Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα, αρκεί να μην είναι κανένα αρχείο συστήματος.

Ωραία, ευχαριστώ! Γιατί είναι κάποιες που μου είναι άχρηστες, μην τις εγκαθιστώ και μετά τις κάνω freeze. Να τις πετάξω απευθείας...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παλι down:wacko:

 

Είναι οκ τώρα και ανέβασα και link για όλες τις ρομ,

διάλεξα την uploaded.to και θα ανεβάσω και mirror σε Netload.in

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αφερεις ενα ενα τα widget που εχεις σαυτες τις οθονες η βγαλτα τελειως να δεις αν θα στο ξανακανει

 

παλι τα ιδια... βασικα οταν διαγραφω καποιο widget ξεκιναει να ρολαρει ωραια αλλα αν το ξαναπιασω μετα απο λιγο εχει παλι αυτο το μικρολαγγαρισμα.... τεσπα δεν με πολυπειραζει.... για το google maps εχουμε καμια ιδεα? προσπαθω να το κατεβασω και μου βγαζει το μηνυμα "σφαλμα μη συμβατη με αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιουν το ιδιο κοινοχρηστο αναγνωριστηκο χρηστη"

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις governor, τον δοκιμάζω αυτόν τον καιρό παράλληλα με τον Phoenix, μου έκανε lag με ondemand άλλαξα σε conservative και πάει μια χαρά..

 

Πως αλλαζω governor? Στο desire που ειχα χρησημοποιουσα το set cpu νομιζω. Και εδω με αυτο κανω δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζω governor? Στο desire που ειχα χρησημοποιουσα το set cpu νομιζω. Και εδω με αυτο κανω δουλεια?

 

Ναι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή σ' όλους!

 

Τα πρώτα post ενημερωθήκανε με την νέα έκδοση.

Ανέβασα τις ρομ και σε άλλους δυο server.

http://omega.indieroms.net/blog/?page_id=33

 

@argam

Αργύρη σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το donate!

 

Το dropbox ενημερωνεται ποιο γρηγορα απο την κουζινα:(

 

Λούκα με την νέα έκδοση η κουζίνα ενημερώνεται αυτόματα,

ότι αλλαγές κάνω τις βλέπετε μόλις ανοίξετε την εφαρμογή.

 

Γιάννη πως μπορώ να επαναφέρω τους αυθεντικούς ήχους κλειδώματος, ξεκλειδώματος του κινητού; αυτοί του ics themed δεν μου αρέσουν:(

 

Αντώνη μπορείς να τους κατεβάσεις από εδώ

Θα τους βάλω σύντομα και στην κουζίνα.

 

Έλα ρε Γιάννη και έλεγα που είσαι:)

Σύμφωνα με το changelog της 10.3 βλέπω να συμφωνείς και εσύ για τον siyah τον τελευταίο;)

Sent from Galaxy

 

Χάθηκα λιγάκι γιατί έχω πάρα πολύ δουλειά αυτές τις μέρες και έμπλεξα και με την κουζίνα ατελείωτες ώρες.

Ο siyah v2.6.11 είναι εξαιρετικός και μου αρέσει πάρα πολύ και το νέο CWM Recovery :):)

 

παιδια μπορειτε να κανετε port αυτον τον launcher στην omega rom??:D http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410674

 

Θα πρέπει να μιλήσεις με τους δημιουργούς τους να το κάνουν συμβατό.

 

καλησπερα...προσπαθω να βαλω αυτο το θεμα ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE κανω αυτα που λετε με τα wipe αλλα δεν μ το κανει εγκατασταση απο απο το recovery...εχω ομεγκα 10.2...τι πρεπει να κανω;

 

Μπαίνεις σε CWM recovery και δεν στο κάνει?

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Γιάννη κοίτα τώρα έχω την 10.2, και είχα βάλει την ics themed δεν μου άρεσε πολύ το θέμα και άλλαξα σε blue black..το μόνο που μου άρεσε στο θέμα του bigbang ήταν..οι ήχοι κλειδώματος που για καλή μου τύχη μείνανε και όταν πέρασα το blue black..είναι δυνατόν να τους βάλεις και αυτούς μέσα στην κουζίνα μαζί με τους αυθεντικούς;

Άντε να χιονίσει μπας και δούμε άσπρη μέρα:cool:

Edit

Γιάννη το λινκ που δίνεις στο xda για το extented black blue theme δεν κάνει download

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έχω πήξει αυτή την εβδομάδα και δεν ειχα ασχοληθεί με τις εξελίξεις της omega.. Ξέρω, ασυγχώρητος..

Κατέβασα την καινούρια κουζίνα χθες και είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!

 

Τα συγχαρητήρια μου!

