Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συγχρονίζονται οι επαφές σου με το gmail σου? :confused:

Μια χαρα συγχρονιζονται απλα οταν τα επαναφερεις επαναφερονται μεν ολες οι επαφες κανονικα αλλα ΟΧΙ με τσεκαρισμενα τα προεπιλεγμενα νουμερα στην καθε επαφη.

 

Εμενα με ενδιαφερει να μπορεσω να κανω εξαγωγη τις επαφες μου αλλα μαζι με το τηλεφωνο που εχω προεπιλεγμενο σε καθε επαφη οχι μονο τις επαφες με τα τηλεφωνα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο forum .φοράω την 4.0.4 nickpapakos(αν το λέω σωστά)..αρκετά ευχαριστημένος..αλλά επειδή βλέπω και αργεί πολύ η επίσημη jb,μήπως έχετε να προτείνετε κάποια costume Rom αλλά να μην ξεφεύγει πολύ από τα πλαίσια της μαμάς?
Link to comment
Share on other sites

Και ρε φιλε αν ειναι να βαλουμε μια ανεπισημη γιατι να μην βαλουμε αυτη που ειναι βασισμενη στην leacked 4.1.2

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Και να βαλουμε custom rom βασισμενη στο android 4.0.4 που πλεον τυνει να εξαλειφθει.

 

Προσωπικά τις έχω δοκιμάσει όλες. Προτείνω όμως στον φιλο την Pulse του Στράτου, γιατί είναι πιο ολοκληρωμένη Ρομ. Βλέπεις η 4.1.2 είναι leaked… και έχει ένα θέμα με την μπαταρία. Από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του φίλου ποια θα επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum .φοράω την 4.0.4 nickpapakos(αν το λέω σωστά)..αρκετά ευχαριστημένος..αλλά επειδή βλέπω και αργεί πολύ η επίσημη jb,μήπως έχετε να προτείνετε κάποια costume Rom αλλά να μην ξεφεύγει πολύ από τα πλαίσια της μαμάς?

 

Εχεις προβλημα με τη rom που φορας; Αν οχι ασ'την ως εχει μεχρι να βγει η jelly, διαφορετικα ριξε μια ματια και στην Pulse 2.1 του Στρατου..:)

Link to comment
Share on other sites

H 4.04 ειναι officciall rom.πλαγιος τροπος δεν υπαρχει μονο αν κανεις αυτο που σου προτεινουν τα παιδια.η μενεις εκει με προβληματα η βαζεις την τελευταια 4.0.4 που βγηκε

 

Απόστολε από όσο ξέρω δεν έχει βγει 4.0.4 επίσημη.

 

Κάνω λάθος; και αν ναι, που τη βρίσκω και πως την περνάω;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις προβλημα με τη rom που φορας; Αν οχι ασ'την ως εχει μεχρι να βγει η jelly, διαφορετικα ριξε μια ματια και στην Pulse 2.1 του Στρατου..:)

 

Όχι φίλε μου.δεν εχω κανένα θέμα με την ρομ.είναι μια χαρά.απλά έτσι για την αλλαγή...τελικά θα περιμένω την επίσημη.ευχαριστώ.

Άκουσα για τέλη γενάρη θα έρθει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε από όσο ξέρω δεν έχει βγει 4.0.4 επίσημη.

 

Κάνω λάθος; και αν ναι, που τη βρίσκω και πως την περνάω;

 

Μεσω odin , υπαρχει οδηγος.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι θέμα λογισμικού είναι θετικό. Το ότι μου το έκανε 2 φορές μέσα σε 12 ώρες είναι κάτι το απίστευτα απογοητευτικό. Αναβάθμιση θα του κάνω μόνο την επίσημη, δεν θέλω να μπω σε περίεργα μονοπάτια (αν και ίσως καλύτερα μονοπάτια).

 

Υπάρχει κάποιος ''πλάγιος'' τρόπος ώστε να μη μας βγάζει τα προβλήματα της 4.0.3 πχ αν έχει θέμα το WIFI να υπάρχει προγραμμα που να στο κλείνει όταν κλειδώνεις το κινητό.

 

Όπως είπε και το παλικάρι πιο πάνω. Αν κάποιος γνωρίζει τα προβλήματα της 4.0.3, νομίζω είναι μία καλή ευκαιρία να τα αναφέρει.

 

Καλημέρα.

