Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως τον λογαριασμό σου τον έκανες restore από το titanium? Εμένα δε δουλεύει έτσι πρέπει να τον βάλω χειρωνακτικά...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όχι δεν κατάφερα καν να κατεβάσω το titanium! Χειρωνακτικά τον έβαλα κι εγώ απ'την αρχή. Τι να πω; Δεν ξέρω γιατί...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν κατάφερα καν να κατεβάσω το titanium! Χειρωνακτικά τον έβαλα κι εγώ απ'την αρχή. Τι να πω; Δεν ξέρω γιατί...

 

Δοκίμασε clear cache στο μαρκετ και σε οποιαδήποτε google εφαρμογή (gmail, youtube ktl)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθαρισα την cache φλασαρα ξανά την ρομ αλλά τα ίδια. Μου έκανε κάποιες εφαρμογές εγκατάσταση από μόνο του και μετά μου έβγαλε σφάλμα σε όλες τις υπόλοιπες. Δείτε κι ένα screenshot μήπως βοηθήσει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθαρισα την cache φλασαρα ξανά την ρομ αλλά τα ίδια. Μου έκανε κάποιες εφαρμογές εγκατάσταση από μόνο του και μετά μου έβγαλε σφάλμα σε όλες τις υπόλοιπες. Δείτε κι ένα screenshot μήπως βοηθήσει...

 

Μήπως είναι γεμάτα τα 2GB της μνήμης του συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε!! Μην με ρωτήσετε πως....δεν πολυκατάλαβα! Έκανα ένα reboot και καθώς άνοιγε μπήκα απ'το pc να δοκιμάσω και τα κατάφερα!! Είδε την συσκευή μου (σαν "Cosmote GT-I9100" αντί για GT-I9100 που την έβλεπε πριν αλλά δεν με νοιάζει) και κατέβασα το titanium! :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. Ειμαι καινουριος στο ρομποτακι μιας και ως τωρα ειχα μηλαρακι...καλως σας βρηκα καταρχην. Εχω το εξης προβλημα!!περασα αυτην την ρομ και παρατηρω οτι σε ανυποπτο χρονο κανει επανεκινησεις απο μονο του το τηλ χωρις να κανω κατι εκεινη την ωρα.μιλαμε για 5-6 επανεκινησεις τουλαχιστον την ημερα! Θα παρακαλουσα για λιγη βοηθεια και επειδη ειμαι και καινουριος λιγο απλα!

 

Επισης η μπαταρια μου δεν βγαζει 24 ωρο... Με μονο το wifi ανοιχτο...εχω την sandwich edition. να αλλαξω στην dark blue?

Edited by ioathe
Διπλο post

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. Ειμαι καινουριος στο ρομποτακι μιας και ως τωρα ειχα μηλαρακι...καλως σας βρηκα καταρχην. Εχω το εξης προβλημα!!περασα αυτην την ρομ και παρατηρω οτι σε ανυποπτο χρονο κανει επανεκινησεις απο μονο του το τηλ χωρις να κανω κατι εκεινη την ωρα.μιλαμε για 5-6 επανεκινησεις τουλαχιστον την ημερα! Θα παρακαλουσα για λιγη βοηθεια και επειδη ειμαι και καινουριος λιγο απλα!

Πες μας λίγο για το παρελθόν του τηλ. Είχε μαμά rom? είχες βάλει κάποια άλλη? Σου έκανε πριν επανεκκινήσεις? Το πήρες καινούργιο η μεταχειρισμένο? για να ξέρουμε που βαδίζουμε.:) Και μην ανησυχείς με την βοήθεια των παιδιών εδώ μέσα σε λίγο θα χαίρεσαι και εσύ το τηλ. όπως όλοι μας και θα ξεχάσεις το μηλαρακι σε χρόνο dt :lol:

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι θα ξεχασω το μηλο ! το πηρα μεταχειρισμενο πριν 4 μερες.ετρεχε μια αλλη custom rom που δεν θυμαμαι ποια ηταν.οταν περασα την δικια μου εκανα full wipe σε ολα.να σου πω την αληθεια δεν το αφησα πανω απο μια μερα οπως ηταν αλλα δεν παρατηρησα επανεκινηση.υποθετω πως το προβλημα αρχισε με την νεα ρομ.μολις τωρα εβαλα την galaxy s2 update v.speedx by swind του criskelo αν το γραφω σωστα και περιμενω να δω εξελιξεις...υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω η θα επρεπε να εχω κανει?επισης παρατηρησα οτι δεν μου εγκαθιστα το voice talk της samsung ...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι θα ξεχασω το μηλο ! το πηρα μεταχειρισμενο πριν 4 μερες.ετρεχε μια αλλη custom rom που δεν θυμαμαι ποια ηταν.οταν περασα την δικια μου εκανα full wipe σε ολα.να σου πω την αληθεια δεν το αφησα πανω απο μια μερα οπως ηταν αλλα δεν παρατηρησα επανεκινηση.υποθετω πως το προβλημα αρχισε με την νεα ρομ.μολις τωρα εβαλα την galaxy s2 update v.speedx by swind του criskelo αν το γραφω σωστα και περιμενω να δω εξελιξεις...υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω η θα επρεπε να εχω κανει?επισης παρατηρησα οτι δεν μου εγκαθιστα το voice talk της samsung ...