 

Σύντομα θα κατεβάσω και την 10.3..

Υπόσχομαι donate με τον νέο μήνα :D γιατί no money τώρα :p

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!Εχω ενα θεμα και δεν ξερω πως μπορω να το αντιμετωπισω...Μολις φλασαρω μεσω cwm μια καινουργια ρομ και αφου εχω κανει διαγραφη ολων των δεδομενων χρηστη και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για πιο καθαρο φλασαρισμα,μολις ανοιγω το κινητο για να συνδεθω με το λογαριασμο μου,μου τραβαει ιντερνετ αυτοματα απο τα δεδομενα!Δεν μπορουμε με καποιο τροπο να μην γινεται αυτο??Ρωταω γιατι εγω ετυχε να εχω 300 mb!Αλλοι δεν εχουν καθολου...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!Εχω ενα θεμα και δεν ξερω πως μπορω να το αντιμετωπισω...Μολις φλασαρω μεσω cwm μια καινουργια ρομ και αφου εχω κανει διαγραφη ολων των δεδομενων χρηστη και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για πιο καθαρο φλασαρισμα,μολις ανοιγω το κινητο για να συνδεθω με το λογαριασμο μου,μου τραβαει ιντερνετ αυτοματα απο τα δεδομενα!Δεν μπορουμε με καποιο τροπο να μην γινεται αυτο??Ρωταω γιατι εγω ετυχε να εχω 300 mb!Αλλοι δεν εχουν καθολου...

 

Settings > wireless and network > wifi settings > menu > advanced > wifi sleep policy > never.

Γιατί αν δεις λέει specify when to switch from wifi to mobile data.

 

Και μετά,

Settings > wireless and network > mobile networks > απενεργοποιείς το use packet data

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Settings > wireless and network > wifi settings > menu > advanced > wifi sleep policy > never.

Γιατί αν δεις λέει specify when to switch from wifi to mobile data.

 

Και μετά,

Settings > wireless and network > mobile networks > απενεργοποιείς το use packet data

Ok ολα αυτα!Αλλα αν βαζοντας μια νεα ρομ πατησω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν θα αλλαξει παλι αυτο??Και μπαινοντας στο κινητο ανοιξουν παλι τα δεδομενα??

Link to comment
Share on other sites

Ok ολα αυτα!Αλλα αν βαζοντας μια νεα ρομ πατησω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν θα αλλαξει παλι αυτο??Και μπαινοντας στο κινητο ανοιξουν παλι τα δεδομενα??

 

Ε λογικό δεν είναι? Μισό λεπτό διαδικασία είναι... σιγά...

 

Ειδικά το 2ο, μπορείς να απ-ενεργοποιείς τα δεδομένα κρατώντας πατημένο το κουμπί power. 5 δευτερόλεπτα υπόθεση δηλαδή!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό δεν είναι? Μισό λεπτό διαδικασία είναι... σιγά...

 

Ειδικά το 2ο, μπορείς να απ-ενεργοποιείς τα δεδομένα κρατώντας πατημένο το κουμπί power. 5 δευτερόλεπτα υπόθεση δηλαδή!

 

Οχι δεν καταλαβες τι θελω και τι εννοω!!:) Οταν κανω επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων και φλασαρω μια νεα ρομ να ΜΗΝ συνδεεται με τα δεδομενα αλλα με το wifi εστω και μεχρι να μου ανοιξει το τηλεφωνο γιατι με χρεωνει!!!Αν ανοιξει και μετα το τηλεφωνο παω και κλεινω τα δεδομενα και ανοιγω το wifi...Mετα το ξερω!Πριν ειναι το θεμα γιατι μου τρωει δεδομενα κανοντας συγχρονισμο....

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό για τη δουλειά που γίνεται πάνω στηv Omega ROM, θεωρώ ότι οι προσθήκες/αλλαγές στα διαρκή updates δεν δικαιολογούν την ύπαρξή τους. Εννοώ πως αν θέλουμε να μιλάμε για έκδοση 10.1-10.2-10.3 κλπ, σημαίνει πως υπάρχει κάποιο σύνολο σημαντικών αλλαγών στη ROM. Όμως βλέπω ότι αυτά που θεωρούνται "νέα" στην 10.3 θα μπορούσαν άνετα να προστεθούν σε παλαιότερες εκδόσεις με μια απλή εγκατάσταση. Οπότε αντί να μιλάμε για νέα έκδοση, γιατί δεν ανανεώνετε τη λίστα εφαρμογών κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν καταλαβες τι θελω και τι εννοω!!:) Οταν κανω επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων και φλασαρω μια νεα ρομ να ΜΗΝ συνδεεται με τα δεδομενα αλλα με το wifi εστω και μεχρι να μου ανοιξει το τηλεφωνο γιατι με χρεωνει!!!Αν ανοιξει και μετα το τηλεφωνο παω και κλεινω τα δεδομενα και ανοιγω το wifi...Mετα το ξερω!Πριν ειναι το θεμα γιατι μου τρωει δεδομενα κανοντας συγχρονισμο....

