Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν με νοιαζει το τσαμπα αλλα το αν φτιαχνετε!

απο την αλλη αν μου πουν 300ε θα παρουν τα @@ μου!!:)

λοιπων...το εβαλα να το κανει και ο κινεζος βοηθος!!!!

που πεφτει το service τησ samsung για καλο και για κακο?

 

υπάρχουν διάφορα εξουσιοδοτημένα, το κεντρικό είναι στο Χαϊδάρι και θα σου έλεγα να απευθυνθείς εκεί κατ' ευθείαν.

ελπίζω όμως όλα να πάνε καλά και να σου μείνει σαν γνώση και μόνο η τοποθεσία του σέρβις.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα μου στειλανε e-mail και το κοστος ειναι 207ε!!!!!!!τρελο κουστουμι μου βαλανε!!

τι λετε αξιζει να το φτιαξω?

λογικα ναι.....

και μεταχειρισμενο να παρω πιο πολλα θα μου παει σωστα?

 

αα!!και εννω εχω εγγυηση,μου το περασε εκτος!!

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου στειλανε e-mail και το κοστος ειναι 207ε!!!!!!!τρελο κουστουμι μου βαλανε!!

τι λετε αξιζει να το φτιαξω?

λογικα ναι.....

και μεταχειρισμενο να παρω πιο πολλα θα μου παει σωστα?

 

αα!!και εννω εχω εγγυηση,μου το περασε εκτος!!

 

Που μένεις? Αν το κινητό ανοίγει στο κάνω με 150!

Περα από τη πλάκα, αν το κινητό ανοίγει βρες κανέναν που να ασχολείται, αέρα λεφτά θα σου πάρουν πιστεύω. Και δεν σε πιστεύω ότι το πηγές με ξεκλείδωτο bootloader..

Στραγάλια τα έχεις τα 200?!

Link to comment
Share on other sites

Που μένεις? Αν το κινητό ανοίγει στο κάνω με 150!

Περα από τη πλάκα, αν το κινητό ανοίγει βρες κανέναν που να ασχολείται, αέρα λεφτά θα σου πάρουν πιστεύω. Και δεν σε πιστεύω ότι το πηγές με ξεκλείδωτο bootloader..

Στραγάλια τα έχεις τα 200?!

 

αν το φτιαξεις εσυ στα δινω για πλακα τα 150ε....!!!!κορυδαλλο

Link to comment
Share on other sites

αν το φτιαξεις εσυ στα δινω για πλακα τα 150ε....!!!!κορυδαλλο

 

Είμαι θεσ/νικη.. Θα διαβάσω με τη σειρά τα post σου και θα απαντήσω προς το βράδυ με οτι λύση βρω άλλα ειλικρινά πιστεύω πως φτιάχνεται, μην βιαστείς να τους πεις να στο κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν μπορω να βοηθησω μενω Χαιδαρι κι εχω και usb jig.Κριμα απο τον Θεο να τους δωσεις 200 ευρω...

Σου εξηγησαν για ποιο λογο στο βγαλαν εκτος εγγυησης;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν μπορω να βοηθησω μενω Χαιδαρι κι εχω και usb jig.Κριμα απο τον Θεο να τους δωσεις 200 ευρω...

Σου εξηγησαν για ποιο λογο στο βγαλαν εκτος εγγυησης;

 

οχι φιλε μου γιατι το ειδα μεσα απο το site τουσ με το IMEI αν το λεω καλα!

δηλ φιλε αυτο το usb θα λυσει το προβλημα?

αν ειναι ετσι μην τουσ δινω 200ε ετσι!!

 

sorry αλλα τωρα ειδα το μηνυμα σου!!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου γιατι το ειδα μεσα απο το site τουσ με το IMEI αν το λεω καλα!

δηλ φιλε αυτο το usb θα λυσει το προβλημα?

αν ειναι ετσι μην τουσ δινω 200ε ετσι!!

