Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό; πως το βρίσκεις στο sammobile;

 

την nordic 4.1.2 βρισκεις στο sammobile. την εξοικονόμηση ενεργειας μεσα στις ρυθμισης της ρομ η στο notification panel :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την nordic 4.1.2 βρισκεις στο sammobile. την εξοικονόμηση ενεργειας μεσα στις ρυθμισης της ρομ η στο notification panel :P

Αυτό που λέει nordic countries ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει nordic countries ;

 

ναι αυτη ειναι...βασικα την εχει και εδω μεσα απο το forum

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω backup - μεταφορά των δεδομένων (αρχείο κλήσεων, sms, λογ. wifi, σημειώσεις, σελιδοδείκτες ...) απο GB 2.3.4 (rooted) σε JB 4.1.2;

Απο ότι έχω δεί το Titanium δημιουργεί προβλήματα, το Carbon θέλει 4.0+, ....

Υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ειναι...βασικα την εχει και εδω μεσα απο το forum

Ε τότε αυτό έχω που λέει Σκανδιναβικό. Από εδώ το πήρα. 4.1.2 δυο τεμάχια έχει, Ισπανικό και Σκανδιναβικό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω backup - μεταφορά των δεδομένων (αρχείο κλήσεων, sms, λογ. wifi, σημειώσεις, σελιδοδείκτες ...) απο GB 2.3.4 (rooted) σε JB 4.1.2;

Απο ότι έχω δεί το Titanium δημιουργεί προβλήματα, το Carbon θέλει 4.0+, ....

Υπάρχει κάτι;

 

Τι προβλήματα δημιουργεί το titanium ? Αν δεν κάνεις backup τις εφαρμογές/ρυθμίσεις συστήματος δεν νομίζω να εχεις κάποιο πρόβλημα .

Δες και το My Backup Pro

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου με nordic 4.1.2 γυριζω απο την δουλεια μου τετοια ωρα και ειμαι στο 75% απο το πρωι με χρηση κανα 30λεπτο ομηλιας και ολη μερα data ανοιχτο γτ μηλαω και με whatsapp και στελνω αρκετα mail.

ΑΑΑ και βοηθαει απειρα η εξοικονομηση ενεργειας!

Την κατεβαζεις απο το sammobile

 

Ε τότε αυτό έχω που λέει Σκανδιναβικό. Από εδώ το πήρα. 4.1.2 δυο τεμάχια έχει, Ισπανικό και Σκανδιναβικό

ε αυτη ειναι τοτε απλα σε σχεση με το παραπανω ποστ που εκανα παραθεση εμενα προσωπικα που την ειχα μερικες μερες δεν μου κρατουσε τοσο η μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

ε αυτη ειναι τοτε απλα σε σχεση με το παραπανω ποστ που εκανα παραθεση εμενα προσωπικα που την ειχα μερικες μερες δεν μου κρατουσε τοσο η μπαταρια...

Εδώ μιλάμε για να βγω μέχρι τ' απόγευμα πρέπει να τα έχω όλα κλειστά. 19:30 το έβαλα για φόρτιση με 5% χωρίς wi fi, bt, δεδομένα, 3g... τίποτα. Θα δοκιμάσω την εξοικ/ση ενέργειας να δω μήπως και γίνει κάτι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για να βγω μέχρι τ' απόγευμα πρέπει να τα έχω όλα κλειστά. 19:30 το έβαλα για φόρτιση με 5% χωρίς wi fi, bt, δεδομένα, 3g... τίποτα. Θα δοκιμάσω την εξοικ/ση ενέργειας να δω μήπως και γίνει κάτι

 

εκτος απο την εξοικ/ση ενεργειας μεσα απο την διαχ. εφαρμογων κανε ανενεργες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις αλλα με προσοχη μην κλεισεις καμια υπηρεσια που δεν πρεπει και χασεις τπτ.

πχ. την εφαρμογη του καιρου που συγχρονιζει...

