Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γειά σας

θα ήθελα να αλλάξω Firmware σε ένα galaxy s2 I9100G και θα ήθελα να ξέρω αν ακολουθώ την ίδια διαδικασία που περιγράφεται εδώ

 

Η ίδια διαδικασία είναι , αλλά να γνωρίζεις οτι τα firmware που εχει αυτή η σελίδα δεν είναι για το G

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Η αρχική αναβάθμιση σε ics ήταν δυνατή μόνο μέσω kies η σας είχε έλθει OTA?

Μια φίλη μου το αγόρασε πρόσφατα από Αίγυπτο και ήταν σε 2.3.6

Με ΟΤΑ μας έδωσε μόνο μια νεότερη 2.3.6 την GXXK14.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Η αρχική αναβάθμιση σε ics ήταν δυνατή μόνο μέσω kies η σας είχε έλθει OTA?

Μια φίλη μου το αγόρασε πρόσφατα από Αίγυπτο και ήταν σε 2.3.6

Με ΟΤΑ μας έδωσε μόνο μια νεότερη 2.3.6 την GXXK14.

 

Σε κάποιους ηλθε ΟΤΑ σε κάποιους άλλους όχι . Ας το συνδέσει στο kies να δει τι θα δώσει ,αν θυμάμαι καλα έχει βγει 4.0.3 για Αίγυπτο.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους ηλθε ΟΤΑ σε κάποιους άλλους όχι . Ας το συνδέσει στο kies να δει τι θα δώσει ,αν θυμάμαι καλα έχει βγει 4.0.3 για Αίγυπτο.

 

Το δούλεψα λίγο Μιχάλη και ζήλεψα την ταχύτητα στο άνοιγμα κάποιων εφαρμογών. Το GB ήταν πολύ πιο ελαφρύ. Ναι μεν το Siii είναι πιο smooth αλλά το ics το κάνει οκνηρό :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα λίγο Μιχάλη και ζήλεψα την ταχύτητα στο άνοιγμα κάποιων εφαρμογών. Το GB ήταν πολύ πιο ελαφρύ. Ναι μεν το Siii είναι πιο smooth αλλά το ics το κάνει οκνηρό :)

 

Δεν είναι τυχαίο οτι αρκετοί γυρίσαμε πίσω σε GB .

Εγω ελπίζω και εύχομαι οταν δοθεί η JB απο την samsung να εχει αυτην την αίσθηση και την σπιρτάδα που εχει και η 2.3 ...

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο οτι αρκετοί γυρίσαμε πίσω σε GB .

Εγω ελπίζω και εύχομαι οταν δοθεί η JB απο την samsung να εχει αυτην την αίσθηση και την σπιρτάδα που εχει και η 2.3 ...

 

Σχετικο - ασχετο με αυτα που λετε:

Προχθες βρεθηκα σε εναν Γερμανο και δοκιμασα ενα HTC ONE X με 4.0.3, ενα GSIII με 4.0.4 και το GSII με 2.3.....

Τηρουμενων των αναλογιων και χωρις να σημαινει οτι τα δυο πρωτα "τερατα" δεν ηταν καλα, η Gingerbread ΕΣΚΙΖΕ σε smooth & ταχυτητα...

Επαναλαμβανω, δεν "μηδενιζω" τις νεες 4πυρηνες συσκευες, αλλα η 2.3 version του Android δεν εχει ξεπεραστει ακομη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικο - ασχετο με αυτα που λετε:

Προχθες βρεθηκα σε εναν Γερμανο και δοκιμασα ενα HTC ONE X με 4.0.3, ενα GSIII με 4.0.4 και το GSII με 2.3.....

Τηρουμενων των αναλογιων και χωρις να σημαινει οτι τα δυο πρωτα "τερατα" δεν ηταν καλα, η Gingerbread ΕΣΚΙΖΕ σε smooth & ταχυτητα...

Επαναλαμβανω, δεν "μηδενιζω" τις νεες 4πυρηνες συσκευες, αλλα η 2.3 version του Android δεν εχει ξεπεραστει ακομη...