 

οπως λενε και τα παιδια που ειναι γνωστες-στην περιπτωση που σου σπαει τοσο πολυ τα νευρα-πηγαινε στην 4.0.4.

νομιζω ομως οτι ειναι τσαμπα κοπος,γιατι η 4.1 ειναι πολυ κοντα.

εσυ θα το κρινεις..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum .φοράω την 4.0.4 nickpapakos(αν το λέω σωστά)..αρκετά ευχαριστημένος..αλλά επειδή βλέπω και αργεί πολύ η επίσημη jb,μήπως έχετε να προτείνετε κάποια costume Rom αλλά να μην ξεφεύγει πολύ από τα πλαίσια της μαμάς?

Αν εννοεις για 4.1 αυτη ειναι η καλυτερη για μενα και πιο σταθερη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1569686 αυτην εχω και γω.υπαρχει και σε full μορφη αλλα και σε lite.την δευτερη εκδοχη εχω γιατι εχει βγαλει διαιφορα αχρηστα απο μεσα ο δημιουργος.

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε από όσο ξέρω δεν έχει βγει 4.0.4 επίσημη.

 

Κάνω λάθος; και αν ναι, που τη βρίσκω και πως την περνάω;

 

Έχουν βγει παρά πολλές. Ελλάδα όμως έχουν έρθει μόνο για συσκευές Cosmote & Vodafone branded. Μέσω Odin μπορείς να βάλεις οποία official θες. Είναι πολύ απλό..

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις για 4.1 αυτη ειναι η καλυτερη για μενα και πιο σταθερη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1569686 αυτην εχω και γω.υπαρχει και σε full μορφη αλλα και σε lite.την δευτερη εκδοχη εχω γιατι εχει βγαλει διαιφορα αχρηστα απο μεσα ο δημιουργος.

 

Έχει και ράδιο κανονικά?από θέμα μπαταρίας πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ράδιο κανονικά?από θέμα μπαταρίας πως πάει?

 

εχει ραδιοφωνο αν βαλεις την lite εχει καλυτερη μπαταρια απο την full.και αν χρειαστεις καποια απο αυτα που εβγαλε εχει zip πιο κατω στη σελιδα ta Remove που φλασαρεις μονος σου οτι θες.και πιο κατω εχει το aroma mods 4.2 που εχει πολλα νεα features tου s3

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Εχεις προβλημα με τη rom που φορας; Αν οχι ασ'την ως εχει μεχρι να βγει η jelly, διαφορετικα ριξε μια ματια και στην Pulse 2.1 του Στρατου..:)

Ρε φιλε εξηγησε μου με ποιο κριτηριο προτεινεις να βαλουν την 2.1 που ειναι βασισμενη σε αρχαια rom και οχι την omega custom rom based on 4.1.2 που ειναι κατα πολυ νεοτερη και εννοειτε βασισμενη στην 4.1.2???

 

Ποιος ο λογος να γυρισει καποιος στην 2.1 οταν μπορει να βαλει την 4.1.2????

 

Για εξηγησε μου αυτο σε παρακαλω πολυ γιατι δεν μπορω να καταλαβω το λογο το οποιο προτεινεις σε ολους να βαλουν Pulse 2.1

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τοσο χαλια rom ειναι η stock 4.0.3????

Τι να πουν δηλαδη και τα παιδια που εχουν την 2.χ.χ????

 

Αν ναι για πεστε τα χειροτερα χαρακτηριστηκα της και ποια απο αυτα φαινεται οτι εχουν διορθωθει με την 4.1.3 που εχει γινει ηδη leacked.....

 

Οπως ηδη καταλαβατε εχω κι εγω την 4.0.3 γι' αυτο ρωταω....

 

Τόσο χάλια και χειρότερα.

Και οι 2.3.5 - 6 είναι εφάμιλλες της 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εξηγησε μου με ποιο κριτηριο προτεινεις να βαλουν την 2.1 που ειναι βασισμενη σε αρχαια rom και οχι την omega custom rom based on 4.1.2 που ειναι κατα πολυ νεοτερη και εννοειτε βασισμενη στην 4.1.2???

 

Ποιος ο λογος να γυρισει καποιος στην 2.1 οταν μπορει να βαλει την 4.1.2????

