Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνοντας ρυθμίσεις, εφαρμογές βρίσκεις το Polaris κ επιλέγεις Εκκαθάριση Δεδομένων.

Αν εισαι rooted εγω θα προτιμούσα μέσω Titanium backup την ίδια διαδικασία.

καλημέρα σας,

Λοιπόν σε μένα πλέον ανοίγουν κανονικά τα αρχεία excel με το polaris. Δεν τα έγινε και σε μένα. Πήγα στο ρυθμίσεις-» εφαρμογές-» διαχείριση εφαρμογών-» όλα, βρήκα το polaris, το άνοιξα και έκανα διαγραφή δεδομένων.

Τώρα όλα οκ.

 

Το ίδιο και για το widget mini note το οποίο δεν μου δούλευε και μετά την διαγραφή δεδομένων μου παίζει κανονικά.

 

Αυτό δείχνει ότι οποίος μπορεί, το καλύτερο είναι να κάνει hard reset (wipe data) και format τον εσωτερικό δίσκο, και στήσιμο των εφαρμογών από την αρχή.

εγώ προσωπικά δεν θα κάνω προς το παρόν wipe, γιατί πιστεύω ότι σύντομα θα μας δοθεί και η 2.3.5, οπότε και θα κάνω wipe και στήσιμο από την αρχή :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα σας,

Λοιπόν σε μένα πλέον ανοίγουν κανονικά τα αρχεία excel με το polaris. Δεν τα έγινε και σε μένα. Πήγα στο ρυθμίσεις-» εφαρμογές-» διαχείριση εφαρμογών-» όλα, βρήκα το polaris, το άνοιξα και έκανα διαγραφή δεδομένων.

Τώρα όλα οκ.

 

Το ίδιο και για το widget mini note το οποίο δεν μου δούλευε και μετά την διαγραφή δεδομένων μου παίζει κανονικά.

 

Αυτό δείχνει ότι οποίος μπορεί, το καλύτερο είναι να κάνει hard reset (wipe data) και format τον εσωτερικό δίσκο, και στήσιμο των εφαρμογών από την αρχή.

εγώ προσωπικά δεν θα κάνω προς το παρόν wipe, γιατί πιστεύω ότι σύντομα θα μας δοθεί και η 2.3.5, οπότε και θα κάνω wipe και στήσιμο από την αρχή :-).

 

Δούλεψε και σε εμενα. +1000

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο μας οταν αλλαξουμε εκδοση αναβαθμισης , ανεξαρτητα απο ποια θα βαλουμε το phone-modem παραμενει σταθερο ; αλλαζουν μονο τα csc & pda?????????????

 

τι σημαινει το : MULTI - CSC - OXAKG2

 

calibration με αυτο

 

το calibration ειναι;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις τον καινουριο κερνελ του angelom abyss 1.9???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενος γι'ακόμα μια φορά στο widget των "Ενεργών Εφαρμογών" κι αφού το έβγαλα απ'τις οθόνες των widgets για να γλυτώσω απ'το lag που μου δημιουργούσε στη 2.3.4, μετά και από αυτό:

Για το συγκεκριμένο widget είχε ακουστεί και στο forum του galaxy s ότια δημιουργούσε battery drain. Όσοι το έβγαλαν διαπίστωσαν σημαντική διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας.

Καλύτερα βάλτε σαν shortcut στην αρχική οθόνη την εφαρμογή task manager και τρέξτε την από εκεί όποτε θέλετε να κλείσετε εφαρμογές ή να απελευθερώσετε μνήμη.

