Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλεις να δεις πιο συγκεκριμένα τί ήταν χειρότερο για τη μπαταρία σου μετά από ώρες χρήσης, πληκτρολόγησε *#*#4636#*#* από κει που παίρνεις τηλέφωνο, και κοίτα στο Battery History. Στο μενού εκεί μέσα, το partial wake usage είναι επίσης χρήσιμο, γιατί σου λέει ποιές εφαρμογές (αν υπάρχουν συγκεκριμένες), ξυπνάν το τηλέφωνο και τρώνε μπαταρία

παιδια αυτο ισχυει??γραφω τον κωδικο αλλα δεν γινετε τιποτα!!!!τι ακριβως κανεις μπορει να πει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιααα βοηθειααα προσπαθω να κανω root ενω κανω ολα τα βηματα ok περναω το κερνελ ολα καλα κανω επανεκινηση με το θαυμαστικο τσεκαρω το usb debbuging συνδεω το κινητο με το pc και εδω αρχιζει το προβλημα,μολις ξεκιναω την εφαρμογη S2 root.exe (release1.5.1) μου πεταει το εξης μυνημα "Device is NOT connected! Please connect the USB cable and try again!"

Βρε και connect και ξανα και ξανα εκανα και με αλλες usb θυρες το συνδεσα δοκιμασα και με σταθερο pc και με φορητο παλυ τα ιδια!

Η εκδοση του κινητου ειναι BOKG2

Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοηθειααα προσπαθω να κανω root ενω κανω ολα τα βηματα ok περναω το κερνελ ολα καλα κανω επανεκινηση με το θαυμαστικο τσεκαρω το usb debbuging συνδεω το κινητο με το pc και εδω αρχιζει το προβλημα,μολις ξεκιναω την εφαρμογη S2 root.exe (release1.5.1) μου πεταει το εξης μυνημα "Device is NOT connected! Please connect the USB cable and try again!"

Βρε και connect και ξανα και ξανα εκανα και με αλλες usb θυρες το συνδεσα δοκιμασα και με σταθερο pc και με φορητο παλυ τα ιδια!

Η εκδοση του κινητου ειναι BOKG2

Help!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928

Ψαξε λιγο τα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να δεις πιο συγκεκριμένα τί ήταν χειρότερο για τη μπαταρία σου μετά από ώρες χρήσης, πληκτρολόγησε *#*#4636#*#* από κει που παίρνεις τηλέφωνο, και κοίτα στο Battery History. Στο μενού εκεί μέσα, το partial wake usage είναι επίσης χρήσιμο, γιατί σου λέει ποιές εφαρμογές (αν υπάρχουν συγκεκριμένες), ξυπνάν το τηλέφωνο και τρώνε μπαταρία

παιδια αυτο ισχυει??γραφω τον κωδικο αλλα δεν γινετε τιποτα!!!!τι ακριβως κανεις μπορει να πει καποιος?

Όπως ακριβώς το βλέπεις, *#*#4636#*#* , αλλά στον κανονικό dialer της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά είναι η αυτονομία του Γαλαξια.

Δείτε ενα screen shote απο το iPhone 4.

Έχω την ίδια κατανάλωση με το SGS2.

http://tapatalk.com/mu/6db21e91-3cc4-d97a.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ αυτό που λες. Μου κάνει εντύπωση το ποσο διαφορετικα συμπεριφερεται κάθε συσκευή στον τομέα της αυτονομίας. Έχοντας δοκιμάσει ΚΕ2,ΚG3 και τώρα ΚΙ8 θεωρώ πως έχουν γίνει βήματα προόδου σε αυτό τον τομέα.

 

Στην ΚΕ2 (2.3.3) ήταν συχνό το battery leak. Στην ΚG3 (2.3.4) συνέβαινε πιο σπάνια αλλά χωρίς καμία λογική (π.χ. με συγκεκριμένες εφαρμογες). Εδώ και κάποιες μέρες έχω την ΚΙ8 και δεν έχω δει ακόμα κάτι τέτοιο. Ας ελπίσουμε όπως γενικότερα λέγεται ότι το έχουν διορθώσει ή εστω περιορίσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τι καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια wi-fi η 3g??

