Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, έκανα ρουτ το κινητο μου. ΡΟΜ δεν περασα και ουτε θα περασω. Ο μονος λογος που εκανα ρουτ ηταν για να το διορθωσω γιατι η μπαταρια μου τελειωνε πολυ γρηγορα.

 

Και τωρα που το εκανα επιτελους ρουτ δεν εχω ιδεα τι να κανω. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;

 

2 πραγματα.

calibration (https://play.google.com/store/apps/details?id=proffesionals.battery.callibration&hl=el)

να βαλεις το badass (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nc2FtbGFicy5iYm0iXQ..) να δεις τι σου τρωει την μπαταρια, και επειτα με το titanium backup να το κανεις freeze.

κατι αλλο δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις.

 

τα παιδια που λενε για καλη διαρκεια μπαταριας, συνηθως αναφερονται σε custom rom που μιας και εκανες root δεν καταλαβαινω τον αρνητισμο σου. τεσπα, επιλογη του καθενως :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

 

Παιδιά, μόλις αγόρασα το κινητό με επιδότηση απο cosmote. Έκανα αναβάθμιση κατευθείαν σε ICS .Το επεξεργαζομαι εδώ και 2-3 ώρες μόνο και πάνω που πήγα να δοκιμάσω την κάμερα βλέπω αυτή τη "διακριτική" μωβ λάμψη πάνω δεξιά κατα τη λήψη της φωτογραφίας. Το μωβ αυτό φυσικά φαινεται και στην αποθηκευμένη φωτογραφία μετά. Από τι μπορεί να συμβαίνει? Απογοητεύτηκα.. Κατά τα άλλα φυσσαει το κινητακι!!! (Ανέβασα και ενδεικτικό screenshot)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

Edited by brubrux
προβλημα φωτογραφιας
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

 

Παιδιά, μόλις αγόρασα το κινητό με επιδότηση απο cosmote. Έκανα αναβάθμιση κατευθείαν σε ICS .Το επεξεργαζομαι εδώ και 2-3 ώρες μόνο και πάνω που πήγα να δοκιμάσω την κάμερα βλέπω αυτή τη "διακριτική" μωβ λάμψη πάνω δεξιά κατα τη λήψη της φωτογραφίας. Το μωβ αυτό φυσικά φαινεται και στην αποθηκευμένη φωτογραφία μετά. Από τι μπορεί να συμβαίνει? Απογοητεύτηκα.. Κατά τα άλλα φυσσαει το κινητακι!!! (Ανέβασα και ενδεικτικό screenshot)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

Δεν είναι φυσιολογικό.

Γνωρίζεις ότι μέσα σε 7 (14 κανονικά) μέρες μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής σου με μια απολύτως καινούργια.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό.

Γνωρίζεις ότι μέσα σε 7 (14 κανονικά) μέρες μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής σου με μια απολύτως καινούργια.

 

δεν το πιστεύω οτι είμαι τόσο τυχερή που έπεσα σε ελαττωματική συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Ατυχία, αλλά και τύχη που μπορείς να το επιστρέψεις.

Με γεια πάντως.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ατυχία, αλλά και τύχη που μπορείς να το επιστρέψεις.

Με γεια πάντως.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση.. Εννοεις 7 εργάσιμες? Να πάω σε κατάστημα cosmote έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση.. Εννοεις 7 εργάσιμες? Να πάω σε κατάστημα cosmote έτσι?

7 ημερολογιακές.

Κάνε google DOA και θα πάρεις όλες τις απαντήσεις που θέλεις.

Το forum είναι για να βοηθάει!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό.

Γνωρίζεις ότι μέσα σε 7 (14 κανονικά) μέρες μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής σου με μια απολύτως καινούργια.

