Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις 4.0.3 cosmote / Vodafone και θέλει να σε πάει σε 4.0.4? Δοκιμάστε ρε παιδιά και κανένας άλλος μην έγινε κανένα θαύμα...

 

εαν δεν ειναι cosmote / Vodafone 4.0.3 και εχει free συσκευη,

σιγουρα η 4.1 του χτυπαει την πορτα.

υπαρχει αλλη εξηγηση..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις 4.0.3 cosmote / Vodafone και θέλει να σε πάει σε 4.0.4? Δοκιμάστε ρε παιδιά και κανένας άλλος μην έγινε κανένα θαύμα...

 

Ναι έχω Cosmote 4.0.3 . Αλλά που να πάω βρε παιδιά ? Στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα . Και τι θα κερδίσω .

Το κινητό είναι μιά χαρά και ποτέ δεν μου δημιούργησε προβλήματα .

Τι π@π@ριές είναι αυτές να μου σου λένε περί τίνος πρόκειται .

Link to comment
Share on other sites

Την βλέ[ω κανονικά την sim σε αλλο κινητό. Επίσης δοκίμασα και έβαλα και μια δευτερη sim αλλα ούτε την δεύτερη την βλέπει. Ουτε κωδικό pin δεν ζητάει. Σε μια δυο περιπτώσεις που μου έχει ζητήσει pin το κινητό δουλεύει κανονικά.:(

 

Δες μήπως έχει κανένα σκουπιδάκι στο σημείο που κάθεται η sim στη συσκευή

μήπως να δοκίμαζες να καθαρίσεις λίγο τις επαφές του simreader με μια μπατονέτα βουτηγμένη σε λίγο καθαρό οινόπνευμα; (ψάξε στο google στην τελική πως καθαρίζονται οι επαφές...)

 

Διαφορετικά πας για service υποθέτω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω Cosmote 4.0.3 . Αλλά που να πάω βρε παιδιά ? Στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα . Και τι θα κερδίσω .

Το κινητό είναι μιά χαρά και ποτέ δεν μου δημιούργησε προβλήματα .

Τι π@π@ριές είναι αυτές να μου σου λένε περί τίνος πρόκειται .

 

Αν ποτε δεν σου δημιούργησε προβλημα, αστο οπως ειναι. Δεν εχεις να κερδίσεις τιποτα ιδιαιτερο στην 4.0.4. Αν ηταν για ζελεδοφασουλο τοτε ειχε νοημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω Cosmote 4.0.3 . Αλλά που να πάω βρε παιδιά ? Στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα . Και τι θα κερδίσω .

Το κινητό είναι μιά χαρά και ποτέ δεν μου δημιούργησε προβλήματα .

Τι π@π@ριές είναι αυτές να μου σου λένε περί τίνος πρόκειται .

 

Γιατί τέτοιο άγχος; Αφού είσαι με ρομ της κοσμοτε προφανώς και είναι η 4.0.4.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αν ποτε δεν σου δημιούργησε προβλημα, αστο οπως ειναι. Δεν εχεις να κερδίσεις τιποτα ιδιαιτερο στην 4.0.4. Αν ηταν για ζελεδοφασουλο τοτε ειχε νοημα.

 

Τα ίδια μου βγάζει το Kies και γιά το Ν8000 . Οπότε τα ξεχνάω .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχει κανένα σκουπιδάκι στο σημείο που κάθεται η sim στη συσκευή

μήπως να δοκίμαζες να καθαρίσεις λίγο τις επαφές του simreader με μια μπατονέτα βουτηγμένη σε λίγο καθαρό οινόπνευμα; (ψάξε στο google στην τελική πως καθαρίζονται οι επαφές...)

 

Διαφορετικά πας για service υποθέτω...

