Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοηθήστε με λιγάκι σαν νέος στο galaxy SII και νέος σε Android.

 

Τι πρέπει να κάνω για να κάνω root την συσκευή μου?

Που θα βρώ ποιά rom πρέπει να βάλω? Και πώς θα την βάλω?

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λιγάκι σαν νέος στο galaxy SII και νέος σε Android.

 

Τι πρέπει να κάνω για να κάνω root την συσκευή μου?

Που θα βρώ ποιά rom πρέπει να βάλω? Και πώς θα την βάλω?

 

 

Thank you

 

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους σχετικούς οδηγούς που υπάρχουν στο φόρουμ και αφού είσαι σίγουρος ότι έχεις καταλάβει την διαδικασία να προχωρήσεις.

Στην παρούσα φάση είναι λίγο περίεργα τα πράγματα λόγο της αναβάθμισης σε ICS.

Αν λοιπόν η συσκευή σου είναι με την αρχική της γνήσια ROM καλά είναι να περιμένεις ώστε να αναβαθμιστεί μέσω kies τις επόμενες μέρες.

Αν θες οπωσδήποτε να φλασαρεις, τότε θα πρέπει να το κάνεις με cf-root (διάβασε τις σχετικές οδηγίες) και μετά να φλασαρεις την ROM του ioath που είναι συμφοροτμιτης και θα έχεις υποστήριξη και μάλιστα στα ελληνικά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που έτυχε κάτι κουλό. Μετά από reboot μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η συσκευή αποθήκευσης USB, η εσωτερική μνήμη των 12 gb δηλαδή, είναι κατεστραμμένη. Αφού με έλουσε κρύος ιδρώτας κάνω πάλι reboot αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Τελικά έκανα άλλο ένα reboot με wipe cache (δεν ξέρω αν χρειαζόταν) και το πρόβλημα λύθηκε. Καλού κακού θα κάνω ένα backup για να είμαι σίγουρος. Έχει τύχει σε κανέναν; Ενδέχεται να μου το ξανακάνει αφού μου το έκανε ήδη μια φορά ή ήταν τυχαίο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που έτυχε κάτι κουλό. Μετά από reboot μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η συσκευή αποθήκευσης USB, η εσωτερική μνήμη των 12 gb δηλαδή, είναι κατεστραμμένη. Αφού με έλουσε κρύος ιδρώτας κάνω πάλι reboot αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Τελικά έκανα άλλο ένα reboot με wipe cache (δεν ξέρω αν χρειαζόταν) και το πρόβλημα λύθηκε. Καλού κακού θα κάνω ένα backup για να είμαι σίγουρος. Έχει τύχει σε κανέναν; Ενδέχεται να μου το ξανακάνει αφού μου το έκανε ήδη μια φορά ή ήταν τυχαίο;

 

Το έκανε στον αδελφό μου μετά από αναβάθμιση σε συσκευή με κρυπτογραφημένα τα στοιχεία (λόγω εταιρικού λογαριασμού). Δεν σώθηκε παρά μόνο με επαναφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε στον αδελφό μου μετά από αναβάθμιση σε συσκευή με κρυπτογραφημένα τα στοιχεία (λόγω εταιρικού λογαριασμού). Δεν σώθηκε παρά μόνο με επαναφορά.

 

Εγώ έκανα αναβάθμιση κάποιων εφαρμογών και έκανα reboot και μου έτυχε. Μάλλον ήμουν τυχερός

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

έχω πάρει το εξαρτηματάκι για να μπορώ να βλέπω βίντεο απο το κινητο σε HDMI στην τηλεόραση.

πολύ ώραιο αλλά μία ερώτηση. ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή βίντεο που να παίζει τους υπότιτλους όταν είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

έχω πάρει το εξαρτηματάκι για να μπορώ να βλέπω βίντεο απο το κινητο σε HDMI στην τηλεόραση.

πολύ ώραιο αλλά μία ερώτηση. ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή βίντεο που να παίζει τους υπότιτλους όταν είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι?

 

ευχαριστώ

 

Bsplayer. Βγηκε και για κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

έχω πάρει το εξαρτηματάκι για να μπορώ να βλέπω βίντεο απο το κινητο σε HDMI στην τηλεόραση.

πολύ ώραιο αλλά μία ερώτηση. ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή βίντεο που να παίζει τους υπότιτλους όταν είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι?

 

ευχαριστώ

 

ΜΧplayer. Μακραν ο καλυτερος player ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

έχω πάρει το εξαρτηματάκι για να μπορώ να βλέπω βίντεο απο το κινητο σε HDMI στην τηλεόραση.

πολύ ώραιο αλλά μία ερώτηση. ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή βίντεο που να παίζει τους υπότιτλους όταν είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι?