 

Για εξηγησε μου αυτο σε παρακαλω πολυ γιατι δεν μπορω να καταλαβω το λογο το οποιο προτεινεις σε ολους να βαλουν Pulse 2.1

 

Το κάθε τι νεο, δεν το καθιστά και αξιόπιστο. Προτεινουμε αξιόπιστα πραγματα στον φιλο. Η συγκεκριμένη Ρομ που αναφερεις δεν είναι official είναι leaked της official.. κάτι σαν beta. Πράγμα που σημαίνει πως διαδίδεται προκειμένου να επισημανθούν τυχόν bugs. Του λέμε λοιπόν να πάει στα σίγουρα, μέχρι να βγει η τελική 4.1.2..

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε από όσο ξέρω δεν έχει βγει 4.0.4 επίσημη.

 

Κάνω λάθος; και αν ναι, που τη βρίσκω και πως την περνάω;

 

εδω μεσα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 διαβασε τον τροπομε το odin.και λιγο πιο κατω θα βρεις την τελευταια που βγηκε XWLQ2 βαλκανικη που λεει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω cosmote what's up καρτοτηλεφωνο και απ' οτι πηρα τηλεφωνο την cosmote μου ειπαν οτι η βιντεοκληση ειναι ενεργοποιημενη και για το νουμερο μου αλλα και για ολους τους συνδρομητες της αλλα οταν παω να κανω μια βιντεοκληση σε ενα αλλο κινητο που μια χαρα την υποστηριζει με το που καλεση μια φορα μου λεει το μυνημα "δεν ειναι δυνατη η πραγματοποιηση κλησης βιντεο"

 

Εννοειτε οτι εχω και το αλλο κινητο διπλα μου και δεν του βγαζει κατι οποτε τι φταιει?

 

Ειναι καποιες ρυθμησεις που πρεπει να κανω για να μπορω να κανω βιντεοκληση?

 

Το εχω βαλει και εχει συνδεθει στην επιλογη "μονο wdcma" που απο την cosmote μου ειπανε οτι ειναι το 3g δικτυο και μια χαρα συνδεεται για απλες κλησεις.

 

Οποτε τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εξηγησε μου με ποιο κριτηριο προτεινεις να βαλουν την 2.1 που ειναι βασισμενη σε αρχαια rom και οχι την omega custom rom based on 4.1.2 που ειναι κατα πολυ νεοτερη και εννοειτε βασισμενη στην 4.1.2???

 

Ποιος ο λογος να γυρισει καποιος στην 2.1 οταν μπορει να βαλει την 4.1.2????

 

Για εξηγησε μου αυτο σε παρακαλω πολυ γιατι δεν μπορω να καταλαβω το λογο το οποιο προτεινεις σε ολους να βαλουν Pulse 2.1

 

Μαλλον εχεις μπερδευτει λιγακι...

Pulse 2.1 δεν σημαινει android 2.1(δηλαδη eclair) .Η pulse "παταει" σε android 4.0.4 που δεν ειναι και τοσο "αρχαια" rom......

Παντως οποιος εχει 4.0.3 επιβαλεται να κανει την αλλαγη σε 4.0.4 το συντομοτερο....Εγω το πηρα στην προσφορα (269€) και οταν επεστρεψα σπιτι το πρωτο που εκανα ηταν να περασω την 4.0.4 και ετσι δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που διαβαζω.....

Επισης το οτι η samsung hellas ξυνει τα φρυδια της και δεν εχει δωσει την 4.0.4 στους ελληνες κατοχους του S2 ....αυτο δεν σημαινει οτι θα την περιμενουμε κι'ολας....Κατεβαζουμε την 4.0.4 που απευθυνεται σε καποιον ευρωπαιο χρηστη (γιατι η samsung της χωρας του δεν ειναι βλαμενη και του την εδωσε....) η οποια ειναι 100% ΕΠΙΣΗΜΗ και την βαζουμε στο τηλεφωνο μας και ξεχναμε τα προβληματα....

