Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές οι φωτογραφίες είναι από stock καθαρό ics Cm9 (4.0.4), aokp/aosp κτλ.

Αν είσαι rooted πέρασε ένα kernel με dual boot και δοκίμασε μια custom rom από αυτές σαν δεύτερη για να πάρεις μια ιδέα..

 

Εγώ προσωπικά έχω αρκετό καιρό να γυρίσω σε stock Samsung και δεν με βλέπω τώρα στα κοντά!

 

Πχ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

 

Edit: Άκυρο, η από πάνω είναι jb 4.1.x αλλά το πιάνεις το νόημα.

 

Και μήπως ξέρεις καμία καλή custum Rom να προτείνεις ? Το ράδιο όμως που λες από το market θα δουλεβει μόνο με ίντερνετ.σωστά?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα,θα ήθελα την βοήθεια σας.περίπου ένα χρόνο είμαι κάτοχος ενός galaxy s2…τις τελευταίες μέρες όμως το home button είναι κάπως δλδ λίγο πιο σκληρό στο πάτημα και επίσης κάνει ένα θόρυβο σα να κολάει κάπου την ώρα που το πατάω δλδ κάπως σαν να βρίσκει σε κάποιο σιδεράκι όταν πατιέται…το έχει πάθει κάνεις άλλος αυτό?και αν ναι τι έκανε για να το λύσει?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,θα ήθελα την βοήθεια σας.περίπου ένα χρόνο είμαι κάτοχος ενός galaxy s2…τις τελευταίες μέρες όμως το home button είναι κάπως δλδ λίγο πιο σκληρό στο πάτημα και επίσης κάνει ένα θόρυβο σα να κολάει κάπου την ώρα που το πατάω δλδ κάπως σαν να βρίσκει σε κάποιο σιδεράκι όταν πατιέται…το έχει πάθει κάνεις άλλος αυτό?και αν ναι τι έκανε για να το λύσει?

 

Δυστυχώς δεν πιστεύω πως μπορείς να κάνεις κάτι εσύ. Αν και δεν μου έχει τύχει μου φαίνεται αρκετά δύσκολο να βρεις λύση γιατί θέλει λύσιμο όλη η συσκευή.

Αυτο που θα σου πρότεινα εγώ είναι να το πας στο service (Microtech πχ) μιας και αφού είσαι στο χρόνο ισχύει η εγγύηση σου. Επίσης μιας που θα το πας να τους πεις και για τα χρώματα στην οθόνη (λογικά στο χρόνο θα έχει γίνει λίγο πράσινο κίτρινη σε σύγκριση με μια καινουργια και θα το δεχτουν)!

Ευκαιρία δηλαδή να το πάρεις πίσω με καινούργια οθόνη, κουμπί και σασί σε περιπτωση που το έχεις χτυπήσει (πακέτο με την οθονη)!

 

Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ σε παρόμοια περίπτωση..

 

@als2008 Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δουλεύω εδώ και καιρό ParanoidΑndroid αλλά παλαιότερη έκδοση, ics όχι jb. Καλύτερα να πάρεις απαντήσεις από τους υπόλοιπους εδώ :-)

Λέγεται Spirit Fm και δεν χρειάζεται ίντερνετ. Αν φτάσεις στο σημείο να περάσεις τέτοιου είδους roms και δεν τη βρεις στο xda, στειλε μου pm.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ρουταρα, έκανα backup, έβαλα την τσεχική με τον siyah και πάει σφαίρα.η διάφορα που έχει με την 4.0.3 είναι ούτε είναι λίγο πιο μικρά τα εικονίδια στην μπάρα και το μαύρο δεν είναι τόσο σκούρο όσο πριν.αυτά

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Ειναι κι αλλα!!! Για ψαξ'το λιγο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οχι εμφανισιακα...!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... :)