 

Α κατάλαβα!

Ε είναι απλό... πρώτα βγάλε την κάρτα sim, και μετά κανε εγκατάσταση της νέας rom.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό για τη δουλειά που γίνεται πάνω στηv Omega ROM, θεωρώ ότι οι προσθήκες/αλλαγές στα διαρκή updates δεν δικαιολογούν την ύπαρξή τους. Εννοώ πως αν θέλουμε να μιλάμε για έκδοση 10.1-10.2-10.3 κλπ, σημαίνει πως υπάρχει κάποιο σύνολο σημαντικών αλλαγών στη ROM. Όμως βλέπω ότι αυτά που θεωρούνται "νέα" στην 10.3 θα μπορούσαν άνετα να προστεθούν σε παλαιότερες εκδόσεις με μια απλή εγκατάσταση. Οπότε αντί να μιλάμε για νέα έκδοση, γιατί δεν ανανεώνετε τη λίστα εφαρμογών κλπ?

 

Η αληθεια ειναι οτι το ιδιο πιστευω και εγω...Απλα αντι να λενε καθετι καινουργιο που βγαινει...βγαζουν ενα update ουσιαστικα της ρομ!Εξου και 10.1 ή 10.2 και οχι 11....

 

Α κατάλαβα!

Ε είναι απλό... πρώτα βγάλε την κάρτα sim, και μετά κανε εγκατάσταση της νέας rom.

 

Σωστο...Αν και σκεφτηκα τωρα και κατι αλλο...!Σε ρωταει αν θες να συνδεθεις εκεινη την ωρα με τον λογαριασμο σου η μετα!Πατας να συνδεθεις μετα και αφου ανοιξει το τηλεφωνο και μπεις στο wifi πατας συνδεση στο λογαριασμο σου!Το θεμα ειναι οτι δεν το εχω κανει ποτε και δεν ξερω πως συνδεεσαι μετεπειτα στον λογαριασμο!!:p:p

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Σωστο...Αν και σκεφτηκα τωρα και κατι αλλο...!Σε ρωταει αν θες να συνδεθεις εκεινη την ωρα με τον λογαριασμο σου η μετα!Πατας να συνδεθεις μετα και αφου ανοιξει το τηλεφωνο και μπεις στο wifi πατας συνδεση στο λογαριασμο σου!Το θεμα ειναι οτι δεν το εχω κανει ποτε και δεν ξερω πως συνδεεσαι μετεπειτα στον λογαριασμο!!:p:p

 

Settings, accounts and sync, add account! Και επιλεγείς το google!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που δεν πήρα nandroid Και πρώτη φορά που δεν μου "κάθεται" καλά η rom! Γκαντεμιά;;;:dizzy: Ευτυχώς είχα ένα backup από τις 22/1!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Γιάννη κοίτα τώρα έχω την 10.2, και είχα βάλει την ics themed δεν μου άρεσε πολύ το θέμα και άλλαξα σε blue black..το μόνο που μου άρεσε στο θέμα του bigbang ήταν..οι ήχοι κλειδώματος που για καλή μου τύχη μείνανε και όταν πέρασα το blue black..είναι δυνατόν να τους βάλεις και αυτούς μέσα στην κουζίνα μαζί με τους αυθεντικούς;

Άντε να χιονίσει μπας και δούμε άσπρη μέρα:cool:

Edit

Γιάννη το λινκ που δίνεις στο xda για το extented black blue theme δεν κάνει download

 

Sent from Galaxy

 

Οκ θα τους βάλω στο επόμενο update.

Για το extented black blue theme δες εδώ

 

Γιάννη έχω πήξει αυτή την εβδομάδα και δεν ειχα ασχοληθεί με τις εξελίξεις της omega.. Ξέρω, ασυγχώρητος..

Κατέβασα την καινούρια κουζίνα χθες και είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!

 

Τα συγχαρητήρια μου!

 

Σύντομα θα κατεβάσω και την 10.3..