 

Γιατί πήγες με την μία σε custom? Βάλε μια official, κάντην ροοτ και αν δεν σε καλύπτει αρχίζεις το σκάλισμα με τις custom.. και στο γράφω εγώ που συνήθιζα να φλασάρω 2 φορές την μέρα..

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω το μικροβιο...δεν μπορω να εχω κατι απειραχτο ! τωρα για πειτε μου αυτο που με νοιαζει ειναι η μπαταρια...ειναι καποιο μπαγκ η απλα κραταει μια μερα?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο , εχεις να δεις κα να κανεις παρα πολλα με το S II και δεις που θα το χαρεις παρα πολυ.

Καταρχην , οταν το πηρες και περασες omega ... πως την περασες ??

Εκανες wipe ? γιατι αν οχι και περασες κατευθειαν σε αλλη custom rom τοτε ισως φυσιολογικα σου εκανε restart.

Οmega να περασεις και ολα θα πανε καλα , αλλα ... θα κανεις πρωτα ενα hard reset να σβηστουν τα παντα και να καθαρισει τελειως το τηλεφωνο, θα το κανεις πατωντας *2767*3855# , προσοχη ομως γιατι θα σβηστουν τα παντα απο την μνημη του κινητου (την 16 Gb , οχι απο καρτα μνημης αν εχεις βαλει) , γιαυτο αν εχεις κατι σημαντικο αντιγραψετο στο PC σου.

Μετα το harb reset γραψε την Omega στο κινητο (οποια θες σε μπαταρια και σε λειτουτργια το ιδιο ειναι , το θεμα αλλαζει , η black blue ειναι πανεμορφη) και θα μπεις σε recovery θα κανεις ολα τα wipe και βαλε την Omega , κατα 99% θα ειναι μια χαρα και δεν θα εχεις restart.

 

 

(Sory ειδα οτι εκανες wipe , αλλα οπως ειπα κανε hard reset , το ιδιο προβλημα ειχα και γω παλια οταν εβαλα omega πανω σε αλλη custom rom ας ειχα κανει wipe , με hard reset .. παπαλα , ολα μια χαρα μετα !!)

οσο για θεμα μπαταριας μπορεις να αλλαξεις kernel , ο darkKnight ο καινουργιος που εχει βγει δοκιμαζεται και ας μας πουν εντυπωσεις οσοι τον εχουν , εμενα καλα καθεται o Siyah 2.4 μου κρατα καπου στις 3 μερες και κατι η μπαταρια μεχρι να φτασει τελειως στο 0%

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω το μικροβιο...δεν μπορω να εχω κατι απειραχτο ! τωρα για πειτε μου αυτο που με νοιαζει ειναι η μπαταρια...ειναι καποιο μπαγκ η απλα κραταει μια μερα?

 

Όχι δεν κρατάει μία μέρα, με νορμάλ χρήση θα πρέπει να σου κρατάει 2 μέρες, πάντως εγώ σου προτείνω να πάς σε μια official και αφού σου αρέσει, ξεκίνα κομμάτι κομμάτι και φέρτην στα μέτρα σου μόνος. (theming, status bar tweaks, kernel κτλ). Για περισσότερα περι μπαταριών στο android δες στην υπογραφή μου και καλό διάβασμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το SpeedMοd S2-Κ2-16 kernel που χρησιμοποιώ πάνω στην έκδοση ICS δεν είναι και άσχημο από πλευράς αυτονομίας και ταχύτητας...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το SpeedMοd S2-Κ2-16 kernel που χρησιμοποιώ πάνω στην έκδοση ICS δεν είναι και άσχημο από πλευράς αυτονομίας και ταχύτητας...:rolleyes:

 

O Hardcore είναι καταξιωμένος dev και πολύ γνωστός σε αυτούς που προέρχονται από το SGS1, και εάν υποστήριζε OC/UV σίγουρα θα ήταν ο top εναλλακτικός αυτήν την στιγμή. Για να μην το κάνει έχει τους λόγους του.. και εγώ τον εμπιστεύομαι, έκανε θαύματα με το SGS1 μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κρατάει μία μέρα, με νορμάλ χρήση θα πρέπει να σου κρατάει 2 μέρες, πάντως εγώ σου προτείνω να πάς σε μια official και αφού σου αρέσει, ξεκίνα κομμάτι κομμάτι και φέρτην στα μέτρα σου μόνος. (theming, status bar tweaks, kernel κτλ). Για περισσότερα περι μπαταριών στο android δες στην υπογραφή μου και καλό διάβασμα :rolleyes:

 

Με φουλ χρήση κρατάει μέχρι το βράδυ.