 

Φυσικά το 3g. Τοσο στο browsing οσο και στην αναμονή αφού οταν το σήμα δεν είναι σταθερό και δυνατό καταναλώνει υπερβολικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 2.3.5 και δεν προλαβαίνει να φορτώσει τα εικονίδια και κάνει επανεκκίνηση. Πάει να ξαναφορτώσει τα εικονίδια, τα φορτώνει μέχρι ένα σημείο και πάλι τα ίδια. Αυτό το κάνει συνέχεια. Επίσης στην αρχική οθόνη και μέχρι να φορτώσει δεν βγάζει τα εικονίδια του ''ΤΗΛΕΦΩΝΟ''- ''ΕΠΑΦΕΣ'' κτλ. αλλά συντομεύσεις από κάποιες εφαρμογές που έχω. Μετά από λίγο αυτό διορθώνεται και στη συνέχεια κάνει επανεκκίνηση και πάλι.

Βάζω την 2.3.3 και το πράμα χειροτέρεψε εντελώς! Πλέον προσπαθεί να ανοίξει, βγαίνει το σήμα της samsung και σχεδόν αμέσως κάνει επανεκκίνηση. Αυτό πλέον γίνεται όλη την ώρα και το κινητό δεν ανοίγει καθόλου.

Πέρασα πάλι την 2.3.5 και κάνει αυτά που ανέφερα για την 2.3.5 στην αρχη. Η διαδικασία με το odin δείχνει ΟΚ. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

ΥΓ. Εντύπωση μάλιστα μου έκανε ότι ο counter πλέον από 6 πήγε στο 5! Αυτό τι κουφό είναι πάλι;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. εχω προβλημα με το polaris office. Δεν μου ανοιγει τα excel αρχεια.Μαλλον κατι εχει σβηστει και δεν δουλευει σωστα.Απο που μπορω να το βρω να το εγκαταστισω παλι . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 2.3.5 και δεν προλαβαίνει να φορτώσει τα εικονίδια και κάνει επανεκκίνηση. Πάει να ξαναφορτώσει τα εικονίδια, τα φορτώνει μέχρι ένα σημείο και πάλι τα ίδια. Αυτό το κάνει συνέχεια. Επίσης στην αρχική οθόνη και μέχρι να φορτώσει δεν βγάζει τα εικονίδια του ''ΤΗΛΕΦΩΝΟ''- ''ΕΠΑΦΕΣ'' κτλ. αλλά συντομεύσεις από κάποιες εφαρμογές που έχω. Μετά από λίγο αυτό διορθώνεται και στη συνέχεια κάνει επανεκκίνηση και πάλι.

Βάζω την 2.3.3 και το πράμα χειροτέρεψε εντελώς! Πλέον προσπαθεί να ανοίξει, βγαίνει το σήμα της samsung και σχεδόν αμέσως κάνει επανεκκίνηση. Αυτό πλέον γίνεται όλη την ώρα και το κινητό δεν ανοίγει καθόλου.

Πέρασα πάλι την 2.3.5 και κάνει αυτά που ανέφερα για την 2.3.5 στην αρχη. Η διαδικασία με το odin δείχνει ΟΚ. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

ΥΓ. Εντύπωση μάλιστα μου έκανε ότι ο counter πλέον από 6 πήγε στο 5! Αυτό τι κουφό είναι πάλι;

δεν κανεις μια επαναφορα εργ.ρυθμ.???εμενα με την 2.3.4 οταν την εβαλα ηταν ενα τρελο κινητο εκανε οτι ηθελε.εκανα επαναφορα και λειτουργει μια χαρα(-του κολληματος στην αρχικη οθονη οταν την αλλαζεις).μου το εκανε και μενα αυτο με τα εικονιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις μια επαναφορα εργ.ρυθμ.???εμενα με την 2.3.4 οταν την εβαλα ηταν ενα τρελο κινητο εκανε οτι ηθελε.εκανα επαναφορα και λειτουργει μια χαρα(-του κολληματος στην αρχικη οθονη οταν την αλλαζεις).μου το εκανε και μενα αυτο με τα εικονιδια!!!

