Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eντάξει ρε παιδιά μην τσακώνεστε...

 

Όλα είναι θέμα αντιλήψεων, και την καλύτερη απάντηση την έδωσε ο ίδιος ο ioathe.

Νέα rom έρχεται με κάθε μεγάλο αριθμό (9, 10, 11 κλπ) και κάθε μικροαναβάθμιση/ψιλορετουσάρισμα της ήδη υπάρχουσας έρχεται με μικρούς αριθμούς (10.1, 10.2, 10.3)

 

Εγώ προσωπικά δεν θα βάλω την 10.3 (θα μείνω στην 10.2) γιατί τον kernel, το νέο modem, και τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ περισσότερο, τα πέρασα στην 10.2.

Θα πάω όμως στην 11 όταν βγεί, οπου υποθέτω/ελπίζω(!) να είναι με ICS (και no full wipe)!

 

Το οτι κάποιες φορές έχουμε παράπονα/παρατηρήσεις σε κάποια θέματα, δε σημαίνει οτι δεν σεβόμαστε τον ioathe (ή αντίστοιχα τον κάθε δημιουργό).

Γιατί αλλιώς η rom δε θα βελτιωνόταν, και ο όρος feedback δε θα υπήρχε!

 

Το να βγαίνει λοιπόν κάποιος και να λέει κάποια πράγματα, σημαίνει οτι και χρησιμοποιεί τη rom, αλλά και οτι ενδιαφέρεται γι αυτήν. Γιατι αλλιώς θα άλλαζε rom και δεν θα έμπαινε καν στον κοπο να γράψει στο φόρουμ. Θα του ήταν τελείως αδιάφορο...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαννη καλησπερα.

Εχω ενα θεματακι με το app της κουζινας.

Εβαλα την 10.3 αλλα δεν μπορουσα να βρω πουθενα μετα την εγκατασταση την εφαρμογη της OMEGA.

κατεβαζω την τελευταια εκδοση 0.2.2 απο το Omegas Files Download Center παω να την κανω εγκατασταση και μου λεει οτι ηεφαρμογη που πατε να εγκαταστησετε θα αντικαταστησει αλλη εφαρμογη......

Παταω ενταξει και μου πεταει ενα πολυ σενιο "Η εφαρμογη δεν εγκαταστασθηκε"

 

Ψαχνω μεσα στις εφαρμογες πουθενα η ΟMEGA.

Περναω την εκδοση 0.1 που ειχα απο την αρχη και καπακι ολα καλα.

Η εφαρμογη ειναι εκει.

παω να περασω απο πανω την 0.2.2 παλι τα ιδια "η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε'

 

Εχεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει;;;;;;;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ όλους :)

 

Το download center έχει πρόβλημα...

 

Το download center έχει τώρα 3 mirror, κάποιος από αυτούς θα σας δουλέψει.

αν κάποιος έχει πραγματικό πρόβλημα (όχι να μην θέλει να περιμένει να τελειώσει το download)

ας μου στείλει pm να του δώσω mirror από τον private server που εχω ο οποίος δεν σηκώνει πολλά άτομα μαζί.

 

Αφού γίνεται πόλεμος. Όλοι κατεβάζουν Omega Rom :D

 

Ναι σ' μια μέρα 1000 download στους 3 mirror.

Από σήμερα θα είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

:rolleyes:

Γιατί δεν μπαίνουν τα αρχεία στο Drop Box?

 

*ενώ περιμένω να κατέβει το αρχείο της ROM (κάπου 3+ ώρες συνολικά...), σκέφτομαι αν μπορούν να μπουν κάποιες τροποποιήσεις στα μενού όπως επιλογή του animation speed κλπ.

 

Τι εννοείς, εμένα μου δουλεύει οκ το dropbox.

Όλα μπορούν να γίνουν αλλά θέλουν χρόνο και διάβασμα.

 

Γιάννη παίζει μήπως καμιά περίπτωση να ασχοληθείς και με το NOTE ή είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα και δεν προλαβαίνεις!!!!!