 

φίλε μου με συγχωρεις για την ενόχληση πάλι. μόλις συνειδητοποίησα οτι αυτό το πρόβλημα δεν το έχω στην εγγραφή βίντεο. πώς γίνεται αυτο? γι αυτό μήπως συμβαίνει κάτι άλλο γιατί αν τους το πάω αύριο θα μου πουν στο βίντεο δεν συμβαίνει οπότε δεν ειναι πρόβλημα hardware! συγγνώμη για την άγνοια μου..

Edited by brubrux
Link to comment
Share on other sites

οτι και να ειναι απο την στιγμη που ειναι προβλημα εχουν υποχρεωση να το αλλαξουν. νομιζω τουλαχιστον.οστοσο δεν νομιζω να σου πουν τιποτα.πιστεψε με δεν τα πληρωνουν απο την τσεπη τους
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ice cream sandwich προχθές και εντόπισα δυο τρία μικρά, αλλά σπαστικά προβληματάκια.

Στην φωτογραφία αριστερά έχουν συμβεί περίπου 10 φορές δύο λαθάκια.

1) Λείπουν τα βελάκια ''Αρχεία καταγραφής'' που δείχνουν ένα δεξιά κι ένα αριστερά και επανέρχονται σίγουρα μετά από restart, αλλά ίσως και χωρίς, όμως δεν είμαι σίγουρος.

2) Μερικές φορές δεν λειτουργεί η κλήση σε ένα όνομα ή το μήνυμα με το ''χάιδεμα'' για κλήση προς τα δεξιά και για μήνυμα προς τα αριστερά. (Εννοώ που πρασινίζει και πορτοκαλίζει αντίστοιχα)

3) Στην άλλη εικόνα με ανοιγμένες τις επαφές, γράφεις ένα όνομα και μερικές φορές, (το πλήκτρο που έχω σε κύκλο) δεν σβήνει γράμματα προς τα πίσω.

4) Τα εικονίδια στις αγαπημένες επαφές είναι μια μικρά (σωστό) μια μεγάλα (λάθος). Μικρά, στις λίγες μέρες που έχω ics, έχουν εμφανιστεί μόνο μια φορά χθες. Όλο το υπόλοιπο διάστημα είναι ετσί, μεγάλες.

Έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε κάποιον άλλο;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

 

Παιδιά, μόλις αγόρασα το κινητό με επιδότηση απο cosmote. Έκανα αναβάθμιση κατευθείαν σε ICS .Το επεξεργαζομαι εδώ και 2-3 ώρες μόνο και πάνω που πήγα να δοκιμάσω την κάμερα βλέπω αυτή τη "διακριτική" μωβ λάμψη πάνω δεξιά κατα τη λήψη της φωτογραφίας. Το μωβ αυτό φυσικά φαινεται και στην αποθηκευμένη φωτογραφία μετά. Από τι μπορεί να συμβαίνει? Απογοητεύτηκα.. Κατά τα άλλα φυσσαει το κινητακι!!! (Ανέβασα και ενδεικτικό screenshot)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/528/screenshot2012062822175.jpg/

 