εγω και μετα απο αυτο ειδα διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι εχω ενα προβλημα που παροτι οδηγιες που μου δωσατε χθες συνεχιζει να υπαρχει προκειτε για την εκφωνηση των σελίδων και γενικα λειτουργείων που δεν μπορω να σταματησω απενεργοποιησα το talkback αλλα αυτο ενεργοποιητε παλι μονο του.αυτο γινεται εδω και λιγες μερες που περασα την v20 μηπως παιζει κατι με αυτο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε αυτό έχω που λέει Σκανδιναβικό. Από εδώ το πήρα. 4.1.2 δυο τεμάχια έχει, Ισπανικό και Σκανδιναβικό

 

Lsd είναι η τελευταία ιταλική, Σκανδιναβική.ms1 είναι το τελευταίο που έδωσαν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σκέφτομαι να πάρω το SII και ήθελα από κάποιον που το έχει να μου πεί, αν μπορεί να γίνει εγγραφή απευθείας από το ραδιόφωνο FM στην κάρτα. Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σκέφτομαι να πάρω το SII και ήθελα από κάποιον που το έχει να μου πεί, αν μπορεί να γίνει εγγραφή απευθείας από το ραδιόφωνο FM στην κάρτα. Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους!

 

Στην τελευταία 4.1.2 έχει κουμπάκι για εγγραφή στην εφαρμογή του Ραδιοφώνου.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο θέμα με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, ενεργοποίησα την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' και οι διαφορές είναι τεράστιες

Χθες τέτοια ώρα, με την ίδια χρήση, (ελάχιστη δλδ), μόνο μια κλήση και χωρίς wifi, data, 3g, blouetooth... ήμουν περίπου στο 75%

Σήμερα με την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' 99% . Δεν πιστεύω στα μάτια μου :clap:

Τι να πω; ''εξοικονόμηση ενέργειας'';;;;; οκ, ''εξοικονόμηση ενέργειας''!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο θέμα με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, ενεργοποίησα την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' και οι διαφορές είναι τεράστιες

Χθες τέτοια ώρα, με την ίδια χρήση, (ελάχιστη δλδ), μόνο μια κλήση και χωρίς wifi, data, 3g, blouetooth... ήμουν περίπου στο 75%

Σήμερα με την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' 99% . Δεν πιστεύω στα μάτια μου :clap:

Τι να πω; ''εξοικονόμηση ενέργειας'';;;;; οκ, ''εξοικονόμηση ενέργειας''!!!

 

Ανοιξε και data...δεν θα πεσει στο λεω! Απλα οπους εχεις προσβαση σε wifi να το προτιμας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο θέμα με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, ενεργοποίησα την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' και οι διαφορές είναι τεράστιες

Χθες τέτοια ώρα, με την ίδια χρήση, (ελάχιστη δλδ), μόνο μια κλήση και χωρίς wifi, data, 3g, blouetooth... ήμουν περίπου στο 75%

Σήμερα με την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' 99% . Δεν πιστεύω στα μάτια μου :clap:

Τι να πω; ''εξοικονόμηση ενέργειας'';;;;; οκ, ''εξοικονόμηση ενέργειας''!!!

 

εσύ φίλε πρέπει να τρέχεις 4.1.2, σωστά?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα...

 

Απο χθες εχω ξανα στα χερια μου τον Γαλαξια, "σενιαρισμενο" με Nordic 4.1.2, root-αρισμενο βεβαιως-βεβαιως & με αρκετες απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω εγκατεστημενες... (4 το πρωι κοιμηθηκα...:p )

 

Δυο πραγματακια:

 

1. Εξακολουθω να εχω το insane chip, αν και μου εγινε αλλαγη πλακετας... παραξενο δεν ειναι? Εχει αναφερθει το γνωστο προβλημα brickαρισματος στην JB? (δεν εχει παρει κατι το ματι μου...)

 

2. Δεν εχω κατορθωσει ακομα να βρω τροπο να εχω υψηλης αναλυσης εικονες στις επαφες μου... δεν θυμαμαι τι ειχα κανει στην 4.0.4... Εκτος απο την "μαμα" εφαρμογη, εχω κατεβασει και το ExContacts/ExDialer...

 

Thanks!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε και data...δεν θα πεσει στο λεω! Απλα οπους εχεις προσβαση σε wifi να το προτιμας

Θα το κάνω αλλά έχει βελτιωθεί ρε συ η κατάσταση όπως προείπα

 

εσύ φίλε πρέπει να τρέχεις 4.1.2, σωστά?

