Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα σου τα λέει τα βήματα ποιο πάνω ένα παιδί. Το titanium back up και το root explorer τα έχεις βάλει ;

 

πως κανω το mount /system/ as RW για τι δεν το βλεπω στον root explorer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως κανω το mount /system/ as RW για τι δεν το βλεπω στον root explorer

 

όταν ανοίγεις τον root explorer βλέπεις πάνω πάνω ένα τετράγωνο που λέει Mount R/O? Αν ναι πάτησε το να γίνει R/W

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις παλιά έκδοση. Έχω την 1.4.2.0 και στο actions ειναι η τελευταία επιλογή...

 

ελα φιλε εβαλα την τελευταια εκδοση. πηγα εκει για πες μου τι να κοιταξω?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε εβαλα την τελευταια εκδοση. πηγα εκει για πες μου τι να κοιταξω?

 

Μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία? 'Η τουλάχιστον κοίτα ποιες είναι και γράψε μία λίστα, με τον αριθμό των wakelocks που έχει η κάθε εφαρμογή.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

οριστε μια που εβγαλα τωρα. αντε να δουμε αν θα βγαλουμε ακρη.

Mην αγχώνεσαι ρε συ, θα βρούμε κάτι... Όσο μπορώ προσπαθώ να βοηθήσω... :(

 

H ROM πάντως δεν φταίει, είναι σίγουρο αυτό

 

To android.location γιατί έχει τόσα πολλά; 1290;! Πάτησε πάνω του και θα σου ανοίξει μια λίστα. Εκεί ψάξε μήπως δεις κάποιο πρόγραμμα που τρέχει πίσω απο την πλάτη σου. Θα είναι τεράστια η λίστα αλλά μπορεί να βρεις κάτι. (Έχεις προγράμματα GPS που χρησιμοποιείς; )

Κάνε το ίδιο και για το com.google.android.gsf.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις theme στον golauncher για 1 μέρα και βάλε το Default. Αν θέλεις πέρασε και την τελευταία έκδοση του golauncher 2.77b3 http://golauncher.goforandroid.com/ καλού κακού.

 

Δεν μπορώ να βρώ/σκεφτώ κάτι άλλο...

 

YΓ: Η όλη κατάσταση είναι σα να ψάχνεις ψύλλο στα άχυρα! Ή όπως θα έλεγε ο θου-βου, ψάχνουμε για "γυναίκα, μπιγκίνι, τραγικό"!

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

τον go launcher δεν τον χρησιμοποιω τωρα οποτε θα τον κανω freeze τωρα για το gps ανοιξα μερικες φορες το sygic και το google maps αλλα δεν ξερω κατα ποσο το αιτοιολογει αυτο και δεν εχω κανενα περιεργο widget που να χρησιμοποιει το gps. α και το facebook Που χρησιμιποιω που και που ανοιγει το gps νομιζω.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το μόντεμ της pulse,μπορεί να μπει στην omega;

 

Τα μόντεμ μπαίνουν παντού.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω κατεβάσει την κουζίνα και προσπαθώ μέσω cmw να βρω το αρχείο , να το κάνω εγκατάσταση. Παω στον φάκελο download και μου γράφει no files found! Έχει μέσα το αρχείο , το βλέπω μέσα από τα αρχεία μου! Όταν παω να το τρέξω από εκεί μου γράφει δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση. Καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω κατεβάσει την κουζίνα και προσπαθώ μέσω cmw να βρω το αρχείο , να το κάνω εγκατάσταση. Παω στον φάκελο download και μου γράφει no files found! Έχει μέσα το αρχείο , το βλέπω μέσα από τα αρχεία μου! Όταν παω να το τρέξω από εκεί μου γράφει δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση. Καμία βοήθεια?

 

Απο Recovery mode πηγαινε στην επιλογη "choose zip from internal sdcard"

Link to comment
Share on other sites

Απο Recovery mode πηγαινε στην επιλογη "choose zip from internal sdcard"
Το εχω κανει. no files found!!! Και στην external sd που ζηταω να μπω μεσω recovery , no files found μου λεει , ενω εχω μεσα αρχεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει. no files found!!! Και στην external sd που ζηταω να μπω μεσω recovery , no files found μου λεει , ενω εχω μεσα αρχεια!!!!

