Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...με αποτελεσμα να μη βλεπει το pc το κινητο για να μπορεσω να φλασαρω την 7004 και να βαλω τη καινουργια ρομ...καμια λυση καποιος?

 

Χρειαζονται περισσοτερες πληροφοριες για να βοηθησουμε ...

 

Τι ρομ φοραει και τι προγηθηκε για να φτασεις εδω ...

Αν για παραδειγμα προσπθησες να βαλεις slp σε μανγκο ΡΟΜ. Αν εγινε τετοιο δεν υπαρχει θεραπεια ... Τουλαχιστον απο οσο ξερω ...

 

Ισως το κολπο με την gold card να το επαναφερει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

As for updating (in general):

The latest version of Hard-SPL (make sure you download the latest!) will force Zune not to update SPL, so virtually there won't be any harm even when updating via Zune. But I still don't recommend that because HTC may create a new approach against custom roms.

The best way would be to backup all your data (!), download MS update cabs from Heathcliff74's thread and send them via WP7 Cab Update Sender.

Αυτο δεν το καταλαβα, πρεπει να κανω το κιν μου Hard -rspl?:( Ακόμη δεν εχω καταλαβει τι κανει το H-spl αλλα ενταξει.:p

σας παρακαλω οταν το δειτε απαντηστε μου....

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

As for updating (in general):

The latest version of Hard-SPL (make sure you download the latest!) will force Zune not to update SPL, so virtually there won't be any harm even when updating via Zune. But I still don't recommend that because HTC may create a new approach against custom roms.

The best way would be to backup all your data (!), download MS update cabs from Heathcliff74's thread and send them via WP7 Cab Update Sender.

Αυτο δεν το καταλαβα, πρεπει να κανω το κιν μου Hard -rspl?:( Ακόμη δεν εχω καταλαβει τι κανει το H-spl αλλα ενταξει.:p

σας παρακαλω οταν το δειτε απαντηστε μου....

 

Μιλαει για το μελλοντικα update...

H sspl & HSPL ειναι οτι το πρωτο ειναι προσωρινο και μολις εγκατασταθει η custom rom και γινει επανεκκινηση του κινητου φευγει ..και πρπει να το κανεις καθε φορα που βαζεις νεα ΡΟΜ...

Το HSPL εγκαθιστατε μονιμα στον bootloader του κινητου ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Τριτη μερα σημερα με την νεα ΡΟΜ στο Trophy μου (dynamic).

Εχοντας δοκιμασει οτι εχει βγει μεχρι τωρα μπορω να πω αφοβα οτι οι custom ΡΟΜ εχουν πια περασει σε αλλο επιπεδο ...

Σταθεροτατη πολυ γρηγορη και διαφορα νεα καλουδια που κανουν τη ζωη πιο ευκολη ...

 

Θεμα απο τη Νοκια, Μεταφορά επαφών -Google ως παροχέα αναζήτησης -Εγκατάσταση XAP εφαρμογών μέσω του IE και PC -"Quick Launch" "Γρήγορη εκκίνηση" μενού

Επισης κατι πολυ σημαντικο ... Συνδεεται με το pc και μεσω του Windows Mobile Center (to pc βλεπει το τηλεφωνο σαν Windows Mobile συσκευη) για μεταφορα αρχειων απο και προς ...

 

Και εδω μερικα Screenshots Trophy μου

 

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture6.jpg http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture.jpg

 

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture5.jpg http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture2-1.jpg

 

Τη συστηνω χωρις δευτερη σκεψη σε οσους θελουν να βαλουν καποια ΡΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία αλλα βαριεμαι να στηνω παλι..ερωτηση?,εχω την τελευταια του ansar ολα καλα..γυρισα το μαρκετ σαν να εχω lumia, κατεβασα nokia driver κτλ αλλα οταν οαω να εγκαταστησω καποιο xap μου το βρισκει κλειδωμενο το τηλεφωνο.μπορω να κανω κατι?

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία αλλα βαριεμαι να στηνω παλι..ερωτηση?,εχω την τελευταια του ansar ολα καλα..γυρισα το μαρκετ σαν να εχω lumia, κατεβασα nokia driver κτλ αλλα οταν οαω να εγκαταστησω καποιο xap μου το βρισκει κλειδωμενο το τηλεφωνο.μπορω να κανω κατι?

 

Αν δεν μπορεις γενικα να βαλεις xap μηπως ξανακλειδωσε !!!!!

Απο το ΙΕ μπορεις να κανεις εγκατασταση xap ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια γιατί είχα αφήσει το trphy μου στην άκρη γιά κάποιο διάστημα και τώρα τρέχω να προλάβω!!!

