Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμάζω ρομ και απλά αυτή είναι η βάση :)

Την ανέβασα για αυτούς που θέλουν να τη χρησιμοποιήσουν σαν βάση για τη ρομ τους, για όσους τη θέλουν σαν βάση για να φτιάξουν mods και θέματα και για όσους απλά θέλουν τη stock rom έχοντας ταυτόχρονα και τη δυνατότητα να πειραματιστούν με διάφορα mods που κυκλοφορούν για ls8 και lsd στο xda, δεν είναι Ρομ τύπου wanam, Neat κτλ ;)

 

η δικια σου πιστευω να ειναι τετοιου τυπου,να σε τιμησω κιολας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η δικια σου πιστευω να ειναι τετοιου τυπου,να σε τιμησω κιολας

 

Απλά root deodexed :)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω ρομ και απλά αυτή είναι η βάση :)

Την ανέβασα για αυτούς που θέλουν να τη χρησιμοποιήσουν σαν βάση για τη ρομ τους, για όσους τη θέλουν σαν βάση για να φτιάξουν mods και θέματα και για όσους απλά θέλουν τη stock rom έχοντας ταυτόχρονα και τη δυνατότητα να πειραματιστούν με διάφορα mods που κυκλοφορούν για ls8 και lsd στο xda, δεν είναι Ρομ τύπου wanam, Neat κτλ ;)

 

θα ανεβασεις και την ρομ που ετοιμαζεις ?:)

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασεις και την ρομ που ετοιμαζεις ?:)

 

Ναι αλλά όχι σήμερα, θέλω να δοκιμάσω κάποια πράγματα ακόμα, να φτιάξω κάποια mods, να τη δοκιμάσω και σε άλλα τηλέφωνα ;)

 

Έχω το Στράτο πάντως ο οποίος με έχει σώσει πραγματικά, οφείλω να το ομολογήσω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όχι σήμερα, θέλω να δοκιμάσω κάποια πράγματα ακόμα, να φτιάξω κάποια mods, να τη δοκιμάσω και σε άλλα τηλέφωνα ;)

 

Έχω το Στράτο πάντως ο οποίος με έχει σώσει πραγματικά, οφείλω να το ομολογήσω! :cool:

 

Πιστεύω να βγάλεις τις Μ@Λ@κιες hub mub και τις λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όχι σήμερα, θέλω να δοκιμάσω κάποια πράγματα ακόμα, να φτιάξω κάποια mods, να τη δοκιμάσω και σε άλλα τηλέφωνα ;)

 

Έχω το Στράτο πάντως ο οποίος με έχει σώσει πραγματικά, οφείλω να το ομολογήσω! :cool:

 

ωραιος !!!! :D αναμενουμε λοιπον ;)

α ρε Στρατε μας αφησες για το s3:X:lol::lol::lol::lol

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες σε οσα βιντεο εχω δει με προηγουμενες εκδοσεις jelly bean στην συσκευη μας, η notification bar εινα μαυρη στο πανω

μερος της και οχι γκρι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tqObCL_Rcto

 

http://www.youtube.com/watch?v=hCh76gEmFw4

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος !!!! :D αναμενουμε λοιπον ;)

α ρε Στρατε μας αφησες για το s3:X:lol::lol::lol::lol

 

Σε ότι μπορώ βοηθάω το Sofo Παλικάρι :D

Άφησα και το S3 όμως για τα μάτια του Νοτε 2 :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι μπορώ βοηθάω το Sofo Παλικάρι :D

Άφησα και το S3 όμως για τα μάτια του Νοτε 2 :D

 

αντε καλοριζικο!! :p

ρε Στρατε αυτο το mod απ την ωμεγα με το notification panel πως μπορουμε να το βρουμε και να το περασουμε στου Σοφου

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να βγάλεις τις Μ@Λ@κιες hub mub και τις λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις

 

Ναι, όποιος θέλει θα μπορεί βέβαια να τις ξαναπεράσει.

 

Sofos έχεις κάνει και παλαιότερα rom ή θα είναι η πρώτη?

 

Επίσημα ανεβασμένες πολύ πιο παλιά σε symbian (!) και σε android μόνο για προσωπική χρήση. Οπότε επίσημα θα είναι η πρώτη μου rom.

