Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο stock browser δεν με κανει download μου τα σκαει.

 

Μόλις έκανα δοκιμή και το κατέβασα μια χαρά μέσω multiupload από τον stoke browser.

Μάλιστα μπορω να πω ότι κατέβηκε πιο γρήγορα απ ότι στο laptop μου!! :)

 

Edit:

1. Για όσους βλέπουν μόνο μια γραμουλα στο wifi, έχω να πω ότι βρίσκομαι στο εισωγειο και το router είναι στον επάνω όροφο στο σπίτι της αδελφής μου και σε αντίθετη κατεύθυνση.

Απορώ με όσα έχουν γραφτεί κατα καιρούς εκτός αν με την 2.3.3 ήταν αλλιώς.

 

2. Γίνεται να έχουμε ελληνικά στον Dialer?

 

 

 

http://tapatalk.com/mu/2eb1f6d6-cad2-34ba.jpg

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είμαι ακόμα στην 1.1 μιας και είχα περιορισμένο χρόνο λόγο ροής ειδήσεων τις τελευταίες μέρες. Σήμερα θα περάσω τη τελευταία.

 

Το Jkay Deluxe με την Lockscreen δουλεύει κανονικά ανεξαρτήτως Theme ή προυποθέτει JKay; Πραγματικά την έχω αγαπήσει την καινούρια, η μαμά και στο Original δεν μου άρεσε ποτέ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε ΙΟΑΤΗΕ εχεις κανει τρομερη δουλεια στην τελευταια σου -version- OMEGA....!!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥΥΥΥΥ..........:!::!::!: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.....!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

ok θα δοκιμασω παλι αργοτερα και ενημερωνω.

 

Οκ ενημέρωσε μας μόλις έχεις νεότερα.

 

Εγώ είμαι ακόμα στην 1.1 μιας και είχα περιορισμένο χρόνο λόγο ροής ειδήσεων τις τελευταίες μέρες. Σήμερα θα περάσω τη τελευταία.

 

Το Jkay Deluxe με την Lockscreen δουλεύει κανονικά ανεξαρτήτως Theme ή προυποθέτει JKay; Πραγματικά την έχω αγαπήσει την καινούρια, η μαμά και στο Original δεν μου άρεσε ποτέ.

 

Τα Theme που έχω δώσει στο Omega Files ποστ είναι συμβατά με το theme του Jkay.

Συνήθως τα περισσότερα είναι, το αναφέρει ο κάθε developer αν είναι ή όχι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Συγχαρητηρια για την δουλεια ioathhe :clap:

 

Ερωτηση. Αναφερεται οτι για το Nandroid Backup χρειαζομαι 2 γιγα στην καρτα. Θελω λοιπον να περασω για πρωτη φορα custom rom (με τσιτωσε η ελληνικη προσπαθεια) και μεχρι να ερθει η sd που εχω παραγγειλει εχω διαθεσιμη μια 2 γιγα που μεσα στο τηλ εχει 1.8γιγα διαθεσιμα. Να ξεκινησω την διαδικασια για το backup η δεν θα μπορεσω να το παρω?

Thanx

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Συγχαρητηρια για την δουλεια ioathhe :clap:

 

Ερωτηση. Αναφερεται οτι για το Nandroid Backup χρειαζομαι 2 γιγα στην καρτα. Θελω λοιπον να περασω για πρωτη φορα custom rom (με τσιτωσε η ελληνικη προσπαθεια) και μεχρι να ερθει η sd που εχω παραγγειλει εχω διαθεσιμη μια 2 γιγα που μεσα στο τηλ εχει 1.8γιγα διαθεσιμα. Να ξεκινησω την διαδικασια για το backup η δεν θα μπορεσω να το παρω?

Thanx

 

11 gb περίπου ελεύθερα έχεις. Προχώρα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν κρινω απο τα back up που έχω πάρει έως τώρα αυτά ήταν 800-900mb οπότε τα 1.8 Giga μάλλον σου φτάνουν αλλά ας σου απαντήσουν και οι περισσότερο επαΐοντες.
Link to comment
Share on other sites

11 gb περίπου ελεύθερα έχεις. Προχώρα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

αν κρινω απο τα back up που έχω πάρει έως τώρα αυτά ήταν 800-900mb οπότε τα 1.8 Giga μάλλον σου φτάνουν αλλά ας σου απαντήσουν και οι περισσότερο επαΐοντες.

 

ΑΑΑΑ :lost: μαλιστα...μιλαμε για την εσωτερικη μνημη και οχι απαραιτητα την καρτα.

