Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να κανω μια γρηγορη ερωτηση; Γνωριζει κανεις πως αλλαζει το boot animation που εχει απο μανα του το κινητο; Δηλαδη αυτο το κλασικο S που σχηματιζεται οταν ανοιγεις το κινητο; Χρησιμοποιω το Rom Toolbox Pro και ενω διαλεγω στην καρτελα interface -boot animations ενα δικο μου animation να βαλω παρολο μου βγαζει animation installed δεν αλλαζει τιποτα. Εχει δουλεψει κανεις με τη συγκεκριμενη εφαρμογη να με βοηθησει;

Οσο για τα νεα με την Jellybean που ΔΕΝ θα παρει το κινητο μας αλλα θα παρει το υποδεεστερο Nexus, ε , τι να πω...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jelly Bean 4.1 Update δεν εχει μαγκες καπουτ!!!

Samsung Galaxy S 2 won't be getting Jelly Bean 4.1 Update due to Hardware limitations.

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-Galaxy-S-2-won-t-be-getting-Jelly-Bean-4-1-Update-due-to-Hardware-limitations

 

Πραγματικά.Άν είναι τόσο απαράδεχτοι και λένε τέτοια καραγκιοζιλίκια για δικιολογίες και δεν δώσουν στο S2 την 4.1 θα είναι απλά μια πολύ αποτυχημένη κίνηση από Samsung και Android.Ελπίζω να είναι παπατζοφήμες όλα αυτά και να γίνει και στο S2 η αναβάθμηση.Ειδικά αυτό για την ανάλυση οθόνης και το quad core και καλά,μεγάλο ψέμα :S

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει κάτι τέτοιο μάλλον πάω iOS...

 

Και τι θα κερδισεις? ΕΚΕΙ θα πηξεις σε limitations... Εχεις δει ποσα πραγματα λειπουν απο τα... μαγικα μηχανηματα της Apple? Αν δεν εχεις ασχοληθει, για ψαξ'το και θα εκπλαγεις!!! Μαλιστα, απ'οτι διαβασα το ios 6 δεν "παιζει" σωστα στο σκετο 4 (οχι 4s)... Τα ιδια ισχυουν κι εκει!!!

 

Το nexus s με single core επεξεργαστή και 512 Mb ram δεν έχει hardware limitations; Α ρε ψευτες.... Μονο nexus phone από εδώ και στο εξής..

 

Μονο Nexus, αλλα δεν μπορω να δεχτω το γεγονος οτι δεν εχει κανονικο ραδιο... Τετοιες αηδιες, μονο στα αϊphone νομιζα οτι υπαρχουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά , είχα ένα ατύχημα με το γαλαξία μου ,μου έσπασε η οθόνη αλλά το κινητό λειτουργεί κανονικά. μήπως ξέρετε πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αλλαγή της οθόνης και πόσο καιρό θα κάνει;;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά , είχα ένα ατύχημα με το γαλαξία μου ,μου έσπασε η οθόνη αλλά το κινητό λειτουργεί κανονικά. μήπως ξέρετε πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αλλαγή της οθόνης και πόσο καιρό θα κάνει;;

 

Νομίζω γύρω στα 150 ευρώ στοιχίζει. Συνήθως οι επισκευές είναι πολύ γρηγορες στην Αθήνα τουλάχιστον. Μπορεί και την ίδια ή την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά , είχα ένα ατύχημα με το γαλαξία μου ,μου έσπασε η οθόνη αλλά το κινητό λειτουργεί κανονικά. μήπως ξέρετε πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αλλαγή της οθόνης και πόσο καιρό θα κάνει;;

 

Έχω την εντύπωση ότι κοστίζει 185 €.Τόσο μου είχε πεί το παλικάρι στο service της Samsung αν θυμάμαι καλά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια μικρή γύρα στα διάφορα φόρουμ είδα ότι αυτό το site από το οποίο έχουμε την ενημέρωση είναι φουλ αναξιοπιστο και βγάζει συχνα φτιαχτες δικές του ειδήσεις. Να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια μικρή γύρα στα διάφορα φόρουμ είδα ότι αυτό το site από το οποίο έχουμε την ενημέρωση είναι φουλ αναξιοπιστο και βγάζει συχνα φτιαχτες δικές του ειδήσεις. Να δούμε..

 

Αναφέρεσαι για το 4.1 που δεν θα έρθει στο s2 κ.τ.λ.?

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια!Εχει καποιος παρατηρησει,αν στα μυνηματα παει να αλλαξει τον ηχο κλησης του βγαζει δυο φορες τον ηχο με ονομα "Join Hangout"?Εχω κανει hard reset,εχω περασει την official LP7,την LPG αλλα τιποτα!Καθε φορα μετα απο λιγο μου βγαζει δυο φορες τον ιδιο ηχο στην λιστα!Ειναι καποιο bug που απλα εγω προσεξα τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια!Εχει καποιος παρατηρησει,αν στα μυνηματα παει να αλλαξει τον ηχο κλησης του βγαζει δυο φορες τον ηχο με ονομα "Join Hangout"?Εχω κανει hard reset,εχω περασει την official LP7,την LPG αλλα τιποτα!Καθε φορα μετα απο λιγο μου βγαζει δυο φορες τον ιδιο ηχο στην λιστα!Ειναι καποιο bug που απλα εγω προσεξα τωρα?

