Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει να το αναφέρουν σε φίλους με διάφορες συσκευές που έχουν το ίδιο πρόβλημα, μου το είχαν αναφέρει κι εμένα όταν το παρατήρησα στο xperia mini, βασικός ύποπτος ο "Εκατομμυριούχος" - ξήλωμα.. δεύτερος ύποπτος κάποιο live wallpaper που πιθανόν να έχεις ενεργό..:)

 

τριτος υποπτος το antivirus (αν εχεις)

τεταρτος simple mp3 downloader.

Και γενικα καποια εφαρμογη στην κανει την ζημια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τριτος υποπτος το antivirus (αν εχεις)

τεταρτος simple mp3 downloader.

 

Kάποιος "μελετάει" Gaaaalaxyyyyy....:lol::p

 

Στα υπόψιν κι αυτά λοιπόν μιας και τα βλέπω πρώτη φορά Κωστή!;)

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος "μελετάει" Gaaaalaxyyyyy....:lol::p

 

Στα υπόψιν κι αυτά λοιπόν μιας και τα βλέπω πρώτη φορά Κωστή!;)

 

Ειναι γενικο το κακο πολυαγαπημενε μου φιλε!!Μπορει ναναι διαφορες οι πηγες του κακου!:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.

Αν εχει ICS να ξερεις οτι αντιμετωπιζει προβλημα με το uploading στο fb.Ενω σε αλλες εφαρμογες πχ.Ταpatalk δεν υπαρχει θεμα.

Δοκιμασε να ανεβασεις με το social Hub τις φωτογραφιες σου ειτε στο fb ειτε στο twitter.Eμενα παντως αυτος ο τροπος επαιξε.:D

 

Δεν είχα κάνει δοκιμή μέχρι σήμερα αλλά επειδή μου έκανε εντύπωση το δοκίμασα μόλις και την ανέβασε κανονικά (Συλλογή - Πάτημα στη φωτό - Κοινή χρήση - Facebook), στην έκδοση 4.0.3 είμαι..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Αν φοράει 2, θα είναι πιθανότατα 2.3.5

Αν φοράει ICS, θα φοράει 4.0.3.

Υποθέσεις κάνω πάντα.

 

Sorry αν γίνομαι φορτικός , αλλά ποιά είναι η διαφορά μεταξυ 2 και ICS ?

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν γίνομαι φορτικός , αλλά ποιά είναι η διαφορά μεταξυ 2 και ICS ?

 

Οτι εκδοση ξεκιναει απο 2 ειναι Gingerbread, δηλαδη η προηγουμενη εκδοση Android απο την ICS που αρχιζει με 4

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για βοήθεια;

 

αν και εγω με επισημη 4.0.4 δεν αντιμετωπιζω κανενα θεμα με την εφαρμογη,θα μπορουσες κιολας να πας settings->applications->downloaded να βρεις το facebook και να κανεις force stop μετα clear cache και clear data.. Οστοσο μπορεις κατευθειαν απο τη μαμισια εφαρμογη της εκθεσης να ανεβασεις φωτογραφιες αν δε θελεις να μπλεχτεις με social hub κτλ

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν γίνομαι φορτικός , αλλά ποιά είναι η διαφορά μεταξυ 2 και ICS ?

 

Επισης αυτη η σελιδα εξηγει τις βασικες διαφορες μεταξυ των δυο εκδοσεων http://www.androidauthority.com/android-2-3-gingerbread-vs-android-4-0-ice-cream-sandwich-37742/

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Οτι εκδοση ξεκιναει απο 2 ειναι Gingerbread, δηλαδη η προηγουμενη εκδοση Android απο την ICS που αρχιζει με 4

 

Η 2,2.x ειναι η froyo η 2,3.x ειναι η gb η 4.0.x η ics και η 4,1.x ειναι η jelly bean...

Link to comment
Share on other sites

Η 2,2.x ειναι η froyo η 2,3.x ειναι η gb η 4.0.x η ics και η 4,1.x ειναι η jelly bean...

 

Σωστα. Θεωρησα οτι σημερα που μιλαμε δεν υπαρχει περιπτωση να εχει κατι απο 2 και να ειναι froyo, αλλα ποτε δεν ξερεις! :p

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα κινούμενα εφέ και παράθυρα από το 1χ στο 0.5 x και όταν πατούσα να ανοίξει το store βγαίνει ένα κόκκινο πλαίσιο περιμετρικά της οθόνης, το γύρισα στο κανονικό και πάλι κάνει το ίδιο.έκανα καμιά ξερή μήπως;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα κινούμενα εφέ και παράθυρα από το 1χ στο 0.5 x και όταν πατούσα να ανοίξει το store βγαίνει ένα κόκκινο πλαίσιο περιμετρικά της οθόνης, το γύρισα στο κανονικό και πάλι κάνει το ίδιο.έκανα καμιά ξερή μήπως;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Πρέπει να ξετικάρεις μια επιλογή στις ρυθμίσεις-επιλογές για προγραμματιστές.Δε θυμάμαι ποια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα κινούμενα εφέ και παράθυρα από το 1χ στο 0.5 x και όταν πατούσα να ανοίξει το store βγαίνει ένα κόκκινο πλαίσιο περιμετρικά της οθόνης, το γύρισα στο κανονικό και πάλι κάνει το ίδιο.έκανα καμιά ξερή μήπως;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Δεν φταινε οι επιλογες για τα κινουμενα παραθυρα για το κοκκινο πλαισιο,πηγενε στις ρυ8μισεις->επιλογες προγραμματιστη και δες τι εχεις τικαρισμενο.. Θυμαμαι σε 4.0.3 τσεκαρες μια επιλογη και γινοταν αυτο.. τωρα ειμαι σε 4.0.4,ψαχνω στις επιλογες προγραμματιστη για να θυμηθω πια επιλογη ηταν και δε βρισκω κατι δυστηχως για να γινω πιο συγκεκριμενος :( μπορει σε 4.0.4 να αφαιρεθηκε(??)