 

Η κουζινα apk αρχειο δεν ειναι; τι δουλεια εχει το cwm;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει. no files found!!! Και στην external sd που ζηταω να μπω μεσω recovery , no files found μου λεει , ενω εχω μεσα αρχεια!!!!

Διαβασε λιγο τις δυο προηγουμενες σελιδες, ισως σε βοηθησουν.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο τις δυο προηγουμενες σελιδες, ισως σε βοηθησουν.
Ευχαριστω Γιαννη , με το link που εδωσε ο Στρατος , δουλεψε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλικαρια!

Αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβληματακι!

Ενω η ROM (10,2 black-blue) δουλευει φανταστικα, εχω συνεχως καποια wakelock alarms (απο το betterbatterystats) απο το com.google.android.gsf και πιο συγκεκριμενα (με κλικ πανω του) απο τα com.google.android.intent.action.GTALK_RECONNECT και com.google.android.intent.action.GTALK_HEARTBEAT.

Το περιεργο ειναι οτι ποτε δεν εκανα log-in στο GTALK και μαλιστα εχω αφαιρεσει το apk του απο την ROM πριν την εγκαταστησω!!

Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να κοψω αυτα τα wakelocks??

Καθε βοηθεια καλη θα ειναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω το αρχειο apk της κουζινας??Ηηηη οταν λεμε κουζινα εννοουμε το omega files που μπαινει αυτοματα με την καθε εκδοση της omega??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω το αρχειο apk της κουζινας??Ηηηη οταν λεμε κουζινα εννοουμε το omega files που μπαινει αυτοματα με την καθε εκδοση της omega??
http://omega.indieroms.net/blog/?page_id=122
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλικαρια!

Αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβληματακι!

Ενω η ROM (10,2 black-blue) δουλευει φανταστικα, εχω συνεχως καποια wakelock alarms (απο το betterbatterystats) απο το com.google.android.gsf και πιο συγκεκριμενα (με κλικ πανω του) απο τα com.google.android.intent.action.GTALK_RECONNECT και com.google.android.intent.action.GTALK_HEARTBEAT.

Το περιεργο ειναι οτι ποτε δεν εκανα log-in στο GTALK και μαλιστα εχω αφαιρεσει το apk του απο την ROM πριν την εγκαταστησω!!

Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να κοψω αυτα τα wakelocks??

Καθε βοηθεια καλη θα ειναι! :)

Κατέβασε το "Αutorun manager", θα μπεις στο "Advanced mode", και στη λίστα με τα προγράμματα θα βρεις το TALK. Θα πατήσεις πάνω του και θα σου ανοίξει μια λίστα με 3 receivers. Θα τα ξε-τσεκάρεις όλα και θα δεις την επόμενη μέρα αν θα σου ξαναεμφανιστούν στο betterbattery...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

θέλω να ρωτήσω πως βγαίνει αυτή η ενοχλητική κατ'εμε οθόνη-εφαρμογή που βγαίνει κάθε φορά που πατάω το home button.

Φυσικά δεν μπορώ να θυμηθώ πως ενεργοποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα τελευταια παρατηρω το εξης φαινομενο οταν ανοιγω το κινητο τρεχουν εφαρμογες οπως το latitude δηλαδη φαινονται ενεργες εχω την τελευταια omega rom επσιης στην καταναλωση μπαταριας η οθονη εχει το 50% ενω εχω αυτοματη φωτεινοτητα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

θέλω να ρωτήσω πως βγαίνει αυτή η ενοχλητική κατ'εμε οθόνη-εφαρμογή που βγαίνει κάθε φορά που πατάω το home button.

Φυσικά δεν μπορώ να θυμηθώ πως ενεργοποιήθηκε.

Πηγαινε στο Ρολοι στην τερμα δεξια καρτελα αν κ εγω το βρισκω ωραιο, εχει κ landscape mode :-P

 

παιδια τωρα τελευταια παρατηρω το εξης φαινομενο οταν ανοιγω το κινητο τρεχουν εφαρμογες οπως το latitude δηλαδη φαινονται ενεργες εχω την τελευταια omega rom επσιης στην καταναλωση μπαταριας η οθονη εχει το 50% ενω εχω αυτοματη φωτεινοτητα

Το latitude για να απενεργοποιηθει ειτε θα παγωσεις την εφαρμογη των χαρτων ειτε θα πρεπει να αποσυνδεθεις μεσω ρυθμισεων του Maps (νομιζω!).

Σχετικα με την οθονη, μου ακουγεται normal..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...