Πριν λίγες μέρες απέκτησα ένα Galaxy SII και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα μήπως και μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Προσπάθησα με αναζήτηση να βρω άκρη στο forum αλλά δεν τα κατάφερα εξαιτίας της πληθώρας της πληροφορίας. Ελπίζω εδώ που ρωτάω να είναι τουλάχιστον σωστά. Αν όχι :O , ευχαρίστως θα μεταφέρω το ερώτημά μου εκεί που θα μου υποδείξετε. :shifty:

 

 

Θέλω να εγκαταστήσω google earth στο κινητό μου το οποίο τρέχει έκδοση android 4.0.3 από τη "μάνα του". Αφού δεν το έβρισκα στο market διαπίστωσα ότι ο μόνος τρόπος να το εγκαταστήσω είναι να βάλω στο κινητό μου το λεγόμενο market enabler ώστε να "ξεγελάσω" το site και να "υποκριθώ" τον αμερικανό χρήστη. Μέχρι εκεί καλά. Από εκεί και μετά το έχασα. :confused: Ποια έκδοση είναι η σωστή; πού τη βρίσκω; θα μου δημιουργήσει προβλήματα αυτή η "πατέντα";

Ευχαριστώ αυτούς που θα μπουν στο κόπο, έστω και να διαβάσουν τα παραπάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... :)

Πριν λίγες μέρες απέκτησα ένα Galaxy SII και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα μήπως και μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Προσπάθησα με αναζήτηση να βρω άκρη στο forum αλλά δεν τα κατάφερα εξαιτίας της πληθώρας της πληροφορίας. Ελπίζω εδώ που ρωτάω να είναι τουλάχιστον σωστά. Αν όχι :O , ευχαρίστως θα μεταφέρω το ερώτημά μου εκεί που θα μου υποδείξετε. :shifty:

 

 

Θέλω να εγκαταστήσω google earth στο κινητό μου το οποίο τρέχει έκδοση android 4.0.3 από τη "μάνα του". Αφού δεν το έβρισκα στο market διαπίστωσα ότι ο μόνος τρόπος να το εγκαταστήσω είναι να βάλω στο κινητό μου το λεγόμενο market enabler ώστε να "ξεγελάσω" το site και να "υποκριθώ" τον αμερικανό χρήστη. Μέχρι εκεί καλά. Από εκεί και μετά το έχασα. :confused: Ποια έκδοση είναι η σωστή; πού τη βρίσκω; θα μου δημιουργήσει προβλήματα αυτή η "πατέντα";

Ευχαριστώ αυτούς που θα μπουν στο κόπο, έστω και να διαβάσουν τα παραπάνω. :)

 

Αυτο δεν ψάχνεις ?? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=el

Δεν μπορείς να το κατεβάσεις ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ. Στο link που μου παρέθεσες γράφει κάτω απο το κουμπί "ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ":

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-I9100."

 

Και στο market όταν μπαίνω από το τηλέφωνο δεν μου την εμφανίζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ. Στο link που μου παρέθεσες γράφει κάτω απο το κουμπί "ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ":

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-I9100."

 

Και στο market όταν μπαίνω από το τηλέφωνο δεν μου την εμφανίζει καν.

 

το ίδιο και σ'εμένα με την αγγλική 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ. Στο link που μου παρέθεσες γράφει κάτω απο το κουμπί "ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ":

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-I9100."

 

Και στο market όταν μπαίνω από το τηλέφωνο δεν μου την εμφανίζει καν.

 

Ναι τώρα είδα οτι μου γράφει και μένα το ιδιο ..

Δεν ξέρω τι γίνεται με το market enabler γιατί δεν το εχω χρησιμοποίηση πότε . Αν ημουν στην θέση σου θα έψαχνα να βρω στον google το google earth apk και θα το εγκαθιστούσα στο τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;;;;

 

 

Swyped from my super duper SII using tapatalk

 

Αν και το update το εχω εδω και 2-3 ημερες (θα προτιμουσα να ειχα περισσοτερη εμπειρια χρησης), μπορω να πω τα εξης (με "κινδυνο" να παρω πισω καποια αν στην πορεια ανακαλυψω προβληματα...)

