Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο. Το backup αυτών δεν είναι πρόβλημα, μόνο τα saves κτλ είναι που χάνονται.

Όντως, για το hd7 έχουν βγει πολύ περισσότερα πράγματα.

Τώρα νομίζω πως είναι αργά. Όλοι οι devs πιστεύω θα ασχοληθούν με τα nokia lumia.

Δε λες πάλι καλά που έχουμε και custom roms, τα htc υποστηρίζονται πολύ περισσότερο απο lg/samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο. Το backup αυτών δεν είναι πρόβλημα, μόνο τα saves κτλ είναι που χάνονται.

Όντως, για το hd7 έχουν βγει πολύ περισσότερα πράγματα.

Τώρα νομίζω πως είναι αργά. Όλοι οι devs πιστεύω θα ασχοληθούν με τα nokia lumia.

Δε λες πάλι καλά που έχουμε και custom roms, τα htc υποστηρίζονται πολύ περισσότερο απο lg/samsung.

 

Αυτό να λέγεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να λέγεται

 

Δυστυχως ο τυπος που την εφτιαχνε εχει δικα του προβληματα και την τελευταια φορα που μιλησαμε μου ειπε οτι δεν ξερει ποτε θα συνεχισει ???

 

Τις ρομ του ansar δεν τις εχω δοκιμασει και δεν εχω αποψη ...

Αλλα αν θα διαλεγα θα πηγαινα με DFT ... παντα εγγυηση

Επίσης οι φημες λενε οτι ετοιμαζει μια νεα σειρα η DFT που θα τα εχει ΟΛΑ ..και update.... οποτε ισως να περιμενεις γιατι παντα η ομαδα στο τελος του χρονου βγαζει κατι καλο ....!! Ειναι παραδοση !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την dft v3. Πολύ καλή είναι, γρήγορη όλα οκ.

Κανένα πρόβλημα, τις διορθώσεις στην registry για το volume τις έκανα αμέσως, άρα δεν κατάλαβα αν υπήρχε πρόβλημα. Πάντως ήταν το volume απο 60-100 και δεν μου άρεσε, αλλά μετά τις αλλαγές στο registry επέστρεψε στο 0-30.

Link to comment
Share on other sites

Πο εχω αρχίσει να βαριεμαι πολυ το μουντο background των WP7.

τι γινεται με την custom που ελεγες κολοσσε?

Η κατοχοι HD7 χέρονται ειδη τετοια πράματα. :(

 

Για ενημερώστε ρε παιδιά εμάς τους κατόχους των HD7.

Τί μπορούμε να χαρούμε που δε μπορείτε οι άλλοι?????

Link to comment
Share on other sites

Για ενημερώστε ρε παιδιά εμάς τους κατόχους των HD7.

Τί μπορούμε να χαρούμε που δε μπορείτε οι άλλοι?????

 

Περισσότερες επιλογές για roms απο εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=783

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο απο το twitter υπαρχει μια ειδηση για το επισημο ξεκλειδωμα απο την ομαδα chevron ... που ειχαμε αναφερθει παλιοτερα ...

Δειτε τι εγραψε η ομάδα Windows Phone Hacker

 

@wphonehacker:

Psst. You might want to hold off on buying any Chevron tokens if you have LG, Samsung, Nokia or HTC devices. No further details at this time

Φαινετε οτι υπαρχει καποιο θεμα με αυτο το ξεκλειδωμα και θα ηθελα να ενημερωσω να περιμενει λιγο οποιος το σκεφτεται να το αγορασει

 

ENHMEΡΩΣΗ

Νεο tweet απο την ομαδα ξεκαθαριζει οτι δεν υπάρχει προβλημα με το Chevron αλλα υποννοουν οτι θα δωσουν κατι παρομοιο δωρεαν. Δειτε το tweet:

 

@wphonehacker:

And to clarify, nothing is wrong with @ChevronWP7. But if you want to save yourself $9, keep an eye on our feed. That is all, thank you.

 

Και απαντηση που ηρθε αμεσα απο την Chevron

@ChevronWP7:

We'd like to remind folks that our unlock solution is officially sanctioned and is future proof. ^ RR

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω ξεκλειδώσει την συσκευή htc hd7 από την chevron με αγορά από το site που έχει

έχω περάσει εφαρμογές όπως τις πατσαρισμένες από την LG που έχετε ανεβάσει κλπ

από όσο διάβασα κατάλαβα ότι για greek ui πρέπει να έχεις κάνει προετοιμασία από πρίν με backup κλπ

εγώ είμαι με rspl 5.