+1 από μένα. Ακριβώς την ίδια αίσθηση, και απογοήτευση ταυτόχρονα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σπαστικο απ'ολα ειναι η μπαταρια του.Και φανταστειτε εχω i9100G που υποτιθεται οτι ειναι πιο οικονομικο στη μπαταρια.

Ακομα και στην 4.1.1 τα ιδια μαυρα χαλια.

Δεν ξερω ισως μου φανηκε τοσο πολυ επειδη ξαναηρθα στο Android απο iphone 4.

Αν εξαιρεσω αυτο πραγματικα ειναι απιστευτη συσκευη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Η αρχική αναβάθμιση σε ics ήταν δυνατή μόνο μέσω kies η σας είχε έλθει OTA?

Μια φίλη μου το αγόρασε πρόσφατα από Αίγυπτο και ήταν σε 2.3.6

Με ΟΤΑ μας έδωσε μόνο μια νεότερη 2.3.6 την GXXK14.

 

Πρίν δώσω το S2 του πέρασα την ics μέσω kies.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

είχα περάσει πρόσφατα την custom rom litening και έβαλα πριν λίγο το jkay deluxe settings αλλά μου άλλαξε κάποια εικονίδια...πως μπορώ να τα επαναφέρω όπως ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο - ασχετο με αυτα που λετε:

Προχθες βρεθηκα σε εναν Γερμανο και δοκιμασα ενα HTC ONE X με 4.0.3, ενα GSIII με 4.0.4 και το GSII με 2.3.....

Τηρουμενων των αναλογιων και χωρις να σημαινει οτι τα δυο πρωτα "τερατα" δεν ηταν καλα, η Gingerbread ΕΣΚΙΖΕ σε smooth & ταχυτητα...

Επαναλαμβανω, δεν "μηδενιζω" τις νεες 4πυρηνες συσκευες, αλλα η 2.3 version του Android δεν εχει ξεπεραστει ακομη...

 

Πολυ ενδιαφερον. Οποτε να ελπιζουμε στο butter του JB, αν δουλευτει σωστα τοτε σιγουρα θα σκιζει παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον. Οποτε να ελπιζουμε στο butter του JB, αν δουλευτει σωστα τοτε σιγουρα θα σκιζει παλι.

 

Επειδη κινδυνευω να "παρεξηγηθω", να τονισω για μια ακομη φορα οτι οι δυο 4πυρηνες συσκευες ΣΑΦΩΣ και ηταν smooth και γρηγορες... Απλα η 2.3 στο GSII ειχε το "κατι αλλο" βρε παιδι μου!!! Αυτο το "κατι αλλο" που το βλεπει ενας... ψειρας!!! Αυτο το "κατι αλλο" που ΔΕΝ το εχει πλεον!!! Μου αρεσε τοσο, που σκεφτομαι να φλασαρω ξανα μια τετοια κι οχι την 4.0.4 που θελω... Μαλιστα, αν και δεν ενδιαφερει το συγκεκριμενο κομματι του forum, ο καιρος στο HTC (συννεφα κτλ.κτλ.) λαγγαρε αρκετα...

Οσο για το JB,το θεμα ειναι να το παρουμε ΕΠΙΣΗΜΑ κι οχι με καποια rom η οποια θα εχει ενα σωρο "θεματα", το ενα θα δουλευει, το αλλο δεν θα δουλευει, βγαλε αυτη και βαλε την αλλη κλπ.κλπ.κλπ. Προσωπικα, δεν λειτουργω ετσι...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!! Λοιπον παιδια εχω απορια..Γινεται να κανω update την camera και να κανει ZOOM στα 1080 ; Οπως κανουν ολα τα καινουρια ; Αν ναι πως ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα.. Βλεπω να γεμιζει ευκολα η μνημη!Εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων Ειδικα μετα την 4.0.4 που υπολογιζα οτι θα διορθωθει κατι.. αλλα τιποτα! Μιλαμε για 1gb και 1gb αδειο,μιση μνημη δλδ! Οσες εφαρμογες μπορουν να μεταφερονται στη καρτα τις εχω παει αλλα δεν βλεπω καμια σημαντικη μειωση στη χωρητικοτητα!:(

 

Ξερει κανεις τι παιζει? Υπαρχει λυση η' δεν??

