Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στο ψαξιμο καινουργιου κινητου και επικεντρωθηκα στο iphone4 και στο galaxy sII.Διαβασα αρκετα για την συγκριση αλλα επειδη ο καθενας τα βλεπει τα πραγματα με διαφορα κριτηρια ειπα να παω σε ενα καταστημα και να τα εξερευνησω μονος μου.Με κερδισε το samsung και μπορω να πω οτι το σωστο θα ηταν να ηταν αυτο 200€ ακριβοτερο και οχι το iphone με δεδομενο την πρωτη μου εντυπωση.Θελω να σας ρωτησω με κανονικη χρηση ποσο κραταει η μπαταρια.Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν σας κουρασα.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα μου κραταει 2 μερες αν σερφαρω κανενα μισαωρο την ημερα στο νετ βγαλω 10 φωτο τραβηξω 2-3 βιντεο και μιλησω κανενα 20 λεπτο την μερα και παιξουν οι μικρες καμια ωριτσα "πιγκουινο" αυτα το σκ.

καθημερινες επειδη δεν σερφαρω απο εκει ουτε παιζω παιχνιδια και μονο μιλαω αντε να τραβηξω και καμμια φωτο και να μπω με wifi να δω τον καιρο τοτε παω στις 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Με σωστές ρυθμίσεις/εφαρμογες/στήσιμο και σωστές πρώτες φορτισεις/αποφορτισεις της μπαταρίας γύρω στις 4μερες.

Γενικώς για αυτά που προσφέρει και στη τιμή που είναι δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να σου προσφέρει καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 απορίες:

 

- πώς βγάζω φωτό την οθόνη που βλέπω?

 

- πώς κάνω προεπιλογή της κάρτας sd ώστε ότι εφαρμογή κατεβάζω να πηγαίνει εκεί? (τις φωτό από τη μνήμη κινητού μπορώ να τις μεταφέρω στην καρτούλα?)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κραταει 2 μερες αν σερφαρω κανενα μισαωρο την ημερα στο νετ βγαλω 10 φωτο τραβηξω 2-3 βιντεο και μιλησω κανενα 20 λεπτο την μερα και παιξουν οι μικρες καμια ωριτσα "πιγκουινο" αυτα το σκ.

καθημερινες επειδη δεν σερφαρω απο εκει ουτε παιζω παιχνιδια και μονο μιλαω αντε να τραβηξω και καμμια φωτο και να μπω με wifi να δω τον καιρο τοτε παω στις 4 μερες.

 

 

 

 

 

 

 

Με σωστές ρυθμίσεις/εφαρμογες/στήσιμο και σωστές πρώτες φορτισεις/αποφορτισεις της μπαταρίας γύρω στις 4μερες.

Γενικώς για αυτά που προσφέρει και στη τιμή που είναι δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να σου προσφέρει καλύτερη αυτονομία.

Πως το κανετε αυτο βρε παιδια???? Εγω το εχω 5 μηνες περιπου και απο την πρωτη στιγμη θελει φορτιση καθημερινα (ακουω βεβαια και πολλη μουσικη...). Αλλα και χωρις μουσικη, με σερφαρισματα κλπ.κλπ. παλι τρωει μπαταρια... 4 ημερες??? :confused::confused::confused:

Για δωστε τα φωτα σας!!! (φανταζομαι μειωση φωτεινοτητας οθονης, το πρωτο must)!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πώς ακριβώς πρέπει να χρησιμοποιήσω το directory bind για να περάσω όλες τις εφαρμογές από την εσωτερική SD την εκωτερική;Η συσκευή είναι root.Στα 2 πλαίσια που βγάζει επάνω και κάτω.Τί διαδρομή πρέπει να βάλω;

 

Πως το κανετε αυτο βρε παιδια???? Εγω το εχω 5 μηνες περιπου και απο την πρωτη στιγμη θελει φορτιση καθημερινα (ακουω βεβαια και πολλη μουσικη...). Αλλα και χωρις μουσικη, με σερφαρισματα κλπ.κλπ. παλι τρωει μπαταρια... 4 ημερες??? :confused::confused::confused:

Για δωστε τα φωτα σας!!! (φανταζομαι μειωση φωτεινοτητας οθονης, το πρωτο must)!!!