δοκίμασα να περάσω την έκδοση για mango του registry hack αλλά από το εργαλείο που έχω κατεβάσει application deployment δεν περνάει προφανώς από λόγους ασφαλείας της microsoft

υπάρχει λύση;

μπορεί να περάσει παλαιότερη έκδοση και μετά να γίνει αναβάθμιση σε 7.5

thanks :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. ειμαι καινουριος στα wphone7 και μπωρει να ειναι λιγο χαζι ι εροτισι μου αλλα αν μπωρει καπιος ας με βοιθισει. εχς ενα htc radar αλλα ειναι απο γερμανια και δεν εχει ελλινικο μενου. εχει πλικτρολογιο κανονικα ελλινοκο απλα δεν εχει μενου στα ελλινικα. ειναι με windows 7.5 mango. πως μπορω και αν γινετε να εχω ελλινικο μενου? αν μπωρειτε πεστε μου. σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. ειμαι καινουριος στα wphone7 και μπωρει να ειναι λιγο χαζι ι εροτισι μου αλλα αν μπωρει καπιος ας με βοιθισει. εχς ενα htc radar αλλα ειναι απο γερμανια και δεν εχει ελλινικο μενου. εχει πλικτρολογιο κανονικα ελλινοκο απλα δεν εχει μενου στα ελλινικα. ειναι με windows 7.5 mango. πως μπορω και αν γινετε να εχω ελλινικο μενου? αν μπωρειτε πεστε μου. σας ευχαριστω

 

Αν δεν ειναι ξεκλειδωτο δεν μπορεις ..Θα περιμενεις να βγουν στο XDA οι Ελληνικες ΡΟΜ για να βαλεις μια τετοια

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα. μου ειπαν πως αν μπω στιν regedit μπωρο να αλαξω ενα κλιδι και να παρει ελλινικα. πως μπορω να μπω?

 

EDIT:

διαφορετικα μπορω να ξαναπερασω τα w7.5 mango και να εχουν και ελλινικα? αν μπωρειτε βοηθειαααα. σας ευχαριστωωωω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

διαφορετικα μπορω να ξαναπερασω τα w7.5 mango και να εχουν και ελλινικα? αν μπωρειτε βοηθειαααα. σας ευχαριστωωωω

 

Αν εχεις ξεκλειδωτο τηλ πες μου να σου δωσω οδηγιες ....

Στην υπογραφη μου εχω λινκ για τις οδηγιες ...Διαβασε προσεκτικα και αν εχεις ακομη αποριες να σου τις λυσουμε

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ξεκλειδωτο τηλ πες μου να σου δωσω οδηγιες ....

Στην υπογραφη μου εχω λινκ για τις οδηγιες ...Διαβασε προσεκτικα και αν εχεις ακομη αποριες να σου τις λυσουμε

 

σε ευχαριστω για τις απαντισις σου. δεν ειναι ξεκλειδωτο δυστιχος. υπαρχει τροπος να το ξεκλιδοσω? σε ευχαριστω παντος

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μαθαμε κατι για καινουργια ρομ στο τροπεο????

Γιατι παρατηρώ πολλα κωλύματα τελευταία και σκέφτομαι να κανω φορματ.....

Φοβαμαι μηπως μεσα στον ιανουαριο βγει τπτ....

Τι κανω???????????? :O

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα....έχω το HD7 κι απο την 7004 το πήγα 7740.16 με τις αναβαθμίσεις...για να φλασάρω την ρομ και να βάλω την ελληνική πρέπει πρώτα να κάνω reset στο τηλέφωνο ώστε να πάει στην 7004 και μετά όλα κανονικά??

 

λοιπόν...στο αρχικό ποστ λέτε οτι με την 7004 ή την 7008 ρομ μπορούμε να το κάνουμε...εγώ γύρισα στην 7008 κι έχω ακόμα bootloader 5.1 ΜNG!!!!!! πώς γίνεται αυτο? το κινητό είναι καινούργιο κι έχω κάνει μονο updates

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μαθαμε κατι για καινουργια ρομ στο τροπεο????

Γιατι παρατηρώ πολλα κωλύματα τελευταία και σκέφτομαι να κανω φορματ.....

Φοβαμαι μηπως μεσα στον ιανουαριο βγει τπτ....

Τι κανω???????????? :O

 

Αν μπορεις περιμενε μεχρι τελος του μηνα

 

καλημέρα....έχω το HD7 κι απο την 7004 το πήγα 7740.16 με τις αναβαθμίσεις...για να φλασάρω την ρομ και να βάλω την ελληνική πρέπει πρώτα να κάνω reset στο τηλέφωνο ώστε να πάει στην 7004 και μετά όλα κανονικά??

