Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με οποιαδήποτε Official 4.0.4 έχεις κανονικά.. η Cosmote όμως.. είναι δοκιμασμένες ρομ. Θα είσαι μια χαρά.. :happy:

Νομιζω οτι κανεις λαθος φιλε μου εγω πριν μερες δοκιμασα και περασα στο δικο μου s2 που αρχικα ειχε την 4.0.3

την

 

XWLQ2

&

XWLPT

 

και καμια απο τις δυο δεν ειχε ελληνικη γραφη για τα μυνηματα και οχι μονο ειχαν μονο αγγλικη ακομα και ελληνικα να εγγραφα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

Μηπως λεω μηπως ειναι καλυτερα να το γραψετε αυτο στο παραπανω τοπικ για να το βλεπει ο κοσμος που σκεφτεται να βαλει μια απο αυτες τις δυο στο κινητο του γιατι ετσι την πατησα κι εγω.

 

Καλησπερα παιδες.

Γιατι σε ορισμενα κινητα οταν στελνω μηνυμα με εισαγωγη λειτουργιας gsm αλφαβητο, σε καποιους το μηνυμα πηγαινει με συμβολα

και σε αλλους κανονικα?

Το Θεμα ειναι οτι με gsm λειτουργια εχουμε και 160 χαρακτηρες διαθεσιμους, ενω ας πουμε με την αυτοματη λειτουργια εισαγωγης εχουμε

70 χαρακτηρες.

Φιλε αυτο ακριβως ειχα ρωτησει τα παιδια κι εγω πριν μερικες μερες και μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχει λυση αν θελεις να στελνεις σκετα gsm ελληνικα μονο με κεφαλαια γραμματα αν θες με μικρα γραμματα και τονους τοτε δυστυχως μονο αυτοματο και 70 χαρακτηρες ανα sms

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε αυτο ακριβως ειχα ρωτησει τα παιδια κι εγω πριν μερικες μερες και μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχει λυση αν θελεις να στελνεις σκετα gsm ελληνικα μονο με κεφαλαια γραμματα αν θες με μικρα γραμματα και τονους τοτε δυστυχως μονο αυτοματο και 70 χαρακτηρες ανα sms

 

Παντα με κεφαλαια στελνω.

Απλα σε μερικους παραληπτες τα μηνυματα πηγαινουν ακαταλαβιστικα και σε καποιους ειναι κανονικα.

Παιζει μηπως ρολο το τι συσκευη εχει ο καθενας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι chat, έχω αποφασίσει μέχρι να έρθει και η τελευταία επίσημη έκδοση θα μείνω και μετά ανάλογα τι θα φέρει η επόμενη θα πάω σε custom. Πάντως 4,2 δεν υπάρχει. 4,1 υπάρχει που είναι η jb.

 

Για επίσημη για το κινητό μας όχι για το νεξους υπάρχει, εγώ φοράω 4.2.1

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις λαθος φιλε μου εγω πριν μερες δοκιμασα και περασα στο δικο μου s2 που αρχικα ειχε την 4.0.3

την

 

XWLQ2

&

XWLPT

 

και καμια απο τις δυο δεν ειχε ελληνικη γραφη για τα μυνηματα και οχι μονο ειχαν μονο αγγλικη ακομα και ελληνικα να εγγραφα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

Μηπως λεω μηπως ειναι καλυτερα να το γραψετε αυτο στο παραπανω τοπικ για να το βλεπει ο κοσμος που σκεφτεται να βαλει μια απο αυτες τις δυο στο κινητο του γιατι ετσι την πατησα κι εγω.

 

Δεν κάνω κανένα λάθος, για τον λόγο του ότι τις έχω δοκιμάσει και γι'αυτό τις προτείνω. Το θέμα του @dp8, προφανώς έχει να κάνει με το ότι είναι για branded συσκευές.. Πλέον, όλες οι rom, μα όλες έχουν Ελληνικά παντού. Ειδικά από ICS και μετά. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Έχω την 4.0.3. και είμαι root. Έχω πρόβλημα (π.χ. ενώ είμαι στο internet μέσω wi-fi το κινητό κλείνει και όταν το ξανανοίγω δείχνει να έχει εξαντληθεί η μπαταρία, ενώ πριν κλείσει από μόνο του, έδειχνε να είναι γεμάτη).