 

Εγώ το έκανα 4 πλήρεις αποφορτίσεις και φορτίσεις.Και είδα διαφορά μεταξύ των ημερών που περίμενα να τελειώσει η μπαταρία ενώ έκανα την ίδια χρήση.2 μέρες μέχρι τώρα με κράτησε με surfing από WiFi και κάνα παιχνιδάκι και γενικά σκάλισμα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

O player που εχει μεσα αρκει για να παιζει ταινιες(και hd φυσικα) με υποτ, κλπ η θα πρεπει να βαλουμε και καποιον αλλον..

 

Περασα τον mx player γιατι ακουσα καλα λογια αλλα δεν ξερω αν τον κρατησω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας γνωστος μου πηρε το samsung galaxy s2 και θελει να περασει τις επαφες του που ειχε σε ενα παλιο νοκια.δεν εχει πλεον το παλιο τηλεφωνο ακιτ ις εχει κρατησει σε .vcf αρχεια.πως να τις περασει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αποψη κανενας φιλος για την [ROM][AOSP][4.0.4][iMM76I][05-06-12] F1 GalaxyNexus | Pure Galaxy Nexus Experience (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601518)???

Την "γλυκοκοιταζω" εδω και καποιες ημερες, μια και μου εκανε εντυπωση το Pure Galaxy Nexus Experience που αναφερεται στον τιτλο...!!!

Αναρωτιεμαι ομως πως δουλευει, μια και προερχεται απο το Nexus... Εχει launcher? Και αν ναι, ποιον? Σ'ενα σημειο αναφερει Galaxy S II Settings In The Launcher ... ποιος ομως ειναι αυτος ο launcher???!!!??? Αναρωτιεμαι γιατι ολα τα υπολοιπα Android phones (HTC, Samsung, LG κλπ.κλπ.) ερχονται με καποια "μορφη" που τους δινει η εταιρεια τους... Αυτο τι εχει? Και επισης, μπορει να παρει αλλους launchers?

Σ'ενα site που εκαναν review στην συγκεκριμενη rom (http://www.shetalksandroid.com/2012/06/sgs2-rom-review-for-f1-galaxynexus.html), αναφερεται στα "αρνητικα": No theming options. You're right @Reiz3r it was a wrong thing to say here :) Thanks!

Αυτο με προβληματισε ελαφρως!!!

 

Καταλαβαινω οτι οι ερωτησεις μου ειναι καπως "εξειδικευμενες" και λυπαμαι αν σας κουραζω νυχτιατικα, θα χαρω ομως αν καποιος "ψαγμενος" φιλος εχει απαντησεις σε ολα τα παραπανω!!!

 

Ευχαριστω πολυ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει αποψη κανενας φιλος για την [ROM][AOSP][4.0.4][iMM76I][05-06-12] F1 GalaxyNexus | Pure Galaxy Nexus Experience (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601518)???

Την "γλυκοκοιταζω" εδω και καποιες ημερες, μια και μου εκανε εντυπωση το Pure Galaxy Nexus Experience που αναφερεται στον τιτλο...!!!

Αναρωτιεμαι ομως πως δουλευει, μια και προερχεται απο το Nexus... Εχει launcher? Και αν ναι, ποιον? Σ'ενα σημειο αναφερει Galaxy S II Settings In The Launcher ... ποιος ομως ειναι αυτος ο launcher???!!!??? Αναρωτιεμαι γιατι ολα τα υπολοιπα Android phones (HTC, Samsung, LG κλπ.κλπ.) ερχονται με καποια "μορφη" που τους δινει η εταιρεια τους... Αυτο τι εχει? Και επισης, μπορει να παρει αλλους launchers?

Σ'ενα site που εκαναν review στην συγκεκριμενη rom (http://www.shetalksandroid.com/2012/06/sgs2-rom-review-for-f1-galaxynexus.html), αναφερεται στα "αρνητικα": No theming options. You're right @Reiz3r it was a wrong thing to say here :) Thanks!

Αυτο με προβληματισε ελαφρως!!!