 

sorry αλλα τωρα ειδα το μηνυμα σου!!

 

Έχεις απόδειξη αγοράς; κι αν ναι τι ημερομηνία έχει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω το μάρκετ σε μαύρο φόντο και όταν μπουταρει δεν με δείχνει όλες τις εφαρμογές, ξανά ριμπουτ και στρώνει πλην του εικονιδίου του φοξ όπου με δείχνει το ανθρωπάκι, το πετάω από το ντοκ λαό βάζω από το μενού μετά.τι φταίει αδέρφια;

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόδειξη αγοράς; κι αν ναι τι ημερομηνία έχει;

 

εχω αλλα δεν θυμαμαι την ημερομηνια,παντος η κοπελα ποθ το παρελαβε στην αρχη οταν πατησε κατι στο η/υ μου ειπε οτι ειμαι μεσα στην εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλα δεν θυμαμαι την ημερομηνια,παντος η κοπελα ποθ το παρελαβε στην αρχη οταν πατησε κατι στο η/υ μου ειπε οτι ειμαι μεσα στην εγγυηση!

 

Δηλαδή τη μία σου λένε ότι είσαι μέσα και την άλλη όχι....

Μη μου πεις ότι πέταξες την απόδειξη....

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου γιατι το ειδα μεσα απο το site τουσ με το IMEI αν το λεω καλα!

δηλ φιλε αυτο το usb θα λυσει το προβλημα?

αν ειναι ετσι μην τουσ δινω 200ε ετσι!!

 

sorry αλλα τωρα ειδα το μηνυμα σου!!

 

Οχι απο μονο του δεν θα κανει τιποτα,ελπιζω μονο να μηδενισουμε τον μετρητη.

Επισης να κανω κι εγω μια προσπαθεια να του περασω ρομ μπας και...

 

Παντως θα εκανα οτι μπορουσα για να μην πληρωσω τα 200 ευρω.Ακομα και ρομ για το Galaxy s1 ή του Galaxy S3 θα προσπαθουσα να βαλω μπας και το τουβλιασω για να μην μπορουν να το ανοιξουν.Ολα αυτα φυσικα αν εχεις την αποδειξη...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανιζεται ειδοποιηση για συγκεκριμενες εφαρμογες;

 

Σε εναν φιλο ενω ειναι στο 80% η μπαταρια του βγαζει ειδοποιηση για φορτιση, ενω ηταν στην πριζα ολο το βραδυ. Του ειπα να κανει wipe battery stats. Επαιξε για καμια 10αρια μερες, αλλα και παλι το ιδιο του κανει. Σας εχετε τυχει ποτε, το εχετε λυσει;

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανιζεται ειδοποιηση για συγκεκριμενες εφαρμογες;

Σε εναν φιλο ενω ειναι στο 80% η μπαταρια του βγαζει ειδοποιηση για φορτιση, ενω ηταν στην πριζα ολο το βραδυ. Του ειπα να κανει wipe battery stats. Επαιξε για καμια 10αρια μερες, αλλα και παλι το ιδιο του κανει. Σας εχετε τυχει ποτε, το εχετε λυσει;

 

Λογικά ο φίλος σου θα έχει βάλει κάποια εφαρμογή για τη μπαταρία που είναι ρυθμισμένη να ειδοποιεί στο 80%, άρα κάτι που μπορεί να διορθώσει μέσα απ'τις ρυθμίσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής..:)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα εγραψα ειναι λιγο μπερδεμα.

Η 1η ερωτηση εχει να κανει με το market για να μην μου εμφανιζει ειδοποιηση οτι εχει βγει νεα version σε καποιες εφαρμογες.

 

Η 2η ερωτηση ειναι το θεμα με την μπαταρια. Ρωτησα τον φιλο μου και δεν εχει βαλει καποια εφαρμογη για την μπαταρια. Να σημειωσω οτι παιζει με την ICS

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα εγραψα ειναι λιγο μπερδεμα.

