Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου δοκίμασες τον n.e.a.k 1.2.3x και δεν έμεινες ευχαριστημένος; εγώ τον έχω εδώ και καμιά βδομάδα και είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος! πολύ γρήγορος και πολύ smooth!!!!

 

ο phoenix σε εμένα ανέβαζε πολύ θερμοκρασία στα παιχνίδια και γενικά έτρωγε πολύ μπαταρία!!!!

 

εγώ προσπάθησα 2 φορε να τον βάλω τόσο με odin οσο και με CMW και μόνο bootloop moy έκανε!:(

τι λάθος να έκανα;

είχα β΄΄αλει τόσο του τουρκου όσο και τον cf-root (πολύ καλοί και οι 2) θελησα να δοκιμάσω και το Ν.Ε.Α.Κ και τζίφος

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ προσπάθησα 2 φορε να τον βάλω τόσο με odin οσο και με CMW και μόνο bootloop moy έκανε!:(

τι λάθος να έκανα;

είχα β΄΄αλει τόσο του τουρκου όσο και τον cf-root (πολύ καλοί και οι 2) θελησα να δοκιμάσω και το Ν.Ε.Α.Κ και τζίφος

 

πολυ παράξενο κανεις wipe cache kai davlic??η δοκίμασε samsung_ultimate_kernel_cleaning_script_1.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363738 πρώτα φλασαρις το script_1.7 και στο καπάκι τον κερνελ και πιστεύω θα εισαι κομπλε!!;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα κι εγω 3 restart μεσα σε μια ωρα χωρις να εχω πειραξει τιποτα.

Θα δοκιμασω κι εγω το cleaning script

Link to comment
Share on other sites

πολυ παράξενο κανεις wipe cache kai davlic??η δοκίμασε samsung_ultimate_kernel_cleaning_script_1.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363738 πρώτα φλασαρις το script_1.7 και στο καπάκι τον κερνελ και πιστεύω θα εισαι κομπλε!!;)

 

 

να κάνω πρώτα τα wipes και μετά να φλασάρω τον κέρνελ; αυτό λες; γιατι μετα το φλασαρισμα δεν μπαίνει ούτε σε recovery!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι ακομα με μαμα ρομ λετε να εχω τα ιδια προβληματα αν βαλω την 10.4? Αυτα τα προβληματα που εχει βγαλει η 10.4 τα εχουν δει ολοι οσοι την εχουν περασει η μεμονομενες καταστασεις? Θα φτιαχτουν τα προβληματα που τυχον θα υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι ακομα με μαμα ρομ λετε να εχω τα ιδια προβληματα αν βαλω την 10.4? Αυτα τα προβληματα που εχει βγαλει η 10.4 τα εχουν δει ολοι οσοι την εχουν περασει η μεμονομενες καταστασεις? Θα φτιαχτουν τα προβληματα που τυχον θα υπαρχουν?

Κανενα προβλημα, την ωμεγα την εχω εδω και μηνες.Ο Γιαννης προσφερει παντα το τελειο.Μπες και σε αλλα forum, θα δεις τις ιδιες κριτικες.

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε σταθερό Kernel, πολύ κοντά στον στοκ, και με μικρές τροποποιήσεις, βάλτε speedmod.

Στην τελευταία έκδοση Κ2-21 πάει πολύ καλά, και με το trgrak overclock του κατέβασα τις τάσεις (με οδηγό τον phenomenal, οι τιμές είναι ανάμεσα στην medium και extreme έκδοσή του, και τα έχω σε όλους τους kernels πάρα πολύ καιρό.) και τώρα πάει και γρήγορα και με την καλύτερη μπαταρία που έχω δει.

Κανένα fc, κανένα SoD, κανένα reboot, ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Απλά δεν έχει bln.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως περασα στο κινητο του φιλου μου σημερα το μεσημερι την 10.4 και το κινητο πραγματικα πεταει!

(μετα απο φουλ φορματ wipe και ολα τα σχετικα παντα...)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως περασα στο κινητο του φιλου μου σημερα το μεσημερι την 10.4 και το κινητο πραγματικα πεταει!

(μετα απο φουλ φορματ wipe και ολα τα σχετικα παντα...)

 

Ναι, και ο siyah είναι πολύ καλός, σταθερότατος.

Απλά εγώ πάντα κάνω wipe data σε αλλαγή rom, ενώ σε kernel cache και dalvik cache πάντα.

Το titanium τι το έχουμε. Ειδικά με το pro έχεις 1-click batch restore.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και ο siyah είναι πολύ καλός, σταθερότατος.

Απλά εγώ πάντα κάνω wipe data σε αλλαγή rom, ενώ σε kernel cache και dalvik cache πάντα.