Βέβαια το φουλ χρήση είναι υποκειμενικό πώς το εννοεί κανείς.

Εμένα πάντως μου κρατάει μέχρι το βράδυ. Το δουλεύω όμως πολύ .

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη( ioathe) αν θελεις βγαλε το fancy rotation απο το dropbox γιατι δημιουργει θεμα με το crt...το επαθα εγω και πολλοι αλλοι απο οτι διαβασα στο xda.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη( ioathe) αν θελεις βγαλε το fancy rotation απο το dropbox γιατι δημιουργει θεμα με το crt...το επαθα εγω και πολλοι αλλοι απο οτι διαβασα στο xda.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το διάβασα και εγώ αλλά δεν πρόλαβα να το αφαιρέσω,

ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη( ioathe) αν θελεις βγαλε το fancy rotation απο το dropbox γιατι δημιουργει θεμα με το crt...το επαθα εγω και πολλοι αλλοι απο οτι διαβασα στο xda.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αν απενεργοποιήσεις το crt on στο deluxe settings, δεν βλέπω άλλο πρόβλημα

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις το crt on στο deluxe settings, δεν βλέπω άλλο πρόβλημα

 

Sent from Galaxy

 

Το γνωρίζω αυτό αλλά εμένα προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ το crt on και off. Οπότε κάποιοι πού δεν το γνωρίζουν μπορεί να την πατησουν και να ψαχνονται.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθαρισα την cache φλασαρα ξανά την ρομ αλλά τα ίδια. Μου έκανε κάποιες εφαρμογές εγκατάσταση από μόνο του και μετά μου έβγαλε σφάλμα σε όλες τις υπόλοιπες. Δείτε κι ένα screenshot μήπως βοηθήσει...

 

Έφτιαξε!! Μην με ρωτήσετε πως....δεν πολυκατάλαβα! Έκανα ένα reboot και καθώς άνοιγε μπήκα απ'το pc να δοκιμάσω και τα κατάφερα!! Είδε την συσκευή μου (σαν "Cosmote GT-I9100" αντί για GT-I9100 που την έβλεπε πριν αλλά δεν με νοιάζει) και κατέβασα το titanium! :D

Κι εμενα μετα απο καθε φλασαρισμα το κανει αυτο. Για να διορθωθει κανω Wipe cache partition.

Το ζητημα ειναι οτι μου αφηνει αρκετες εφαρμογες, απο το συγχρονισμο με Google,

εκτος εγκαταστασης.

Και, βεβαια, κατηλειμμενα ειναι 230mb απο τα 2gb.

Ενω στη ram 320 απο 816 (περιπου)

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για την βοηθεια το τηλ πεταει απλα...καμια σχεση με το Ι4 που ειχα...ρομποτακι και τα μυαλα στα καγκελα...απιστευτες δυνατοτητες.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να βελτιώσει την διάρκεια τη μπαταρίας λίγο ακόμα βρήκα αυτό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20236734

 

Το fix διορθώνει το wakelock από το StartingAlertService το οποίο δημιουργείται όταν έχουμε κάποια ιδιοποίηση μέσω του calendar. Γιάννη εσύ τι λες για αυτό το fix είναι συμβατό με την ROM μας!? Εγώ το έχω βάλει και δεν ξαναείδα StartingAlertService wakelock από τότε....

 

Αν όντως κάνει δουλεία ίσως να το συμπεριλάβεις σε επόμενη έκδοση...

 

Για όσους έχουν Πρόβλημα με το wifi... π.χ. δεν μπορούν να συνδεθούν στο router.. μπορείτε να δοκιμάσετε το παρακάτω fix

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19992600&postcount=167

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εβαλα και εγω την ρομ εδω και 2 μερες αλλα παρατηρησα ενα ρεσταρτ στα καλα καθουμενα και να μην κραταει μπαταρια πανω απο 1 μερα,εχω αβοιχτα το wifi kai 3g εσς ποσο σας κραταει η μπαταρια? Με την στοκ κεαταγε 2 μερες το πολυ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με αρκετή χρήση (πάντα υποκειμενικό) κρατάει τουλάχιστον δύο ημέρες!

 

Εν το μεταξύ έφτασε Παρασκευή και δεν διαβάζω τίποτα για version 10. Να μην την περιμένουμε σύντομα; :O

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...