Γειά σου κοπελιά.Όπως και να έχει είναι κάτι ασυνήθιστο.Θα πας λοιπόν με την απόδειξη αγοράς στο κατάστημα.Θα πείς ότι συμβαίνει αυτό και αυτό,θα τονίσεις ότι ρώτησα στο myphone forum για το θέμα αυτό και κανείς δεν είχε αυτό το πρόβλημα.Και επειδή είναι κάτι καινούργιο που θέλω απλά να είναι στην εντέλεια θέλω τώρα να αντικαταστήσετε την συσκευή μου με καινούργια του κουτιού εφόσον έχω το δικαίωμα τις πρώτες 7-14 μέρες να την αλλάξω.Να είσαι μπροστά και να δείς σίγουρα ότι σου άνοιξε ολοκαίνουργια.Κοίτα να τσεκάρεις στο κουτί αν γράφει GT-I9100 ή GT-I9100G.Ελπίζω να λέει GT-I9100.Μια που το έφερε η κουβέντα.Δεν ξέρω για εσάς παιδιά.Αλλα το s2 ή γενικά το έχει αυτό που θα αναφέρω ή απλά η παρτίδα που πήρα εγώ το έχει.Σε ένα σημείο στην οθόνη ακόμα και όταν είναι σβησμένη έχει μια κουκίδα η οποία είναι απο μέσα κάπως από το κάλυμα οθόνης και δεν φεύγει με κανένα καθάρισμα.Πιστέψτεμε.Το αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το κινητό και πήγα 2 φορές και το αντικατέστησα με καινούργιο.Και οι 3 λοιπόν συσκευές καινούργιες που πέρασαν από το χέρι μου το έχουν αυτό το πρόβλημα σε διαφορετικά σημεία της οθόνης.Με λίγη προσοχή μπορείς να το παρατηρήσεις.Ειδικά σε καλό φώς.Όταν είναι σε λειτουργία γιαλιζόχρωματίζει κάπως η κουκίδα.Αύριο επίσης θα πάω στην Microtech να ρωτήσω αν μπορούν να μου φτιάξουν το ακουστικό αισθητικά γιατί είναι λίγο πιο κάτω απο αριστερά και έχει ενα μικρό κενό στο οποίο περνάει σκόνη.Ελπίζω να με βοηθήσουν.Δυστυχώς ατύχησα σε αυτά τα συγκεκριμένα πράγματα.Άν ήξερα ότι όλες οι συσκευές οι επόμενες που μου έδοσαν θα είχαν την κουκίδα,θα κρατούσα την 1η που αγόρασα πριν μια εβδομάδα.Anyway.Τώρα απλά με νοιάζει να μου στρώσουν το ακουστικό.Την κουκίδα την αποδέχτηκα.Καλή τύχη κοπελιά αν και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.Σε νοιώθω ;)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι το ξαναεγραψα,αλλα το υπενθυμιζω μηπως καποιος με βοηθησει....

Παιδια καλημερα,

θα τρελλαθω εχω το s2 με περασμενο τον ex dialer,οταν κανω αναζητηση επαφων ειναι ολα με επιθετο-ετσι το θελω- στη μαμα εφαρμογη ειναι σωστα περασμενα το ονομα στο ονομα και το επιθετο στο επιθετο...

Οταν ομως με καλουν φαινεται πρωτα το ονομα.......ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.....

Εχω κανει τα παντα -τσεκ αν ειναι επιλεγμενα να φαινονται πρωτα τα επιθετα...ολα οκ...ομως τζιφος....

Υποψιαζομαι ιτι εχει σχεση με το gmail...καμια ιδεα;;;;;;;;

Επισης εκανα root το τηλ.και εβαλα την xwlp7 απο το ποστ των firmware.Αλλα επειδη θελω να αλλαξω το θεμα-μεσω xda-ειμαι odexed ή deodexed;;

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και rooted εχω official ICS rom απο sammy. Το προβλημα μου ειναι οτι οταν πηγαινω το τελευταιο διημερο και τσεκαρω τι μου "τρωει" τη μπαταρια με βρισκω με τα εξης:

 

-Λειτουργ. Συστημα Android 60 - 70 %

- Οθονη 15%

 

κ.λ.π.

 

Ξερω οτι ΔΕΝ ειναι φυσιολογικο να ειναι τοσο ψηλα το πρωτο, και οτι κατι δεν παει καλα..

 

Ετσι πριν λιγο ειδα εδω σε μια σελιδα μια free app " badass battery monitor" η οποια οταν την ανοιγω μου δινει: App usage 75% και οταν παταω επανω μου εμφανιζει: Kernel 55,5% κ.λ.π. σε χαμηλοτερο ποσοστο επι %..

 

Εχει να κανει με τον Kernel αυτο; Πρεπει να περασω κατι αλλο; Η εκδοση κερνελ ειναι: 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913dpi@DELL134#3

Τι προτεινετε; Γενικα το κινητο κανω απλη καθημερινη χρηση κλησεις, κ λιγο wifi..