 

Φίλε τώρα το τσέκαρα.1 φορά μου τον εμφανίζει.Μήπως ποτέ τον επέλεξες για ήχο μηνύματος καταλάθος και απλά σου τον βγάζει σαν την επιλογή που έκανες κάποτε;Γιατί εγώ όταν π.χ επιλέγω ενα mp3 για ήχο μηνύματος μετά αν πάω ξανά για ήχο μηνύματος και επιλέξω από το Σύστημα Android Μου εμφανίζει πρώτο το mp3 που είχα επιλέξει κάποτε π.χ όπως και στον ήχο κλήσης

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα το τσέκαρα.1 φορά μου τον εμφανίζει.Μήπως ποτέ τον επέλεξες για ήχο μηνύματος καταλάθος και απλά σου τον βγάζει σαν την επιλογή που έκανες κάποτε;Γιατί εγώ όταν π.χ επιλέγω ενα mp3 για ήχο μηνύματος μετά αν πάω ξανά για ήχο μηνύματος και επιλέξω από το Σύστημα Android Μου εμφανίζει πρώτο το mp3 που είχα επιλέξει κάποτε π.χ όπως και στον ήχο κλήσης

 

Λες οταν κανω επαναφορα των ρυθμισεων?Δεν ξερω τι γινεται!Εμενα μου βγαζει ακριβως 2 φορες το συγκεκριμενο ηχο το ενα κατω απο το αλλο οπως ειναι με αλφαβητικη σειρα!Θα ανεβασω screenshot οταν μπορεσω!

 

 

Τελικα τζαμπα παιδευομουν τοση ωρα!:(:(:(

Καποια εφαρμογη περνουσε μεσα στον φακελο Notifications 2 φορες το αρχειο hangout.m4a και μου το εμφανιζε 2 φορες και στους ηχους...Και μου το εμφανιζε και σαν Join Hangout,με αλλη δηλαδη ονομασια!Μου ειχε σπασει τα νευρα και τελικα ηταν κατι τοσο απλο...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι!

Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξος ότι θα το πάρουμε. Η Samsung πουλάει το SII ακόμα και σήμερα. Αποκλείεται να το αφήσει χωρίς αναβάθμιση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξος ότι θα το πάρουμε. Η Samsung πουλάει το SII ακόμα και σήμερα. Αποκλείεται να το αφήσει χωρίς αναβάθμιση.

Εγω παλι δεν νομίζω να παρει την αναβαθμίσει .

Το ποιο πιθανό ειναι να γίνει οτι και με το galaxy s που δεν πήρε ποτέ το ics .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι από την στιγμή που αναβαθμιζεται το nexus s, δεν έχει καμία δικαιολογία να μην το κάνει. Για να δούμε κιολας αν θα ισχύσουν και οι 18 μήνες που έχουν όλοι οι κατασκευές συμφωνήσει ότι θα αναβαθμίζουν τα προϊόντα τους.

 

Πάντως η ics που μας έχει δώσει, είναι υπερβολικά πρόχειρη και γεματη bugs. Τόσο καιρό είναι στην 4.0.3 το κινητό μας ενω το sgs3 έχει την 4.0.4 από την στιγμή που βγήκε. Αυτό δείχνει μια απροθυμία νομίζω να μας δωσει σωστες αναβαθμισεις όπως πρέπει.

Σε καθε περίπτωση αυτή θα είναι η χαμένη εαν μας ξεχάσει, γιατί δεν νομίζω να πάει κανείς στο sgs3, η πλειονότητα θα αναζητησει καποιο nexus κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3.3 που είχα πριν, υπάρχει τρόπος επιστροφής;;; Η συσκευή πήγαινε σφαίρα. Όσα κολλήματα έχει κάνει σε μια εβδομάδα με την 4.0.3 δεν τα είχε κάνει από το Σεπτέμβριο. Έκανα μεγάλο λάθος με το ics αλλά γενικά μ' αρέσει να δοκιμάζω. Τώρα τι κάνουμε, γιατί απ' ότι καταλαβαίνω η 4.0.4 δεν πρόκειται να κάνει την εμφάνισή της.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το S2 δεν παρει την 4.1 και οχι μονο αλλα και την 5.0 που θα ερθει, η samsung ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Ενω την εχω μεσα στην καρδια μου (κινητα, τηλεοραση) μονο samsung αγοραζω( ειχα s, s2, note, s3) και τηλ (46ES8000), αν φερθει ετσι θα φαει X απο μενα. Τι ψευτοδικαιολογιες hardware limitations και πρασινα αλογα. Το Nexus τι παραπανω εχει; Για να μην πω το nesus s. Ωρες ωρες λεω ενα μεγαλο μπραβο στη sony που δινει αβερτα την ICS σε απειρα μοντελα της (χθες καπου ειδα οτι o μπομπιρας xperia mini πηρε την ICS).
TCe
Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3.3 που είχα πριν, υπάρχει τρόπος επιστροφής;;; Η συσκευή πήγαινε σφαίρα. Όσα κολλήματα έχει κάνει σε μια εβδομάδα με την 4.0.3 δεν τα είχε κάνει από το Σεπτέμβριο. Έκανα μεγάλο λάθος με το ics αλλά γενικά μ' αρέσει να δοκιμάζω. Τώρα τι κάνουμε, γιατί απ' ότι καταλαβαίνω η 4.0.4 δεν πρόκειται να κάνει την εμφάνισή της.