 

Πως να το κάνω πλέον, μια που μέχρι να το κάνω κάνει επαννεκίνηση και ου το κάθε εξής!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

μια ερωτηση αν ξερει κανεις!!!

εχω περασει το spd 3d το τρεχει κανονικα αλλα δεν το κραταει το χανω και μετα δεν μπαινει ουτε με επανεκινηση παρολου που το βαζω απ την αρχη να το φορτωσει σαν προεπιλογη

:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. εχω προβλημα με το polaris office. Δεν μου ανοιγει τα excel αρχεια.Μαλλον κατι εχει σβηστει και δεν δουλευει σωστα.Απο που μπορω να το βρω να το εγκαταστισω παλι . Ευχαριστω

ρυθμίσεις-» εφαρμογές-» διαχείριση εφαρμογών-» όλα, βρες το polaris, άνοιξετο και κάνε διαγραφή δεδομένων.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. εχω προβλημα με το polaris office. Δεν μου ανοιγει τα excel αρχεια.Μαλλον κατι εχει σβηστει και δεν δουλευει σωστα.Απο που μπορω να το βρω να το εγκαταστισω παλι . Ευχαριστω

Η λύση περιγράφεται στα προηγούμενα post. Στην ουσία είτε μέσω Titanium, είτε μέσω Ρυθμίσεις - Εφαρμογές κτλ βρες το Polaris κ κάνε Wipe Cache (εκκαθάριση δεδομένων). Θα διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Πως να το κάνω πλέον, μια που μέχρι να το κάνω κάνει επαννεκίνηση και ου το κάθε εξής!

Με κλειστό το κινητό σου πάτησε Volume Up + Home button + Lock button, κράτησε τα πατημένα, όταν εμφανιστεί το λογότυπο της samsung άσε το Lock button κ κράτησε πατημένα τα άλλα 2 μέχρι να σου βγει ένα μενού στα μπλε αν δεν είσαι rooted στα πορτοκαλί αν είσαι με cwm. Κάνε από εκεί Factory Reset.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ αυτό που λες. Μου κάνει εντύπωση το ποσο διαφορετικα συμπεριφερεται κάθε συσκευή στον τομέα της αυτονομίας. Έχοντας δοκιμάσει ΚΕ2,ΚG3 και τώρα ΚΙ8 θεωρώ πως έχουν γίνει βήματα προόδου σε αυτό τον τομέα.

 

Στην ΚΕ2 (2.3.3) ήταν συχνό το battery leak. Στην ΚG3 (2.3.4) συνέβαινε πιο σπάνια αλλά χωρίς καμία λογική (π.χ. με συγκεκριμένες εφαρμογες). Εδώ και κάποιες μέρες έχω την ΚΙ8 και δεν έχω δει ακόμα κάτι τέτοιο. Ας ελπίσουμε όπως γενικότερα λέγεται ότι το έχουν διορθώσει ή εστω περιορίσει το πρόβλημα.

 

Λίγες ώρες μετά το post μου με τιμώρησε προκλητικά η 2.3.5..... Από 20% το βράδυ και airplane mode , το πρωί είχε κλείσει το κινητό. Απαράδεκτα πράγματα. Ευτυχώς που δεν χρειαζόμουν το κινητό το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το κινητό σου πάτησε Volume Up + Home button + Lock button, κράτησε τα πατημένα, όταν εμφανιστεί το λογότυπο της samsung άσε το Lock button κ κράτησε πατημένα τα άλλα 2 μέχρι να σου βγει ένα μενού στα μπλε αν δεν είσαι rooted στα πορτοκαλί αν είσαι με cwm. Κάνε από εκεί Factory Reset.

 

Ευχαριστώ!