 

Αν γυρισω σε καποια rom τυπου omega?resurrection? WanamLite ? Cyanogen? Criscelo? Ποια προτεινετε; Με ενδιαφερει να μη κολλαει με διαφορα πιθανα bugs, και να εχει σχετικα καλη αποδοση μπαταριας. Τυχαια επεσε το ματι μου σε μια VK ROM. Ειναι καλη; Την εχει δοκιμασει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

βοηθειααα! η μπαταρια μεσα σε μια ωρα ενω δεν το χρησιμοποιησα καθολου επεσε απο 30% σε 15%!! το κινητο ζεματαγε ενω στις πληροφοριες μου εδειχνε πρωτη καταναλωση απο την οθονη και δευτερο το "ANDROID CORE APPS"".γνωριζει καποιος να μου πει τι φταιει?και τι ειναι το"ANDROID CORE APPS"??

ευχαριστω!:(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός που να εξηγεί πως μπορώ να κάνω δίκτυο SGSII με το desktop pc μου μέσω του ρούτερ μου και να μπορώ να ανοίγω αρχεία του desktop στο SGSII;
Link to comment
Share on other sites

βοηθειααα! η μπαταρια μεσα σε μια ωρα ενω δεν το χρησιμοποιησα καθολου επεσε απο 30% σε 15%!! το κινητο ζεματαγε ενω στις πληροφοριες μου εδειχνε πρωτη καταναλωση απο την οθονη και δευτερο το "ANDROID CORE APPS"".γνωριζει καποιος να μου πει τι φταιει?και τι ειναι το"ANDROID CORE APPS"??

ευχαριστω!:(

τσεκαρε την ταχυτητα επεξεργαστη μηπως μενει κολημενος σε υψηλη ταχυτητα γιατι κατι μου θυμιζει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε την ταχυτητα επεξεργαστη μηπως μενει κολημενος σε υψηλη ταχυτητα γιατι κατι μου θυμιζει αυτο...

 

απο που θα το τσεκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα θέλω να βάλω αγγελία το galaxy s2 ( πάω για το 3) που πρέπει να το ποσταρω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

απο που θα το τσεκαρω?

εαΝ ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΝΑ WIDGET η app που κανει αυτην τη δουλεια...

δοκιμασε αναζητηση στο playstore την λεξη cpu...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα κ το ανοιξα αλλα δεν καταλαβαινω πως λειτουργει!

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα κ το ανοιξα αλλα δεν καταλαβαινω πως λειτουργει!

ok, σε ενα κενο μερος της αρχικης σου οθονης πατα παρατεταμενα και θα ανοιξουν οι επιλογες σε widgets.. βρες το συγκεκριμενο και στειλε το στην αρχικη σου οθονη..εκει θα βλεπεις ταχυτητα επεξεργαστη και συμπεριφορα....

Link to comment
Share on other sites

ok, σε ενα κενο μερος της αρχικης σου οθονης πατα παρατεταμενα και θα ανοιξουν οι επιλογες σε widgets.. βρες το συγκεκριμενο και στειλε το στην αρχικη σου οθονη..εκει θα βλεπεις ταχυτητα επεξεργαστη και συμπεριφορα....

 

το εκανα! κ πως θα καταλαβω αν οι τιμες που δειχνει ειναι φυσιολογικες?

sorry αλλα ειμαι ασχετη...:O

Link to comment
Share on other sites

το εκανα! κ πως θα καταλαβω αν οι τιμες που δειχνει ειναι φυσιολογικες?

sorry αλλα ειμαι ασχετη...:O

 

πρεπει να βλεπεις απο 200mhz να πηγαινει στα 800-1200-200, δηλαδη μια διακυμανση τιμων οταν κανεις εργασιες και μετα ηρεμια οταν απλα κοιτας την οθονη...(200mhz)

Edited by kmiglis
.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...