Λοίπόν έχω ένα trophy σε Touch-IT και θέλω να πάω σε dynamics7. Μετά απο λίγο διάβασμα κατάλαβα ότι πρέπει να βάλω πρώτα την 7004 (απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256 και κάνω το Α απο 1-4)μετά να κάνω εγκατάσταση RSPL και τέλος να κάνω εγκατάσταση την dynamics7 (απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887)

Τα λέω καλά ή ξέχασα τίποτα;

Ευχαριστώ :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια γιατί είχα αφήσει το trphy μου στην άκρη γιά κάποιο διάστημα και τώρα τρέχω να προλάβω!!!

Λοίπόν έχω ένα trophy σε Touch-IT και θέλω να πάω σε dynamics7. Μετά απο λίγο διάβασμα κατάλαβα ότι πρέπει να βάλω πρώτα την 7004 (απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256 και κάνω το Α απο 1-4)μετά να κάνω εγκατάσταση RSPL και τέλος να κάνω εγκατάσταση την dynamics7 (απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887)

Τα λέω καλά ή ξέχασα τίποτα;

Ευχαριστώ :)

 

Δεν χρειαζεται να βαλεις 7004 .. Αν εισαι σε touchit βαζεις rspl και μετα την ΡΟΜ ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως δουλευει το wmdc??? δεν καταλβαινω

 

Συνδεεσαι με το πισι με το παλιο wmdc ... Τρεχεις πρωτα το προγραμμα στο τηλ και μετα ανοιγεις το wmdc στο πισι και βλεπεις τα αρχεια του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

δεν ενοουσα αυτο... Ειχα και παλιοτερα Wm Device απλα οταν συνδεο το κιν με το πσ και παω στο wmdc μου λεει κατω κατω ερρορ...
Link to comment
Share on other sites

Στους XDA λέει ότι η Dynamics7 έχει σαν Search Provider το Google. Δηλαδή όταν πατάς το hard/touch button του κινητού, ανοίγει το Google Search; Αν ναι, υπάρχει δυνατότητα να το επαναφέρουμε στο Bing;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Στους XDA λέει ότι η Dynamics7 έχει σαν Search Provider το Google. Δηλαδή όταν πατάς το hard/touch button του κινητού, ανοίγει το Google Search; Αν ναι, υπάρχει δυνατότητα να το επαναφέρουμε στο Bing;

 

Ναι,πηγαινοντας Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Internet Explorer.Στο τελος εχει επιλογη για προεπιλεγμενη υπηρεσια παροχης αναζητησης.

Link to comment
Share on other sites

δεν ενοουσα αυτο... Ειχα και παλιοτερα Wm Device απλα οταν συνδεο το κιν με το πσ και παω στο wmdc μου λεει κατω κατω ερρορ...

 

Οπως ειπα και πριν ..Αν τρεξεις το προγραμμα στο τηλεφωνο πρωτα και μετα συνδεθεις θα δουλεψει !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,πηγαινοντας Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Internet Explorer.Στο τελος εχει επιλογη για προεπιλεγμενη υπηρεσια παροχης αναζητησης.

 

Επισης εχει μια νεα επιλογη στις Ρυθμισεις ..το "Search Key" και απο κει μπορεις να ρυθμισει το search button να κανει και αλλα πραγματα (πχ να τρεχει το quick launch η καποιο απο τα ενσωματωμενα προγραμματα ...)

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα... καλές οι custom ROM, αλλά μερικά πράγματα θέλω να τα έχω "αυθεντικά". Προτιμώ να βάλω ένα tile με το GoogleSearch από το να έχω τα κουμπιά να κάνουν άλλα πράγματα.

 

Θα την δοκιμάσω πάντως. Ελπίζω να λυθεί και το πρόβλημα που έχω με το WiFi.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα... καλές οι custom ROM, αλλά μερικά πράγματα θέλω να τα έχω "αυθεντικά". Προτιμώ να βάλω ένα tile με το GoogleSearch από το να έχω τα κουμπιά να κάνουν άλλα πράγματα.

 

Θα την δοκιμάσω πάντως. Ελπίζω να λυθεί και το πρόβλημα που έχω με το WiFi.

 

Εγω το εχω τωρα 2 μερες στο quicklaunch για να ανοιγωκλεινω τα wi-fi BT kai Phone ...