Συνδέω το κινητό μέσω kies και δεν μου βγάζει την αναβάθμιση σε 4.0.4. (Έχω Cosmote).

Με ποιον απλό τρόπο μπορώ να περάσω στο κινητό μου την 4.0.4. για να λυθούν τα κολλήματα της συσκευής μου και ας χάσω το root (δεν με πειράζει).

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Έχω την 4.0.3. και είμαι root. Έχω πρόβλημα (π.χ. ενώ είμαι στο internet μέσω wi-fi το κινητό κλείνει και όταν το ξανανοίγω δείχνει να έχει εξαντληθεί η μπαταρία, ενώ πριν κλείσει από μόνο του, έδειχνε να είναι γεμάτη).

Συνδέω το κινητό μέσω kies και δεν μου βγάζει την αναβάθμιση σε 4.0.4. (Έχω Cosmote).

Με ποιον απλό τρόπο μπορώ να περάσω στο κινητό μου την 4.0.4. για να λυθούν τα κολλήματα της συσκευής μου και ας χάσω το root (δεν με πειράζει).

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Η αναβάθμιση από 4.0.3. σε 4.0.4 (cosmote) θα γίνει μέσω odin; Για ποιο λόγο δεν μπορώ να την κάνω μέσω samsung kies; Παίζει ρόλο που είμαι root στην 4.0.3; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε λυση...!(πιστευω σωστη..)

απλα ενεργοποιησα το swype και εχω κανονικα και ελληνικη γραφη.

ελπιζω να μην χαλασε κατι αλλο...:)

 

λοιπον-μετα την ολικη επαναφορα σε ολα(sd,εσωτερικη μνημη και ρυθμισεις)

αρχισε να κατεβαζει οτι ειχα στο Play μου.

καποια στιγμη,εφαγε παλι το κολλημα της μαυριλας και χρειαστηκε να του βγαλω/βαλω την μπαταρια.εχει και η 4.0.4 το ιδιο θεμα..?

επισης αυτην την στιγμη δεν εμανιζονται οι εφαρμογες μου στο google>play στον internet.εδω και κανα μισαωρο ψαχνει να τις βρει.

γιατι..?

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση από 4.0.3. σε 4.0.4 (cosmote) θα γίνει μέσω odin; Για ποιο λόγο δεν μπορώ να την κάνω μέσω samsung kies; Παίζει ρόλο που είμαι root στην 4.0.3; Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν είσαι root με stock rom λογικά πρέπει να σου βγάζει αναβαθμίσει το kies .

Σου προτεινα το odin για να μην ταλαιπώρησε και η ολη διαδικασία είναι λίγα λεπτά .

Θεμα με την Εγγύηση δεν θα έχεις από την στιγμή που βάζεις επίσημο firmware που προορίζεται για την συσκευή σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω κανένα λάθος, για τον λόγο του ότι τις έχω δοκιμάσει και γι'αυτό τις προτείνω. Το θέμα του @dp8, προφανώς έχει να κάνει με το ότι είναι για branded συσκευές.. Πλέον, όλες οι rom, μα όλες έχουν Ελληνικά παντού. Ειδικά από ICS και μετά. :happy:

Οποτε εμενα δεν ειχε ελληνικα επειδη δεν ειχα αλλαξει το csc οπως λεει και ο stratos ποιο κατω.

 

λοιπον-μετα την ολικη επαναφορα σε ολα(sd,εσωτερικη μνημη και ρυθμισεις)

αρχισε να κατεβαζει οτι ειχα στο Play μου.

καποια στιγμη,εφαγε παλι το κολλημα της μαυριλας και χρειαστηκε να του βγαλω/βαλω την μπαταρια.εχει και η 4.0.4 το ιδιο θεμα..?

επισης αυτην την στιγμη δεν εμανιζονται οι εφαρμογες μου στο google>play στον internet.εδω και κανα μισαωρο ψαχνει να τις βρει.

γιατι..?

Φιλε πως αφου τα εσβησες ολα μετα ξεκινησε να στα κατεβαζει ολα ενα - ενα αυτα που ειχες στο λογαριασμο σου?

 

Με το που εβαλες το μειλ αρχησε και κατεβαζε τις εφαρμογες που ειχες κατεβασει απο μονο του?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root με stock rom λογικά πρέπει να σου βγάζει αναβαθμίσει το kies .