 

Καταλαβαινω οτι οι ερωτησεις μου ειναι καπως "εξειδικευμενες" και λυπαμαι αν σας κουραζω νυχτιατικα, θα χαρω ομως αν καποιος "ψαγμενος" φιλος εχει απαντησεις σε ολα τα παραπανω!!!

 

Ευχαριστω πολυ!!!

 

Φίλε.Εγώ είχα δοκίμασα την AOKP 4.0.4 ICS Resurrection Remix.Όπως βλέπω την εμφάνιση,είναι ολόιδιες.Πηγαίνει σφέρα γενικά.Πιο γρήγορα από την official.Έχει extra Πράγματα στις ρυμθίσεις και σε widget και εφαρμογές.Έχει μια ρύμθιση να φανταστείς που μπορείς να ορίσεις τον επεξεργαστή της συσυκευής πόση συχνότητα θέλεις να έχει Minimum και Maxmimum όπως επίσης απ'ότι κατάλαβα και overclocking αφού είχα δεί μια ρύμθσιη όπου έλεγε set cpu frenquency κάτι τέτοιο και είχε μια μπάρα που έλεγε 1200 η οποία όμως είχε περιθώριο να την πάς πιο δεξιά εώς τα 1600.Δεν το δοκίμασα φυσικά.Γενικά πάει σφέρα και έχει ωραία εμφάνιση αισθητική και χειρισμό όπως και Ελληνικά κανονικά σε ότι έχει και το official firmware μας

 

edit:Κι όμως φίλε.Αυτό που σου έλεγα για τον cpu.Δές εδώ.Ο τύπος το έκανε με μια αλλαγή kernel.Που νομίζω αυτό το Kernel που εγκαθιστά το είχε και η Resurrection σαν επιλογή ή ένα παρόμοιο kernel,πρίν την εγκατάσταση να την ενσωματώσεις και επειδή το έκανα γι'αυτό και είχα την ρύθμιση της συχνότητας cpu.Δές λοιπόν το βίντεο.Samsung Galaxy S 2 I9100 στα 1.696MHz συχνότητα cpu :D

Εγώ πάλι θα ρίσκαρα να το έβαζα στα 1.4 ή 1.5 το πολύ.Αν και δελεάζομαι.Όπως και να 'χει ακόμα δεν πειράζω τίποτα :) Τσέκαρε και αυτά που γράφω από τα Infos αυτού του Kernel:

 

Here are the features of the Siyah kernel for ICS (as quoted by the developer):

 

Custom CWM touch recovery with swipe gestures

 

8 freq steps (100MHz to 1600MHz)

 

Underclock support (we have two interfaces for that. both of them are defacto standard)

 

Tweakable vitalij’s value (set to 5 as default)

 

Fixed fuelalert wakelocks

You can disable android logger using ExTweaks app

 

You’ll have lots of options in ExTweaks. Faster charging mode is one of them.

 

Cpu governor optimizations

 

Gpu voltage, clock and stepcount interfaces

 

Tegrak’s touchmove support. you’ll have to tweak it with extweaks and test it with touchmove app until Tegrak adds ICS support to the app.

 

Brightness curve settings with original panel gamma values. panel values unchanged, so you will get stock colors and will be able touse

supercurio’s voodoo display app when it is released. brightness modification will only change auto-brightness response.

 

BLN support added but we will need a supporting library. I’ll try to finish this in the weekend.

 

Better touch sensitivity (especially while charging)

 

Added conservative governor and tweaked. recommended for performance.

 

Added lulzactive. may be a bit buggy (maybe not) because I had to make some changes.

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε.Εγώ είχα δοκίμασα την AOKP 4.0.4 ICS Resurrection Remix.Όπως βλέπω την εμφάνιση,είναι ολόιδιες.Πηγαίνει σφέρα γενικά.Πιο γρήγορα από την official.Έχει extra Πράγματα στις ρυμθίσεις και σε widget και εφαρμογές.Έχει μια ρύμθιση να φανταστείς που μπορείς να ορίσεις τον επεξεργαστή της συσυκευής πόση συχνότητα θέλεις να έχει Minimum και Maxmimum όπως επίσης απ'ότι κατάλαβα και overclocking αφού είχα δεί μια ρύμθσιη όπου έλεγε set cpu frenquency κάτι τέτοιο και είχε μια μπάρα που έλεγε 1200 η οποία όμως είχε περιθώριο να την πάς πιο δεξιά εώς τα 1600.Δεν το δοκίμασα φυσικά.Γενικά πάει σφέρα και έχει ωραία εμφάνιση αισθητική και χειρισμό όπως και Ελληνικά κανονικά σε ότι έχει και το official firmware μας