Edited by gioagal
Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για ολους τους κατοχους του s2

 

Yes you see it right! The Samsung Galaxy S II will get Jelly Bean.

The insiders of SamMobile reported that Samsung is busy to test Jelly Bean (Android 4.1) on the Galaxy S II.

The tests by Samsung are fine and Samsung is make the public KIES release version.

If everything goes according to plan you will get this update to Android 4.1.1 Jelly Bean in September – October.

We of SamMobile will try to get some leaked roms for the die-hard Samsung owner!

Please do not ask for this, when we have things like this we always post after we tested first!

 

More good news.

Now we know the Galaxy S II is to get Jelly Bean we are also 100% sure for the Galaxy Note now too!

So Samsung will update more devices than HTC, LG, Sony or even Google to Android 4.1.1 Jelly Bean

So blaming Samsung about slow updates is a bit of FAIL!!

 

 

για δειτε εδω

http://www.sammobile.com/2012/08/16/confirmed-galaxy-s-ii-to-get-jelly-bean/#.UCzEqoQVC8c.twitter

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες!!!

 

Πολυ καλα νεα, επιτελους θα σταματησει (?) η "γκρινια" καποιων και δεν θα παρουν iPhone:p:D:p:D:p:D !!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα, αν και θα αργήσει λίγο.

Εμείς ειδικά που αγοράσαμε από Ελλάδα ... καλά Χριστούγεννα.

Ελπίζω μόνο να το προσέξουν πιο πολύ από το ICS

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες!!!

 

Πολυ καλα νεα, επιτελους θα σταματησει (?) η "γκρινια" καποιων και δεν θα παρουν iPhone:p:D:p:D:p:D !!!!!!!!!

 

Έλεος αν αυτός είναι λόγος για να πάει κάποιος σε iphone.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κινδυνευω να "παρεξηγηθω", να τονισω για μια ακομη φορα οτι οι δυο 4πυρηνες συσκευες ΣΑΦΩΣ και ηταν smooth και γρηγορες... Απλα η 2.3 στο GSII ειχε το "κατι αλλο" βρε παιδι μου!!! Αυτο το "κατι αλλο" που το βλεπει ενας... ψειρας!!! Αυτο το "κατι αλλο" που ΔΕΝ το εχει πλεον!!! Μου αρεσε τοσο, που σκεφτομαι να φλασαρω ξανα μια τετοια κι οχι την 4.0.4 που θελω... Μαλιστα, αν και δεν ενδιαφερει το συγκεκριμενο κομματι του forum, ο καιρος στο HTC (συννεφα κτλ.κτλ.) λαγγαρε αρκετα...

Οσο για το JB,το θεμα ειναι να το παρουμε ΕΠΙΣΗΜΑ κι οχι με καποια rom η οποια θα εχει ενα σωρο "θεματα", το ενα θα δουλευει, το αλλο δεν θα δουλευει, βγαλε αυτη και βαλε την αλλη κλπ.κλπ.κλπ. Προσωπικα, δεν λειτουργω ετσι...

 

Φιλε μου εντελώς φιλικα..

Μην είσαι απόλυτος με τις custom rom JB..

Δοκιμασα οταν πρωτοβγηκε η resurrection σε ζελεδακι και δεν ειχε κανενα ενοχλητικό πρόβλημα.. ;-)

Ασε που απεχθάνομαι και πολλοι αλλοι πιστεύω τα προγράμματα που έχουν οι μαμα ρομ μεσα.. Σκουπιδια που ρουφάνε την μπαταρία κυριολεκτικά