Απ'οσο ξερω, μονο με φλασαρισμα... Κι εγω θεωρω οτι εκανα λαθος με την ics, αλλα ΟΚ, δεν χαθηκε και ο κοσμος... Ολα μια συνηθεια ειναι, παιξε με τους launchers (αν δεν το εχεις κανει ηδη) και θα το "στρωσεις"... Το Touchwiz, εκτος του οτι δεν λεει και πολλα, βαρυνε αφανταστα με την 4.0.3, το go launcher ειναι το καλυτερο αλλα καποιες φορες "λαγγαρει" (το εχω τσεκαρει και σε αλλο Γαλαξια, οχι μονο στον δικο μου), ενω το Apex launcher αν και ειναι ενα "τσικ" ποιο κατω απο το Go, ειναι πολυ smooth και το εχω προτιμησει... Οσο για την 4.0.4, ποτε δεν ξερεις, τουλαχιστον αυτη προσωπικα την περιμενω... καποια στιγμη! Για την 4.1 δεν ειμαι σιγουρος και αυτο οχι γιατι το ειπε καποιο site, αλλα γιατι ετσι λειτουργουν οι εταιρειες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι!

 

Ελπίζω να είναι φήμες φίλε και να την πάρουμε.Όπως επίσης και την 5.Δεν γίνεται με τέτοιο hardware να μας τσαμπουνάνε ότι δεν μπορούμε να πάρουμε τέτοια software updates.Δηλαδή η συσκευή είναι ενός χρόνου.Έτσι απλά γίνεται τελειωμένη λοιπόν;Θα είναι μέγα λάθος απο Samsung να την παρατήσει που στην τελική η βασική διαφορά της με το S3 είναι ο cpu και η οθόνη.Για όνομα Του Θεού

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κρινουμε απο το galaxy s (αντιθετα απο το nexus s) που δεν πηρε ποτε την ics τοτε δεν ειναι απιθανο να μην παρει το s2 την 4.1.

 

Οποτε το θεμα hw δεν υφισταται.... Το σωστο θα ναι να μας παει απο την 4.0.3 κατευθειαν στην 4.1, αλλα αν ειναι να περιμενουμε το s3 παει και το 18μηνο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κρινουμε απο το galaxy s (αντιθετα απο το nexus s) που δεν πηρε ποτε την ics τοτε δεν ειναι απιθανο να μην παρει το s2 την 4.1.

 

Οποτε το θεμα hw δεν υφισταται.... Το σωστο θα ναι να μας παει απο την 4.0.3 κατευθειαν στην 4.1, αλλα αν ειναι να περιμενουμε το s3 παει και το 18μηνο....

 

...και λεω τωρα εγω: Οταν κυκλοφορησει κανονικα η 4.1, εστω και οχι για το δικο μας, αποκλειεται να "μαγειρευτει" απο τους xdas?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...και λεω τωρα εγω: Οταν κυκλοφορησει κανονικα η 4.1, εστω και οχι για το δικο μας, αποκλειεται να "μαγειρευτει" απο τους xdas?

 

Εννοειται οτι ανεπισημα θα την παρει το s2. Τωρα λεμε για οσους δεν θελουν να την περασουν ομως ετσι. Εγω οσο πηγαινει επισημα το πραγμα δεν θα στραφω σε customs kok.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι ανεπισημα θα την παρει το s2. Τωρα λεμε για οσους δεν θελουν να την περασουν ομως ετσι. Εγω οσο πηγαινει επισημα το πραγμα δεν θα στραφω σε customs kok.

Προς το παρον κι εγω ετσι σκεφτομαι, φοβαμαι ομως οτι το επισημο (αν γινει) θα αργησει τραγικα... Τελος παντων, θα δουμε! Δεν καιγομαι κιολας...!!! Ας διορθωσουν τις βλακειες που εκαναν στην ics και βλεπουμε για παραπερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...