Κοίταξα τις επαφές αλλα δεν μου φαίνονται βρώμικες. Τις πέρασα με μια στεγνη καθαρή μπατονέτα αλλα πάλι τίποτα. Βασικά την δευτέρα θα το πάω στον κωτσόβολο και θα απαιτήσω αλλαγή γιατι αν το ανοίξουν για σέρβις χαλαει η εγγύηση καθως στα τρίκαλα που είμαι δεν έχει καταστημα η samsung. ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις επαφές αλλα δεν μου φαίνονται βρώμικες. Τις πέρασα με μια στεγνη καθαρή μπατονέτα αλλα πάλι τίποτα. Βασικά την δευτέρα θα το πάω στον κωτσόβολο και θα απαιτήσω αλλαγή γιατι αν το ανοίξουν για σέρβις χαλαει η εγγύηση καθως στα τρίκαλα που είμαι δεν έχει καταστημα η samsung. ευχαριστώ φίλε μου.

 

Μάλλον θα σου επιστρέψουν τα χρήματα σου, χλωμή η αντικατάσταση μια που μετά το ξεστοκάρισμα αμφιβάλω αν θα έχουν συσκευές...

 

Καλή τύχη!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σου επιστρέψουν τα χρήματα σου, χλωμή η αντικατάσταση μια που μετά το ξεστοκάρισμα αμφιβάλω αν θα έχουν συσκευές...

 

Καλή τύχη![/QUO

 

Ας μου επιστρέψουν τα λεφτά θα το πάρω απο αλλού (αν το βρώ) και θα μου μείνουν και 250 ευρώ. η θα πάρω το 3! Μακάρι να γίνει αυτό. Αντε θα δούμε την δευτέρα τι θα γίνει. Υπάρχει περίπτωση να μου πούνε να πάω σε κατάστημα τησ samsung ενώ το εχω αγοράσει απο τον κωτσόβολο?

Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιστρέψουν τα λεφτά θα το πάρω απο αλλού (αν το βρώ) και θα μου μείνουν και 250 ευρώ. η θα πάρω το 3! Μακάρι να γίνει αυτό. Αντε θα δούμε την δευτέρα τι θα γίνει. Υπάρχει περίπτωση να μου πούνε να πάω σε κατάστημα τησ samsung ενώ το εχω αγοράσει απο τον κωτσόβολο?

 

Το πιο πιθανό είναι να το στείλουν και αυτοι στην Samsung αλλά καλά θα κανεις να το διευκρινήσεις πριν κάνεις οτιδήποτε.

Αλλιως μια βόλτα απο θεσσαλονικη στην Samsung ειναι η πιο σοφή λύση :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

σημερα μου εμφανισε προβλημα με την αποστολή αρχείων μεσω bluetooth

 

ενω εδειχνε οτι κανει κανονικα αποστολή και οτι το αλλο κινητο λαμβάνει κανονικά το αρχείο, στο τέλος η αποστολή αποτυγχανε.

 

δοκιμασα με 2 διαφορετικα κινητα και με το λαπτοπ στο σπιτι.

 

επίσης παρατήρησα οτι δεν συγχρονίζει με το εταιρικό μου mail, ενω με yahoo και hotmail συγχρονίζει κανονικά

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχω ξανακανει αυτην την ερωτηση.

 

Το ρουτ στην ουσια ειναι οτι περναμε αλλο kernel στο κινητο μας ή καμια σχεση?

 

Μπορουμε να κανουμε ρουτ το κινητο μας ΧΩΡΙΣ να αλλαξουμε rom & kernel?

Κοινως χωρις να αλλαξει απο το custom rom counter(custom binary download) που εχει το κινητο και το δειχνει στο download menu. Μπορεις να το κανεις πολυ απλα με το προγραμμα triangleaway ή οχι γιατι εχει επιλογη που λεει "reset flash counter"

Παντως με βαση αυτο ακομα και αν αλλαξει το custom rom counter δεν αναιρει την εγγυηση του κινητου(Ισχυει κατι τετοιο?).