Η 1η ερωτηση εχει να κανει με το market για να μην μου εμφανιζει ειδοποιηση οτι εχει βγει νεα version σε καποιες εφαρμογες.

 

Η 2η ερωτηση ειναι το θεμα με την μπαταρια. Ρωτησα τον φιλο μου και δεν εχει βαλει καποια εφαρμογη για την μπαταρια. Να σημειωσω οτι παιζει με την ICS

-

Mπαίνοντας λοιπόν στο market (Google Play) πατάς αριστερό πλήκτρο αφής - Ρυθμίσεις - ξετικάρεις το "Ειδοποιήσεις", εκτός αν το ζητάς για ορισμένες μόνο εφαρμογές και όχι για όλες όσες έχεις εγκατεστημένες. Στη δεύτερη περίπτωση νομίζω ότι μπορείς να τις απενεργοποιήσεις μπαίνοντας μέσα απ'το Google Play στις εφαρμογές που δεν θες να σε ειδοποιούν και να το ρυθμίσεις από εκεί..

 

Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου πω, πρώτη φορά το βλέπω τέτοιο πρόβλημα ενώ ψάχνοντας τη συσκευή μου δεν βλέπω κάτι για ειδοποιήσεις μπαταρίας, εκτός κι αν παίζει από "Εξοικονόμηση ενέργειας" μεριά κάτι..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα εγραψα ειναι λιγο μπερδεμα.

Η 1η ερωτηση εχει να κανει με το market για να μην μου εμφανιζει ειδοποιηση οτι εχει βγει νεα version σε καποιες εφαρμογες.

 

Η 2η ερωτηση ειναι το θεμα με την μπαταρια. Ρωτησα τον φιλο μου και δεν εχει βαλει καποια εφαρμογη για την μπαταρια. Να σημειωσω οτι παιζει με την ICS

 

Στην πρώτη σου απάντησε ο makis

Στην δεύτερη να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω .Ειδοποίησης για την μπαταριά δέχεσαι μονο οταν ειναι 100% γεμάτη ή οταν αδειάζει .

Τουλάχιστον αυτο γνωρίζω μέχρι τώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι μπορείς να τις απενεργοποιήσεις μπαίνοντας μέσα απ'το Google Play στις εφαρμογές που δεν θες να σε ειδοποιούν και να το ρυθμίσεις από εκεί..

 

Αυτο ακριβως θελω. Συγκεκριμενες εφαρμογες να μην με ειδοποιουν.

Δεν μπορω ομως να βρω την επιλογη. Το μονο που υπαρχει ειναι ειδοποιηση για ολες τις εφαρμογες ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως θελω. Συγκεκριμενες εφαρμογες να μην με ειδοποιουν.

Δεν μπορω ομως να βρω την επιλογη. Το μονο που υπαρχει ειναι ειδοποιηση για ολες τις εφαρμογες ομως.

 

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα, είχα την εντύπωση ότι μπορούσε να γίνει ρύθμιση μέσα από την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά αλλά τώρα που τσέκαρα είδα ότι αυτό που μπορείς να ρυθμίσεις είναι το αν επιθυμείς η εκάστοτε εφαρμογή -που εσύ επιλέγεις- να ενημερωθεί αυτόματα χωρίς να ερωτηθείς..

 

Δεν ξέρω αν γίνεται να το επιτύχεις εγκαθιστώντας κάποια εφαρμογή που δημιουργήθηκε γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο απ'το Play..

