Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον χρησιμοποιεί dropbox εδώ είναι η τελευταία έκδοση για android Dropbox 1.3.0.6

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε το βάζουν στο μάρκετ και το στέλνουν μέσω email....

 

Και με ανησυχία θα έλεγα.

Σήμερα ασχολήθηκα παρα πολυ με το Nexus S της γυναίκας για να στησω το ICS.

Ενω μου αρέσει παρα πολυ, είδα την συσκευη να χολαινει. Βέβαια πριν του είχα MIUI με custom kernel. Αλλα τωρα υπάρχουν αδικαιολόγητες καθυστερήσεις πχ στο άνοιγμα του Dialer, o browser χάλια, οι εφαρμογές αργούν να κατεβούν απο το market και πολλα αλλα.

Αν ειναι να πέσουν οι επιδόσεις του sgs2 μένω εδω που είμαι. Τόσο καιρο δεν έχω δει ουσιαστική διάφορα ούτε όταν το υπερχρονιζω στα 1400.

 

4.03 έκδοση;

Για δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1402333

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και με ανησυχία θα έλεγα.

Σήμερα ασχολήθηκα παρα πολυ με το Nexus S της γυναίκας για να στησω το ICS.

Ενω μου αρέσει παρα πολυ, είδα την συσκευη να χολαινει. Βέβαια πριν του είχα MIUI με custom kernel. Αλλα τωρα υπάρχουν αδικαιολόγητες καθυστερήσεις πχ στο άνοιγμα του Dialer, o browser χάλια, οι εφαρμογές αργούν να κατεβούν απο το market και πολλα αλλα.

Αν ειναι να πέσουν οι επιδόσεις του sgs2 μένω εδω που είμαι. Τόσο καιρο δεν έχω δει ουσιαστική διάφορα ούτε όταν το υπερχρονιζω στα 1400.

 

Η έκδοση που έβαλες ήταν επίσημη ή custom;

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έβαλες ήταν επίσημη ή custom;

 

Ήταν custom αλλα απλα ρουταρισμενη και deoxeded. Ακόμα αλλη διάφορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που τοέχει ψάξει, ποιες είναι οι προτεινόμενες ρυθμίσεις στο video recorder για την LG CAMERA;

Με ενδιαφέρουν τα παρακάτω:

 

Video encoder

Default

H.263

H.264

MPEG4

 

Video bitrate

Πόσα Mbit να επιλέξω;

 

Video framerate

Τι τιμή να βάλω;

 

Audio encoder

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το προηγούμενο ποστ το lg camera παρατήρησα όντως καλύτερη λειτουργεία της κάμερας από ότι το stock συν ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά του ήχου για να τραβήξεις φωτό
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που τοέχει ψάξει, ποιες είναι οι προτεινόμενες ρυθμίσεις στο video recorder για την LG CAMERA;

Με ενδιαφέρουν τα παρακάτω:

 

Video encoder

Default

H.263

H.264

MPEG4

 

Video bitrate

Πόσα Mbit να επιλέξω;

 

Video framerate

Τι τιμή να βάλω;

 

Audio encoder

 

λοιπον εγω εχω:

1920*1080

Η.264

mpeg4

Video bitrate 20MB

Video framerate 60

audio: AAC

audio samplerate 48000

audio bitrate 320000

 

Με αφορμή το προηγούμενο ποστ το lg camera παρατήρησα όντως καλύτερη λειτουργεία της κάμερας από ότι το stock συν ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά του ήχου για να τραβήξεις φωτό

 

Και στη stock γινεται αν εχεις βαλει το mod..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.. Ξερει κανεις γιατι κανει επανεκκινησεις το gs2 2-3 φορες την ημερα;το εχω root εδω και κανα δυο μηνες αλλα την τελευταια βδομαδα κανει επανεκκινησεις.. Ξερουμε καθολου πως να λυσουμε το προβλημα;

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Και στη stock γινεται αν εχεις βαλει το mod..

 

Ποιο mod εννοείς;

 

Αυτο νομιζω ειναι. στις περισσοτερες custom roms το εχει ενσωματωμενο.

Φυσικα προυποθετει root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και έμενα το κάνει αυτό από ότι έχω δει και σε ξένα φόρουμ υπάρχουν και άλλοι χρήστες με αυτό το πρόβλημα,ποια έκδοση έχεις εγκαταστήσει?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην που ειχε εχω,το μονο που εκανα ειναι root.. Εσενα την ημερα θα σου κανει εστω μια επανεκκινηση;
Link to comment
Share on other sites

Αυτην που ειχε εχω,το μονο που εκανα ειναι root.. Εσενα την ημερα θα σου κανει εστω μια επανεκκινηση;

από ότι έχω καταλάβει το κάνει μόνο όταν είμαι συνδεμένος με το wifi, εσένα ? εγώ έχω την 2.3.6 Ι9100ΧΧΚΙ4

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mod εννοείς;

 

Αυτο νομιζω ειναι. στις περισσοτερες custom roms το εχει ενσωματωμενο.

Φυσικα προυποθετει root.