Βολευει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. Εγώ είχα το Trophy με TouchIt, πρίν από κανένα μήνα το πήγα σε DFT v4 και τώρα θα περάσω την Dynamics7.. :lol:

Απλά εντυπωσιάστηκα αρκετά και λέω να την testάρω.. Κάτι άσχετο, έχει τύχει και σε εσάς μετά από κάποιο καιρό, να εμφανίζονται σε στοίχιση κατά γράμμα οι εφαρμογές??? Κάτι σαν ΑΥΤΟ ?? Έψαξα λιγάκι και λένε πως γίνεται όταν εγκαταστήσεις πάνω από 15 εφαρμογές.. Μπορούμε να το αποφύγουμε?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καπιος που εχει βαλει την Dynamics7 v1.0 και εχει παρατηρησει να τελειωνει η μπαταρια πιο ευκολα απο πριν :worry:... Μπορει να ειναι ιδεα μου... αλλα καθε μερα θελει φορτωσει το δικο μου (Φυσικα οχι πως δεν το ''παιζω'' :p)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καπιος που εχει βαλει την Dynamics7 v1.0 και εχει παρατηρησει να τελειωνει η μπαταρια πιο ευκολα απο πριν :worry:... Μπορει να ειναι ιδεα μου... αλλα καθε μερα θελει φορτωσει το δικο μου (Φυσικα οχι πως δεν το ''παιζω'' :p)

Εμένα και πριν την Dynamics7 v1.0 ηθελε φορτιση καθε μερα! :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά και εγώ είπα επιτέλους να πάω σε μία custom rom.Από ότι διάβσα η dynamics φάινεται να είναι η καλύτερη επιλογή.Έχει μήπως τπτ σημαντικά προβλήματα που δεν πρέπει να παραβλέψω???

 

Ααα και κάτι άλλο.Εγώ που δεν έχω περάσει καμία φορά custom rom πρέπει να κάνω τον οδηγό του collosus από την αρχή με backup και να περάσω ΗSPL??

 

Edit:Δοκίμασα να κάνω το backup αλλα το Windows Phone 7 Backup Zune v1.9 μου έβγαλε error.Οτι το text file ειναι στο clipboard.Πως διορθώνεται?

Και κάτι αλλο.Σε περίπτωση που κάνω το back up και μετά περάσω τhn custom rom θα μπορέσω απο το το backup να περάσω τις εφαρμογές και γενικά τις επιλογές μου στην νέα έκδοση η απλά θα το έχω άμα θέλω να επιστρέψω στην κατάσταση που είμαι τώρα?

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

htc hd7

OS Version: 7.10.8107.79

Firmware Version: 2250.21.51101.401

Nome version of the equipment: 0002

radio software : 5.71.09.02.a_22.51.50.21U

Hardware revision :0002

bootloader version: 5.11.2250.0 (134578)

Version of the chip SOC: 2.2.5.0

Υπάρχει ελπίδα για ξεκλείδωμα ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καπιος που εχει βαλει την Dynamics7 v1.0 και εχει παρατηρησει να τελειωνει η μπαταρια πιο ευκολα απο πριν :worry:... Μπορει να ειναι ιδεα μου... αλλα καθε μερα θελει φορτωσει το δικο μου (Φυσικα οχι πως δεν το ''παιζω'' :p)

 

Το ιδιο ειναι Κωστα ...για να μην πω οτι ειναι και λιγο καλυτερο ...

Αν σκαλιζω το τηλ πολες ωρες μια μερα κραταει ..Αν δεν το πειραζω πολυ παει και 1,5 ...

Το ιδιο συμβαινει με ολα τα τηλεφων πια ....

 

Παιδιά και εγώ είπα επιτέλους να πάω σε μία custom rom.Από ότι διάβσα η dynamics φάινεται να είναι η καλύτερη επιλογή.Έχει μήπως τπτ σημαντικά προβλήματα που δεν πρέπει να παραβλέψω???

Ααα και κάτι άλλο.Εγώ που δεν έχω περάσει καμία φορά custom rom πρέπει να κάνω τον οδηγό του collosus από την αρχή με backup και να περάσω ΗSPL??

 

Την εχω 10 μερες δεν εχω δει κατι να με ενοχλει !!! Ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα !!!

Τον οδηγο στην πρωτη σελιδα ευλαβικα ..ενα ενα και προσοχη στα κοκκινα γραμματα

 

htc hd7

OS Version: 7.10.8107.79

Firmware Version: 2250.21.51101.401

Nome version of the equipment: 0002

radio software : 5.71.09.02.a_22.51.50.21U

Hardware revision :0002

bootloader version: 5.11.2250.0 (134578)

Version of the chip SOC: 2.2.5.0

Υπάρχει ελπίδα για ξεκλείδωμα ?

 

Tι γραφει στην τριχωμη οθονη στο slp ??? Eχεις κανενα backup πριν το mango ????

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Tι γραφει στην τριχωμη οθονη στο slp ??? Eχεις κανενα backup πριν το mango ????

 

PD29100 SS-BC (4K)

SPL 5.11.2250.0(134578) MNG

Micro P(LED) 0X07

TOUCH S1 (V1.8,#1624)

backup δυστυχώς δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...