..έχω να πω ότι μετά την πρώτη φόρτιση χωρίς το συγκεκριμένο widget να τρέχει στο παρασκήνιο η μπαταρία μας τα λέει τελείως διαφορετικά απ'ότι χτες. Εδώ και 6 ώρες αποσυνδεδεμένη απ'τον φορτιστή λοιπόν έχει πέσει στο 98% μόλις, το έχω απ'το πρωί με κλειδωμένη οθόνη βέβαια αλλά μεσολάβησαν δύο κλήσεις που κράτησαν περίπου 10-12 λεπτά συνολικά, συν ότι είχα ξεχάσει το wifi ανοιχτό απ'το σπίτι και το είδα στη δουλειά - περίπου 2 ώρες μετά δηλαδή χωρίς όμως να σερφάρω.

 

Για να δούμε τι θα δούμε..:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί άλλοι έχουμε την 2.3.4 και άλλοι την 2.3.5:confused: Εμείς με την 2.3.4 πότε θα δούμε αναβάθμιση σε 2.3.5;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες μερες το abyss 1.9 δεν εχω καποιο προβλημα,σαν αισθηση ομως το 1.7 νομιζω ειναι 1κλικ ποιο γρηγορο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις Εκκαθάριση Δεδομένων/wipe data του συγκεκριμένου προγράμματος?

Είναι μια πολύ κοινή καλή λύση η οποία διορθώνει τυχόν προβλήματα με widgets κ προγράμματα που βγάζουν σφάλμα ή δεν δουλεύουν.

 

Αν κ πάλι δεν διορθωθεί έχετε δοκιμάσει να το ξανακατεβάσετε? Αν κ πιστεύω η πάνω λύση θα βοηθήσει.

 

Εγώ δεν έχω θέμα με το Pollaris, μετά από αναβάθμιση, και μετά από wipe.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενος γι'ακόμα μια φορά στο widget των "Ενεργών Εφαρμογών" κι αφού το έβγαλα απ'τις οθόνες των widgets για να γλυτώσω απ'το lag που μου δημιουργούσε στη 2.3.4, μετά και από αυτό:

 

..έχω να πω ότι μετά την πρώτη φόρτιση χωρίς το συγκεκριμένο widget να τρέχει στο παρασκήνιο η μπαταρία μας τα λέει τελείως διαφορετικά απ'ότι χτες. Εδώ και 6 ώρες αποσυνδεδεμένη απ'τον φορτιστή λοιπόν έχει πέσει στο 98% μόλις, το έχω απ'το πρωί με κλειδωμένη οθόνη βέβαια αλλά μεσολάβησαν δύο κλήσεις που κράτησαν περίπου 10-12 λεπτά συνολικά, συν ότι είχα ξεχάσει το wifi ανοιχτό απ'το σπίτι και το είδα στη δουλειά - περίπου 2 ώρες μετά δηλαδή χωρίς όμως να σερφάρω.

 

Για να δούμε τι θα δούμε..:p

Επιβεβαιώνω. Παιδιά, βγάλτε αυτό το widget!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί άλλοι έχουμε την 2.3.4 και άλλοι την 2.3.5:confused: Εμείς με την 2.3.4 πότε θα δούμε αναβάθμιση σε 2.3.5;;

Η 2.3.5 είναι ανεπίσημη, τη περάσαμε με δικό μας ρίσκο οι "ανυπόμονοι" είτε για να μπορέσουμε οι περισσότεροι να περάσουμε μία custom rom από πάνω είτε απλά για να δούμε για τυχόν βελτιώσεις κ η αλήθεια είναι ότι από τη KH3 2.3.4 υπάρχουν διαφορές. Όχι φυσικά κάτι τρελό αλλά ναι υπάρχουν.

Φυσικά η κάθε αναβάθμιση, το κάθε mod, η διαφορά στη μπαταρία κτλ έχει να κάνει κ με τη χρήση του τηλεφώνου που κάνει ο κάθε χρήστης.

 

 

Εγώ δεν έχω θέμα με το Pollaris, μετά από αναβάθμιση, και μετά από wipe.