Το titanium τι το έχουμε. Ειδικά με το pro έχεις 1-click batch restore.

 

ετσι ετσι!

αυτο ειναι το "κλειδί" παιδιά!

καντε αυτο και δεν θα εχετε 99.9% κανενα προβλημα!

εγω την πατησα μια δυο αλλα στο τελος το εμαθα!

και οπως λεει και ο φιλος με το τιτανιουμ ολα ειναι 10 το πολυ 15 λεπτα υποθεση!

υπαρχουν μερες που εχω δοκιμασει πανω απο 4 ρομς στο κινητο μου:lol::lol:

και παλι με τον παραπανω τροπο δεν ειχα προβλημα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

να κάνω πρώτα τα wipes και μετά να φλασάρω τον κέρνελ; αυτό λες; γιατι μετα το φλασαρισμα δεν μπαίνει ούτε σε recovery!

 

ναι κανείς τα wipes και μετά φλασαρεις τον κερνελ και είσαι κομπλε!!!! αν πάλι έχεις πρόβλημα ξανά κατέβασε τον κερνελ από την αρχή μήπως δεν κατέβηκε σωστά!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι κανείς τα wipes και μετά φλασαρεις τον κερνελ και είσαι κομπλε!!!! αν πάλι έχεις πρόβλημα ξανά κατέβασε τον κερνελ από την αρχή μήπως δεν κατέβηκε σωστά!!!!

 

 

Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Πάντως να μην κατέβηκε σωστά δεν παίζει γιατι τον έχω κατεβάσει 6 φορές (από 3 σε κάθε έκδοση μήπως έφταιγε αυτό :lol: )

 

 

EDIT: το δοκίμασα τώρα και πάλι τζίφος... φλάσαρα το σκριπτάκι που δίνεται σε παραπάνω ποστ και επιτόπου μετα τον κέρνελ και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο... συνεχή bootloop

ΕDIT2: έκανα χειροκίνητα τα wipes και τα ίδια πάλι! προφανως το κινητα΄κι μου είναι επιλεκτικό σε ότι αφορά τους κέρνελς, τι να πω :lol:

θα μείνω με τον siyah, άλλωστε δεν μουέχει δημιοργήσει το παραμικρό και το κινητο πάει σφαίρα σε όλα

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ο CF-root δεν είναι κάποιος "ιδιαίτερος" kernel.

Είναι ο STOCK KERNEL με την προσθήκη root,busybox,clockworkmod recovery.

ΤΙΠΟΤΑ άλλο.Ούτε πειράγματα, ούτε παπάτζες.

 

Όπως το είπες,παπατζες.:p

Να σε ρωτήσω κάτι φίλε Στράτο.Οι αλλαγές και οι συνεχόμενες εκδόσεις που κάνει ο Siyah έχουν ουσία ή είναι για το θεαθήναι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Πάντως να μην κατέβηκε σωστά δεν παίζει γιατι τον έχω κατεβάσει 6 φορές (από 3 σε κάθε έκδοση μήπως έφταιγε αυτό :lol: )

 

 

EDIT: το δοκίμασα τώρα και πάλι τζίφος... φλάσαρα το σκριπτάκι που δίνεται σε παραπάνω ποστ και επιτόπου μετα τον κέρνελ και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο... συνεχή bootloop

ΕDIT2: έκανα χειροκίνητα τα wipes και τα ίδια πάλι! προφανως το κινητα΄κι μου είναι επιλεκτικό σε ότι αφορά τους κέρνελς, τι να πω :lol:

θα μείνω με τον siyah, άλλωστε δεν μουέχει δημιοργήσει το παραμικρό και το κινητο πάει σφαίρα σε όλα

 

πραγματικα δεν μπορώ να καταλάβω τι παιζει με το κην σου φιλε μου!!!!με ποια ρομ εισαι ωμεγα???εγω εχω δοκιμάσει σχεδον ολα τα κερνελ που κυκλοφορούν και δεν ειχα καμια φορα bootloop τι να πω!!!πάντως δοκίμασε αλλη μια φορα κατεβασε τον κερνελ απο την αρχή κανε ενα τεστ με το 7zip αν το ζιπακι ειναι οκ!! αν ναι κανε παλι το ιδιο κανε και τα wipes (cache kai davlic μονο!!!!) φλασαρε το σκριπτακι και στο καπάκι τον κερνελ πιστευω θα εισαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση.

Για να περασετε kernel το κανετε μπαινοντας στο reboot CWM recovery και επιλεγετε "instal zip from sd card" (το ιδιο κανετε και για τον kernel cleaner πρόγραμμα;) ή περνατε τον kernel μεσα από το menu του CWM "flash kernel" (και για το cleaner επιλεγετε το ιδιο ή καποιο αλλο menu; )

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε σταθερό Kernel, πολύ κοντά στον στοκ, και με μικρές τροποποιήσεις, βάλτε speedmod.