 

1. Οντως εχουν αλλαξει τα εικονιδια στην πανω μπαρα... εχουν γινει μικροτερα.

2. Η μπαταρια εχει βελτιωθει. Οχι οτι δεν μου τελειωνει (το ξεσκιζω το κινητο), αλλα ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την 4.0.3.

3. ΙΣΩΣ ζεσταινεται λιγοτερο στο πισω μερος με ταυτοχρονο internet surfing & φορτιση... θελω να το τσεκαρω περισσοτερο αυτο...

4. Επιτελους διορθωθηκαν οι favorite επαφες... εγιναν οπως πριν & αν τις θελεις σε πλεγμα, ειναι μικροτερες και σκρολαρουν καλυτερα... Ηθελαν τοσους μηνες στην Google (ή στην Samsung, δεν ξερω ποιος φταιει) για να καταλαβουν την γκαφα τους?

5. Λιγοτερα κολληματα/κρασαρισματα. Θα μπορουσα να πω ΚΑΘΟΛΟΥ, αλλα ειναι νωρις ακομα...

6. Τελος το "κομπιασμα" οταν μετα το ξεκλειδωμα πατουσες ενα εικονιδιο... τωρα η επιλογη γινεται ΤΑΧΥΤΑΤΑ, ανεξαρτητα απο το ποσο εχει μεινει κλειδωμενο... Με την 4.0.3 ξεκλειδωνες, πατουσες και περιμενες 1 δευτερολεπτο να "ξυπνησει". ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

7. Ενα ακομα που ειχα παρατηρησει με την 4.0.3 και δεν το ειχε αναφερει κανενας φιλος, ηταν το γεγονος οτι οταν ηταν συνδεδεμενο με τον φορτιστη, το touch ηθελε περισσοτερη..... χμμμμ...... "δυναμη"!!! Οταν ομως το εβγαζες απο τον φορτιστη, αισθανοσουν οτι δεν χρειαζεται να ακουμπησεις το δαχτυλος σου στην οθονη... ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΙΟ "ΤΕΜΠΕΛΙΚΟ" ΜΕ ΑΥΤΟΝ... Τελος αυτο με την 4.0.4!!!

8. Το Touchwiz ισως να εχει στρωσει λιγακι, αλλα ποιος ασχολειται μαζι του?

 

Αυτα εχω παρατηρησει μεχρι στιγμης.

 

Να αναφερω οτι εβαλα την Αγγλικη 4.0.4 μεσω Odin (το δικο μου ειναι Switzerland και βαριομουν να περιμενω!), ειμαι root και χρησιμοποιω τον Apex Launcher....

 

Α! Ναι!!! Ο Go Launcher εξακολουθει να "λαγγαρει"... Αισχος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια....

πριν λίγες μέρες είχα ποστάρει για το πρόβλημα στο οποίο ενώ έδειχνε το κινητό κανονικό σήμα δεν μπορούσες ούτε να κάνεις κλήση (βγάζει μήνυμα "μη εγγεγραμμένο στο δικτυο" σε 4.0.3 και "το δίκτυο κινητ'ης τηλεφωνίας δεν είναι διαθέσιμο" σε 2.3.6) ούτε να λάβεις κλήση, και το οποίο παρουσιαζόταν σε τυχαίες φάσεις στο s ii (έπρεπε κάθε φορά να κάνεις επανεκκίνηση για να ξεκολίσει). Λοιπόν μετά απο αλλαγή sim , δήλωση βλάβης στην cosmote, δοκιμή διαφόρων firware κ.τ.λ βρήκα την πιο χαζή λύση... αλλαγή στο δικτυα κινητής τηλεφωνίας/λειτουργία δικτύου/μόνο GSM. Πριν το είχα στο αυτόματο και μου κολλούσε σχεδόν κάθε μέρα. Απο την cosmote έχω πολλά παράπονα γιατί αντί να κάτσουν να βρουν λύση ολόκληρη εταιρεία να πούμε μου έλεγαν συνέχεια οτι φταίει το κινητό.. και είναι πολλοί με το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν σε μένα ήταν τόσο συχνό επειδή βρίσομαι σε μακρινό νησάκι αλλα έχω φάει τέτοια ταλαιπωρία με αυτό το θέμα στη δουλειά μου και ακόμα κιόλας δεν είμαι 100% οτι δεν θα ξανακολλίσει. Αυτά, ευχαριστώ όσους βοήθησαν...

