Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτή ήθελα να περάσω αλλά το Υ καλώδιο που δοκίμασα να φτιάξω δεν κατάφερα να δουλέψει και δεν εκάνα αλλαγή του SPL...Κάποια βλακεία με το καλώδιο έκανα μάλλον.

 

Άμα την πέρασε κάποιος ας πει εντυπώσεις.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα την έκανα την αναβάθμιση. Πρώτη εντύπωση είναι λίγο αρνητική, λόγο του ότι μιλάμε για διαρροή και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι αργό το κινητό κατά φάσεις. Αργεί δηλαδή να ανοίξει τις εφαρμογές. Εμφανής διαφορά οι 10 πλέον εφαρμογές που τρέχουν στο multitasking και φυσικά τα tiles. Στην αρχή προτιμούσα των 7.5, αλλά τώρα που τα έστρωσα τα νέα μεγέθη με έχουν βολέψει απίστευτα. Δεν την έχω ψάξει πολύ ακόμα, αλλά θα περιμένω την επίσημη όταν χακαριστεί. Αυτή μου φάινεται όχι έχει κάποια bugs και δε θέλω να την κρίνω.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την έκανα την αναβάθμιση. Πρώτη εντύπωση είναι λίγο αρνητική, λόγο του ότι μιλάμε για διαρροή και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι αργό το κινητό κατά φάσεις. Αργεί δηλαδή να ανοίξει τις εφαρμογές. Εμφανής διαφορά οι 10 πλέον εφαρμογές που τρέχουν στο multitasking και φυσικά τα tiles. Στην αρχή προτιμούσα των 7.5, αλλά τώρα που τα έστρωσα τα νέα μεγέθη με έχουν βολέψει απίστευτα. Δεν την έχω ψάξει πολύ ακόμα, αλλά θα περιμένω την επίσημη όταν χακαριστεί. Αυτή μου φάινεται όχι έχει κάποια bugs και δε θέλω να την κρίνω.

 

Εγω που την εβαλα στον Τιτανα απο την αρχη που βγηκε την θεωρω παρα πολυ καλη ...

Δεν ξερω σε τι bugs αναφερεσαι αλλα δεν εχω βρει κατι

Και η ταχυτητα εινα καλυτερη αλλα και πολλα αλλα πραγματα .. Εχει μια καθυστερηση απο οταν πατας το τιλ (σε καποιες εφαρμογες) μεχρι να ανοιξει αλλα δεν ειναι συνταρακτικο ...

 

Γενικα ο Τιτανας ξαναζωντανεψε !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω που την εβαλα στον Τιτανα απο την αρχη που βγηκε την θεωρω παρα πολυ καλη ...

Δεν ξερω σε τι bugs αναφερεσαι αλλα δεν εχω βρει κατι

Και η ταχυτητα εινα καλυτερη αλλα και πολλα αλλα πραγματα .. Εχει μια καθυστερηση απο οταν πατας το τιλ (σε καποιες εφαρμογες) μεχρι να ανοιξει αλλα δεν ειναι συνταρακτικο ...

 

Γενικα ο Τιτανας ξαναζωντανεψε !!!!

 

Γενικότερα ότι tile και να πατήσεις, αργεί πολύ για να ανοίξει η εφαρμογή. Είναι πιο αργό ακόμα και από την αρχική έκδοση των WP7. Επίσης μερικές φορές η αρχική οθόνη τρώει κολλήματα στο πάνω-κάτω. Ένα ακόμα που έχω παρατηρήσει είναι ότι δε μου κάνει γκρουπ τις εφαρμογές. Έχω περασμένες γύρω στις 70 και ακόμα να εμφανιστεί η αλφαβητική ταξινόμιση.

 

Από την άλλη, είναι μία Custom ROM ενός λειτουργικού που δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει επίσημα και αυτό έχει τα ρίσκα του. Απλά αναφέρω τι έχω παρατηρήσει ώστε ο κόσμος να ξέρει τι ενδέχεται να αντιμετωπίσει.

 

Και μία βοήθεια... πως το γύρισες σε ΝΟΚΙΑ; Θέλω μερικές εφαρμογές από το marketplace της.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ότι tile και να πατήσεις, αργεί πολύ για να ανοίξει η εφαρμογή. Είναι πιο αργό ακόμα και από την αρχική έκδοση των WP7. Επίσης μερικές φορές η αρχική οθόνη τρώει κολλήματα στο πάνω-κάτω. Ένα ακόμα που έχω παρατηρήσει είναι ότι δε μου κάνει γκρουπ τις εφαρμογές. Έχω περασμένες γύρω στις 70 και ακόμα να εμφανιστεί η αλφαβητική ταξινόμιση.

 

Από την άλλη, είναι μία Custom ROM ενός λειτουργικού που δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει επίσημα και αυτό έχει τα ρίσκα του. Απλά αναφέρω τι έχω παρατηρήσει ώστε ο κόσμος να ξέρει τι ενδέχεται να αντιμετωπίσει.

 

Και μία βοήθεια... πως το γύρισες σε ΝΟΚΙΑ; Θέλω μερικές εφαρμογές από το marketplace της.

 

Εγώ θα συμφωνησω με τον colossus. Έχω περάσει στο Trophy μου την 7.8 του Ansar και δεν έχω βρει τίποτα. Το ίδιο και στο Surround της αδερφής μου.. Μήπως κάτι δεν σου έχει πάει καλά με την εγκατάσταση?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περασμένη την Dynamics. Ίσως αυτό να φταίει. Για βάλε ένα link να ρίξω μια ματιά και στου Ansar.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περασμένη την Dynamics. Ίσως αυτό να φταίει. Για βάλε ένα link να ρίξω μια ματιά και στου Ansar.

 

Για το Trophy ε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το trophy εχω...

 

Εδω είναι η Ρομ του ansar.. Περνάς πρώτα hspl/rspl και την βάζεις.. Γνωρίζεις τη διαδικασία ε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Την διαδικασία την ξέρω. Σχεδόν πάντα με custom ROM παίζω. Εδώ έχουμε περάσει τα παλούκια με τα Υ USB καλώδια, στα απλά θα κολλήσουμε;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Την διαδικασία την ξέρω. Σχεδόν πάντα με custom ROM παίζω. Εδώ έχουμε περάσει τα παλούκια με τα Υ USB καλώδια, στα απλά θα κολλήσουμε;

 

Χαχα.. Δουλεύει ρολόι.. Την έχω 2 μηνες και κάτι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας ,

Εχω το hd7 και έχω περάσει το mango με την διαδικασία του αρχικού post απο τότε. Αυτή τη στιγμη θέλω να του περάσω την 7.8 και επειδή βλέπω οτι δεν υπάρχει κάτι καλό σε custom λέω να περάσω την γνήσια. Απο zune δεν μου κάνει ενημέρωση όμως τώρα καθόλου.. Συνεπώς σκέφτομαι να κάνω restore στη γνήσια και να κάνω οτι ενημερώσεις χρειάζονται. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να το κάνω και που να την βρώ ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kαλημέρα δε ξέρω αν ποστάρω σε σωστό θέμα εχει βγει αναβάθμιση wp 7.8 για lumia 610? Μεσω zune πάντως βγάζει οτι είναι στη τελευταία εκδοση, δηλαδη θα πρεπει να αρκεστω στο 7.5?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...