Στην τελευταία έκδοση Κ2-21 πάει πολύ καλά, και με το trgrak overclock του κατέβασα τις τάσεις (με οδηγό τον phenomenal, οι τιμές είναι ανάμεσα στην medium και extreme έκδοσή του, και τα έχω σε όλους τους kernels πάρα πολύ καιρό.) και τώρα πάει και γρήγορα και με την καλύτερη μπαταρία που έχω δει.

Κανένα fc, κανένα SoD, κανένα reboot, ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Απλά δεν έχει bln.

 

Speedmod έχω και εγώ..τι τιμές βάζεις;

Edit

Άκυρο τις βρήκα;)

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδιά τα μυνήματα πάνε σαν ερωτηματικά στους άλλους, τι κάνω για αυτό?

70

πας ρυθμίσεις μηνυμάτων-εισαγωγή λειτουργίας και το γυρνάς στο αυτόματο. έτσι όμως θα στέλνεις μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Βάλε καλύτερα το go sms η το handcent (και τα 2 δωρεάν στο μάρκετ) κατεβάζοντας παράλληλα και την υποστήριξη Ελληνικών για όποιο από τα 2 επιλέξεις και να ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις τους την ενεργοποίηση για τοπικές ρυθμισεις

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι , ημουν στην 10,2 ολα οκ μολις εβαλα την 10,4 οταν κανω reboot into clockwork mode recovery τα γραμματα γινονται κοκκινα και λειπουν και καποια options εχει κανεις καμια ιδεα τι φταει?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση.

Για να περασετε kernel το κανετε μπαινοντας στο reboot CWM recovery και επιλεγετε "instal zip from sd card" (το ιδιο κανετε και για τον kernel cleaner πρόγραμμα;) ή περνατε τον kernel μεσα από το menu του CWM "flash kernel" (και για το cleaner επιλεγετε το ιδιο ή καποιο αλλο menu; )

Εγώ το πρώτο. Kαι μετά κάνω κι ενα wipe cache&dalvik cache, καλού κακού.

 

Απλά να ξερεις οτι μετά το πρώτο reboot, θα σου κολλήσει στο σήμα της samsung για 5-10 λεπτά. Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικό!

 

 

Να σας ρωτησω κατι , ημουν στην 10,2 ολα οκ μολις εβαλα την 10,4 οταν κανω reboot into clockwork mode recovery τα γραμματα γινονται κοκκινα και λειπουν και καποια options εχει κανεις καμια ιδεα τι φταει?

Ειναι εξαιτίας του καινούριου kernel. Φυσιολογικό ειναι! Η 10.2 είχε άλλον, η 10.4 έχει άλλον...

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξαιτίας του καινούριου kernel. Φυσιολογικό ειναι! Η 10.2 είχε άλλον, η 10.4 έχει άλλον...

οκ τρομαξα λιγο και λεω τι εγινε, να σε ρωτησω και κατι αλλο εκανα το back up στα settings του deluxe settings αλλα δεν χρειαστηκε να τα κανω restore απλα θα ηθελα να ρωτησω πως το εκανε αυτοματα για να μαθαινω

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι , ημουν στην 10,2 ολα οκ μολις εβαλα την 10,4 οταν κανω reboot into clockwork mode recovery τα γραμματα γινονται κοκκινα και λειπουν και καποια options εχει κανεις καμια ιδεα τι φταει?

 

 

έχει να κάνει με τον κέρνελ, ο cf-root που έχει η 10.2 εχει το 5.κατι, kai ο siyah έχει ξεχωριστό δικό του, δεν λείπει κανένα option, ισα-ισα έχει και περισσότερες επιλογές, απλά είναι, αν δεις, τακτοποιημένα σε μενού, μενού reboot, μενού install κ.λ.π

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο. Kαι μετά κάνω κι ενα wipe cache&dalvik cache, καλού κακού.

 

Αν κανω wipe cache&dalvik cache μετα δεν θα μου σβηστουν τα παντα;

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω wipe cache&dalvik cache μετα δεν θα μου σβηστουν τα παντα;

 

Όχι, δεν σβήνονται.

 

Θα σβηστούν μόνο αν κάνεις "wipe data / factory reset".

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σωστος.

Συγκεκριμενα γραφει wipe cache partition και μετα στο advanced menu υπάρχει το wipe davlik cache.

Αυτα τα 2 εννοειτε;

 

Αληθεια μηπως ξερετε αν το wipe davlik cache που εχει το CWM ειναι το ιδιο με αυτο που εχει το titanium;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...