 

αντε καλοριζικο!! :p

ρε Στρατε αυτο το mod απ την ωμεγα με το notification panel πως μπορουμε να το βρουμε και να το περασουμε στου Σοφου

 

Θα του ρίξω και εγώ μια ματιά αλλά λόγω δουλειάς θα είμαι εκτός σπιτιού την άλλη εβδομάδα οπότε μάλλον δύσκολα προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την επίσημη ελληνική 4.0.3 από το κουτί του. Έχοντας κουραστεί με τα κλεισίματα πιο πολύ, λόγω WiFi, αποφάσισα να αλλάξω έκδοση. Λέω να περάσω τη Nordic που βγήκε πρόσφατα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περαστεί ''καθαρή'' και όχι από πάνω.

 

Επειδή δεν κατέχω ΠΛΗΡΩΣ το σπορ, μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει τις κινήσεις βήμα βήμα που πρέπει να κάνω ώστε η προηγούμενη έκδοση να μην αφήσει τα λεγόμενα ''ψεγάδια'' στην επόμενη; Ευχαριστώ Guys.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την επίσημη ελληνική 4.0.3 από το κουτί του. Έχοντας κουραστεί με τα κλεισίματα πιο πολύ, λόγω WiFi, αποφάσισα να αλλάξω έκδοση. Λέω να περάσω τη Nordic που βγήκε πρόσφατα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περαστεί ''καθαρή'' και όχι από πάνω.

 

Επειδή δεν κατέχω ΠΛΗΡΩΣ το σπορ, μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει τις κινήσεις βήμα βήμα που πρέπει να κάνω ώστε η προηγούμενη έκδοση να μην αφήσει τα λεγόμενα ''ψεγάδια'' στην επόμενη; Ευχαριστώ Guys.

 

Με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά θα είσαι οκ! Ακόμα καλύτερα μετά αν γίνει από recovery μαζί με wipe cache

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να περασω χειροκινητα την νεα εκδοση(ειμαι στην 4.0.3);θα εχει καποια επιπτωση στο τηλεφωνο χανεται ας πουμε η εγγυηση αν κατι παει στραβα;
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση θα χαθει ετσι κι αλλιως απο την στιγμη που θα περασεις firmware άλλης περιοχης για την Samsung (Ισπανικο, Ιταλικο, Σκανδιναβικο που ηδη ειναι διαθεσιμα)

Στραβα δεν θα παει τιποτα αν ακολουθησεις τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση θα χαθει ετσι κι αλλιως απο την στιγμη που θα περασεις firmware άλλης περιοχης για την Samsung (Ισπανικο, Ιταλικο, Σκανδιναβικο που ηδη ειναι διαθεσιμα)

Στραβα δεν θα παει τιποτα αν ακολουθησεις τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα!

 

Υπαρχει καποιο λινκ με τα βηματα;

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να προτεινεις απο ποια χωρα να κατεβασω?υπαρχει καποια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Καμια. Όλες unbranded ειναι για τις χωρες αυτες, προτιμησε ισως την Ιταλικη ή την Σκανδιναβικη που ειναι πιο φρεσκιες για να μην ξανακανεις κι αλλη μικρη αναβαθμιση, σε περιπτωση που βαλεις την Ισπανικη

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμια. Όλες unbranded ειναι για τις χωρες αυτες, προτιμησε ισως την Ιταλικη ή την Σκανδιναβικη που ειναι πιο φρεσκιες για να μην ξανακανεις κι αλλη μικρη αναβαθμιση, σε περιπτωση που βαλεις την Ισπανικη

 

Αν περιμενω να ερθει η επισημη θα αργησει;

Link to comment
Share on other sites

Ολες επίσημες ειναι, προφανως εννοεις η Ελληνικη. Κανεις δεν ξερει, αν δεν εχεις θεματα δυσλειτουργιας με το κινητο, μπορεις να περιμενεις. Θεωρητικα, μεσα στον μηνα που διανυουμε...(?)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενω να ερθει η επισημη θα αργησει;

 

 

 

 

 

Ολες επίσημες ειναι, προφανως εννοεις η Ελληνικη. Κανεις δεν ξερει, αν δεν εχεις θεματα δυσλειτουργιας με το κινητο, μπορεις να περιμενεις. Θεωρητικα, μεσα στον μηνα που διανυουμε...(?)

 

 

Υπαρχει βεβαια και η μικρη πιθανοτητα να μην ερθει ποτε....(βλεπε unbranded 4.0.4)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται. Άλλο ICS minor update (4.0.3 --> 4.0.4) και αλλο ICS --> JBean - μη συγκρινουμε ανομοια πραγματα, ειναι απλα θεμα υπομονης/περιεργειας/fun ή προβληματων που σε αναγκαζουν να αναβαθμισεις άμεσα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...