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, αυστηρή λειτουργία ήταν αναμμένο.αλλά το κάνει πάλι

 

Swiped from my SII using tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, αυστηρή λειτουργία ήταν αναμμένο.αλλά το κάνει πάλι

 

Swiped from my SII using tapatalk

 

ξετικαρε το και κανε του και ενα restart μπας και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Το ξετικαρα και το έκανε.έκανα ρεσταρτ άντε να δούμε.μήπως φταίει η επιλογή που αλλαξα; για να είναι πιο γρήγορο

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το ξετικαρα και το έκανε.έκανα ρεσταρτ άντε να δούμε.μήπως φταίει η επιλογή που αλλαξα; για να είναι πιο γρήγορο

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Το αυστηρή λειτουργία είναι.Αν όμως μετά το reboot δε σου φτιάξει, σβήσε και την dalvik cache και ξανά reboot.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φαίνεται έστρωσε.δεν είμαι ρουτ για την dalvik όμως.τρόμαξα μην έκανα καμιά @@ σε λέω....

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα, που μου το δημιούργησε η εφαρμογή fake gps. Δεν πρόσεξα στην περιγραφή της εφαρμογής, ότι έπρεπε να απενεργοποιήσω τη χρήση ασύρματων δικτύων. Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι όταν έχω ανοικτό το wifi, φαίνομαι ότι βρίσκομαι στην fake τοποθεσία, ακόμα και έχοντας απεγκαταστήσει την εφαρμογή. Με 2g και 3g δεδομένα όταν συνδέομαι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο router, γιατί με ανοικτό, αλλά όχι συνδεδεμένο wifi, πάλι το κάνει. Έκανα επαναφορά τη εφαρμογή wifi, αλλά τίποτα. Μέχρι και nandroid backup επανέφερα, αλλά δεν έγινε τίποτα! Έστειλα και μήνυμα στον developer, αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμα. Αν και φοβάμαι ότι μόνο με hard reset θα στρώσει, έχει κανένας καμιά ιδέα; Την official 2.3.6 έχω περασμένη

 

Το έκανα, αλλά δεν δούλεψε. Πάντως αυτό το πρόβλημα ισχύει με όλες τις εφαρμογές αυτού του είδους. Σε πολλές μάλιστα σε υποχρεώνει να απενεργοποιήσεις τη ρύθμιση. Δεν μπορώ να καταλάβω που κάνει τη ζημιά.

 

Edit: Ο developer μου είπε να εγκαταστήσω την εφαρμογή gps status και να κάνω gps fix. Το έκανα και όλα καλά. :)

 

Τελικά η λύση ήταν προσωρινή και εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα. Βρήκα πάντως τι φταίει. Σε καμία περίπτωση το κινητό μου. Η Google έχει αποθηκεύσει αυτή την τοποθεσία. Το δοκίμασα σε άλλο android κινητό που έχω με το ίδιο email και βγάζει πάλι αυτή την τοποθεσία. Πως το σβήνουμε από την Google;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η λύση ήταν προσωρινή και εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα. Βρήκα πάντως τι φταίει. Σε καμία περίπτωση το κινητό μου. Η Google έχει αποθηκεύσει αυτή την τοποθεσία. Το δοκίμασα σε άλλο android κινητό που έχω με το ίδιο email και βγάζει πάλι αυτή την τοποθεσία. Πως το σβήνουμε από την Google;

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις χαρτών λογικά θα σου δώσει τη δυνατότητα διαγραφής ιστορικού τοποθεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις χαρτών λογικά θα σου δώσει τη δυνατότητα διαγραφής ιστορικού τοποθεσίας.

 

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις το πηρα για την γυναικα μου μεταχειρισμενο και ειναι μαμα το κινητο και ειναι απο makedonia (vim)

εχει πανω την επισημη τη δικη τους 2.3.4 και απο οτι βλεπω δεν εχει βγαλει ics.

Πειτε μου ποια ICS (4.0.3 ή 4.0.4 ) ποιας χωρας να περασω με odin (θελω παντου ελληνικα)

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις το πηρα για την γυναικα μου μεταχειρισμενο και ειναι μαμα το κινητο και ειναι απο makedonia (vim)

εχει πανω την επισημη τη δικη τους 2.3.4 και απο οτι βλεπω δεν εχει βγαλει ics.

Πειτε μου ποια ICS (4.0.3 ή 4.0.4 ) ποιας χωρας να περασω με odin (θελω παντου ελληνικα)

 

Κοιταξε εγω ειμαι με Αγγλικη 4.0.4 απ'τα μεσα Ιουλη,δεν εχω καποιο ιδιαιτερο κολλημα σε καθεριμενη χρηση μια χαρα ειναι,σαφως καλητερη απ'την απαισια προχειροδουλεια που μας πεταξε η samsung και ακουει στο ονομα 4.0.3

 

Edit: επισης καλη ιδεα θα ηταν και μια ginger 2.3.6 αλλα για καθημερινη χρηση δε ξερω τι γινεται με συμβατοτητα εφαρμογων,συχρονισμο κτλ,αν ξερει καποιος περισσοτερα ας μας διαφωτισει..Για μενα αγγλικη 4.0.4 και υπομονη μεχρι τη Jelly Bean σε κανα δυο μηνες

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...