Ναι, 4.1.2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρησα στη Σκανδιναβικη 4.1.2 και δεν ξέρω πραγματικά αν οφείλεται σε αυτήν ή κάπου αλλού, ή αν τελικά ξεκίνησε από προηγούμενα firmwares και το παρατηρώ τώρα πιο έντονα.. αφορά τη σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού (δεν έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει και σε άλλο δίκτυο). Εχοντας λοιπόν το wifi ενεργοποιημένο και σερφάροντας σε διάφορες εφαρμογές (browser, facebook, tapatalk..) ανά τακτά χρονικά διαστήματα χάνεται η σύνδεση, το εικονίδιο του wifi εξακολουθεί να υπάρχει στη θέση του κι όμως καμμία απ'τις εφαρμογές που λειτουργώ εκείνη τη στιγμή δεν "ανανεώνει".. αυτό που κάνω όποτε συμβαίνει αυτό είναι να κλείσω απ'τη notification bar το wifi και να το ενεργοποιήσω ξανά. Όλα πάλι δουλεύουν ρολόι μέχρι να περάσει κανένα μισάωρο και φτου κι απ'την αρχή.

 

Ψάχνοντας στις ρυθμίσεις του wifi έπεσα πάνω σ'αυτό που επισυνάπτω παρακάτω και το έχω στην προκαθορισμένη ρύθμισή του. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται; Τι αλλάζει αν ας πούμε το πάω στο "Μόνο όταν είναι συνδεδεμένο";:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρησα στη Σκανδιναβικη 4.1.2 και δεν ξέρω πραγματικά αν οφείλεται σε αυτήν ή κάπου αλλού, ή αν τελικά ξεκίνησε από προηγούμενα firmwares και το παρατηρώ τώρα πιο έντονα.. αφορά τη σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού (δεν έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει και σε άλλο δίκτυο). Εχοντας λοιπόν το wifi ενεργοποιημένο και σερφάροντας σε διάφορες εφαρμογές (browser, facebook, tapatalk..) ανά τακτά χρονικά διαστήματα χάνεται η σύνδεση, το εικονίδιο του wifi εξακολουθεί να υπάρχει στη θέση του κι όμως καμμία απ'τις εφαρμογές που λειτουργώ εκείνη τη στιγμή δεν "ανανεώνει".. αυτό που κάνω όποτε συμβαίνει αυτό είναι να κλείσω απ'τη notification bar το wifi και να το ενεργοποιήσω ξανά. Όλα πάλι δουλεύουν ρολόι μέχρι να περάσει κανένα μισάωρο και φτου κι απ'την αρχή.

 

Ψάχνοντας στις ρυθμίσεις του wifi έπεσα πάνω σ'αυτό που επισυνάπτω παρακάτω και το έχω στην προκαθορισμένη ρύθμισή του. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται; Τι αλλάζει αν ας πούμε το πάω στο "Μόνο όταν είναι συνδεδεμένο";:confused:

 

Το ψιλοδιαπιστωσα κι εγω χθες αυτο, αλλα η γνωμη μου δεν μπορει να ειναι 100% σιγουρη, γιατι μολις εβαλα την 4.1.2...

 

Αυτο που ποσταρες, ΝΟΜΙΖΩ οτι εχει να κανει με το αν το wifi θα μενει ανοικτο ακομα και οταν θα σβηνει η συσκευη (εφ'οσον δεν την χρησιμοποιεις...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρησα στη Σκανδιναβικη 4.1.2 και δεν ξέρω πραγματικά αν οφείλεται σε αυτήν ή κάπου αλλού, ή αν τελικά ξεκίνησε από προηγούμενα firmwares και το παρατηρώ τώρα πιο έντονα.. αφορά τη σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού (δεν έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει και σε άλλο δίκτυο). Εχοντας λοιπόν το wifi ενεργοποιημένο και σερφάροντας σε διάφορες εφαρμογές (browser, facebook, tapatalk..) ανά τακτά χρονικά διαστήματα χάνεται η σύνδεση, το εικονίδιο του wifi εξακολουθεί να υπάρχει στη θέση του κι όμως καμμία απ'τις εφαρμογές που λειτουργώ εκείνη τη στιγμή δεν "ανανεώνει".. αυτό που κάνω όποτε συμβαίνει αυτό είναι να κλείσω απ'τη notification bar το wifi και να το ενεργοποιήσω ξανά. Όλα πάλι δουλεύουν ρολόι μέχρι να περάσει κανένα μισάωρο και φτου κι απ'την αρχή.