Αφου στην ουσια το μονο που θελω να κανω ειναι να παρω ενα πληρες backup των εφαρμογων που εχω στο κινητο με τις ρυθμισεις τους τιποτα αλλο.

 

Αν ναι πως(Και ειδικα τωρα με τη μελλοντικη 4.1.2)?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να το στείλουν και αυτοι στην Samsung αλλά καλά θα κανεις να το διευκρινήσεις πριν κάνεις οτιδήποτε.

Αλλιως μια βόλτα απο θεσσαλονικη στην Samsung ειναι η πιο σοφή λύση :)

 

Πάντως στο κωτσοβολο στα τρικαλα δεν το αφήνω αν μου πούν να το στε'ιλουν αυτοί. θα το πάω εγω απο μόνος μου. Δεν τους εμπιστέυομαι. Παιδία μια παράκληση Θεσ/νίκη Αθήνα Πειραιά που έχει καταστήματα?? Βόλο η Λάρισα υπαρχει τίποτα?:worry: ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχω ξανακανει αυτην την ερωτηση.

 

Το ρουτ στην ουσια ειναι οτι περναμε αλλο kernel στο κινητο μας ή καμια σχεση?

 

Μπορουμε να κανουμε ρουτ το κινητο μας ΧΩΡΙΣ να αλλαξουμε rom & kernel?

Κοινως χωρις να αλλαξει απο το custom rom counter(custom binary download) που εχει το κινητο και το δειχνει στο download menu. Μπορεις να το κανεις πολυ απλα με το προγραμμα triangleaway ή οχι γιατι εχει επιλογη που λεει "reset flash counter"

Παντως με βαση αυτο ακομα και αν αλλαξει το custom rom counter δεν αναιρει την εγγυηση του κινητου(Ισχυει κατι τετοιο?).

Αφου στην ουσια το μονο που θελω να κανω ειναι να παρω ενα πληρες backup των εφαρμογων που εχω στο κινητο με τις ρυθμισεις τους τιποτα αλλο.

 

Αν ναι πως(Και ειδικα τωρα με τη μελλοντικη 4.1.2)?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

Root μπορεις να κανεις κ στην μανισια ROM.Απλα αποκτας δικαιωματα παραπανω με το root.Δεν ειναι συνδυασμενο αποκλειστικα με καποια custom rom δηλαδη.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! έχει έρθει η αναβάθμιση για το S2 σε jelly για unbranded συσκευές???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sos!!! Ένας φίλος μου έκανε αναβάθμιση μέσω wifi και του έγινε 4.0.3 και το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται. Όλο επανεκκινήσεις κάνει. Στο δικό μου που έκανα πριν 15 περίπου μέρες έγινε 4.0.4

Τι μπορεί να κάνει ώστε να γίνει 4.0.4 ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sos!!! Ένας φίλος μου έκανε αναβάθμιση μέσω wifi και του έγινε 4.0.3 και το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται. Όλο επανεκκινήσεις κάνει. Στο δικό μου που έκανα πριν 15 περίπου μέρες έγινε 4.0.4

Τι μπορεί να κάνει ώστε να γίνει 4.0.4 ;

 

Καντε ενα factory reset για αρχη αλλιως μεσω odin ας παει κατευθειαν σε 4,1.

Link to comment
Share on other sites

Καντε ενα factory reset για αρχη αλλιως μεσω odin ας παει κατευθειαν σε 4,1.

 

Με factory reset χάνονται προγράμματα τηλέφωνα κλπ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χανεται οτι εχεις στην μνημη του τηλεφωνου. Μολις βαλεις το gmail σου επανακαθιστανται τα προγραμματα που χες, αλλα πρεπει να τα σεταρεις παλι. Για τα τηλεφωνα εγω τα χω περασει στο gmail ,τις επαφες, και μετα απλως κανω εισαγωγη.
Link to comment
Share on other sites

Χανεται οτι εχεις στην μνημη του τηλεφωνου. Μολις βαλεις το gmail σου επανακαθιστανται τα προγραμματα που χες, αλλα πρεπει να τα σεταρεις παλι. Για τα τηλεφωνα εγω τα χω περασει στο gmail ,τις επαφες, και μετα απλως κανω εισαγωγη.