Υπόσχομαι donate με τον νέο μήνα :D γιατί no money τώρα :p

 

Νίκο πρώτα οι δουλείες και μετά η Omega :)

Χαίρομαι που σου άρεσε η κουζίνα,

στο μέλλον θα την κάνω ακόμα καλύτερή :)

 

Με όλο το σεβασμό για τη δουλειά που γίνεται πάνω στηv Omega ROM, θεωρώ ότι οι προσθήκες/αλλαγές στα διαρκή updates δεν δικαιολογούν την ύπαρξή τους. Εννοώ πως αν θέλουμε να μιλάμε για έκδοση 10.1-10.2-10.3 κλπ, σημαίνει πως υπάρχει κάποιο σύνολο σημαντικών αλλαγών στη ROM. Όμως βλέπω ότι αυτά που θεωρούνται "νέα" στην 10.3 θα μπορούσαν άνετα να προστεθούν σε παλαιότερες εκδόσεις με μια απλή εγκατάσταση. Οπότε αντί να μιλάμε για νέα έκδοση, γιατί δεν ανανεώνετε τη λίστα εφαρμογών κλπ?

 

Σαν developer πρέπει να έχω πάντα την ρομ ενημερωμένη με τα νεότερα,

αν κάποιος με παλιότερη έκδοση, διαβάζοντας το chengelog δεν θέλει τις νέες προσθήκες ή μπορεί να τις βάλει μόνος του μένει στην έκδοση που είναι.

Εκτός από τους παλιούς χρήστες υπάρχουν και οι νέοι που κατεβάζουν συνεχεία την ρομ και γι αυτούς δεν θα είναι εύκολο να βάλουν μια Omega και μετά να ψάχνουν τα αρχεία να την ενημερώσουν.

Και η διαδικασία είναι απλή και γρήγορη για εσάς, nadroid backup και install χωρείς full wipe.

 

Πρώτη φορά που δεν πήρα nandroid Και πρώτη φορά που δεν μου "κάθεται" καλά η rom! Γκαντεμιά;;;:dizzy: Ευτυχώς είχα ένα backup από τις 22/1!

 

Ωχ, ελπίζω να μην έχασες πολλά :)

Εγώ παίρνω κάθε μέρα nadroid backup, τα 2 τελευταία τα κρατάω στην συσκευή και τα παλιότερα στο pc.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το download center έχει πρόβλημα...

 

Αφού γίνεται πόλεμος. Όλοι κατεβάζουν Omega Rom :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού γίνεται πόλεμος. Όλοι κατεβάζουν Omega Rom :D
:rolleyes:

Γιατί δεν μπαίνουν τα αρχεία στο Drop Box?

 

*ενώ περιμένω να κατέβει το αρχείο της ROM (κάπου 3+ ώρες συνολικά...), σκέφτομαι αν μπορούν να μπουν κάποιες τροποποιήσεις στα μενού όπως επιλογή του animation speed κλπ.

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη παίζει μήπως καμιά περίπτωση να ασχοληθείς και με το NOTE ή είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα και δεν προλαβαίνεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό για τη δουλειά που γίνεται πάνω στηv Omega ROM, θεωρώ ότι οι προσθήκες/αλλαγές στα διαρκή updates δεν δικαιολογούν την ύπαρξή τους. Εννοώ πως αν θέλουμε να μιλάμε για έκδοση 10.1-10.2-10.3 κλπ, σημαίνει πως υπάρχει κάποιο σύνολο σημαντικών αλλαγών στη ROM. Όμως βλέπω ότι αυτά που θεωρούνται "νέα" στην 10.3 θα μπορούσαν άνετα να προστεθούν σε παλαιότερες εκδόσεις με μια απλή εγκατάσταση. Οπότε αντί να μιλάμε για νέα έκδοση, γιατί δεν ανανεώνετε τη λίστα εφαρμογών κλπ?

 

βρε φιλε σοβαρα μιλαμε τωρα???

εχουμε ενα άνθρωπο που καθε βδομαδα μας δινει ΔΩΡΕΑΝ οτι καλυτερο υπαρχει για το κινητο μας και θα το αναλύσουμε κιολας????:)

το παλικάρι εχει κανει απιστευτη προσπάθεια απίστευτη δουλειά τα προσεχει ολα ολα μα ολα λεμε και μεις λεμε γιατι τα βγαζει ολα αυτα σε νεα ρομ οχι σε ενα απλο update????

αν δουλευει το κινητο σου τελεια το αφηνεις οπως ειναι και τελος!!!!!

δεν βαζεις τιποτα αλλο!

προσωπικά γουσταρω που ο γιαννης βγαζει καθε τοσο και λιγο update για την ρομ του!!!

αυτο δειχνει δουλεια ενδιαφέρον τεράστια προσπάθεια απίστευτη.....πραγματικα...

δεν θες απλα δεν το βαζεις....:)

με ολο το σεβασμο για μενα το post σου ειναι απίστευτα ακυρο.....:)

και δεν εχω καν ομεγκα στο κινητο μου.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...