Link to comment
Share on other sites

Google Earth : http://db.tt/lwW6ZJt7

 

Επίσης όποιος θέλει τον Άρη και το φεγγάρι, αρκεί να κάνει add στις Ρυθμίσεις - Database τα εξής..

 

Άρης : http://khmdb.google.com/?db=mars

Φεγγάρι : http://khmdb.google.com/?db=moon

 

Θεωρώ πως αφου είναι free στο Market και απλά έχει να κάνει με τη συσκευη, δεν υπάρχει πρόβλημα να το ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Με τον apex μπορείς να αλλάξεις χρώμα στη bar; θέλω να κρατήσω την επίσημη μην βάλω slim ics η wanamlite και χάσω το ράδιο

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Eμενα τις τελευταιες μερες εφαγε σκαλωμα, οταν σερφαρα στο ιντερνετ μονο μεσω δικτυου κινητης(κοσμοτε) εκανε επανεκκινησεις σε ανυποτο χρονο. Μεσα σε 3 μερες παρατηρησα ισως πανω απο 5 ρεσταρτ. Πριν καιρο που το εσκιζα στο ιντερνετ (λογω προσφορας 1,5GB απο whats up) δεν μου εκανε τετοια κολπα.

Να πω οτι οι επανεκκινησεις ηταν πολυ συντομες, οχι σαν αυτη που κανεις χειροκινητα.

Εχω την 4.0.3 την επισημη.

Link to comment
Share on other sites

Google Earth : http://db.tt/lwW6ZJt7

 

Επίσης όποιος θέλει τον Άρη και το φεγγάρι, αρκεί να κάνει add στις Ρυθμίσεις - Database τα εξής..

 

Άρης : http://khmdb.google.com/?db=mars

Φεγγάρι : http://khmdb.google.com/?db=moon

 

Θεωρώ πως αφου είναι free στο Market και απλά έχει να κάνει με τη συσκευη, δεν υπάρχει πρόβλημα να το ποσταρω.

Αυτή ήταν η πιο απλή λύση. Το κατέβασα στο NAS που έχω και μέσα από το ES explorer το εγκατέστησα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Eμενα τις τελευταιες μερες εφαγε σκαλωμα, οταν σερφαρα στο ιντερνετ μονο μεσω δικτυου κινητης(κοσμοτε) εκανε επανεκκινησεις σε ανυποτο χρονο. Μεσα σε 3 μερες παρατηρησα ισως πανω απο 5 ρεσταρτ. Πριν καιρο που το εσκιζα στο ιντερνετ (λογω προσφορας 1,5GB απο whats up) δεν μου εκανε τετοια κολπα.

Να πω οτι οι επανεκκινησεις ηταν πολυ συντομες, οχι σαν αυτη που κανεις χειροκινητα.

Εχω την 4.0.3 την επισημη.

 

Και εμενα ρε ****το μες τη βδομαδα που μας περασε εκανε το ιδιο,οχι ομως αναγκαστικα στο σερφαρισαμα,μου το εκανε και στο μενου εφαρμογων,και σε παιχνιδια και παντου..οσα δε μου ειχε κανει σ'ενα χρονο τα εκανε σε μια βδομαδα..λαγκαρει και μετα ειναι σα να κανει ολοκληρωτικο reset η ram και ξαναφορτωνουν τα παντα,reboot παντως δε κανει.. εψαχνα μηπως φταει καποια εφαρμογη αλλα τιποτα.. επαψα να ασχολουμε νομιζωντας οτι φταει η αγγλικη 4.0.4 αλλα τωρα που ανεφερες πως στο εκανε και σε 4.0.3 με μπριζωσες!! ειναι περιεργο πως ενα χρονο δε μου ειχα κανει ποτε restart και μεσα σε μια βδομαδα χωρις να πειραξω κατι εχασα το μετρημα