Αυτό γιατί έκανες wipe που σημαίνει πως σβήστηκαν τα δεδομένα όλων των εφαρμογών κ δεν έμειναν υπολείμματα από τη προηγούμενη ROM.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν θα κάνω προς το παρόν wipe, γιατί πιστεύω ότι σύντομα θα μας δοθεί και η 2.3.5, οπότε και θα κάνω wipe και στήσιμο από την αρχή :-).

Πάντα αισιόδοξος!

Μακάρι, εγώ πάντως έκανα wipe, όλα επαναφορά με Titanium, και ξανασύνδεση επαφών με facebook.... (αυτό το τελευταίο με σκοτώνει, αλλά μου είναι πολύ χρήσιμο να βλέπω τα status των φίλων στο FB, όταν με καλούν... συν το ότι μπορείς να πας απευθείας απ' τις επαφές στο profile του άλλου στο FB, να δεις photo, video κτλ.) Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω, πως είναι δυνατόν να μην έχει βγει μία εφαρμογή, που να μην διατηρεί συνδεδεμένες τις επαφές. Λογικά, με το Titanium, κάπως παίρνεις backup των συνδέσεων αλλά δεν έχω βρει ποιο είναι για να το επαναφέρω....

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα αισιόδοξος!

Μακάρι, εγώ πάντως έκανα wipe, όλα επαναφορά με Titanium, και ξανασύνδεση επαφών με facebook.... (αυτό το τελευταίο με σκοτώνει, αλλά μου είναι πολύ χρήσιμο να βλέπω τα status των φίλων στο FB, όταν με καλούν... συν το ότι μπορείς να πας απευθείας απ' τις επαφές στο profile του άλλου στο FB, να δεις photo, video κτλ.) Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω, πως είναι δυνατόν να μην έχει βγει μία εφαρμογή, που να μην διατηρεί συνδεδεμένες τις επαφές. Λογικά, με το Titanium, κάπως παίρνεις backup των συνδέσεων αλλά δεν έχω βρει ποιο είναι για να το επαναφέρω....

Δοκίμασα να κάνω backup με το Titanium τις επαφές κ άλλο ένα στοιχείο δεν θυμάμαι πως λέγεται κ ως ένα σημείο τα κατάφερα αλλά αν κάνεις μετά από wipe ξανά λογαριασμό SNS Facebook κ πατήσεις να συγχρονίσει, όσες επαφές άλλαξαν φωτογραφίες κτλ βγαίνουν πάλι για σύνδεση (αν κ θα στις βρει αν πατήσεις σύνδεση γρήγορα γιατί έχει κρατημένα κάποια στοιχεία που ταιριάζουν).

Ευχαριστημένος είμαι, είπαμε μην το φτάσουμε στα άκρα, καφέ δεν μπορεί ακόμα να φτιάξει :P

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.5 είναι ανεπίσημη, τη περάσαμε με δικό μας ρίσκο οι "ανυπόμονοι" είτε για να μπορέσουμε οι περισσότεροι να περάσουμε μία custom rom από πάνω είτε απλά για να δούμε για τυχόν βελτιώσεις κ η αλήθεια είναι ότι από τη KH3 2.3.4 υπάρχουν διαφορές. Όχι φυσικά κάτι τρελό αλλά ναι υπάρχουν.

Φυσικά η κάθε αναβάθμιση, το κάθε mod, η διαφορά στη μπαταρία κτλ έχει να κάνει κ με τη χρήση του τηλεφώνου που κάνει ο κάθε χρήστης.

 

Εγω επισημα την πηρα την 2.3.5 απο update που εκανε η vodafone απο οτι καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω επισημα την πηρα την 2.3.5 απο update που εκανε η vodafone απο οτι καταλαβα.

Ο.ο

Για πάτα μια *#1234# κ ποσταρε τί γράφει εδώ.. στις πληροφορίες τηλεφώνου " Έκδοση Android " δηλαδή σου γράφει 2.3.5 ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο~! BUKI3F!