Οκ, scratch that παραηταν noob question. Που θα παει, θα το καταλαβω το ρημαδι το android σιγα σιγα.

Παω να δοκιμασω την τυχη μου ή να κανω brick την 5 ημερων συσκευη.

Ευχαριστω πολυ

 

(Ενα thank button θα ηταν ωραιο παντως στο φορουμ)

 

Παιδες σορρυ αλλα μπλοκαρα ηδη...απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 ποιο αρχειο κατεβαζω? εχει 3 KG2

BUKG2 ομως δεν βλεπω.

Edited by alx_570
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι να κατεβάσω και με 3g και με wifi με κάνει πάλι τα ίδια, νόμισα πως έφταιγε κανένα theme και έκανα full wipe dalvik κ.λ.π αλλά πάλι τίποτα.

Με opera κατεβάζω μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω το κινητό και την δοκιμάζω και εγώ με την σειρά μου :)

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και καλή επιτυχια!Ευχομαι να γίνει η καλύτερη rom για τον γαλαξία μας :!:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι να κατεβάσω και με 3g και με wifi με κάνει πάλι τα ίδια, νόμισα πως έφταιγε κανένα theme και έκανα full wipe dalvik κ.λ.π αλλά πάλι τίποτα.

Με opera κατεβάζω μια χαρά.

 

φιλε τι προσπαθεις να κατεβασεις?

για πες μου λιγο!

αν εισαι με multiupload σελιδα πας πανω στο εικονίδιο(πχ direct download) πατας ανοιγμα σε νεο παραθυρο και θα σου κατεβασει το αρχειο κανονικα!:)

μολις το δοκιμασα!

διαφορετικα δεν ανοιγει την σελιδα!(δεν ειναι ομως θεμα της omega αυτο και σε λεομαρ σε μενα τα ιδια εκανε)

δοκιμασε και πες μου!(και ο οπερα σε μενα τουλάχιστον τρωει τετοια κολληματακια)..

 

Μιας και μου το ζητάτε πολλοί, στην επόμενη Omega v1.4 που δουλεύω έχω βάλει Ηχογράφηση κλήσης και δουλεύει τελεία.

 

 

 

 

χαιρομαι απιστευτα για τα νεα!:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κι απο μενα φιλε μου!!! Πολυ καλη δουλεια και το εργαλειο πεταει!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν και σημερα τελείωσα το στησιμο της leomar σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τιμήσω τη συγκεκριμένη να δω πως θα παει... θελω μονο κάποιος που ειχε την λεομαρ 2.7 πιο πριν να μου πει εντυπώσεις και διαφορές...κυρίως σε ταχύτητα μπαταρία και συμβατότητα στα mods της κουζίνας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μόνος που δυστυχώς δεν μου έκατσε η omega. Την κράτησα 3 μέρες σχεδόν κ έβαλα πάλι λεο. Εκτός από Την μπαταρία που έπεφτε σαν τρελή., είχα απίστευτα προβλήματα στο κομμάτι του τηλεφώνου. Συνέχεια κολληματα σε σημείο που δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις. Ήταν μια καταστροφή, γιατί εκτός του ότι δεν μπορούσα ν κάνω σωστά κ γρήγορα κλήσεις, μου έλεγαν ότι είχα το τηλέφωνο κλειστό, ενώ εγώ είχα σήμα καμπάνα.

Έκανα wipe τα πάντα, ξαναπέρασα κ Την ρομ, χωρίς να περάσω τίποτα επανω, μόνο με τα ονόματα, για μια μέρα να δω πως θα πάει, αλλά δεν είχε γιατρειά.

οπότε γύρισα πάλι στην λεο, όπου νόμισα ότι λύθηκαν πάλι τα χέρια μου από εχθές.

σίγουρα η ρομ δεν φταίει, αφού όλοι εδώ μέσα λέτε καλά λόγια, αλλά δεν ξέρω τι να πω. η ουσία είναι ότι προς το παρόν δεν εχω καθόλου χρόνο να ξανασχοληθώ, αλλά πιστεύω θα τα κάνω κάποια στιγμή.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους,

κατι δεν πηγε καλα και σιγουρα οπως ειπες δε ειναι απο την ρομ,

συντομα πιστευω θα ερθει η νεα Omega και μπορεις να την δοκιμασεις και παλι.