 

Χαίρετε... :)

Πριν λίγες μέρες απέκτησα ένα Galaxy SII και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα μήπως και μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Προσπάθησα με αναζήτηση να βρω άκρη στο forum αλλά δεν τα κατάφερα εξαιτίας της πληθώρας της πληροφορίας. Ελπίζω εδώ που ρωτάω να είναι τουλάχιστον σωστά. Αν όχι :O , ευχαρίστως θα μεταφέρω το ερώτημά μου εκεί που θα μου υποδείξετε. :shifty:

 

 

Θέλω να εγκαταστήσω google earth στο κινητό μου το οποίο τρέχει έκδοση android 4.0.3 από τη "μάνα του". Αφού δεν το έβρισκα στο market διαπίστωσα ότι ο μόνος τρόπος να το εγκαταστήσω είναι να βάλω στο κινητό μου το λεγόμενο market enabler ώστε να "ξεγελάσω" το site και να "υποκριθώ" τον αμερικανό χρήστη. Μέχρι εκεί καλά. Από εκεί και μετά το έχασα. :confused: Ποια έκδοση είναι η σωστή; πού τη βρίσκω; θα μου δημιουργήσει προβλήματα αυτή η "πατέντα";

Ευχαριστώ αυτούς που θα μπουν στο κόπο, έστω και να διαβάσουν τα παραπάνω. :)

 

Το κακο με τις εφαρμογες που κανουμε ανεπισημα εγκατασταση(οπως το earth ας πουμε) ειναι οτι δε γινονται αυτοματα update ουτε περνουμε ειδοποιηση απ το μαρκετ! :!: ειχα βαλει το earth με market enabler και μπηκα προχθες και διαπιστωσα πως ημουν 2 εκδοσεις πισω,ενω στο play store ενω ειχε το update μου εμφανιζε μονο "ανοιγμα" και "απεγκατασταση" σαν επιλογες.. Οποτε το εβγαλα και απλα περασα τη νεα εκδοση υστερα.. εσυ που εκανες install το .apk θα πρεπει να κατεβαζεις τη νεοτερη εκδοση και να τη παιρνας(αν θελεις φυσικα να εχεις τη τελευταια εκδοση)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τις εφαρμογες που κανουμε ανεπισημα εγκατασταση(οπως το earth ας πουμε) ειναι οτι δε γινονται αυτοματα update ουτε περνουμε ειδοποιηση απ το μαρκετ! :!: ειχα βαλει το earth με market enabler και μπηκα προχθες και διαπιστωσα πως ημουν 2 εκδοσεις πισω,ενω στο play store ενω ειχε το update μου εμφανιζε μονο "ανοιγμα" και "απεγκατασταση" σαν επιλογες.. Οποτε το εβγαλα και απλα περασα τη νεα εκδοση υστερα.. εσυ που εκανες install το .apk θα πρεπει να κατεβαζεις τη νεοτερη εκδοση και να τη παιρνας(αν θελεις φυσικα να εχεις τη τελευταια εκδοση)

Μικρό το κακό. Ευχαριστώ πάντως για τη διευκρίνιση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού προετοίμασα από τις επιλογές για "προσάρτηση usb" και μου είπε να συνδέσω το καλώδιο, έκανα πάνω από ένα λεπτό μέχρι να βρώ που το είχα βάλει και έσβυσε η οθόνη. Με το που έβαλα το καλώδιο δεν ξεκλείδωσε με αναγνώριση προσώπου και την ώρα που έβαζα τον εναλλακτικό κωδικό, κόλησε το κινητό ή μάλλον μουλάρωσε και δεν ανταποκρινόταν. Μετά από λίγο έσβυσε τελείως και δεν ανάβει με τίποτα ακόμα και με βγάλε-βάλε την μπαταρία.