Σου προτεινα το odin για να μην ταλαιπώρησε και η ολη διαδικασία είναι λίγα λεπτά .

Θεμα με την Εγγύηση δεν θα έχεις από την στιγμή που βάζεις επίσημο firmware που προορίζεται για την συσκευή σου .

 

Μπορεί να μην έχει cosmote rom, αλλά unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει cosmote rom, αλλά unbranded.

 

Παιδιά στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο μου βγάζει τα ακόλουθα:

Κωδικός μοντέλου: GT-I9100

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση βασικού φάσματος:I9100XXLPS

Έκδοση Kernel:3.0.15-Ι9100XWLP7-CL340913

Αριθμός κατασκευής:IML74K.XWLP7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο μου βγάζει τα ακόλουθα:

Κωδικός μοντέλου: GT-I9100

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση βασικού φάσματος:I9100XXLPS

Έκδοση Kernel:3.0.15-Ι9100XWLP7-CL340913

Αριθμός κατασκευής:IML74K.XWLP7

 

Εμ αυτό είπα.

Άλλο έχω κάρτα/συμβόλαιο κοσμοτέ και άλλο ρομ κοσμοτέ.

Για τη ρομ σου δεν υπάρχει αναβάθμιση αυτή τη στιγμή.

Αν θες αναβάθμιση, μόνο με Odin

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εμενα δεν ειχε ελληνικα επειδη δεν ειχα αλλαξει το csc οπως λεει και ο stratos ποιο κατω.

 

 

Φιλε πως αφου τα εσβησες ολα μετα ξεκινησε να στα κατεβαζει ολα ενα - ενα αυτα που ειχες στο λογαριασμο σου?

 

Με το που εβαλες το μειλ αρχησε και κατεβαζε τις εφαρμογες που ειχες κατεβασει απο μονο του?

 

ναι-wizard με πηγε και τις περασε ολες τις εφαρμογες που ειχα.

τωρα επανηλθαν και οι εφαρμογες μου στο play.

οσο αναφορα την dead οθονη,ειναι γωστο κουσουρι και στην 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.Χθες επεσα και εβαλα το κινητο στο κομοδινο.Σημερα ξυπναω και η οθονη δεν λειτουργα (δεν δειχνει τπτ παρα μονο μαυρο).Εκανα ρεσταρτ οι ηχοι ακουγονται, αναβει φωτακι στα κουμπια αριστερα και δεξια του homebutton. και οταν παταω πανω στην οθονη νιωθεις την δονηση.Δεν φορτιζα το κινητο χθες βραδυ για να ειναι καπιο προβλημα με το ρευμα και ουτε μου εχει πεσει ποτε .το κινητο γωραει την τελευται resurrection me dorimax
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμ αυτό είπα.

Άλλο έχω κάρτα/συμβόλαιο κοσμοτέ και άλλο ρομ κοσμοτέ.

Για τη ρομ σου δεν υπάρχει αναβάθμιση αυτή τη στιγμή.

Αν θες αναβάθμιση, μόνο με Odin

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά.

Μάλλον θα κάνω την αναβάθμιση μέσω odin σε 4.0.4. (BOLPM - sales code COS).

Στην περίπτωση αυτή στις οδηγίες στο τέλος λέει ότι "Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset)".

Με το factory reset τι αρχεία - εφαρμογές χάνω;

Πριν προχωρήσω σε αυτό, να βγάλω την εξωτερική sd κάρτα από το κινητό μου και να κάνω back up ότι έχω από αρχεία (φώτο, βίντεο, επαφές, μηνύματά εφαρμογές κ.λ.π.) στην εσωτερική μνήμη της συσκευής;

Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά.

Μάλλον θα κάνω την αναβάθμιση μέσω odin σε 4.0.4. (BOLPM - sales code COS).

Στην περίπτωση αυτή στις οδηγίες στο τέλος λέει ότι "Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset)".

Με το factory reset τι αρχεία - εφαρμογές χάνω;

Πριν προχωρήσω σε αυτό, να βγάλω την εξωτερική sd κάρτα από το κινητό μου και να κάνω back up ότι έχω από αρχεία (φώτο, βίντεο, επαφές, μηνύματά εφαρμογές κ.λ.π.) στην εσωτερική μνήμη της συσκευής;

Να είστε καλά!