 

Έβαλα την 2.3.5 και δεν προλαβαίνει να φορτώσει τα εικονίδια και κάνει επανεκκίνηση. Πάει να ξαναφορτώσει τα εικονίδια, τα φορτώνει μέχρι ένα σημείο και πάλι τα ίδια. Αυτό το κάνει συνέχεια. Επίσης στην αρχική οθόνη και μέχρι να φορτώσει δεν βγάζει τα εικονίδια του ''ΤΗΛΕΦΩΝΟ''- ''ΕΠΑΦΕΣ'' κτλ. αλλά συντομεύσεις από κάποιες εφαρμογές που έχω. Μετά από λίγο αυτό διορθώνεται και στη συνέχεια κάνει επανεκκίνηση και πάλι.

Βάζω την 2.3.3 και το πράμα χειροτέρεψε εντελώς! Πλέον προσπαθεί να ανοίξει, βγαίνει το σήμα της samsung και σχεδόν αμέσως κάνει επανεκκίνηση. Αυτό πλέον γίνεται όλη την ώρα και το κινητό δεν ανοίγει καθόλου.

Πέρασα πάλι την 2.3.5 και κάνει αυτά που ανέφερα για την 2.3.5 στην αρχη. Η διαδικασία με το odin δείχνει ΟΚ. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

ΥΓ. Εντύπωση μάλιστα μου έκανε ότι ο counter πλέον από 6 πήγε στο 5! Αυτό τι κουφό είναι πάλι;

 

Πέρασα την 2.3.4 και πλέον το κινητό δουλεύει ας πούμε κανονικά. Μετά από όλα αυτά, για να περάσω την 2.3.5 πρέπει να του κάνω wipe ή αλλιώς hard reset για να δω προκοπή;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

μια ερωτηση αν ξερει κανεις!!!

εχω περασει το spd 3d το τρεχει κανονικα αλλα δεν το κραταει το χανω και μετα δεν μπαινει ουτε με επανεκινηση παρολου που το βαζω απ την αρχη να το φορτωσει σαν προεπιλογη

και για να το φορτωσει παλι πρεπει να το κανω απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα. Μολις ξεκιναει το τηλεφωνο με ρωταει με τι να ξεκινησει του οριζω με spd και σαν προεπιλογη!! και αμα το σκαλιξω πολυ το τηλ μου ξαναβγαζει το αρχικο μενου

Edited by gcobra
:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

Tubex λεγεται φιλε και μετατΡεπει τα βιντεο απο youtube σε πολλα ειδη αναλογα τι θες....googlarise το γιατι θα το βρεις σε σπασμενο μονο νομιζω...απο τοτε που το εβαλα σωθηκα!δες το.....

 

καλημέρα.το κατέβασα το πρόγραμμα,κάνω Download αλλά ενώ μου λέει saved at s/d card δε μπορώ να βρώ το τραγούδι..σε ποιόν φάκελο το αποθηκεύει?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω προβλημα με το TWLauncher μου καταβαλωνει πολυ μπαταρια. ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει; πως φτιαχνεται;

 

 

επισης ξερει κανεις τι παιζει με το BackStab HD απο το μαρκετ; μου το βγαζει μη συμβατο με την συσκευη μου ενω στο galaxy s του φιλου μου το εμφανιζει ως συμβατο. to s II που ειναι ποιο καινουργιο τηλεφωνο δεν θα επρεπε να το υποστηριζει ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-» εφαρμογές-» διαχείριση εφαρμογών-» όλα, βρες το polaris, άνοιξετο και κάνε διαγραφή δεδομένων.[/QUOT

 

 

Ευχαριστω πολυ . Ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

 

γαματο φαινεται.να δουμε ποτε θα το παρουμε

 

edit:παιζει να ειναι custom rom και μας δουλευει ο τυπος?

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό μου έσβησε σήμερα 2 φορές στα καλά καθουμενα! Όταν το άνοιξα την μια φορά τα Σίμο ίδια ήταν εξαφανισμενα. Ξέρει κάποιος να μου πει τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το "σαντουιτσάκι με παγωτό"...ελπίζω η Samsung.gr να το δώσει επίσημα γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το "σαντουιτσάκι με παγωτό"...ελπίζω η Samsung.gr να το δώσει επίσημα γρήγορα...

 

Εγώ νομίζω ότι ότι είναι custom rom ,γιατί τα εικονίδια επάνω μοιαζουν με το blue monkey theme του bananenafel απο το XDA.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...