 

ευχαριστώ

 

to diceplayer το καλυτερο απ'ολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορώ να βάλω για φόντο οθόνης (όχι οθόνη κλειδώματος), απλά ένα χρώμα χωρίς τίποτα άλλο. Έψαξα, δοκίμασα αλλά τίποτα. Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις πηρα το κινητο και εχω το εξης θεματακι

προσπαθω να ακολουθησω τον οδηγο για root και να βρω το cf-root που ειναι για τον kernel μου

αλλα απ'οτι φαινεται ο I9100BOKK1 δεν υπαρχει στις λιστες. Τι χρειαζεται να κανω, ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορώ να βάλω για φόντο οθόνης (όχι οθόνη κλειδώματος), απλά ένα χρώμα χωρίς τίποτα άλλο. Έψαξα, δοκίμασα αλλά τίποτα. Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κατεβασε ενα μονοχρωμο wallpaper απο το ιντερνετ αποθηκευσε το και βαλτο σαν φοντο

 

Προς απαντηση των προηγουμενων ολα τα προγραμματα πλην του diceplayer κολλουσαν σε 720 bluray μετα απο λιγο. Και ειναι και "ανετο" εννοειται για avi,xvid. Δοκιμαστε το και θα καταλαβετε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ΜΧplayer. Μακραν ο καλυτερος player ;)

 

Φίλε το MXPlayer το έχεις δοκιμάσει με mov αρχεία γιατί όποια έκδοση και να του έχω βάλει δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Samsung. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα περισσότερο για να καταστρέψει την προώθηση της συσκευής της.

Άσχετο αλλά στο facebook πέφτει πολύ γέλιο με τα σχόλια......tragic!!!!

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το S2 άρχισε να μου κάνει τρελλά.Συγκεκριμένα έκλεισε μόνο του.Θεώρησα ότι τέλειωσε η μπαταρία και το έβαλα στον φορτιστή αλλά δεν φόρτιζε.Το ανοίγω,βγάζω και ξαναβάζω την μπαταρία.Ανοίγει,αλλά δεν μπορούσε να διαβάσει την κάρτα μνήμης,μιας 32άρα 10class Lexar.

Μόλις έβγαλα την κάρτα,όλα δούλευαν ρολόι.Δηλαδή,ξεκίνησε να φορτίζει στον φορτιστή.

Δεν είναι κουφό να μην μπορεί να φορτίσει λόγω πιθανού προβλήματος στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το S2 άρχισε να μου κάνει τρελλά.Συγκεκριμένα έκλεισε μόνο του.Θεώρησα ότι τέλειωσε η μπαταρία και το έβαλα στον φορτιστή αλλά δεν φόρτιζε.Το ανοίγω,βγάζω και ξαναβάζω την μπαταρία.Ανοίγει,αλλά δεν μπορούσε να διαβάσει την κάρτα μνήμης,μιας 32άρα 10class Lexar.

Μόλις έβγαλα την κάρτα,όλα δούλευαν ρολόι.Δηλαδή,ξεκίνησε να φορτίζει στον φορτιστή.

Δεν είναι κουφό να μην μπορεί να φορτίσει λόγω πιθανού προβλήματος στην κάρτα μνήμης?

 

Υπάρχουν διάφορα post με προβλήματα σαν το δικο σου ή παραπλήσια ,στις περισσότερες περιπτώσεις φταιει η καρτα μνημης ή καποα εφαρμογή που εναι εγκατεστημένη .δοκίμασε να βάλεις μια αλλη καρτα και αν ολα ειναι καλα τοτε φταιει η συγκεκριμένη καρτα . δεν γνωριζω αν καποιο format στην καρτα λυσει το προβλημα ,

Αν καποιος ξερει κατι περισσότερο ας μας πει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Έψαξα-λίγο είναι η αλήθεια λόγω υψηλού πυρετού που έχω-και δεν βρήκα κάποιο thread με τίτλο "προβλήματα" και έτσι αναγκάστηκα να ποστάρω εδώ μέσα. Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Έψαξα-λίγο είναι η αλήθεια λόγω υψηλού πυρεττού που έχω-και δεν βρήκα κάποιο thread με τίτλο "προβλήματα" και έτσι αναγκάστηκα να ποστάρω εδώ μέσα.

Να εισαι καλα ,περαστικά σου και γρήγορη ανάρρωση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

και τί κάνουμε? Γιατί κι εμένα μου λέει πια "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με το kies 2.0"!

 

Από πότε ισχύει αυτό; Εγώ μέσα στη βδομάδα έκανα αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.5, χωρίς πρόβλημα.

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Samsung. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα περισσότερο για να καταστρέψει την προώθηση της συσκευής της.

Άσχετο αλλά στο facebook πέφτει πολύ γέλιο με τα σχόλια......tragic!!!!

 

Γιατι το λες αυτο? Καταστρεφει την προωθηση της συσκευης της επειδη δεν βγαζει την αναβαθμηση οποτε θελουμε εμεις? Δεν εχει λειτουργικο το Galaxy?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Samsung. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα περισσότερο για να καταστρέψει την προώθηση της συσκευής της.

Άσχετο αλλά στο facebook πέφτει πολύ γέλιο με τα σχόλια......tragic!!!!

 

ποιος ο λογος να κανει προωθηση σε ενα παλιο πλεον προιον;

μη ξεχνας οτι σε κανα μηνα βγαινει το 3 και το 2 θα ειναι ηδη 7 μηνων συσκευη

εξαλου οντως το λειτουργικο δουλευει μια χαρα,τι παραπανω θα δωσει το παγωτο;το face unlock;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...