Μου λες σε παρακαλώ που είναι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν μπορώ να το βρώ;)

 

Άκυρο, το βρήκα αλλά λέει διαγράψτε πρώτα λογαριασμό samsung και δεν διαγράφεται

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Edit: ξέρετε μήπως γιατί τον σειριακό αριθμό μου τον δείχνει όλα μηδενικά στο Android;

Edit 2: τώρα που ακολουθώ τα βήματα και βάζω το S/N όπως το γράφει στο μέρος που μπαίνει η μπαταρία μου λέει πως δεν είναι δυνατή η επαλήθευση των στοιχείων. Τι συμβαίνει;

 

Επειδή είμαι καινούργιος με Samsung, ξέρει κανείς γιατί συμβαίνουν αυτά τα δυο που γράφω; Έχω την 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος με Samsung, ξέρει κανείς γιατί συμβαίνουν αυτά τα δυο που γράφω; Έχω την 4.0.4.

 

Αυτό με το serial number εχει αναφερθεί απο κάποιους σαν bug της 4.0.4 .

Βάζοντας την 4.0.3 ή 4.1.2 το serial εμφανίζεται ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο κωτσοβολο στα τρικαλα δεν το αφήνω αν μου πούν να το στε'ιλουν αυτοί. θα το πάω εγω απο μόνος μου. Δεν τους εμπιστέυομαι. Παιδία μια παράκληση Θεσ/νίκη Αθήνα Πειραιά που έχει καταστήματα?? Βόλο η Λάρισα υπαρχει τίποτα?:worry: ευχαριστώ

 

Για τις άλλες πόλεις δεν ξέρω αλλά Θεσσαλονίκη ειναι Σαλαμίνως 5 τηλ 2310557061 και το μαγαζί λέγεται Microtech. Τα παιδιά εκεί ειναι πολύ εξηπηρετικά. Εγώ το Nexus S που είχα και είχε ενα θέμα με την οθόνη του, το πήγα εκεί και σε 15 λεπτά κάναν αλλαγή οθόνης μεσα στην εγγύηση και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το serial number εχει αναφερθεί απο κάποιους σαν bug της 4.0.4 .

Βάζοντας την 4.0.3 ή 4.1.2 το serial εμφανίζεται ξανά .

 

Άρα είναι γνωστό πρόβλημα; Να μην ανησυχώ οτι η συσκευή μου είναι μαϊμού;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχω ξανακανει αυτην την ερωτηση.

 

Το ρουτ στην ουσια ειναι οτι περναμε αλλο kernel στο κινητο μας ή καμια σχεση?

 

Μπορουμε να κανουμε ρουτ το κινητο μας ΧΩΡΙΣ να αλλαξουμε rom & kernel?

Κοινως χωρις να αλλαξει απο το custom rom counter(custom binary download) που εχει το κινητο και το δειχνει στο download menu. Μπορεις να το κανεις πολυ απλα με το προγραμμα triangleaway ή οχι γιατι εχει επιλογη που λεει "reset flash counter"

Παντως με βαση αυτο ακομα και αν αλλαξει το custom rom counter δεν αναιρει την εγγυηση του κινητου(Ισχυει κατι τετοιο?).

Αφου στην ουσια το μονο που θελω να κανω ειναι να παρω ενα πληρες backup των εφαρμογων που εχω στο κινητο με τις ρυθμισεις τους τιποτα αλλο.

 

Αν ναι πως(Και ειδικα τωρα με τη μελλοντικη 4.1.2)?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

Για root διάβασε εδώ. Επίσης εδώ θα σου λυθούν αρκετές απορίες. Φιλικά Κυριάκος.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...