Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα καλο παιδακι??

 

Κατέβασε τo odin v1.85 και κανε το με αυτό.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν παω στο πεδιο του παραληπτη για sms και πληκτρολογω τα πρωτα γραμματα ενος ονοματος που εχω στις επαφες δε μου βγαζει τη λιστα με τα ονοματα που αρχιζουν με αυτα τα γραμματα (εκτος κι αν ειναι στα αγγλικα).

το ιδιο μου κανει και με αλλες εφαρμογες sms οπως το go sms και το handcent. πως το φτιαχνω αυτο;

 

(σημειωση: εχω την omega ics rom)

Edited by thenazgullord
Link to comment
Share on other sites

οταν παω στο πεδιο του παραληπτη για sms και πληκτρολογω τα πρωτα γραμματα ενος ονοματος που εχω στις επαφες δε μου βγαζει τη λιστα με τα ονοματα που αρχιζουν με αυτα τα γραμματα (εκτος κι αν ειναι στα αγγλικα).

το ιδιο μου κανει και με αλλες εφαρμογες sms οπως το go sms και το handcent. πως το φτιαχνω αυτο;

 

(σημειωση: εχω την omega ics rom)

 

Στο handcent εχει ενα κουμπακι +

στο μαμα, μαλλον πας απ τις επαφες και επιλεγεις απο κει sms! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent εχει ενα κουμπακι +

στο μαμα, μαλλον πας απ τις επαφες και επιλεγεις απο κει sms! :lol::lol:

 

αυτο ειναι παρακαμψη του προβληματος. δεν υπαρχει καποιος τροπος να δουλεψει οπως με το gingerbread γιατι το χαρακτηριστικο αυτο ηταν πολυ βολικο;

Edited by thenazgullord
Link to comment
Share on other sites

Mολις τελειωσα με την omega.....Γιαννη..εχεις ζωγραφισει φιλε μου.respect απιστευτη δουλεια.χιλια μπραβο.αυτα προς το παρρον....την δοκιμαζω και επανερχομαιιιι Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ξέρεις αν αυτό εδώ το ΘΕΜΑ δουλεύει στην omega;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ξέρεις αν αυτό εδώ το ΘΕΜΑ δουλεύει στην omega;

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να μπαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Με την 10.4 παρατηρησα το εξης.

Στο σπιτι εχω ανοιχτο το wifi του κινητου συνεχεια, ειτε χρησιμοποιω το τηλεφωνο ειτε οχι. Οταν ειναι ανοιχτο λοιπον μου κανει restart το τηλεφωνο.

Το εχω σε stand by δηλαδη και οταν το ανοιγω εχω διαπιστωσει οτι εχει κανει restart.

Επίσης οταν το ανοιγω την 1η φορα δεν μπαινει στο Internet. Πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα.

Εχεις κανεις αυτα τα προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν δοκίμασα ένα από αυτα τα θέματα το κινητό έκανε boot loop με την omega 10.3.

 

Κλασσικό.Συμβαίνει συχνά με το συγκεκριμένο θέμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ναι μετά δεν ξανά αποπειράθηκα... τώρα αν σε κάποιον δουλέψει τυχερός θα είναι...

 

Έχω την εντύπωση ότι τα bootloops συμβαίνουν εξαιτίας του μονταρισμένου swipe που έχουν τα monkey themes.. Αν ανοίξετε το zip και αφαιρέσετε το apk του swipe δουλεύουν κανονικά.. Τουλάχιστον στις παλιότερες εκδόσεις αυτό συνέβαινε :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους,

την ερχόμενη εβδομάδα θα έχουμε νεα έκδοση Omega v11 με το νέο firmware XWLA4 android 2.3.6.

Περιμένω το νεο jkay 13.7 που διορθώνει κάποια προβλήματα για να συνεχίσω τις ρομ.

 

Mολις τελειωσα με την omega.....Γιαννη..εχεις ζωγραφισει φιλε μου.respect απιστευτη δουλεια.χιλια μπραβο.αυτα προς το παρρον....την δοκιμαζω και επανερχομαιιιι

 

Χαίρομαι που σου αρέσει :)

 

Γιάννη, ξέρεις αν αυτό εδώ το ΘΕΜΑ δουλεύει στην omega;

 

Αν και απαντάω καθυστερημένα, όχι δεν είναι συμβατό - έχει άλλη έκδοση jkay κτλ!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους,

την ερχόμενη εβδομάδα θα έχουμε νεα έκδοση Omega v11 με το νέο firmware XWLA4 android 2.3.6.

Περιμένω το νεο jkay 13.7 που διορθώνει κάποια προβλήματα για να συνεχίσω τις ρομ.

 

αναμενουμε:D,

Γιαννη γραψε κατι και εδω, http://www.android-hilfe.de, ρωτανε αν υπαρχει το jkay 13.7 , αυτοι ξερουν για το 13.6:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

αναμενουμε:D,

Γιαννη γραψε κατι και εδω, http://www.android-hilfe.de, ρωτανε αν υπαρχει το jkay 13.7 , αυτοι ξερουν για το 13.6:wacko:

 

Γιανναρα μου μιας και το κατέχεις το Γερμανικό

τους γράφεις να διαβάσουν εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22598930&postcount=7261

και δώσε τους και την αγάπη μου :):lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιανναρα μου μιας και το κατέχεις το Γερμανικό

τους γράφεις να διαβάσουν εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22598930&postcount=7261

και δώσε τους και την αγάπη μου :):lol:

ok τους απαντησα:lol:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία. Το όλο post (οδηγίες, απορίες κτλ) ισχύει και για το Ι9000?

 

Όχι είναι μόνο για το Ι9100

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :) Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Εχω περασμένη άλλη ROM στο τηλέφωνο ( MIUI ) και θέλω να περάσω τη Omega ... Η διαδικάσια είναι τα γνωστά wipe και install μέσω cwm η πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα; Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :) Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Εχω περασμένη άλλη ROM στο τηλέφωνο ( MIUI ) και θέλω να περάσω τη Omega ... Η διαδικάσια είναι τα γνωστά wipe και install μέσω cwm η πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα; Ευχαριστώ :)

 

Ναι, τα γνωστά που είπες :)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ένα ενδιαφέρον modaki που είδα από μία βόλτα που έκανα από την v6 της check ROM είναι στην notification bar που σβηνεις με ένα απλό swype προς τα δεξιά ότι ειδοποίηση τυχόν υπάρχει..θα ήταν ωραίο να το δούμε και στην ω;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ένα ενδιαφέρον modaki που είδα από μία βόλτα που έκανα από την v6 της check ROM είναι στην notification bar που σβηνεις με ένα απλό swype προς τα δεξιά ότι ειδοποίηση τυχόν υπάρχει..θα ήταν ωραίο να το δούμε και στην ω;)

 

Sent from Galaxy

 

για αυτο που γραφει "διαγραφη" δεξια απο το gr cosmote λες;

αυτο υπαρχει

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

για αυτο που γραφει "διαγραφη" δεξια απο το gr cosmote λες;

αυτο υπαρχει

 

Ναι αντί να πατήσεις διαγραφή απλά κάνεις swype την ειδοποίηση και αυτή φεύγει..είναι σαν την κίνηση που κάνεις και σβήνεις διάφορες εφαρμογές που τρέχουν από την διαχείριση εφαρμογών στις ics roms

 

 

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...