 

αν και σημερα τελείωσα το στησιμο της leomar σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τιμήσω τη συγκεκριμένη να δω πως θα παει... θελω μονο κάποιος που ειχε την λεομαρ 2.7 πιο πριν να μου πει εντυπώσεις και διαφορές...κυρίως σε ταχύτητα μπαταρία και συμβατότητα στα mods της κουζίνας...

 

Αγαπητέ parafron4 δεν θα δεις καμιά διάφορα (τουλάχιστον προς το χειρότερο) σε μπαταριά και ταχύτητα σε σχέση με Leomar.

Τα περισσότερα από την κουζίνα του Leomar είναι συμβατά εκτός από τα Themes που σου προτείνω να βάλεις αυτά που δίνω στο 4ο post.

Τα περιεχόμενα της κουζίνας του Leomar είναι κατά 95% φτιαγμένα απο άλλους Developers, αυτο σημαίνει οτι αν σας αρέσει κατι μου το λετε και το προσαρμόσω στην Omega, οτι και να είναι!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που σε βρίσκουμε και εδώ Γιάννη :) μας καλοέμαθες με το HD2 εξάρτιση έχουμε πάθει
enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

φιλε τι προσπαθεις να κατεβασεις?

για πες μου λιγο!

αν εισαι με multiupload σελιδα πας πανω στο εικονίδιο(πχ direct download) πατας ανοιγμα σε νεο παραθυρο και θα σου κατεβασει το αρχειο κανονικα!:)

μολις το δοκιμασα!

διαφορετικα δεν ανοιγει την σελιδα!(δεν ειναι ομως θεμα της omega αυτο και σε λεομαρ σε μενα τα ιδια εκανε)

δοκιμασε και πες μου!(και ο οπερα σε μενα τουλάχιστον τρωει τετοια κολληματακια)..

 

 

 

χαιρομαι απιστευτα για τα νεα!:)

 

Με filesonic είχα το πρόβλημα με το αρχείο που πήγα να κατεβάσω. Δοκίμασα και με multiupload και δεν έχει κανένα πρόβλημα κατεβάζει κανονικά. Και με την leomar πάντως είχα το ίδιο πρόβλημα και απο τότε χρησιμοποιώ σαν default τον opera. Απλά ο stock browser πρέπει να τρώει απ' ότι έχω καταλάβει κάποια κολλήματα με κάποιου είδος αρχείου όταν πάς να κατεβάσεις π.χ κάποιο apk. H rom πάντως είναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ απο όλες οσες εχω δοκιμάσει. Το μόνο που θέλω να δείτε είναι αν σας παίζει ο flash player 11 γιατί δεν μου έπαιζε κανονικά μετα την εγκατάσταση της rom και αναγκάστηκα να την ξανακάνω install μέσα απο το app της omega rom γιατί δεν μου την έκανε ούτε open ουτε uninstall απο το market. Αυτά τα λίγα από μένα, η μπαταρία παραμένει ακλόνητη. :D

Link to comment
Share on other sites

και γω δυστηχως απο τοτε που περασα την omega εχω καπια κοληματα , που οσο καιρο πριν ειχα την επισημη που χα βαλει απο το Kies ολα μου πηγεναν τελεια.

Συγκεκριμενα αρκετες φορες ενω επεζα καπιο παιχνιδι μου εκανε restart , και μετα απο καθε κληση , οταν τελειωνει η κληση η οθονη μενει μαυρη ..παταω τα πληκτρα ..τιποτα .. μετα απο 20 με 30 δευτερα μου ξεκολαει.

Τωρα εχω βγαλει και το Theme (blue monkey) να δω μην φταει αυτο..... και βλεπουμε.

Παντως απο πλευρας μπαταριας παει αρκετα καλα , καπου 2,5 μερες μου κρατησε με μετρια ως αρκετη χρηση.

Ειδα οτι φορτιζει και πιο γρηγορα.

Απο 5% μεχρι full μου κανε καπου 1ωρα+50λεπτα , ενω παλια περιπου 2ωρες+15 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

και γω δυστηχως απο τοτε που περασα την omega εχω καπια κοληματα , που οσο καιρο πριν ειχα την επισημη που χα βαλει απο το Kies ολα μου πηγεναν τελεια.

Συγκεκριμενα αρκετες φορες ενω επεζα καπιο παιχνιδι μου εκανε restart , και μετα απο καθε κληση , οταν τελειωνει η κληση η οθονη μενει μαυρη ..παταω τα πληκτρα ..τιποτα .. μετα απο 20 με 30 δευτερα μου ξεκολαει.