 

Δεν εχω συσκευή για να κάνω ρομ, στείλτε μου μια βδομάδα ένα note και θα σας κάνω Omega για Note,

κανένα μαγαζί δεν υπάρχει να μας sponsararei - θα του κάνω και διαφήμιση στο site της Omega :lol::)

 

Γιαννη καλησπερα.

Εχω ενα θεματακι με το app της κουζινας.

Εβαλα την 10.3 αλλα δεν μπορουσα να βρω πουθενα μετα την εγκατασταση την εφαρμογη της OMEGA.

κατεβαζω την τελευταια εκδοση 0.2.2 απο το Omegas Files Download Center παω να την κανω εγκατασταση και μου λεει οτι ηεφαρμογη που πατε να εγκαταστησετε θα αντικαταστησει αλλη εφαρμογη......

Παταω ενταξει και μου πεταει ενα πολυ σενιο "Η εφαρμογη δεν εγκαταστασθηκε"

 

Ψαχνω μεσα στις εφαρμογες πουθενα η ΟMEGA.

Περναω την εκδοση 0.1 που ειχα απο την αρχη και καπακι ολα καλα.

Η εφαρμογη ειναι εκει.

παω να περασω απο πανω την 0.2.2 παλι τα ιδια "η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε'

 

Εχεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει;;;;;;;

 

Αντώνη,

όπως είπες πρέπει να αφαιρέσεις την παλιά έκδοση,

κανε το πιο κάτω (το έκανα copy paste απο xda)

 

Open Task manager > go to Downloaded Tab > Find Omega Files and com.indie.omegafiles if present and Uninstall them.

Then install the new version and you will not get the warning that you will overwrite a previous version and hopefully the app will install without problems.

 

Ενημέρωσε με αν μπορείς :)

Αυτό είναι μόνο γι αυτήν την έκδοση, από την επόμενη θα κάνει update κανονικά η εφαρμογή.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω συσκευή για να κάνω ρομ, στείλτε μου μια βδομάδα ένα note και θα σας κάνω Omega για Note,

κανένα μαγαζί δεν υπάρχει να μας sponsararei - θα του κάνω και διαφήμιση στο site της Omega :lol::)

 

Παιδιά, από την στιγμή που όλο αυτό ο ioathe το κάνει αφιλοκερδώς με μόνο κέρδος τα donations (που δεν αντιστοιχούν σίγουρα στις ώρες και στον κόπο που δίνει) η λύση είναι μία.. Όπως και στο xda, ανοίξτε ένα λογαριασμό και όσοι ενδιαφέρονται για omega στο note βάλτε από κάτι να του το πάρετε

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Open Task manager > go to Downloaded Tab > Find Omega Files and com.indie.omegafiles if present and Uninstall them.

Then install the new version and you will not get the warning that you will overwrite a previous version and hopefully the app will install without problems.

 

Σε μένα δούλεψε μία χαρά έτσι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ όλους :)

 

Αντώνη,

όπως είπες πρέπει να αφαιρέσεις την παλιά έκδοση,

κανε το πιο κάτω (το έκανα copy paste απο xda)

 

Open Task manager > go to Downloaded Tab > Find Omega Files and com.indie.omegafiles if present and Uninstall them.

Then install the new version and you will not get the warning that you will overwrite a previous version and hopefully the app will install without problems.

 

Ενημέρωσε με αν μπορείς :)

Αυτό είναι μόνο γι αυτήν την έκδοση, από την επόμενη θα κάνει update κανονικά η εφαρμογή.

 

Γιαννη καλημερα.

Καταρχας μου χρωστας ενα ζευγαρι παπουτσια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μιας και με βαφτισες με το ονομα Αντωνης.....

Πασχα λαμπαδα τσουρεκι οπωσδηποτε:shifty:, Χριστουγεννα μελομακαρονα κουραμπιεδες:shifty:, του Αγιου Αντωνιου δωρο για την γιορτη μου:shifty:, 11 Αυγουστου παιχνιδια για τα γενεθλια μου:shifty: και παει λεγοντας....... γιατι διαφορετικα θα αρχισω τα κλαματα και αντε μετα να με συνεφερεις....

Α μην ξεχασω θελω και ενα εξτρα δωρο..... απο τον νουνο μου..... μια προπαραγγελια για το SG III:ninja: oταν με το καλο ερθει.