 

Ψάχνοντας στις ρυθμίσεις του wifi έπεσα πάνω σ'αυτό που επισυνάπτω παρακάτω και το έχω στην προκαθορισμένη ρύθμισή του. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται; Τι αλλάζει αν ας πούμε το πάω στο "Μόνο όταν είναι συνδεδεμένο";:confused:

 

Φίλε δοκίμασε από το play store να βάλεις το wifi static ίσως να υπάρξει βελτίωση και στην ταχύτητα και στην σταθερότητα του wifi.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ποσταρες, ΝΟΜΙΖΩ οτι εχει να κανει με το αν το wifi θα μενει ανοικτο ακομα και οταν θα σβηνει η συσκευη (εφ'οσον δεν την χρησιμοποιεις...)

 

Κάτι τέτοιο υπέθεσα κι εγώ, τη ρύθμιση δηλαδή του αν θα παραμένει συνδεδεμένο όταν η οθόνη είναι σβηστή.. αλλά κι αυτό πως τα λέει έτσι σε μερικά σημεία του μενού, Ελληνικά διαβάζεις, Κινέζικα τα γράφει..:lol:

 

Φίλε δοκίμασε από το play store να βάλεις το wifi static ίσως να υπάρξει βελτίωση και στην ταχύτητα και στην σταθερότητα του wifi.

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο θέμα με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, ενεργοποίησα την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' και οι διαφορές είναι τεράστιες

Χθες τέτοια ώρα, με την ίδια χρήση, (ελάχιστη δλδ), μόνο μια κλήση και χωρίς wifi, data, 3g, blouetooth... ήμουν περίπου στο 75%

Σήμερα με την ''εξοικονόμηση ενέργειας'' 99% . Δεν πιστεύω στα μάτια μου :clap:

Τι να πω; ''εξοικονόμηση ενέργειας'';;;;; οκ, ''εξοικονόμηση ενέργειας''!!!

 

Αφού δοκίμασα σχεδόν τα πάντα για να μπορέσω να σώσω κάτι από τη διαχείριση της μπαταρίας, μεγάλη διαφορά δεν είδα και το κινητό εξακολουθεί να είναι ρουφήχτρα και να σε φτάνει σε σημείο να φοβάσαι να το αγγίξεις μήπως μείνεις από μπαταρία στο τέλος της ημέρας.

 

Είπα να δοκιμάσω και γω την εξοικονόμηση ενέργειας και μπορώ να πω ότι εδώ και 3 ώρες έχω κολλήσει στο 12%!! Απίστευτα θετικά η πρώτη μου ένδειξη. Δεν το έχω πιάσει πολύ στα χέρια μου αλλά θα το δω με μία πλήρης φόρτιση να δω πως πηγαίνει και θα ξαναεπανέλθω.

 

Όσοι την έχουν δοκιμάσει καιρό την εξοικονόμηση, που συνάντησαν ''προβλήματα'';

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στις ρυθμίσεις του wifi έπεσα πάνω σ'αυτό που επισυνάπτω παρακάτω και το έχω στην προκαθορισμένη ρύθμισή του. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται; Τι αλλάζει αν ας πούμε το πάω στο "Μόνο όταν είναι συνδεδεμένο";:confused:

 

Το εχω δει και γω αυτο που λες και δεν εχω ιδεα τι ρολο βαρανε αυτες οι επιλογες για το wifi.

Ισως να ειναι και ενας απο τους λογους που τρωει μπαταρια στο τηλεφωνο αυτος.

Αλλα αν υποθεσουμε οτι καταναλωνει μπαταρια αυτο, τι νοημα εχει καθε φορα που θελουμε να ανοιγουμε το wifi, να το ενεργοποιουμε και

απο κει?

Απο την αλλη πλευρα παλι, ετσι θα ηταν και στις προηγουμενες εκδσεις το wifi μονο που δεν υπηρχε η ρυθμιση αυτη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω διαλεγεται μονο το εξοικ. ενεργ. συστηματος οχι το απο κατω προσαρμοσμεν εξοικ.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...