 

λοιπόν...στο αρχικό ποστ λέτε οτι με την 7004 ή την 7008 ρομ μπορούμε να το κάνουμε...εγώ γύρισα στην 7008 κι έχω ακόμα bootloader 5.1 ΜNG!!!!!! πώς γίνεται αυτο? το κινητό είναι καινούργιο κι έχω κάνει μονο updates

 

Βαλε την 7004 ..και μην κανεις κανενα update ...Και αμεσως βαλε την ΡΟΜ που θελεις

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κολοσσέ, την 7004 πώς θα την βάλω? την 7008 την έβαλα με restore μέσα απο το zune...το bootloader όμως δεν άλλαξε...παρέμεινε στο 5.1...υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό όπως το είχα?? με 7004 και κανένα update? τώρα έχω πάλι ό,τι και πριν...7740.16

 

κατέβασα αυτήν ''RUU_Schubert_HTC_Europe_1.69.401.01_Radio_5.54.09.21_22.33b.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE.exe'' έκανα extract την ρομ και την μετονόμασα σε SCHUIMG.nbh.....μετά διάβασα κάτι για goldcard και y cable....είναι ο μόνος τρόπος??

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ακολουθησα ολη τη διαδικασια με επιτυχια. Αυτο που δε βρισκω με τιποτα ειναι το πως μπορω να αρχισω να περναω εφαρμογες (xap) και να βαλω ορισμενα tweaks στο κινητο. Σε ενα προγραμμα που βρηκα μ ζηταγε SDK 7.1 :S

 

Επισης κανοντασ αυτη τη διαδικασια εχασα τα παντα, επαφες και μηνυματα. Εκανα ενα back up στο Zune πριν το flasharisma ελπιζοντας πως οπως στο iPhone θα μπορω να επαναφέρω αυτα τα στοιχεια. Δε βρισκω τιποτα ομως δυστυχως :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ακολουθησα ολη τη διαδικασια με επιτυχια. Αυτο που δε βρισκω με τιποτα ειναι το πως μπορω να αρχισω να περναω εφαρμογες (xap) και να βαλω ορισμενα tweaks στο κινητο. Σε ενα προγραμμα που βρηκα μ ζηταγε SDK 7.1 :S

 

Επισης κανοντασ αυτη τη διαδικασια εχασα τα παντα, επαφες και μηνυματα. Εκανα ενα back up στο Zune πριν το flasharisma ελπιζοντας πως οπως στο iPhone θα μπορω να επαναφέρω αυτα τα στοιχεια. Δε βρισκω τιποτα ομως δυστυχως :(

 

Για τα μηνυματα δεν ξερω να σου πω κατι αλλα για τις επαφες δοκιμασε να βαλεις τα e-mail , facebook κ ισως σου βγαλει τις επαφες σου. σε μενα τουλαχιστον πετυχαινει καθε φορα που βαζω μια custom rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κολοσσέ, την 7004 πώς θα την βάλω? την 7008 την έβαλα με restore μέσα απο το zune...το bootloader όμως δεν άλλαξε...παρέμεινε στο 5.1...υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό όπως το είχα?? με 7004 και κανένα update? τώρα έχω πάλι ό,τι και πριν...7740.16

 

κατέβασα αυτήν ''RUU_Schubert_HTC_Europe_1.69.401.01_Radio_5.54.09.21_22.33b.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE.exe'' έκανα extract την ρομ και την μετονόμασα σε SCHUIMG.nbh.....μετά διάβασα κάτι για goldcard και y cable....είναι ο μόνος τρόπος??

 

Gold card και καλωδιο χρειαζεσαι μονο αν ειναι κλειδωμενο σε παροχο (καποια γερμανικα ηταν).

Αλλιως προχωρας κανονικα !!!

Link to comment
Share on other sites

Good year everybody!!! Τίποτα καινούργιο ακόμη σε greek custom rom για trophy?

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Gold card και καλωδιο χρειαζεσαι μονο αν ειναι κλειδωμενο σε παροχο (καποια γερμανικα ηταν).

Αλλιως προχωρας κανονικα !!!

 

στο forumxda λένε πως αν το κάνω έτσι θα μου γίνει τούβλο το κινητό...όπως κι εδώ το λένε...το κινητό δεν είναι κλειδωμένο από κάποιο πάροχο, είναι αναβαθμισμένο σε 7740.16...δεν έχω περάσει τίποτε άλλο...μόνο αναβαθμίσεις

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙΟΛΑΣ!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγορασα πρόσφατα ενα HTC Mozart και το εχω ηδη αναβαθμίσει με Zune στην εκδοση 7.10.

εχω 2 θέματα...

 

1. ο μαγκας που μου το πούλησε δεν μου εστειλε σωστο κωδικο ξεκλειδώματος και δεν εχω δίκτυο.

2. ο ηλίθιος που το αγόρασε (εγω) δεν ειχε προσέξει οτι δεν εχει ελληνικά σαν μενού(που να το φανταστω?)

 

μπορώ να κάνω κάτι?

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει νεα rom http://www.darkforcesteam.com.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=61320&extra=page%3

colossus έχω την touch-it v2

7.10.7720.68

2250.21.40600.401

A.102.0.D4

1.20.2250.0(117833)

Να την περάσω η πρέπει να πάω πίσω, δώσε τα φώτα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...