 

Χάνεις τα πάντα.Πάρε Backup.

H εσωτερική σβήνει.Η εξωτερική δε παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ποιο φακελο φυλασουν τα περισσοτερα προγραματα τις ρυθμησεις τους π.χ. Σαν το chrome και πως το κλεινουμε γιατι δεν βλεπω πουθενα επιλογη exit. Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

τελικά μάθαμε ποτέ βγαίνει η jellybean για το ς2 μας??

 

Μεθαύριο μάλλον

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.Χθες επεσα και εβαλα το κινητο στο κομοδινο.Σημερα ξυπναω και η οθονη δεν λειτουργα (δεν δειχνει τπτ παρα μονο μαυρο).Εκανα ρεσταρτ οι ηχοι ακουγονται, αναβει φωτακι στα κουμπια αριστερα και δεξια του homebutton. και οταν παταω πανω στην οθονη νιωθεις την δονηση.Δεν φορτιζα το κινητο χθες βραδυ για να ειναι καπιο προβλημα με το ρευμα και ουτε μου εχει πεσει ποτε .το κινητο γωραει την τελευται resurrection me dorimax

 

σημερα ενωσα το τηλεφωνο με το κομπουτερ.το κομπουτερ αναγνωριζει το τηλεφωνο αλλα οχι τις μνημες.πχ στο μαι κομπουτερ βλεπω το GT-I9100 αλλα μεσα ειναι κενο.Καποιος μπορει να βοηθησει;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.Χθες επεσα και εβαλα το κινητο στο κομοδινο.Σημερα ξυπναω και η οθονη δεν λειτουργα (δεν δειχνει τπτ παρα μονο μαυρο).Εκανα ρεσταρτ οι ηχοι ακουγονται, αναβει φωτακι στα κουμπια αριστερα και δεξια του homebutton. και οταν παταω πανω στην οθονη νιωθεις την δονηση.Δεν φορτιζα το κινητο χθες βραδυ για να ειναι καπιο προβλημα με το ρευμα και ουτε μου εχει πεσει ποτε .το κινητο γωραει την τελευται resurrection me dorimax

 

Πόσο καιρό έχεις την συσκευή;Έπειτα φαίνεται να έχει πάθε κάτι από χτύπημα εξωτερικά ή να έχει σημάδι ότι έπεσε;Αν όχι και έχεις δοκιμάσει τα πάντα και δεν ανοίγει.Θα σου πρότινα να το πάς μέσω εγγύησης εφόσον είσαι μέσα, και απλά να τους πείς κάτι άλλο.Π.χ Το βράδυ το είχα κλείσει και το πρωϊ που το άνοιξα η οθόνη έχει αυτό το αποτέλεσμα.Θα στο επισκευάσουν πιστεύω από την στιγμή που δεν φαίνεται να το έκανες εσύ κάποια ζημιά.Δοκίμασε πάντως να βγάλεις την μπαταρία για πολλές ώρες.Μετά σύνδεσε τον φορτιστή στην συσκευή, βάλτο στην πρίζα και τέλος βάλε την μπαταρία ενώ είναι συνδεμένο με τον φορτιστή και δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις και να δείς αν η οθόνη διξει κανονικά

 

σημερα ενωσα το τηλεφωνο με το κομπουτερ.το κομπουτερ αναγνωριζει το τηλεφωνο αλλα οχι τις μνημες.πχ στο μαι κομπουτερ βλεπω το GT-I9100 αλλα μεσα ειναι κενο.Καποιος μπορει να βοηθησει;

 

Είσαι root;Φοράς επίσημο firmware ή custom;Δοκίμασε αρχικά να πάς στις ρυθμίσεις-επιλογές προγραμματιστή και έπειτα τσέκαρε την επιλογή Εντοπισμός Σφαλμάτων.Σύνδεσε την συσκευή και δές αν στην αναγνωρίσει κανονικά και σου δίξει τις μνήμες.Αν όχι, μπορεί να σου εμφανίσει κάποιο μήνυμα στην μπάρα ειδοποήσεων αφού ενεργοποιήσεις τον Εντοπισμό Σφαλμάτων. Πάτα σε αυτό και θα δείς κάτι επιλογές σχετικές με το usb.Παίξε λίγο με αυτές και δες αν λειτουργήσει

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...