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

angeldust
Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω καταλάβει το κάνει μόνο όταν είμαι συνδεμένος με το wifi, εσένα ? εγώ έχω την 2.3.6 Ι9100ΧΧΚΙ4

 

Εγω εχω 2.3.4 XWKI4.. Τωρα που το λες ετσι ειναι σπιτι και στη δουλεια το κανει που ειμαι συνδεμενος σε wifi.. Οταν ειμαι με το αυτοκινητο ομως δεν το παρατηρω γιατι το εχω σε θηκη και δεν ξερω αν κανει καμια επανεκκινηση.. Λες να εχει καποιο θεμα το wifi;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 2.3.4 XWKI4.. Τωρα που το λες ετσι ειναι σπιτι και στη δουλεια το κανει που ειμαι συνδεμενος σε wifi.. Οταν ειμαι με το αυτοκινητο ομως δεν το παρατηρω γιατι το εχω σε θηκη και δεν ξερω αν κανει καμια επανεκκινηση.. Λες να εχει καποιο θεμα το wifi;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1130922

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω:

1920*1080

Η.264

mpeg4

Video bitrate 20MB

Video framerate 60

audio: AAC

audio samplerate 48000

audio bitrate 320000

 

 

 

Και στη stock γινεται αν εχεις βαλει το mod..

Σε ευχαριστώ!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

οκ ευχαριστω . Λιγο περιπλοκο στην εγκατασταση , αλλα αξιζει πιστευω

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω . Λιγο περιπλοκο στην εγκατασταση , αλλα αξιζει πιστευω

 

Εγώ σε μια δοκιμή που έκανα, απλά έσβησα το Maps.apk και μετά πέταξα όπως ήταν το apk από το xda στο system/app και έπαιξε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μια ερώτηση, που ίσως η απάντησή της να έχει δοθεί άμεσα ή έμεσα. Έκανα update και μου έβγαλε ότι η τελευταία έκδοση του firmware είναι η 3.2.4. Είμαι με Vodafone. (Αγορασμένο από Πλαίσο την 1η μέρα κυκλοφορίας του) Επηρεάζει αυτό? έχω δει ότι άλλοι χωρίς να επέμβουν με root κλπ. ότι έχουν την 3.2.5 ή 3.2.6. Αν βάλω δηλαδή sim άλλης εταιρείας θα μου βγάλει άλλη έκδοση προς update?

Η επίσημη Samsung μου είπε πως για αυτούς η επίσημη έκδοση είναι η 2.3..........?????????? σκέτο. Anyway όποιος γνωρίζει ας μου ρίξει τα "φώτα" του. Ευχαριστώ...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα ήθελα ειναι ένα soft button για τις εφαρμογές που τρέχουν ώστε να πηγαίνουμε μ ένα απλό πάτημα και όχι το παρατεταμένο στο home button.

Μεγάλη βελτίωση η camera. Ελπίζω να έχει την ίδια και η δικιά μας.

 

τα soft buttons που υπάρχουν στο galaxy nexus με custom rom μπορούν να περαστούν και σε άλλα κινητά.τα έχω ήδη στην ics rom για το hd2 άλλα στην ανάλυση 480*800 κρύβουν εικόνα.ίσως να γίνεται με κάποιο tweak να περαστεί και χωριστά όποιο θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα ήθελα ειναι ένα soft button για τις εφαρμογές που τρέχουν ώστε να πηγαίνουμε μ ένα απλό πάτημα και όχι το παρατεταμένο στο home button.

Μεγάλη βελτίωση η camera. Ελπίζω να έχει την ίδια και η δικιά μας.

 

Shortcut σου κάνει? (Anycut -> Βάζεις shortcut στην κεντρική οθόνη σου, ->Activity->Running services) Done with 1 touch :)

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω παιδια το google maps το καινουριο 6,03 . Στο μαρκετ δεν μου το βγαζει

 

Εμενα μου την εβγαλε κανονικα.Την βρήκα στη κατηγορια επιλογες συντακτων.Για τσεκαρετο.

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Προέχει να βγει κάποια σταθερή εκδοση ICS για το sgs2 ώστε να κάνουμε τις δοκιμές μας.

Αυτο που μ ενδιαφέρει ειναι να διατηρηθεί η συσκευη μου και με το ICS fast & smooth όπως ειναι τωρα.

Θεωρώ το S2 την πιο επιτυχημένη android συσκευη ever. Εκτός των άλλων αυτο αποδεικνύεται απο το οτι δεν αλλάζει συμπεριφορα είτε έχεις official είτε custom ρομ.

Δεν πιστεύω οτι θα αφηνα το iPhone αν αντί για το SGS2 είχα αγοράσει κάποια αλλη συσκευη.

Χθες που δούλεψα το nexus s μετα απο πολυ καιρο κατάλαβα γιατι δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό να αφήσω το i4 για χάρη του, τον περασμένο Απρίλιο που το αγόρασα. Μετα απο λίγες μέρες το πάσαρα στην σύζυγο και κράτησα το 4αρι μου.

 

Πάντως επιμενω, κάτι δεν παει καλα με το ICS. Αν το είχα δουλέψει έστω για λίγο στο νέο Galaxy Nexus, ίσως να καταλάβαινα.

Όπως όμως το είδα στο nexus S αλλα και στην beta 1 του sgs2 κάτι δεν παει καλα. Βαραίνει τις συσκευές και δεν νομίζω οτι οφείλεται σε extra λειτουργίες, αλλα στο οτι κάπου δεν κάθεται καλα.

 

Το μοναδικο ίσως που επιβαρύνει την μπαταρία ειναι το online backup. Αν αυτη η διαδικασία τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο και δεν έχει υλοποιηθεί σωστα, ενδέχεται να κάνει ζημια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...