Καλη φαση φαινεται η Resurrection Remix, θα την εχω στα υπ'οψιν, εξακολουθει ομως να με "τραβαει" το Pure Android της F1 GalaxyNexus... Τελος παντων, ενδιαφερουσες οι παρατηρησεις σου, για να δουμε αν καποιος αλλος φιλος εχει δοκιμασει και την F1 GalaxyNexus να μας πει...!

 

χμμμμ..... τωρα διαβαζω στο site των xda's διαφορα προβληματακια για την Resurrection..........

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 απορίες:

 

- πώς βγάζω φωτό την οθόνη που βλέπω?

 

- πώς κάνω προεπιλογή της κάρτας sd ώστε ότι εφαρμογή κατεβάζω να πηγαίνει εκεί? (τις φωτό από τη μνήμη κινητού μπορώ να τις μεταφέρω στην καρτούλα?)

 

Καλημέρα σε όλους και όλες. printscreen κάνεις πατώντας ταυτόχρονα τα κουμπιά vol down + power. τότε θα ακουστεί ο ήχος της φωτογραφικής μηχανής. Στο android 4 δεν έχω βρει ρύθμιση για default installation σε SD. Μπορείς να το κάνεις ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή αφού την εγκαταστήσεις.

 

Σχετικά με update: Το πράγμα είναι απλό, οι εταιρείες δεν θέλουν να κόψουν πωλήσεις απο τις καινούριες (και ακριβότερες) συσκευές των. Να σας θυμίσω ότι μέχρι την έκδοση 2.3.4 λειτουργούσε μόνο ο ένας από τους 2 πυρήνες όλων των διπύρηνων κινητών. Άρα το επιχείρημα περί δυνατοτήτων δεν ισχύει και πολύ. Οι devs να είναι καλά και δεν θα βαρεθούμε ποτέ.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα αναμεσα στο S II 16GB και στο S II i9100G ?

 

http://blog.gsmarena.com/samsung-i9100-galaxy-s-ii-vs-samsung-i9100g-galaxy-s-ii-know-the-differences-table/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα.

calibration (https://play.google.com/store/apps/details?id=proffesionals.battery.callibration&hl=el)

να βαλεις το badass (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nc2FtbGFicy5iYm0iXQ..) να δεις τι σου τρωει την μπαταρια, και επειτα με το titanium backup να το κανεις freeze.

κατι αλλο δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις.

 

τα παιδια που λενε για καλη διαρκεια μπαταριας, συνηθως αναφερονται σε custom rom που μιας και εκανες root δεν καταλαβαινω τον αρνητισμο σου. τεσπα, επιλογη του καθενως :)

Υπαρχει καποια συγκεκριμενη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

 

Απ`οτι καταλαβα το Samsung I9100 Galaxy S II ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια καλησπέρα, έχω το κινητό ένα μήνα και κάτι περίπου, δε το έχω ρουτάρει ούτε του έχω αναβαθμίσει λογισμικό γιατί λόγω εργασίας δεν έχω το χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, όμως έχω 2 ερωτησούλες να σας κάνω. Πρώτον μου ανοίγει εφαρμογές στην cache αλλά και στη μνήμη χρήστη τις οποίες δεν άνοιξα ποτέ. Κάτι ραδιόφωνα ανοίγουν, κάτι facebook. Τρέλα πράματα.Κατέβασα κάποια task killer και startup manager αλλά τα ίδια. Και στο startup αλλά και μετά αυτές οι εφαρμογές φαίνονται να λειτουργούν "από πίσω" και τις σβήνω και συνέχεια ξανανοίγουν. Δεύτερον λόγω μάλλον κάποιας εφαρμογής έχω και το εξής παράδοξο: όταν το κλειδώνω μετά 10 δευτερόλεπτα ανάβει κλειδωμένο λες και πάτησα μόνο το lock button ή το home button και ξανασβήνει.Αυτό το κάνει κάθε 10 δευτερόλεπτα για 4-5 φορές. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση σε κάποιο από τα 2;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γιατί στα μηνύματα με ελληνικά(είτε μικρά είτε κεφαλαία) γίνεται στους 70 νομίζω χαρακτήρες;