 

Στα δικα μας τωρα.

Εγκατασταθηκε κανονικα οταν πριν την απεγκατασταση της εκδοσης 0.1 εκανα διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης και μετα απεγκατασταση της 0.1 και εγκατασταση της 0.2.2....

Ολα OK.

 

Ευχαριστω για το νεο μου ονομα αλλα και για την αμμεση απαντηση.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από την στιγμή που όλο αυτό ο ioathe το κάνει αφιλοκερδώς με μόνο κέρδος τα donations (που δεν αντιστοιχούν σίγουρα στις ώρες και στον κόπο που δίνει) η λύση είναι μία.. Όπως και στο xda, ανοίξτε ένα λογαριασμό και όσοι ενδιαφέρονται για omega στο note βάλτε από κάτι να του το πάρετε

 

Καλό θα ήταν αλλά είναι αρκετά ακριβό :)

 

Σε μένα δούλεψε μία χαρά έτσι

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Γιαννη καλημερα.

Στα δικα μας τωρα.

Εγκατασταθηκε κανονικα οταν πριν την απεγκατασταση της εκδοσης 0.1 εκανα διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης και μετα απεγκατασταση της 0.1 και εγκατασταση της 0.2.2....

Ολα OK.

 

Ευχαριστω για το νεο μου ονομα αλλα και για την αμμεση απαντηση.

 

Ευχαριστώ και τους δυο σας για την ενημέρωση!

@Γιώργο γράψε λάθος! (ο Αντώνης θα φτερνίζεται :lol::lol: )

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και λέτε για Αντώνη, μια απορία..αν θέλω χώρο στο dropbox μου και θέλω να βγάλω τα files της ω από εκεί χωρίς

να τα κάνω μαντάρα τι πρέπει να κάνω;:confused:

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και λέτε για Αντώνη, μια απορία..αν θέλω χώρο στο dropbox μου και θέλω να βγάλω τα files της ω από εκεί χωρίς

να τα κάνω μαντάρα τι πρέπει να κάνω;:confused:

Sent from Galaxy

 

Αντώνη ανοίγεις το dropbox σε Internet explorer και επιλέγεις leave folder (ή κάτι τέτοιο περίπου)

ή το κάνω εγώ για σένα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη ανοίγεις το dropbox σε Internet explorer και επιλέγεις leave folder (ή κάτι τέτοιο περίπου)

ή το κάνω εγώ για σένα.

 

Ok Θα το κάνω εγώ σε ευχαριστώ;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που δεν πήρα nandroid Και πρώτη φορά που δεν μου "κάθεται" καλά η rom! Γκαντεμιά;;;:dizzy: Ευτυχώς είχα ένα backup από τις 22/1!

 

Το παίδεψα λίγο αλλά τα κατάφερα τελικά και άξιζε τον κόπο! Πιο γρήγορη και πιο smooth η 10.3! Το μόνο που μένει είναι να δούμε από μπαταρία πως θα τα πάει με τον siyah...:p

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παίδεψα λίγο αλλά τα κατάφερα τελικά και άξιζε τον κόπο! Πιο γρήγορη και πιο smooth η 10.3! Το μόνο που μένει είναι να δούμε από μπαταρία πως θα τα πάει με τον siyah...:p

 

Μια χαρα τα παει οπως μια χαρα τα παει και με τον Phoenix.

Μια ερωτηση μονο στην φωτο της συσκευης σου ποια ειναι η γραμματοσειρα που χρησιμοποιεις και που την βρισκουμε αν σου ειναι ευκολο.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,φοραω την ωμεγα 10 ακομα,απο τη παρασκευη εχω το εξης θεμα οταν εβγαλα το market enabler,το μαρκετ δε βλεπει τις εφαρμογες μου.δοκιμασα titanium,market enabler παλι,το βγαλα με root explorer και το ξανακατεβασα παλι κ το βαλα και παλι τπτ,τι να κανω;καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι?

περασα χθες την 10.3 σε ενα φιλο μου!

ολα σουπερ εκτος απο ενα θεματακι!