Τωρα σε περιπτωση που χρειαστουμε service περναμε παλι την 4.0.3 που η samsung hellas (τρομαρα της) αναγνωριζει για επισημη ελληνικη....παμε στο service και τους το πεταμε στο κεφαλι....:p:p

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Παιδιά νέκρωσε για 4η φορά σε λιγότερο απο 48 ώρες! Σε λίγο θα παίζει το πίσω καπάκι απο το βγάλε-βάλε. Αρχίζω και χάνω την υπομονή μου. Την Τετάρτη που επιστρέφω από τις διακοπές θα το πάω στο πλαίσιο να δω τι θα γίνει και ας είναι και θέμα λογισμικού. Εντάξει πλήρωσα 270 ε για κινητό και κινητό δεν έχω.. έλεος... :(

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Παιδιά νέκρωσε για 4η φορά σε λιγότερο απο 48 ώρες! Σε λίγο θα παίζει το πίσω καπάκι απο το βγάλε-βάλε. Αρχίζω και χάνω την υπομονή μου. Την Τετάρτη που επιστρέφω από τις διακοπές θα το πάω στο πλαίσιο να δω τι θα γίνει και ας είναι και θέμα λογισμικού. Εντάξει πλήρωσα 270 ε για κινητό και κινητό δεν έχω.. έλεος... :(

 

Δοκίμασε factory reset , περνά τις ποιο απαραίτητες εφαρμογές που χρειάζεσαι και παρακολούθησε το .

Αν φοράει κάνα παλιό firmware αναβάθμισε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Πως γίνεται το factory reset? και πως βάζεις firmware? Sorry για την ασχετοσύνη, προέρχομαι από iphone,,, :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Πως γίνεται το factory reset? και πως βάζεις firmware? Sorry για την ασχετοσύνη, προέρχομαι από iphone,,, :O

 

factory reset http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html

Αλλαγή firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

 

Με το factory reset θα χάσεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ( επαφές -sms -mms-εφαρμογες κ.τ.λ) γιαυτο κανε backup αυτά που χρειάζεσαι .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εξηγησε μου με ποιο κριτηριο προτεινεις να βαλουν την 2.1 που ειναι βασισμενη σε αρχαια rom και οχι την omega custom rom based on 4.1.2 που ειναι κατα πολυ νεοτερη και εννοειτε βασισμενη στην 4.1.2???

Για εξηγησε μου αυτο σε παρακαλω πολυ γιατι δεν μπορω να καταλαβω το λογο το οποιο προτεινεις σε ολους να βαλουν Pulse 2.1

 

1) Ειναι η πρωτη φορα που την προτεινα και για να το κανω καποιο λογο θα εχω κι ας μην την εχω δοκιμασει ποτε ο ιδιος. Αρκουν τα σχολια των παιδιων που τη δοκιμασαν μηνες τωρα και απ'την αλλη ταιριαζε τελεια σαν απαντηση στην ερωτηση του φιλου.;)

 

2)

Μαλλον εχεις μπερδευτει λιγακι...

Pulse 2.1 δεν σημαινει android 2.1(δηλαδη eclair) .Η pulse "παταει" σε android 4.0.4 που δεν ειναι και τοσο "αρχαια" rom...

;)

 

 

 

3) Συμπαθω τον Στρατο.:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να δοκιμάζουμε πριν προτιμούμε κάτι ή να αφήνουμε να προτείνουν οι άλλοι που την έχουν
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να δοκιμάζουμε πριν προτιμούμε κάτι ή να αφήνουμε να προτείνουν οι άλλοι που την έχουν

 

Ρε παιδια μην τρελαθουμε τωρα, ο φιλος εχει τη rom του nikpapakos και ρωτησε ποια αλλη επιλογη εχει που να ειναι πολυ κοντα στην stock, καλη και αξιοπιστη. Κι ολο αυτο για την περιπτωση που αποφασιζε ν'αλλαξει την nikpapakos (χωρις να εχει καποιο θεμα με αυτην) περιμενοντας ταυτοχρονα την επισημη 4.1.2. Υπεθεσα λοιπον οτι δεν ηθελε τη leaked ουτε και την Omega που βασιζεται σε αυτην επειδη εχουν ακομα "θεματακια"..! Για πες τωρα εσυ;..:D

 

Του υπεδειξα απλα οτι υπαρχει η Pulse που συμφωνα με τα λεγομενα οσων τη δοκιμασαν αξιζει, ουτε ειπα οτι ειναι καλυτερη απ'τη nikpapakos ουτε καν να τη φλασαρει (ποσο μαλλον αφου δηλωσε αρκετα ευχαριστημενος), απλα απαντησα σε αυτο που ρωτησε! Σε λιγο θα μου πειτε να brickαρω τη συσκευη μου για να παρω το δικαιωμα να προτεινω να μην κανουν factory reset απ'το recovery οσοι εχουν το "τρελοτσιπ".. :lol:

 

Ας χαλαρωσουμε ολοι τωρα..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...