Είπα να περάσω το go sms pro μήπως φτιάξει αλλά μου κάνει το ίδιο,στους 70 χαρακτήρες ξεκινάει.Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ;

 

Επίσης μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια σελίδα που να είναι αποκλειστικά για το SII και να γράφει ποια παιχνίδια και εφαρμογές είναι συμβατά με το SII ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γιατί στα μηνύματα με ελληνικά(είτε μικρά είτε κεφαλαία) γίνεται στους 70 νομίζω χαρακτήρες;

Είπα να περάσω το go sms pro μήπως φτιάξει αλλά μου κάνει το ίδιο,στους 70 χαρακτήρες ξεκινάει.Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ;

 

Επίσης μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια σελίδα που να είναι αποκλειστικά για το SII και να γράφει ποια παιχνίδια και εφαρμογές είναι συμβατά με το SII ;

 

Ευχαριστώ

 

Νομίζω υπάρχει ρύθμιση στα μηνύματα που ορίζεις αν θέλεις να ξεκινάει το 2ο μήνυμα στους 160 χαρακτήρες και μετά.Και στα Ελληνικά κανονικά.Τσεκαρέτο φίλε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια καλησπέρα, έχω το κινητό ένα μήνα και κάτι περίπου, δε το έχω ρουτάρει ούτε του έχω αναβαθμίσει λογισμικό γιατί λόγω εργασίας δεν έχω το χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, όμως έχω 2 ερωτησούλες να σας κάνω. Πρώτον μου ανοίγει εφαρμογές στην cache αλλά και στη μνήμη χρήστη τις οποίες δεν άνοιξα ποτέ. Κάτι ραδιόφωνα ανοίγουν, κάτι facebook. Τρέλα πράματα.Κατέβασα κάποια task killer και startup manager αλλά τα ίδια. Και στο startup αλλά και μετά αυτές οι εφαρμογές φαίνονται να λειτουργούν "από πίσω" και τις σβήνω και συνέχεια ξανανοίγουν. Δεύτερον λόγω μάλλον κάποιας εφαρμογής έχω και το εξής παράδοξο: όταν το κλειδώνω μετά 10 δευτερόλεπτα ανάβει κλειδωμένο λες και πάτησα μόνο το lock button ή το home button και ξανασβήνει.Αυτό το κάνει κάθε 10 δευτερόλεπτα για 4-5 φορές. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση σε κάποιο από τα 2;

Ευχαριστώ!

Για την δευτερη ερωτηση σου, εχω να σου πω το εξης: μπορεις να υπολογισεις απο ποτε ξεκινησε αυτο, ωστε να αρχισεις να αφαιρεις μια-μια τις εφαρμογες που εγκατεστησες τοτε? Ειναι ισως ο μονος τροπος για να γλυτωσεις απο αυτο... ειναι πολυ συχνο φαινομενο!

Οσο για τις εφαρμογες που τρεχουν απο πισω κι εμενα με εκνευριζουν, αλλα απ'ότι εχω καταλαβει δεν μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο... Το facebook ειδικα δεν "σταματιεται" με τιποτα!!! Οι Task Killers "σκοτωνουν" οτι τρεχει, δεν σημαινει ομως οτι δεν θα ξαναπεταχτει! Κανοντας το τηλεφωνο root, μπορεις να "παγωσεις" καποιες απο αυτες ωστε να μην εκτελουνται, ή να τις απεγκαταστησες εντελως, αλλα το θελεις αυτο???

