4 ειτε 4.1.2. Είναι κόλλημα της συγκεκριμένης έκδοσης.

 

Ναι εχω την 4,03, αλλα δεν μπορω να κανω αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανοιγει το 3g μονο οταν ανοιγουν τα δεδομενα(ιντερνετ)?

δηλαδη δεν θελω να εχω συνεχεια ανοιχτο το 3g,παρα μονο οταν ανοιγω το ιντερνετ και θελω να αποφευγω την διαδικασια

του ανοιξε κλεισε μανιουαλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την 4,03, αλλα δεν μπορω να κανω αναβαθμιση

 

Γιατι; Αν εννοεις οτι δεν ξερεις πως, ακολουθησε τον οδηγο του forum. Ειναι πολυ αναλυτικος κ το κανεις πανευκολα. Κ εγω ασχετος το εκανα για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανοιγει το 3g μονο οταν ανοιγουν τα δεδομενα(ιντερνετ)?

δηλαδη δεν θελω να εχω συνεχεια ανοιχτο το 3g,παρα μονο οταν ανοιγω το ιντερνετ και θελω να αποφευγω την διαδικασια

του ανοιξε κλεισε μανιουαλ.

 

Με τον τρόπο που θες να δουλέψει δεν γίνεται. Ωστόσο στο store μπορείς να βρεις εφαρμογές-widget(πχ. 2g-3g on off ) που σε βάζουν απευθείας στις ρυθμίσεις στο μενού του 3g. Σαν συντόμευση φαντάσου το.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αφαιρεσεις ακομα και εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κινητο π.χ. gmail, maps κ.τ.λ.

 

Οχι κατι τετοιο δε γινεται.Γι'αυτο χρειαζεσαι root και το titanium backup η καποια αναλογη εφαρμογη ετσι ωστε να παγωσεις/απεγκαταστασεις εφαρμογες συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που θες να δουλέψει δεν γίνεται. Ωστόσο στο store μπορείς να βρεις εφαρμογές-widget(πχ. 2g-3g on off ) που σε βάζουν απευθείας στις ρυθμίσεις στο μενού του 3g. Σαν συντόμευση φαντάσου το.

 

αυτο το εχω βαλει...;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,ξέρει κανεις αν υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί να διαβάσει αρχεία που έχουν δημιουργηθεί με office access, με κατάληξη .mdb??
Link to comment
Share on other sites

εχω το cyberon voice commander το οποιο και εχω αγορασμενο απο την 4.0.4.

οταν πατουσα στο blutooth το κουμπακι της απαντησης,εβγαινε το μενου του και εδινα κανονικα εντολες.

τωρα στην 4.1,πατωντας το κουμπακι απαντησης,μου ανοιγει το ενσωματωμενο voice και δεν ξερω πως να το φιξαρω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραγγέλνω λάθος, ποιο από αυτά τα καλώδια κάνει για το κινητό;

Θα το χρησιμοποιήσω για να φτιάξω USB jig.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραγγέλνω λάθος, ποιο από αυτά τα καλώδια κάνει για το κινητό;

Θα το χρησιμοποιήσω για να φτιάξω USB jig.

 

Μα 1 usb jig από eBay θα σου κοστίσει 1,5- 3,5 ευρώ, γιατί να δώσεις περισσότερα συν το ρίσκο του να μην πετύχει?

Link to comment
Share on other sites

Μα 1 usb jig από eBay θα σου κοστίσει 1,5- 3,5 ευρώ, γιατί να δώσεις περισσότερα συν το ρίσκο του να μην πετύχει?

 

Η χαρά να το φτιάξω εγώ.

Τελικά πιο κάνει;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η χαρά να το φτιάξω εγώ.

Τελικά πιο κάνει;

Χαχα, αν και ποτέ δεν θα έκανα αυτό που κάνεις, έχοντας την επιλογή να αγοράσω έτοιμο, έχει φάση που σκέφτεσαι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Αν εννοεις οτι δεν ξερεις πως, ακολουθησε τον οδηγο του forum. Ειναι πολυ αναλυτικος κ το κανεις πανευκολα. Κ εγω ασχετος το εκανα για πλακα.

 

εκανα αναζητησση αλλα δεν το βρηκα.Μηπως θα μπορουσες να μου δειξεις που ακριβως ειναι?

:)

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητησση αλλα δεν το βρηκα.Μηπως θα μπορουσες να μου δειξεις που ακριβως ειναι?

:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητησση αλλα δεν το βρηκα.Μηπως θα μπορουσες να μου δειξεις που ακριβως ειναι?

:)

 

Εδώ για ενημέρωση του κινητού με επίσημες rom και εδώ η διαδικασία για να πας σε custom rom (μη επίσημη). Έχει πολλούς οδηγούς το site, ψάξε το λίγο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ζεστενεται σε κανεναν το κινητο αν το χρησιμοποιει εστω και για ενα 10λεπτο?

Οχι να ζεματαει απλα να ζεστενεται στα σημεια(Ακουστικο, και πισω πανω και κατω απο την καμερα)????

 

Το εχω ξαναρωτησει αυτο αλλα δεν μου απαντησε κανεις.

 

Αν σας ζεστενεται μπορειτε να μου πειτε με τη rom ειστε και κατα ποσο πιστευεται οτι ζεστενεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ζεστενεται σε κανεναν το κινητο αν το χρησιμοποιει εστω και για ενα 10λεπτο?

Οχι να ζεματαει απλα να ζεστενεται στα σημεια(Ακουστικο, και πισω πανω και κατω απο την καμερα)????

 

Το εχω ξαναρωτησει αυτο αλλα δεν μου απαντησε κανεις.

 

Αν σας ζεστενεται μπορειτε να μου πειτε με τη rom ειστε και κατα ποσο πιστευεται οτι ζεστενεται?

 

Φύγε από την 4.0.3 και δεν θα ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην 4.0.4 ζεσταίνεται και πάντα ζεσταινόταν με χρήση κάποιων εφαρμογών και δυνατοτήτων. Οχι να καίει..

 

Εάν κάνει πολλά πράγματα μαζί, λογικό είναι αφού τρέχει παραπάνω ο επεξεργαστής. Το θέμα είναι πως στην 4.0.3 αυτό γινόταν στο πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο με παιχνίδια και όταν το δουλεύω ενώ φορτίζει.

Αλλά μετά τη 4.0.4/Cm9 και πέρα δεν θυμάμαι να ασχολήθηκα ξανά με θερμοκρασίες.

Από την άλλη και η 4.0.4 ήταν η pulse του Στρατου οπότε γενικότερα ήταν άψογη σε όλους τους τομείς(και συνεχίζει να είναι στα κινητά 3 φίλων μου και του πατέρα μου).

 

Η 4.0.3 έκατσε 10 λεπτά με το ρολόι στο κινητό μου.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις custom και ξεμπερδεύεις φιτς, την καλημέρα μου στους 2 προλαλήσαντες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...