 

Απ'την άλλη τι πειράζει; Απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις των updates όλων των εφαρμογών και τσεκάρεις τακτικά (όποτε επιθυμείς εσύ τελος πάντων) στο "Εφαρμογές μου" μέσα στο Google Play και βλέποντας ποιες έχουν update, το κάνεις επιλέγοντάς τις μεμονωμένα. Δεν είναι ανάγκη να κάνεις update σε κάποια εφαρμογή αν δεν το επιθυμείς, συν του ότι δεν έχεις την ειδοποίηση στη μπάρα να σε τρελαίνει κάθε φορά που θα μπεις στο δίκτυο και στο Play..;)

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές -> Επιλογές οθόνης -> Επιλογή επαφών για εμφάνιση

 

Αν πατήσω τηλέφωνο δεν μου βγάζει καμία επαφή, ενώ στο λογαριασμό google μου εμφανίζει. Πως μπορώ να περάσω τις επαφές στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει τυχει σε κανεναν αλλο κατα την φορτιση να βγαζει μηνυμα οτι η μπαταρια αποσυνδεθηκε; εχω την official 4.0.3 και συμβαινει με το γνησιο φορτιστη. Επισης στη συνεχεια δειχνει να φορτιζει
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα, είχα την εντύπωση ότι μπορούσε να γίνει ρύθμιση μέσα από την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά αλλά τώρα που τσέκαρα είδα ότι αυτό που μπορείς να ρυθμίσεις είναι το αν επιθυμείς η εκάστοτε εφαρμογή -που εσύ επιλέγεις- να ενημερωθεί αυτόματα χωρίς να ερωτηθείς..

 

Δεν ξέρω αν γίνεται να το επιτύχεις εγκαθιστώντας κάποια εφαρμογή που δημιουργήθηκε γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο απ'το Play..

 

Απ'την άλλη τι πειράζει; Απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις των updates όλων των εφαρμογών και τσεκάρεις τακτικά (όποτε επιθυμείς εσύ τελος πάντων) στο "Εφαρμογές μου" μέσα στο Google Play και βλέποντας ποιες έχουν update, το κάνεις επιλέγοντάς τις μεμονωμένα. Δεν είναι ανάγκη να κάνεις update σε κάποια εφαρμογή αν δεν το επιθυμείς, συν του ότι δεν έχεις την ειδοποίηση στη μπάρα να σε τρελαίνει κάθε φορά που θα μπεις στο δίκτυο και στο Play..;)

 

Μαλλον αυτο θα κανω τελικα. Θα κοιταξω επισης μηπως βρω και καμια εφαρμογη να κανει αυτο που λες.

Ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο μονο του δεν θα κανει τιποτα,ελπιζω μονο να μηδενισουμε τον μετρητη.

Επισης να κανω κι εγω μια προσπαθεια να του περασω ρομ μπας και...

 

Παντως θα εκανα οτι μπορουσα για να μην πληρωσω τα 200 ευρω.Ακομα και ρομ για το Galaxy s1 ή του Galaxy S3 θα προσπαθουσα να βαλω μπας και το τουβλιασω για να μην μπορουν να το ανοιξουν.Ολα αυτα φυσικα αν εχεις την αποδειξη...

 

πειστεψεμε οτι του δοκιμασα να του βαλω απο την 2.0.3 μεχρι την 4.0.4 παραπολλες φορες!!με τα παιδια απο εδω δοκιμασαμε νομιζω οτι γνωριζε ο καθενας αλλα δεν ανοιξε το κινητο!

το κινητο το πηρα πισω!και παλι καλα δεν μου χρεωσαν ουτε τα 15ε που λενε και καλα οτι τα πληρωνεις στο φτιαξουν δεν στο φτιαξουν!

τωρα αν θες και εσυ να δοκιμασουμε κανεναν τροπο μεσα στο σ/κ δεν εχω προβλημα!Αν εχεις εσυ χρονο βεβαια!

 

για βλαβη αναφερουν: powers up but not operation!

 

αα!οσο για την αποδηξη,δεν νομιζω να χριαζετε σε αυτους γιατι το βλεπουν απο το συστημα!

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Cosmote δίκτυο τι modem σας έχει δώσει?

 

@als έκδοση gingerbread με 3 αρχεία + pit αρχείο + re partition δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω τη σειρά που θα φαίνονται τα τηλέφωνα στην καρτέλα μιας επαφής;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...