Μπράβο η Vodafone :P Δεν ήρθε το επίσημο κ το έβγαλε η Vodafone ?!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο~! BUKI3F!

Μπράβο η Vodafone :P Δεν ήρθε το επίσημο κ το έβγαλε η Vodafone ?!

Η SAMSUNG ΕΛΛΑΣ το αλλο εξαμηνο παλι και βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο~! BUKI3F!

Μπράβο η Vodafone :P Δεν ήρθε το επίσημο κ το έβγαλε η Vodafone ?!

 

να ναι καλα η μαμα vodafone αγγλιας αλλιως ...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και είναι πολύ εκνευριστικό!!! :mad:

Το χρησιμοποιώ πολύ συχνά και αναγκαστικά πρέπει να ψάξω άλλη εφαρμογή τώρα που να τα ανοίγει... !@#$!$^!#$^!!$^!$!

 

εμένα δουλεύει μιά χαρά

Link to comment
Share on other sites

εμένα δουλεύει μιά χαρά

Βρέθηκε λύση στις προηγούμενες σελίδες για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα είτε με κάποιες εφαρμογές είτε με widgets μετά από αναβάθμιση firmware.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ νομιζω θα ειναι αρνητικη η απαντηση ας ρωτησω.Για wipe data δε μπορω να κανω χωρις root στη συσκευη ε?Θελω να μπει καθαρη η 2.3.4

 

Λογικα μονο μεσω odin ή με root σωστα?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Αν κ νομιζω θα ειναι αρνητικη η απαντηση ας ρωτησω.Για wipe data δε μπορω να κανω χωρις root στη συσκευη ε?Θελω να μπει καθαρη η 2.3.4

 

Λογικα μονο μεσω odin ή με root σωστα?

 

Kαινουριος στο forum εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο στελνω μηνυμα στα Ελληνικα και ο παραληπτης δεν το παραλαμβανει με Ελληνικους χαρακτηρες εμφανιζει μονο ερωτηματικα. Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν κ νομιζω θα ειναι αρνητικη η απαντηση ας ρωτησω.Για wipe data δε μπορω να κανω χωρις root στη συσκευη ε?Θελω να μπει καθαρη η 2.3.4

 

Λογικα μονο μεσω odin ή με root σωστα?

Δε χρειάζεται να είσαι root. Γίνεται είτε από Ρυθμίσεις>Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,

είτε κλείνοντας το κινητό και μπαίνοντας σε Recovery mode (κρατάς πατημένα τα πλήκτρα vol up (αύξηση της έντασης) + Home (κεντρικό πλήκτρο) + Power (το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το κινητό) από εκεί επιλέγεις wipe data/factory reset.

Τέλος το κάνεις και με τον κωδικό *2767*3855# απ' τον stock dialer του κινητού. (Για το τελευταίο έχω ακούσει ότι δεν ενδείκνυται, αν και δεν ξέρω γιατί) .

 

 

Kαινουριος στο forum εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο στελνω μηνυμα στα Ελληνικα και ο παραληπτης δεν το παραλαμβανει με Ελληνικους χαρακτηρες εμφανιζει μονο ερωτηματικα. Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?

:cry:

Διάβασε οπωσδήπτε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. πριν μια εβδομαδα αγορασα και εγω το sg2.

Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι ελληνικο ? Με *#1234# μου βγαζει

PDA:I9100BOKG2

PHONE:I9100BOKG1

CSC:I9100COSKF1

Συνδεσα τη συσκευη μεσω kies και μου λεει πως ειναι το ποιο προσφατο λογισμικο.

Επισης λεει PDA:KG2

PHONE:KG1

CSC:KF1(COS)

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερω!!

Παιδια για να γνωριζετε και εσεις ,επικοινωνησα νε τη samsung hellas σημερα και μου απαντησαν οτι το imei μου με την παραπανω εκδοση ειναι ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...