Ισως καποιος φιλος να σου δωσει πιο εξειδικευμενες συμβουλες, παντως αυτα που αναφερεις ειναι συνηθισμενες καταστασεις... Δεν δημιουργουν και κανενα τεραστιο προβλημα, αν βρεις ποια εφαρμογη σου αναβει το τηλεφωνο και την σουταρεις, θα εισαι ΟΚ... Μετα το αλλο θεμα, μην πολυασχολεισαι, ο Γαλαξιας εχει πολλη μνημη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γιατί στα μηνύματα με ελληνικά(είτε μικρά είτε κεφαλαία) γίνεται στους 70 νομίζω χαρακτήρες;

Είπα να περάσω το go sms pro μήπως φτιάξει αλλά μου κάνει το ίδιο,στους 70 χαρακτήρες ξεκινάει.Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ;

 

Επίσης μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια σελίδα που να είναι αποκλειστικά για το SII και να γράφει ποια παιχνίδια και εφαρμογές είναι συμβατά με το SII ;

 

Ευχαριστώ

 

Αν θες 160 χαρακτηρες στο gosms pro, πηγαινεις στις ρυθμισεις του gosms> προηγμενες> ρυθμισεις αποστολης> τικαρεις την επιλογη ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις και απο κατω ακριβως που λεει υποστηριζομενες γλωσσες, διαλεγεις τα Ελληνικα sms.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες 160 χαρακτηρες στο gosms pro, πηγαινεις στις ρυθμισεις του gosms> προηγμενες> ρυθμισεις αποστολης> τικαρεις την επιλογη ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις και απο κατω ακριβως που λεει υποστηριζομενες γλωσσες, διαλεγεις τα Ελληνικα sms.

 

 

Το έκανα,σε ευχαριστώ,από το πρόγραμμα του κινητού γίνεται αυτό αν δεν θέλω να έχω άλλο πρόγραμμα για sms ή υποχρεώτικα στο μαμίσιο στα ελληνικά θα βγαίνει συνέχεια στους 70 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Για την δευτερη ερωτηση σου, εχω να σου πω το εξης: μπορεις να υπολογισεις απο ποτε ξεκινησε αυτο, ωστε να αρχισεις να αφαιρεις μια-μια τις εφαρμογες που εγκατεστησες τοτε? Ειναι ισως ο μονος τροπος για να γλυτωσεις απο αυτο... ειναι πολυ συχνο φαινομενο!

Οσο για τις εφαρμογες που τρεχουν απο πισω κι εμενα με εκνευριζουν, αλλα απ'ότι εχω καταλαβει δεν μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο... Το facebook ειδικα δεν "σταματιεται" με τιποτα!!! Οι Task Killers "σκοτωνουν" οτι τρεχει, δεν σημαινει ομως οτι δεν θα ξαναπεταχτει! Κανοντας το τηλεφωνο root, μπορεις να "παγωσεις" καποιες απο αυτες ωστε να μην εκτελουνται, ή να τις απεγκαταστησες εντελως, αλλα το θελεις αυτο???

Ισως καποιος φιλος να σου δωσει πιο εξειδικευμενες συμβουλες, παντως αυτα που αναφερεις ειναι συνηθισμενες καταστασεις... Δεν δημιουργουν και κανενα τεραστιο προβλημα, αν βρεις ποια εφαρμογη σου αναβει το τηλεφωνο και την σουταρεις, θα εισαι ΟΚ... Μετα το αλλο θεμα, μην πολυασχολεισαι, ο Γαλαξιας εχει πολλη μνημη!!!

 

δεν είναι καθόλου απαραίτητο να χρησιμοποιείτε task killers και τα συναφή, το android δεν τα χρειάζεται. Οι εφαρμογές όπως λες μπορεί να ξανα εκτελεστούν στο παρασκήνιο, οπότε η συνεχής λειτουργία του task killer να τις κλείσει δεν νομίζω να κάνει καλό στην μπαταρίλα. Οι εφαρμογές στο παρασκήνιο παραμένουν αδρανείς (αυτές που δεν χρησιμοποιούνται) και αν χρειαστεί (μείνει από μνήμη) τις κλείνει μόνο του.

Ποτέ δεν χρησιμοποίησα task killer (ούτε έχω την ανάγκη να βλέπω συνέχεια το ελεύθερο ποσοστό της μνήμης σε χαμηλά επίπεδα).

Όπως ακριβώς είπες..άφθονη μνήμη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...