Τωρα εχω βγαλει και το Theme (blue monkey) να δω μην φταει αυτο..... και βλεπουμε.

Παντως απο πλευρας μπαταριας παει αρκετα καλα , καπου 2,5 μερες μου κρατησε με μετρια ως αρκετη χρηση.

Ειδα οτι φορτιζει και πιο γρηγορα.

Απο 5% μεχρι full μου κανε καπου 1ωρα+50λεπτα , ενω παλια περιπου 2ωρες+15 λεπτα.

 

Σίγουρα δεν είναι από την ρομ, αν την ξαναβάλεις και την δουλέψεις λίγο χωρίς να βάλεις προγράμματα θα δεις ότι θα πετάει,

επίσης βάλε για να φύγει τελείως το Theme blue monkey το Omega_Original_theme από το 4o ποστ.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους,

κατι δεν πηγε καλα και σιγουρα οπως ειπες δε ειναι απο την ρομ,

συντομα πιστευω θα ερθει η νεα Omega και μπορεις να την δοκιμασεις και παλι.

 

 

 

Αγαπητέ parafron4 δεν θα δεις καμιά διάφορα (τουλάχιστον προς το χειρότερο) σε μπαταριά και ταχύτητα σε σχέση με Leomar.

Τα περισσότερα από την κουζίνα του Leomar είναι συμβατά εκτός από τα Themes που σου προτείνω να βάλεις αυτά που δίνω στο 4ο post.

Τα περιεχόμενα της κουζίνας του Leomar είναι κατά 95% φτιαγμένα απο άλλους Developers, αυτο σημαίνει οτι αν σας αρέσει κατι μου το λετε και το προσαρμόσω στην Omega, οτι και να είναι!

Και μονο για το οτι ανταποκρινεσε παντα γρηγορα σε ολες τις ορεξεις μας πρέπει να την βάλουμε την ρομ σου...Εγω το σαβ/κο θα την βάλω ελπιζω μεχρι τοτε να εχεις ανεβασει και την 1.4...

συνεχισε την πολη καλη δουλεια που κανεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα!εγω ειμαι με criskelo μετα απο 2 μηνες leomar και τωρα περιμενω ανυπομονα την ελληνικη 1.4 για να φλασαρω!Συγχαρητηρια ioathe συνεχισε ετσι!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες φοράω και γω την Omega, η rom πετάει χωρίς καθόλου lag και κολλήματα. Επίσης έχω να πω οτι είναι η πρώτη φορά που βλέπω τον TouchWiz να είναι τόσο smooth και χωρίς το παραμικρό lag στην εναλλαγή των οθονών, με ένα σωρό widgets που έχω.

Μέχρι στιγμής το μόνο πρόβλημα που έχω δει ειναι ο flash player που δεν λειτουργεί. Σε όσους την έχετε περάσει λειτουργεί κανονικά?

Πραγματικά, πολλά συγχαρητήρια για την εξαιρετική σου δουλειά!Με βλέπω να παραμένω εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες φοράω και γω την Omega, η rom πετάει χωρίς καθόλου lag και κολλήματα. Επίσης έχω να πω οτι είναι η πρώτη φορά που βλέπω τον TouchWiz να είναι τόσο smooth και χωρίς το παραμικρό lag στην εναλλαγή των οθονών, με ένα σωρό widgets που έχω.

Μέχρι στιγμής το μόνο πρόβλημα που έχω δει ειναι ο flash player που δεν λειτουργεί. Σε όσους την έχετε περάσει λειτουργεί κανονικά?

Πραγματικά, πολλά συγχαρητήρια για την εξαιρετική σου δουλειά!Με βλέπω να παραμένω εδώ :)

 

Έχεις δίκαιο!!! Το δοκίμασα και εγώ και δεν δουλεύει,

εδώ το fix:

 

flash_player_fix.zip

Φλασσαρετε το flash_player_fix.zip με το CWM και μετά κάντε αναβάθμιση από το market.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο!!! Το δοκίμασα και εγώ και δεν δουλεύει,

εδώ το fix:

 

flash_player_fix.zip

Φλασσαρετε το flash_player_fix.zip με το CWM και μετά κάντε αναβάθμιση από το market.

 

Πωπω Γιάννη πρέπει να επιλεξεις κάποιο άλλο server. Αυτο το Filesonic είναι ότι χειρότερο υπάρχει.:)

Άκου 3 λεπτά να περιμένεις για ένα αρχειακι 170kb.:blink:

Ασε που δεν κατεβαίνει με τίποτα σε mobile browser.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...