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Τελικά αξιώθηκα και πήρα πάλι το κινητό, κι αυτή τη φορά καινούργιο ούτε ανταλλαγές όπως τις άλλες φορές, ούτε ελαφρά μεταχειρισμένο από μαγαζιά της ομόνοιας κτλ. Το βρήκα σε άσπρο και από γνωστή αλυσίδα με χρηματοδότηση (που μετρητά τώρα). Εν γνώση μου πήρα αυτό και όχι το s3, δεν με βόλεψε το μέγεθος κυρίως, μια χαρά θα κάνω την δουλειά μου. Το βρήκα και σε άσπρο που δεν το είχα ξαναπάρει και έτσι λίγο ψυχολογικά ανέβηκα, σαν να πήρα άλλο κινητό και καλά. 1-2 ερωτήσεις: Δεν είδα στο κουτί κάτι για 9100g, αλλά GT-I9100RWAEUR. Αυτό να υποθέσω είναι το κανονικό μοντέλο; Είναι ελληνικό ή ευρωπαϊκό; Βιβλιαράκι κανονικά σε αγγλικά και ελληνικά όχι φωτοτυπία. Σαν να μου φάνηκε λίγο σκοτεινή η οθόνη του αλλά μάλλον ιδέα μου είναι και έβαλα τέρμα την φωτεινότητα :p, όλα τα άλλα κομπλέ :). Η οθόνη του πάντως μια χαρά smooth είναι. Το συγκρίνω με ένα που είχα πάρει με ανταλλαγή προ μηνός από ομόνοια και δεν ήταν το ίδιο smooth, δεν ξέρω γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Τελικά αξιώθηκα και πήρα πάλι το κινητό, κι αυτή τη φορά καινούργιο ούτε ανταλλαγές όπως τις άλλες φορές, ούτε ελαφρά μεταχειρισμένο από μαγαζιά της ομόνοιας κτλ. Το βρήκα σε άσπρο και από γνωστή αλυσίδα με χρηματοδότηση (που μετρητά τώρα). Εν γνώση μου πήρα αυτό και όχι το s3, δεν με βόλεψε το μέγεθος κυρίως, μια χαρά θα κάνω την δουλειά μου. Το βρήκα και σε άσπρο που δεν το είχα ξαναπάρει και έτσι λίγο ψυχολογικά ανέβηκα, σαν να πήρα άλλο κινητό και καλά. 1-2 ερωτήσεις: Δεν είδα στο κουτί κάτι για 9100g, αλλά GT-I9100RWAEUR. Αυτό να υποθέσω είναι το κανονικό μοντέλο; Είναι ελληνικό ή ευρωπαϊκό; Βιβλιαράκι κανονικά σε αγγλικά και ελληνικά όχι φωτοτυπία. Σαν να μου φάνηκε λίγο σκοτεινή η οθόνη του αλλά μάλλον ιδέα μου είναι και έβαλα τέρμα την φωτεινότητα :p, όλα τα άλλα κομπλέ :). Η οθόνη του πάντως μια χαρά smooth είναι. Το συγκρίνω με ένα που είχα πάρει με ανταλλαγή προ μηνός από ομόνοια και δεν ήταν το ίδιο smooth, δεν ξέρω γιατί.

 

Γεια σου φιλε και καλοριζικο το μηχανακι !! Λοιπον κοιτα ...

Και εγω το εχω αγορασει γυρω στις 9-10 φορες. Το τελευταιο που εχω τωρα δεν εχει καμια σχεση με το περσινο-Λευκο το ειχα παρει . Ειναι λες και εχω αλλο κινητο . Ποια εκδοση φοραει ; Κανε ενα quadrant και δωσε score ! Εμενα βγαζει ολα μαμα 4289. Στην δευτερη φορα .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλοριζικο!

Οταν πας ρυθμισεις->πληροφοριες τι σου γραφει;

Αν γραφει i9100 εχεις το κανονικο.Αν γραφει οτιδηποτε αλλο τοτε...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα, αν και θα αργήσει λίγο.

Εμείς ειδικά που αγοράσαμε από Ελλάδα ... καλά Χριστούγεννα.

Ελπίζω μόνο να το προσέξουν πιο πολύ από το ICS

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_should_get_jelly_bean_in_a_month_or_two-news-4659.php

 

Χαρα ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

κι εδώ από αυτούς που έλεγαν ότι δε θα την πάρει λίγες εβδομάδες πρίν.:mad:

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/CONFIRMED-Samsung-Galaxy-S2-to-get-Android-4-1-Jelly-Bean-Update

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...