Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πολυ νωρις για να το κανει ουτε μερα δεν το εχω ανοιχτο και παλιοτερα το κολλημα μου το εκανε στις 2-3 μερες οποτε εχουμε μελλον ακομα για να δουμε αν κανει το κολλημα ή οχι.

 

Οσο τωρα αφορα τους συγχρονισμους κ.τ.λ. που λες ολα default ειναι εκτος απο το προγραμμα email που του εχω δηλωσει ολα τα mail account μου γιατι θελω να τα βλεπω στο κινητο οταν εχω καποιο μειλ.

 

Θα σου πρότεινα να ριξεις μια ματιά επειδή δεν θυμάμαι πως είναι οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις της Samsung και να κλείσεις GPS, στις πληροφορίες να απενεργοποιησεις την αναζήτηση νέου λογισμικού και το backup της Google.

Αυτά και μόνο θα δώσουν μεγάλη ανάσα στη μπαταρία και στο κινητό σου γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vrwmiaris Σου ειπα νομιζω να ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΙΑ.....

 

sofos to gps το ανοιγω μονο οταν θελω να χρησιμοποιησω καποιο gps προγραμμα.

Οσο αφορα το ενημερωση λογισμικου και το αντιγραφη ασφαλειας οντως τα ειχα ανοιχτα.

Θα δοκιμασω να τα κλεισω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ισπανική 4.1.2, και μου ήρθε αναβάθμιση με μέγεθος 21MB. Αν έχω νεώτερα θα σας πω. Ξέρει κανείς τι είναι αυτή η αναβάθμιση; Προφανώς κάποιο patch.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει την Ισπανική 4.1.2 και μόλις μου ήρθε μέσα ota firmware update 21mb το οποίο στις αλλαγές επισημαίνει "θέματα σταθερότητας" αν και μια χαρά σταθερό ήταν, τέσπα να καταλήξω: ανοίξτε τα wifi σας :p
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!!!

Μα τόσο σύντομα πακέτο αναβάθμισης; Καλά λέγανε κάποιοι να μείνουμε στο FOP :lol:

 

ΥΓ: Ευτυχώς γιατί καλή σαν εμφάνιση η 4.1.2 αλλά είχε θέματα πολλά. Να δούμε το φτιάξανε οι Ισπανοί;

Link to comment
Share on other sites

σας δινει update μεσω ΚΙΕΣ ή ΟΤΑ??? εμενα με ΚΙΕΣ ΔΕΝ.... και με ΟΤΑ μου λεει κατι για σειρα προταιραιότητας κλπ,κλπ (δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι ειμαι ροοτ αλλά δεν νομιζω. )
Link to comment
Share on other sites

σας δινει update μεσω ΚΙΕΣ ή ΟΤΑ??? εμενα με ΚΙΕΣ ΔΕΝ.... και με ΟΤΑ μου λεει κατι για σειρα προταιραιότητας κλπ,κλπ (δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι ειμαι ροοτ αλλά δεν νομιζω. )

 

Και σε εμενα χωρις ροοτ παλι για σειρα προτεραιοτητας μου λεει :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν κατι βδομαδες αναφερα ένα προβλημα που παρουσίασε το κινητο και δεν δουλευέι η οθονη.Παράγκειλα usb jig και μου ήρθε σήμερα .Μπορεί καποιος να μου πέι τα βήματα για να μηδενίσω τον μετρητή και να βάλω μαμ ρομ για το στείλω για service ; υπενθυμίζω πως ότι κάνω θα το κάνω χωρις οθόνη
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα χωρις ροοτ παλι για σειρα προτεραιοτητας μου λεει :confused:

 

πρεπει να ειναι τιγκα στο φορτωμα οι ισπανικοι σερβερ για αυτο....

ή η Κρητη το παρει αργοτερα...... :) :)

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

μέσω ΟΤΑ είναι με το wifi;

Είχα ανοικτό το wifi και μόνο του μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση, και δεν είμαι root για όποιον έχει απορία.

Δεν έκανα τίποτα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ισπανική 4.1.2, και μου ήρθε αναβάθμιση με μέγεθος 21MB. Αν έχω νεώτερα θα σας πω. Ξέρει κανείς τι είναι αυτή η αναβάθμιση; Προφανώς κάποιο patch.

Πως γινεται αυτο?

Λογικα εχεις την ισπανικη 4.1.2 σωστα?

 

Αν βαλεις την ισπανικη 4.1.2 σε ενα ελληνικο κινητο αν εχει ποιο νεα εκδοση θα σου βγαλει ειδοποιηση παρολο που επισημα δεν επρεπε να ειχε αυτη την εκδοση το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!!!

Μα τόσο σύντομα πακέτο αναβάθμισης; Καλά λέγανε κάποιοι να μείνουμε στο FOP :lol:

 

ΥΓ: Ευτυχώς γιατί καλή σαν εμφάνιση η 4.1.2 αλλά είχε θέματα πολλά. Να δούμε το φτιάξανε οι Ισπανοί;

 

 

Παντως μεχρι τωρα η ισπανικη δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα, λειτουργει αψογα ο γαλαξιας μου και ειμαι περιεργος να δω τι προσδιδει το update αυτο :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω την αναβαθμιση.και προστεθηκε το μουσικη play
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν κατι βδομαδες αναφερα ένα προβλημα που παρουσίασε το κινητο και δεν δουλευέι η οθονη.Παράγκειλα usb jig και μου ήρθε σήμερα .Μπορεί καποιος να μου πέι τα βήματα για να μηδενίσω τον μετρητή και να βάλω μαμ ρομ για το στείλω για service ; υπενθυμίζω πως ότι κάνω θα το κάνω χωρις οθόνη

Νομιζω χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος οτι counter reset μπορεις να κανεις και με το προγραμμα triangleaway.

 

Οσοι ειχαν με την 4.0.3 θεματα με το να ζεστενεται το κινητο τους ή με το να κολλαει με την 4.1.2 συνεχιζουν να τα εχουν ή λυθηκαν και αυτα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η αναβαθμιση ειναι η καινουργια ρομ LSD νορβηγιας που μολισ σημερα κυκλοφορησε.πατηστε 1234 και θα καταλαβεται

 

Μηπως εννοεις οτι περιλαμβανει τις αλλαγες που πιθανον να υπαρχουν στην LSD σε σχεση με την ισπανικη ή ειναι ολοκληρη η jsd ρομ με μολις 21mb ..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις οτι περιλαμβανει τις αλλαγες που πιθανον να υπαρχουν στην LSD σε σχεση με την ισπανικη ή ειναι ολοκληρη η jsd ρομ με μολις 21mb ..;:rolleyes:

το πρωτο φιλε μου που λες ειναι

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο φιλε μου που λες ειναι

 

Αρα λογικα εαν πατησεις *#1234# θα γραφει κανονικοτατα js8 κι οχι jsd ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αρα λογικα εαν πατησεις *#1234# θα γραφει κανονικοτατα js8 κι οχι jsd ;)

oxi αν κανεις την αναβαθμιση αλλαζει pda kai csc μονο το μοντεμ μενει ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις οτι περιλαμβανει τις αλλαγες που πιθανον να υπαρχουν στην LSD σε σχεση με την ισπανικη ή ειναι ολοκληρη η jsd ρομ με μολις 21mb ..;:rolleyes:

 

Ηρακλη σου ηρθε??????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...