Έχω την επίσημη Ελληνική 4.0.3 με το απλό root του Rachmat3.

Τι έγινε ρε παιδιά? καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αφού προετοίμασα από τις επιλογές για "προσάρτηση usb" και μου είπε να συνδέσω το καλώδιο, έκανα πάνω από ένα λεπτό μέχρι να βρώ που το είχα βάλει και έσβυσε η οθόνη. Με το που έβαλα το καλώδιο δεν ξεκλείδωσε με αναγνώριση προσώπου και την ώρα που έβαζα τον εναλλακτικό κωδικό, κόλησε το κινητό ή μάλλον μουλάρωσε και δεν ανταποκρινόταν. Μετά από λίγο έσβυσε τελείως και δεν ανάβει με τίποτα ακόμα και με βγάλε-βάλε την μπαταρία.

Έχω την επίσημη Ελληνική 4.0.3 με το απλό root του Rachmat3.

Τι έγινε ρε παιδιά? καμμιά ιδέα?

 

Ουτε σε recovery μπαινει με το συνδιασμο των τριων πληκτρων??

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε recovery μπαινει με το συνδιασμο των τριων πληκτρων??

 

Όχι δεν μπαίνει. Και να συμπληρώσω εδώ ότι η μπαταρία είναι λίγο ζεστή.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε recovery μπαινει με το συνδιασμο των τριων πληκτρων??

 

Όταν λέει ότι δεν ανάβει καν, περιμένεις να μπει σε recovery;

 

Όχι δεν μπαίνει. Και να συμπληρώσω εδώ ότι η μπαταρία είναι λίγο ζεστή.

 

Άσε τη μπαταρία έξω για 1 λεπτό και μετά βάλτη και άστη στο φορτιστή (παρακολουθώντας τη θερμοκρασία) για τουλάχιστον 15-20 λεπτά.

Αν θερμαίνεται πολύ η μπαταρία και συνεχίζει να μην ανάβει, μπορεί να βραχυκύκλωσε.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τη μπαταρία έξω για 1 λεπτό και μετά βάλτη και άστη στο φορτιστή (παρακολουθώντας τη θερμοκρασία) για τουλάχιστον 15-20 λεπτά.

Αν θερμαίνεται πολύ η μπαταρία και συνεχίζει να μην ανάβει, μπορεί να βραχυκύκλωσε.

 

Έκανα ότι είπες. Με το που έβαλα την μπαταρία πίσω στο κινητό, μετά απο λίγο άρχισε να δείχνει την ένδειξη φόρτισης.

Το άφησα λίγο ακόμη και η θερμοκρασία ήταν καλή. Το άναψα και δούλεψε μια χαρά....

Ότι και να είχε γίνει, μάλλον μου έριξε απότομα την μπαταρία από το 30% που ήταν περίπου σε τέτοιο σημείο, που δεν άναβε πλέον το κινητό.

Ευτυχώς!!! Τι ήταν πάλι αυτό βραδιάτικα.

 

Ευχαριστώ!

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι είπες. Με το που έβαλα την μπαταρία πίσω στο κινητό, μετά απο λίγο άρχισε να δείχνει την ένδειξη φόρτισης.

Το άφησα λίγο ακόμη και η θερμοκρασία ήταν καλή. Το άναψα και δούλεψε μια χαρά....

Ότι και να είχε γίνει, μάλλον μου έριξε την μπαταρία από το 30% που ήταν περίπου σε τέτοιο σημείο, που δεν άναβε πλέον το κινητό.

Ευτυχώς!!! Τι ήταν πάλι αυτό βραδιάτικα.

 

Ευχαριστώ!

 

Κοίτα τα στατιστικά της μπαταρίας, μήπως δεις ποια εφαρμογή σου την "ήπιε".

Μπορείς να βάλεις το betterbatterystats και να παρακολουθείς το τηλέφωνο σου.

Αν έτσι βρεις ποια εφαρμογή στο κάνει, την πετάς και ησυχάζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...