μετα την επαναφορα απο μπακ απ τιτανιουμ κτλ την πρωτη φορα που παει να παρει ενα τηλ "αργει" λιγο να παρει μπρος η συσκευη!!

πατας δηλαδη (η σέρνεις το δαχτυλο σου πανω σε μια επαφη για να παρει τηλ) και αυτο κανει καποια δευτερόλεπτα για να ξεκινησει η κληση πραγμα που δεν το εκανε πριν σε παλιοτερη ρομ!

την δευτερη φορα ειναι ολα οκ..ειναι σαν να μην ειναι "ανοιχτος" ο dialer και ανοιγει εκεινη την ωρα!

ειναι οντως ετσι και με εσας η εγω μαλλον δεν εκανα κατι σωστα(ισως καποια εφαρμογη το κανει αυτο..)!

εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμενα .Πέρασα την Omega v10.3 - XWKL1 να την δοκιμάσω .Μέχρι τώρα όλα super,το μονο πρόβλημα που έχω είναι με το ημερολόγιο το οποιο δεν μπορεί να συγχρονιστεί με το google calendar.Ενώ έχω google account στο κινητό, μου βγάζει αυτό Local calendar cannot sync with Goodle calendar.You need a Google account..

Συγγνώμη αν αναφέρθηκε από κάποιον άλλο αλλα δεν έχω χρόνο να κοιτάξω όλο το topic.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,φοραω την ωμεγα 10 ακομα,απο τη παρασκευη εχω το εξης θεμα οταν εβγαλα το market enabler,το μαρκετ δε βλεπει τις εφαρμογες μου.δοκιμασα titanium,market enabler παλι,το βγαλα με root explorer και το ξανακατεβασα παλι κ το βαλα και παλι τπτ,τι να κανω;καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εννοεις πως στην καρτελα "οι εφαρμογές μου" λεει πως "εδω θα εμφανίζονται οι εφαρμογες και τα παιχνίδια" ? Αν ναι welcome to the club..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως στην καρτελα "οι εφαρμογές μου" λεει πως "εδω θα εμφανίζονται οι εφαρμογες και τα παιχνίδια" ? Αν ναι welcome to the club..

αυτο ακριβως,εχεις βρει λυση?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως,εχεις βρει λυση?

 

Δοκιμάσατε διαγραφή δεδομένων και cache του μάρκετ από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το προβλημα που εχω πιο πανω δεν εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο ετσι????:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,φοραω την ωμεγα 10 ακομα,απο τη παρασκευη εχω το εξης θεμα οταν εβγαλα το market enabler,το μαρκετ δε βλεπει τις εφαρμογες μου.δοκιμασα titanium,market enabler παλι,το βγαλα με root explorer και το ξανακατεβασα παλι κ το βαλα και παλι τπτ,τι να κανω;καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκιμάσατε διαγραφή δεδομένων και cache του μάρκετ από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών;

 

Sent from Galaxy

 

το κανα κ αυτο

και φλασαρα παλι την 10 που ειχα

δεν βρηκα ακρη

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το προβλημα που εχω πιο πανω δεν εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο ετσι????:(

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό, υποθέτω ότι οφείλετε στον sirah

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το προβλημα που εχω πιο πανω δεν εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο ετσι????:(

 

Δοκίμασε άλλο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό, υποθέτω ότι οφείλετε στον sirah

 

Γιώργος

 

ΧΜΜΜΜ "κλεινει" δηλαδη τις "επαφες" ο sirah απο την μνήμη????

μου φαινεται απιστευτο ολο αυτο!!!

strato η καποιο αλλο απο τα παιδια που εχετε δοκιμασει τον sirah με αλλη ρομ εχετε παρομοια θεματα????

Link to comment
Share on other sites

ΧΜΜΜΜ "κλεινει" δηλαδη τις "επαφες" ο sirah απο την μνήμη????

μου φαινεται απιστευτο ολο αυτο!!!

strato η καποιο αλλο απο τα παιδια που εχετε δοκιμασει τον sirah με αλλη ρομ εχετε παρομοια θεματα????

Δεν ειδα κατι τετοιο,τον εχω εδω και τρεις μηνες:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...